Skocz do zawartości
IGNORED

Klub M&B Audio Cable


arenia
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Prawie system w ciemno zbudowany, ale co tam. Takie zycie ;) Trzeba ryzykowac jak wypozyczac nie ma jak. Boje sie troszke miedzi bez dodatku srebra ze zgubi sie troszke przestrzen i powietrze, ale moze kieruje sie stereotypami. Myslalem o tym modelu Clear lub Crystal. Macie jakies doswiadczenia z nimi?

Naim Uniti Atom | Chario Delphinus | Vermouth Serenade 3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem te oba też i wybrałem aurore2 i clear jako ten najtańszy który kiedyś może do czegoś się przydać, crystal też fajny ... wszystko zależy od sprzętu i co chcesz w nim zepsuć :)

 

ps ale jedno jest pewnie clear nie ma do nich startu jest poprawny po prostu.

Edytowane przez bl4ck
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jest hybryd. U mnie w jednym z systemow gra rca jak i głośnikowy hybryd i doskonale się spisuje. Zawsze doradzam wcześniejszy odsluch. W crystalu może brakować Ci dociażenia. A jeśli chodzi o srednicę to hmmm Aurora2 wydaje się idealna ale jest to kabel, który jeśli chodzi o powietrze nie jest wzorem. Wysokie są bardzo ładne, wręcz lekko osłodzone ale ta cecha zwykle nie idzie w parze z napowietrzeniem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jakiś czas temu pisałem o interkonekcie Crystal w wersji RCA ( po wielu poszukiwaniach przewodów w tej grupie cenowej pozostał Crystal :)).

 

 

Jakis czas temu zmieniłem CD i zaistniała potrzeba XLR-a , więc poprosiłem pana Marka o interkonect Daimond w wersji XLR.

Z odtwarzaczem dostałem przewód Van den Hula The Second i nie było źle, niemniej po zmianie na Daimond-a , Daimond pozostanie pewnie na długo. Powiem tylko ze miałem ostatnio RCA Siltecha ( oryginał srebro ze złotem, z ceną na opakowaniu 1750 euro) i był ciut lepszy od Daimonda, ale w moim konkretnym systemie różnica była subtelna i myslę ze to pokazuje klasę przewodów które robi pan Marek. Polecam każdemu spróbować , zwłaszcza ze zawsze jest możliwość wypozyczenia. Daimond to mój drugi produkt M&B i drugi który zostaje.

 

Są lepsze przewody na rynku , sam miałem okazje ich słuchać , ale trzeba za nie dać naprawde kilka razy więcej , a jak mowia jak nie słychać różnicy po co przepłacać ?

 

Marek - merlin72

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Kilka słów o M&B Diamond:

porównywałem go bezpośrednio z Albedo Geo (najnowsza seria) i nie tylko, ale do Geo się odniosę ; w skrócie są to kable podobnej klasy!!

Przewaga Diamond-a: bas- bardziej dociążony, wypełniony . Lokalizacja tutaj wyraźniej niż minimalnie na korzyść M&B Diamond. Rozdzielczość, barwa, dynamika, ilość powietrza, neutralność oba są na podobnym poziomie. Albedo są bardziej giętkie.

post-57668-0-53211700-1523471532_thumb.jpg

 

Zachęcony IC Diamond mam pożyczonego głośnikowego Hybrid-a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam głośnikowego hybrida i jest to mój podstwowy kabel, a mam ich kilka. Jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń. U mnie zagrał na poziomie shuniaty orion.

A czy porównywałeś tego Hybrida z kabelkiem ze srebra+złoto (Diamond)? Dzwoniłem do Pana Marka, że chciałbym protestować Diamonda głośnikowego ale okazało się, że najwcześniej taki kabelek będzie dostępny pod koniec roku. Teraz po głowie mi chodzi ten Hybrid ale nie wiem czy warto sobie głowę nim zawracać...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że porownywałem. Mam rca hybrid i xlr dimond. Jakie różnice? Spróbuj sam. Przecież mozesz wypożyczyć. Hybrid lepiej sprawdza mi się z lampami natomiast Dimond z tranzystorami. To tak w skrócie. Hybrid jest mniej gładki niż dimond ale ma to też swoje plusy. Gitary wypadajà z hybridem. Naprawde warto to sprawdzić we wlasnym systemie.

Wiem, ze nie ma glosnikowego dimonda i moze i szkoda. Trzebaby sprawdzić jakby się spisywał jako głosnikowiec. Natomiast hybrid jako kabel głosnikowy...super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Mam głośnikowego hybrida i jest to mój podstwowy kabel, a mam ich kilka. Jestem ciekaw Twoich spostrzeżeń.

 

Kabel hybrid jest w neutralnym w pełni "dojrzałem" kablem; całość brzmi spójnie, bardzo dobrze jest budowane tło -czarne i głębokie (odnoszę się do klasyki i np. ciszy w nagraniu sali dużej koncertowej) . Wokale bardzo naturalne; jeśli jest to ciepły w nagraniu to taki sam zostaje odtworzony a głos Patricii Barber pozostanie sobą :) . Bas dociążony odpowiednio długi , bardzo dobre zmiany dynamiki. Bardzo duża rozdzielczość wysokich tonów i to bez cienia agresji a powiedziałbym ,że instrumenty atakujące są minimalnie złagodzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie głosnikowy hybrid jest bezapelacyjnie najlepszym kablem głosnikowym MB. Wlasnie go porównuję z Kryną 7 i wyniku zapewnie się domyslasz :).

Jesli go krotko sluchaleś to podpowiem Ci, ze zaczol grac po tygodniu wygrzewania. Mam pierwszy egzemplarz tego kabla :). Doradzałem Panu Markowi zeby go właczył do oferty choć to drogi kabel (jak na ofertę MB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wieczór,

a czy ktoś miał okazję robić może porównanie M&B xlr vs rca? Krzysiek29 robił porównanie Diamonda z Albedo Geo, ale jednak jeden to był xlr a drugi rca i różnice mogą wynikać nie tyle z właściwości kabla, ile typu połączenia.

ps. Myślę, że Diamond wyląduje u mnie na testach. :)

Edytowane przez Stachu19

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dla mnie głosnikowy hybrid jest bezapelacyjnie najlepszym kablem głosnikowym MB. Wlasnie go porównuję z Kryną 7 i

 

Ja np porównywałem Hybrida głośnikowego do Albedo Monolith Monocrystal i ; no właśnie spodziewałem się podobnego grania (poprzez analogię IC Diamand - Geo które też u siebie miałem) a tym czasem to było podobne brzmienie w średnicy i na górze pasma ale już różnica w ilości basu powodowała ,że nie sposób porównywać tych kabli - "środek ciężkości" grania przenosił się zupełnie w inne miejsce . Hybrid głośnikowy to lepiej niż dobry kabel

post-57668-0-43206400-1526489957_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpisuję się do klubu z xlrem Diamond. Mam go dopiero tydzień, ale zostanie u mnie. Brzmienie gładkie i szczegółowe. Jeszcze nie ma rozmachu sceny w porównaniu z rca Tara Labs (Vector 2), ale wierzę, że przyjdzie to z czasem. :)

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

A czy ktoś miał okazję porównać

- kable głośnikowe Hybrid z Chord-em Odyssey 2; wiem - prawdopodobnie nie ta liga, ale dotąd te kabelki mi się sprawdzały całkiem niezgorzej

- interkonekt Hybrid ze Stereovoxem Vespą - no tutaj może to porównanie wyjść problematycznie.

A może jakieś sugestie co do sieciówek dobrze współpracujących z kablami Pana Marka?

 

 

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Może ktoś z Was będzie miał pomysł i rozwiązanie na moją sytuację. Otóż podłączam źródło (Zidoo x10) do DAC-a (Matrix mini i pro 2s) kablami od pana Marka i tylko jeden "gra". Reszta nie "wysyła sygnału". Na oryginalnym/firmowym kablu od DAC-a wszystko jest ok, jak przepnę kable - cisza. Podpiąłem na próbę jako źródło laptop do DAC-a i wszystkie kable przesyłają sygnał. Normalnie zdurnieć można. Odesłałem kable do Pana Marka (myślałem, że może mają jakieś wady fabryczne) ale okazało się, że z nimi wszystko ok.

Ktoś ma pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, niedawno kupiłem najnowszy interkonekt RCA w ofercie M&B Audio Cable – Black Pearl (nie ma go jeszcze na stronie www). Kabelek jest moim zdaniem znakomity, jakość wykonania, brzmienie, dobra cena (jak na srebro). W moim systemie (Rega Brio/Apollo/DAC-R, S16Hz Minas Anor Signature), który gra raczej ciepło i muzykalnie, dźwięk wyraźnie się otworzył, stał się bardziej detaliczny, poprawiła się przestrzeń i separacja instrumentów, słychać więcej szczegółów, wybrzmień i różnych „smaczków” w muzyce. I dla mnie największa zaleta; świetnie podkreśla „atak” (kontur) instrumentów, zachowując jednocześnie soczystość barwy oraz wypełnienie, a wszystko to bez nadmiernej ostrości (testowałem też Albedo Monolith, także bardzo fajny kabel, podobał mi się, miał podobne cechy, ale miałem wrażenie ze gra u mnie bardziej konturem, z nieco mniejszym wypełnieniem, .. no i był droższy). Czarną Perłę porównywałem tez z innymi kablami p.Marka (Aurora2, Crystal, Diamond), wszystkie bardzo ciekawe, ale każdy o nieco innym charakterze. Ostatecznie zdecydowałem się na Black Pearl (najdroższy), który idealnie wpasował się w moje preferencje brzmieniowe, jestem zachwycony! Podsumowując, szczerze polecam firmę M&B Audio Cable, warto sprawdzić różne modele w swoim systemie, Pan Marek też coś na pewno doradzi. Dodam jeszcze, że kontakt z firmą był zawsze bardzo miły i rzeczowy, no i jeszcze jedno: kable zaprojektowane i wykonane w Polsce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, niedawno kupiłem najnowszy interkonekt RCA w ofercie M&B Audio Cable – Black Pearl (nie ma go jeszcze na stronie www). Kabelek jest moim zdaniem znakomity, jakość wykonania, brzmienie, dobra cena (jak na srebro).

 

Możesz napisać jaka jest budowa tego kabla? Pan Marek ma w ofercie też inne kable ze srebra różniące się budową, zresztą testowałeś je a sam używam dwa jego wyroby. Wiesz coś o konstrukcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać jaka jest budowa tego kabla? Pan Marek ma w ofercie też inne kable ze srebra różniące się budową, zresztą testowałeś je a sam używam dwa jego wyroby. Wiesz coś o konstrukcji?

 

Nie znam dokładnie jego budowy, słyszałem tylko, że jest to zaawansowany produkt pod względem materiałowym, na bazie kabla o przekroju kwadratowym ze srebra (chyba monokrystalicznego). Sugeruję dopytać konstruktora o szczegóły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przyszlym tyg będę testował ten przewód. Dam Wam znać co to za cudo :). Test bylby juz teraz ale moje wzmacniacze z głównego systemu pojechaly do innych audiofili na testy :))). No i nie wiem czy bedą kable wygrzane. Pewnie nie.

Edytowane przez audiowit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.