Skocz do zawartości
IGNORED

Zmiana wzmacniacza technics SU-V90D na Yamaha AX900 bądź inny?


Kamil_61202

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Pierwszy raz jestem na forum i ogólnie nie korzystam z takich portali ale pomyślałem ze zasięgnę opinii ekspertów w tej dziedzinie i przed zakupem bede miał jasno nakreślone wady i zalety tych oto wzmacniaczy względem kolumn jakie posiadam.

Niestety w moim środowisku i okolicy uważam siebie za wymarły gatunek nikt nie korzysta w dzisiejszych czasach z kolumn czy tez wzmacniaczy każdy woli kupić sobie małe głośniki logitech 5.1 i są zadowoleni bo mało miejsca zajmuje i gra dla nich dobrze, ja myślę inaczej i niestety nie mogę zasięgnąć opinii innych znajomych co znają temat a w okolicy mam tylko trzech kumpli co posiadają takie rozwiązanie.

 

A wiec do rzeczy:

Zastanawiam się nad zmiana wzmacniacza Technics Su-v90d na Yamaha ax900 kolumny jakie posiadam to altus 200 i altus 110 wcześniej miałem Zeusy (porażka jak na mój pokój) czemu zmieniam Technicsa ponieważ problem z światłowodem i trzaski na jednym kanale :/ zrobię szybki serwis i niech leci w świat i dudni na dyskotekach, taki tez ja miałem zamiar z Zeusami jak kupowałem ten wzmacniacz 5 lat temu.

 

 

Moje oczekiwania:

Od wzmacniacza oczekuje dobrego basu bo go po prostu lubię i lubię żeby mi go nie brakowało dlatego tez mój wybór padł na Yamahe druga sprawą jest loudness na pokrętło (prostacko nazwane ale nie wiedziałem jak inaczej) i jest to ciekawa funkcja bo altusy moim zdaniem na wzmacniaczu technics miały dobry bass ale przy cichym słuchaniu muzyki brakowało mi głębokiego basu. Miałem okazje sprawdzić altusy na HK pa655 i jak dla mnie tragedia przy głośniejszym słuchaniu muzyki sopran po skręceniu na minus piski dla mnie nie do wytrzymania.

Zdaje sobie sprawę ze są lepsze kolumny jak altus ale mi one w zupełności wystarczają i jestem zadowolony z nich i teraz szukam jakiegoś wzmacniacza do 1000 zł żeby fajnie to razem zagrało i spełniło moje oczekiwania.

 

 

Podsumowanie:

Wyraziłem swoje zdanie mam nadziej ze ktoś mi coś doradzi i ze bede miał to czego oczekuje na allegro jest naprawdę bardzo duży wybór wzmacniaczy i idzie sie pogubić liczę na pomoc i ogólnie jak kupie teraz wzmacniacz to raczej z mysłą żeby grał przez bardzo długi czas bo nie zamierzam już inwestować w sprzęt stereo no chyba ze uda mi się kupić altusy 300 za jakieś grosze do regeneracji dodam ze Zeusy kupiłem za 300zl i zamieniłem zepsute na sprawne altusy 200 później udało mi sie kupić altusy 110 za 50 zł i poszły do regeneracji bardzo podobają mi sie te kolumny maja ciekawy wygląd (są Polskie) i po dodatkowych modyfikacjach mogą nawet fajnie jak dla mnie zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AX-900 + Altusy to będzie krew z uszu, takie moje zdanie.

Ogólnie zamiast kupować drogie wzmacniacze zmień kolumny.

Kupno do nich wzmacniacza za 1000zł będzie jak kupno silnika V6 do Fiata 126p.

Jeżeli chcesz używać tych kolumn kup sobie cokolwiek niezbyt ostrego do 400/500zł i słuchaj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaje sobie sprawę ze są lepsze kolumny jak altus ale mi one w zupełności wystarczają i jestem zadowolony z nich i teraz szukam jakiegoś wzmacniacza do 1000 zł żeby fajnie to razem zagrało i spełniło moje oczekiwania.

 

 

Nie ma sensu do Altusa takiego wzmacniacza kupić :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamilu co prawda nie słyszałem altusów 200 ale miałem 75 , 110 , 140

były to jedne w pierwszych kolumn i wtedy też uważałem je za

mistrzostwo świata dopóki nie posłuchałem innych.Wiem że nie masz

porównania bo sam piszesz że wszyscy twoi znajomi słuchają na

głośniczkach 5.1 ale uwierz mi można dużo lepiej w tym samym

budżecie.Jak Ci jednak te paczki pasują to jak kolega maniek21

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz chce kupić już trochę mocniejszy żeby mieć zapas mocy i później pole manewru a i ten loudness bardzo mi sie podoba że jest w skali od 0 do 10. Uważam ze to ciekawe rozwiązanie bo mam basu tyle ile chce. Stawiam na Yamahe bo wydaje się mi ze to dobra firma i czytałem dużo pozytywnych opinii na jego temat a i jeden mój kolega ma takiego AX900. Moim zdaniem wzmacniacz nie boi sie żadnych kolumn i nadaje sie do spokojnego słuchania w domu albo do napędzenia domowej imprezy. Raczej nie stracę kupując taki wzmacniacz jedynie można zyskać za pare lat będzie na pewno więcej wart i trudniej dostępny. Chwilowo mnie nie stać na lepsze głośniki może kiedyś, teraz chce zmienić wzmacniacz z waszą pomocą może coś kupie fajnego i sprosta moim oczekiwaniom. Do wydania mam 800 do 1000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio lepiej sprzedac altusy, dolozyc tego tysiaka i kupic za ok 1700 mniejsze ale lepsze kolumny i wzmacniacz do nich, dla mnie 8 lat temu tez byly wystarczajace...jakbys posłuchał lepszego systemu to bys szybko zdanie zmienil. Pudla duze, basu malo, krzykliwa gora pasma i srednica sttasznie sucha, plastikowa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój znajomy też przez 15 lat podniecał się altusami 110 lub 140 prezentował na różnych kawałkach plytki i kartonowy bas, syczącą górę z wypiekami na twarzy. Kiedyś podrzuciłem mu monitory mission m32 i się załamał, choć/narzekał na wycofaną górę, finalnie kupił inne monitory, a teraz ma Dali 3. Wkurzał się, że stracił 15 lat na słuchaniu przez altusy.

U ciebie przeraziło mnie, że masz 2 pary kolumn, jeśli słuchasz jednocześnie to jest to bezsens . Też uważam że jak trafisz to do altusów wystarczy wzmacniacz za 300 zł góra 500, a i tak altusy będą ograniczały potencjał wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U ciebie przeraziło mnie, że masz 2 pary kolumn, jeśli słuchasz jednocześnie to jest to bezsens . Też uważam że jak trafisz to do altusów wystarczy wzmacniacz za 300 zł góra 500, a i tak altusy będą ograniczały potencjał wzmacniacza

 

Wzmacniacz jak napisałem wyżej chce kupić z nadmiarem mocy.

(ok , zastanawiam się nad sprzedażą 200 a 110 zostawie na imprezy typu grill itp.).

Narazie chce zmienic wzmacniacz co polecicie do 1000zl zeby porownac z Yamaha AX900, kolumny mam juz jakies upatrzone ale drogie Cervin Vega xls28 jak Yamaha spisze sie z takimi kolumnami?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha nie jest warta pieniędzy ktora sprzedawcy za nia zadaja, jesli szukasz wyzszej klasy wzmacniacza i mocniejszego to sony ta f 670es lub 690es pierwszy gra pelniejszym dzwiekiem i jest bardziej naturalny, drugi gra jasniejszym dzwiekiem z nieco szczuplejszym basem, do 1000zl nie maja konkurencji jesli komus zalezy jednoczesnie na wysokiej jakości i duzej mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Pierwszy raz jestem na forum i ogólnie nie korzystam z takich portali ale pomyślałem ze zasięgnę opinii ekspertów w tej dziedzinie i przed zakupem bede miał jasno nakreślone wady i zalety tych oto wzmacniaczy względem kolumn jakie posiadam.

Niestety w moim środowisku i okolicy uważam siebie za wymarły gatunek nikt nie korzysta w dzisiejszych czasach z kolumn czy tez wzmacniaczy każdy woli kupić sobie małe głośniki logitech 5.1 i są zadowoleni bo mało miejsca zajmuje i gra dla nich dobrze, ja myślę inaczej i niestety nie mogę zasięgnąć opinii innych znajomych co znają temat a w okolicy mam tylko trzech kumpli co posiadają takie rozwiązanie.

 

A wiec do rzeczy:

Zastanawiam się nad zmiana wzmacniacza Technics Su-v90d na Yamaha ax900 kolumny jakie posiadam to altus 200 i altus 110 wcześniej miałem Zeusy (porażka jak na mój pokój) czemu zmieniam Technicsa ponieważ problem z światłowodem i trzaski na jednym kanale :/ zrobię szybki serwis i niech leci w świat i dudni na dyskotekach, taki tez ja miałem zamiar z Zeusami jak kupowałem ten wzmacniacz 5 lat temu.

 

 

Moje oczekiwania:

Od wzmacniacza oczekuje dobrego basu bo go po prostu lubię i lubię żeby mi go nie brakowało dlatego tez mój wybór padł na Yamahe druga sprawą jest loudness na pokrętło (prostacko nazwane ale nie wiedziałem jak inaczej) i jest to ciekawa funkcja bo altusy moim zdaniem na wzmacniaczu technics miały dobry bass ale przy cichym słuchaniu muzyki brakowało mi głębokiego basu. Miałem okazje sprawdzić altusy na HK pa655 i jak dla mnie tragedia przy głośniejszym słuchaniu muzyki sopran po skręceniu na minus piski dla mnie nie do wytrzymania.

Zdaje sobie sprawę ze są lepsze kolumny jak altus ale mi one w zupełności wystarczają i jestem zadowolony z nich i teraz szukam jakiegoś wzmacniacza do 1000 zł żeby fajnie to razem zagrało i spełniło moje oczekiwania.

 

 

Podsumowanie:

Wyraziłem swoje zdanie mam nadziej ze ktoś mi coś doradzi i ze bede miał to czego oczekuje na allegro jest naprawdę bardzo duży wybór wzmacniaczy i idzie sie pogubić liczę na pomoc i ogólnie jak kupie teraz wzmacniacz to raczej z mysłą żeby grał przez bardzo długi czas bo nie zamierzam już inwestować w sprzęt stereo no chyba ze uda mi się kupić altusy 300 za jakieś grosze do regeneracji dodam ze Zeusy kupiłem za 300zl i zamieniłem zepsute na sprawne altusy 200 później udało mi sie kupić altusy 110 za 50 zł i poszły do regeneracji bardzo podobają mi sie te kolumny maja ciekawy wygląd (są Polskie) i po dodatkowych modyfikacjach mogą nawet fajnie jak dla mnie zagrać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.