Skocz do zawartości
IGNORED

Reanimacja Diora ws 422


Cudi

Rekomendowane odpowiedzi

No to powodzenia w naprawie :)

 

Heh, raczej w uskładaniu na miernik bo jednak bez niego się nie tykam :) A że kupiłem z góry wszystkie tranzystory to i bawić będzie się czym. Pytanie tylko jak to jest z nóżkami bo nie mają żadnych oznaczeń :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkładasz je tak jak stare tranzystory :)

 

Ok, czyli jak wcisnę zamiennik to nie muszę się martwić że jakoś spoczynkowy będzie się drastycznie różnił? I a propos' różnic w schemacie a budzie - 506 mam wlutowany "plecami" do przody, 505 normalnie frontem... Jak robić? Lutować też frontem jak schemat czy tak jak było tyłem? Podkreślam że tak jak wcześniej pisałem kanały nigdy nie grały równo - w jednym nie było basu, defacto niskotonowy nie wydawał z siebie nic i nie była to wina zwrotnic itd bo zamieniałem kolumny i efekt ten sam był.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić prąd spoczynkowy jeżeli wymieniasz tranzystory.

 

Masz w internecie noty katalogowe i sprawdzasz zgodnie z notą.

 

Lepiej kup miernik zamiast wymieniać wszystkie tranzystory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musisz ustawić prąd spoczynkowy jeżeli wymieniasz tranzystory.

 

Masz w internecie noty katalogowe i sprawdzasz zgodnie z notą.

 

Lepiej kup miernik zamiast wymieniać wszystkie tranzystory.

 

Końcówka zawsze lubiła się palić więc bankowo idzie do wymiany. A skoro już to myślę że resztę też byłoby dobrze odświeżyć skoro jest ich raptem 3. Masz jakiś portal czy katalog online coby linkiem poczęstować?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wpisujesz w google numer tranzystora i datasheet i wsio

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Końcówka zawsze lubiła się palić więc bankowo idzie do wymiany. A skoro już to myślę że resztę też byłoby dobrze odświeżyć skoro jest ich raptem 3. Masz jakiś portal czy katalog online coby linkiem poczęstować?

 

Ok, już mam TME podaje ładną dokumentację ze schematem połączenia, czyli poprostu klonować w stosunku do schematu wzmaka czy jak to robić :/? Ten jeden tranzystor mam obrócony nie wiedzieć czemu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Taki najtańszy mam w domu i na bezrybiu może być. Jeszcze mam takie z castoramy niebieskie (wygląda identycznie, tylko niebieski), ale są jeszcze gorsze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki tranzystor jest a jaki chcesz wstawić ?

 

BD 139 np. I mamy takie cuś ładnie rozrysowane jak na obrazku. Potem ze schematem na NPN lutuje i wsio, tak?

 

Eureka! To ma sens! ^^ I fakt po prostu na płytce ten odwrócony jest na odwrót opisany tzn nóżki obrócone mają być :) Gorzej ze BD 137 bo tam nie mam nic na PCB napisane :/

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE wymieniaj na pałę, szkoda czasu. Weź miernik i sprawdzaj który dobry który nie dobry i wsio. Jak dobry to nie ruszaj, tranzystory się nie starzeją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem. Wsadzasz taki sam tranzystor ?

 

Jako SD337 - BD 137; BD 135 - BD139 ( sprzedawca zarzekał się że mogą być).

 

NIE wymieniaj na pałę, szkoda czasu. Weź miernik i sprawdzaj który dobry który nie dobry i wsio. Jak dobry to nie ruszaj, tranzystory się nie starzeją.

 

Mówisz? Liczyłem że po wymianie nie tylko ruszy ale i może uda się rozwiązać problem nierównego grania. Akurat wymianka wszystkich mi nie przeszkadza, czasu dużo mam a i pogrzebać z lutownicą lubię ;) No chyba że mogę coś spie.... yyyy... zepsuć :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że możesz

Na start:

Jak zmieniasz tranzystor to choćby był z tej samej serii produkcyjnej, ma trochę inne parametry. Już musisz go wyregulować (prąd spoczynkowy). Pod warunkiem że zrobiłeś wszystko OK.

To ci poradzę tak:

Masz komputer. Na sieci jest sporo darmowych oscyloskopów. Nie jest to jakieś zaj.. narzędzie, ale jest.

Możesz sobie zlutować dzielniki napięć, nawet na jakimś potencjometrze, na płytce uniwersalnej. Podasz sygnał na wejście i idąc od wejścia możesz porównywać te same punkty w obu kanałach. Zobaczysz od którego miejsca się różnią od siebie.

Na wszelki wypadek możesz sobie do tego celu kupić kartę muzyczną na usb, choćby taką za 5zł, czy ileś. Ja sobie taką kupiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i nawet działa. Jeden feler, że na wejściu tylko jeden kanał. I wejściowy kondensator trzeba większy dać (dolutować do smd nóżki, jakieś 2-5uF), bo one mają wejście mikrofonowe i na tyle małego konda że obcinają pasmo bodaj już ok. 100Hz.

I już coś zobaczysz co się dzieje.

Do tego miernik za 15zł. Zewrzyj wejście, miernik na wyjście głośnikowe i zobacz czy masz napięcie stałe na wyjściu. Jedną nóżkę do masy a drugą macaj po różnych punktach, zaczynając od zasilania. Też zobaczysz czy gdzieś masz różnicę.

Razem za 20-30zł będziesz już miał jakąkolwiek podstawę do mierzenia.

 

Tylko uważaj gdzie macasz, żeby 1. nie zrobić zwarcia 2. żeby cię nie zabiło.

Jak dłubiesz w środku to pamiętaj żeby najpierw rozładować kondensatory zasilające. Znam jeden przypadek śmiertelny takiego hobbysty. Ja mierzysz pod napieciem, to w jednej ręce sonda, druga ręka w kieszeni, żebyś na raz nie dotknął jedną ręka masy a drugą napięcia.

 

P.S. oscyloskop ten jest fajny, ma nawet generator na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.S.1 Końcówki są pewnie sprawne, tylko potencjometr umarł. Od niego zacznij.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No pewnie że możesz

Na start:

Jak zmieniasz tranzystor to choćby był z tej samej serii produkcyjnej, ma trochę inne parametry. Już musisz go wyregulować (prąd spoczynkowy). Pod warunkiem że zrobiłeś wszystko OK.

To ci poradzę tak:

Masz komputer. Na sieci jest sporo darmowych oscyloskopów. Nie jest to jakieś zaj.. narzędzie, ale jest.

Możesz sobie zlutować dzielniki napięć, nawet na jakimś potencjometrze, na płytce uniwersalnej. Podasz sygnał na wejście i idąc od wejścia możesz porównywać te same punkty w obu kanałach. Zobaczysz od którego miejsca się różnią od siebie.

Na wszelki wypadek możesz sobie do tego celu kupić kartę muzyczną na usb, choćby taką za 5zł, czy ileś. Ja sobie taką kupiłem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) i nawet działa. Jeden feler, że na wejściu tylko jeden kanał. I wejściowy kondensator trzeba większy dać (dolutować do smd nóżki, jakieś 2-5uF), bo one mają wejście mikrofonowe i na tyle małego konda że obcinają pasmo bodaj już ok. 100Hz.

I już coś zobaczysz co się dzieje.

Do tego miernik za 15zł. Zewrzyj wejście, miernik na wyjście głośnikowe i zobacz czy masz napięcie stałe na wyjściu. Jedną nóżkę do masy a drugą macaj po różnych punktach, zaczynając od zasilania. Też zobaczysz czy gdzieś masz różnicę.

Razem za 20-30zł będziesz już miał jakąkolwiek podstawę do mierzenia.

 

Tylko uważaj gdzie macasz, żeby 1. nie zrobić zwarcia 2. żeby cię nie zabiło.

Jak dłubiesz w środku to pamiętaj żeby najpierw rozładować kondensatory zasilające. Znam jeden przypadek śmiertelny takiego hobbysty. Ja mierzysz pod napieciem, to w jednej ręce sonda, druga ręka w kieszeni, żebyś na raz nie dotknął jedną ręka masy a drugą napięcia.

 

P.S. oscyloskop ten jest fajny, ma nawet generator na pokładzie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

P.S.1 Końcówki są pewnie sprawne, tylko potencjometr umarł. Od niego zacznij.

 

Od niego może bezpiecznik sieciowy wywalać? Prędzej bym się spodziewał że na preampie by padł bezpiecznik. Szukałem już wcześniej ale mam problem ze znalezieniem dokładnie takiego telpoda (szczególnie że potrzebne są 2).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nie bezpiecznika nie wywala od potencjometru. Ale nie doczytałem że wywala tylko że nierówno gra.

Jak wywala to zacznij od sprawdzenia która końcówka (jak się da nie wiem czy da się tam wypiąć jedną z prądu)

Jak sprawdzisz która, to zacznij miernikiem sprawdzać od tranzystorów końcowych.

To że zlokalizujesz któryś tranzystor końcowy jako uszkodzony to nie znaczy że to koniec uszkodzeń więc cofaj się ze sprawdzaniem.

 

 

A w ogóle, czym ty masz te ścieżki tak uwalone? Lutowałeś przy nich coś, czy to elektrolit z kondensatora?

Jak lutujesz cokolwiek, to później szczoteczka do zębów w rękę, myj izopropanolem i skrob szczoteczką aż usuniesz cały topnik. I później pod lupą oglądasz czy nie narobiłeś zwarć i czy luty dobrze wyglądają. Topnik często schowa ci zwarcie i nie zobaczysz, trzeba usunąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień wszystkie elektrolity w torze sygnałowym na Wimy 3,3 uF a te o większych pojemnościach na jakieś dobre - nowe elektrolity o podobnych pojemnościach, wszystkie tranzystory zamień na dobre zachodnie - końcowe na mocne np. Toshiby 2sa1943/2sc5200 i

do nich drivery 2sa1837/2sc4793 , napięciowy to 2sc3421 a wejściowe to np. BC Philipsa. C509/10 zwiększ do 33pF

Gdybym nie był zajechany robotą, to bym Ci go polutował.

Acha bezwzględnie wywal cały kontur i przerób włącznik na direct

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jak miło dzięki :) Będzie jak się doszkolić w temacie :) Te ciapki to akurat nie moje dzieło. Kiedyś dawno temu (dobre 10 lat albo i dalej) była na serwisie i tak zostało bo wtedy jeszcze sprzęt nie był mój i tak po lutowaniu ewidentnie gość zostawił, tak samo na skrętkę podublowane kable itd. Ale skoro działało to nie widzę powodu dlaczego miałoby nagle przez to przestać :/ Co ciekawe wertując elektrodę doczytałem ze tranzystory nie odizolowane od radiatorów mogą powodować zwarcia. U mnie nie ma w połowie z nich nawet podkładek plastikowych, co raczej wzbudza mój śmiech (później facepalm) bo po paście termo nawet nie ma śladu że kiedyś była... I wierz tu człowieku fachmanom :D A wracając do tej ścieżki to ciekawi mnie że wywaliło bezpiecznik dopiero po zlutowaniu tejże, jak była rozcięta to wzmacniacz startował. Nie jestem pewien czy nie rozlutować wymienić bezpiecznik i dopiero myśleć co dalej :/ Póki co myślę skąd pożyczyć/kupić miernik bo widzę że bez niego ciężko będzie coś poradzić choćbym i tranzystory wymienił wszystkie naraz.

 

Acha bezwzględnie wywal cały kontur i przerób włącznik na direct

 

Móżna jaśniej? Ew wręcz łopatologicznie o co chodzi z tym przełącznikiem na bezpośredni. Bo jeżeli dobrze patrze bo ta nieszczęsna przerwana ścieżka to jest właśnie kontur.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładek plastikowych,

podkładki są mikowe, nie wiem czy są jakieś plastikowe ale mikowe się stosuje. Podobno są prawie najlepsze (lepsze są drogie ceramiczne).

Może radiator jest po prostu na którejś szynie zasilania :) i dlatego na połowie tranzystorów brak podkładek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podkładki są mikowe, nie wiem czy są jakieś plastikowe ale mikowe się stosuje. Podobno są prawie najlepsze (lepsze są drogie ceramiczne).

Może radiator jest po prostu na którejś szynie zasilania :) i dlatego na połowie tranzystorów brak podkładek :)

 

Tak, tak dokładnie takie :D Mikowe... muszę spamiętać :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymień wszystkie elektrolity w torze sygnałowym na Wimy 3,3 uF a te o większych pojemnościach na jakieś dobre - nowe elektrolity o podobnych pojemnościach, wszystkie tranzystory zamień na dobre zachodnie - końcowe na mocne np. Toshiby 2sa1943/2sc5200 i

do nich drivery 2sa1837/2sc4793 , napięciowy to 2sc3421 a wejściowe to np. BC Philipsa. C509/10 zwiększ do 33pF

Gdybym nie był zajechany robotą, to bym Ci go polutował.

Acha bezwzględnie wywal cały kontur i przerób włącznik na direct

 

ale najpierw napraw by działało:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha, czy mógłby mi ktoś ładnie narysować jak mam połączyć oprawkę żebym niczego nie spaprał? :) Łopatologicznie :P Bo jedyne co się doszukałem to tyle ze musi mieć 25-60W :/ Ale jak i gdzie? Rysunek jak dla kałmuka mile widziany :D

 

PS Po chwili gdybania nad schematem jestem praktycznie pewien że problem jest w prawej końcówce. Ścieżka która była naderwana leci bezpośrednio tam przez kabelek z ekranem. Póki była rozcięta nie wywalało bezpiecznika. Ale na to może odpowie nam Pan żarówka :) i miernik który może dziś mi się uda kupić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na schemacie tę ścieżkę i czym była zastąpiona (dobrze cię rozumiem że zamiast niej był jakiś kabelek?)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż na schemacie tę ścieżkę i czym była zastąpiona (dobrze cię rozumiem że zamiast niej był jakiś kabelek?)

 

Więc ten kabelek w ekranie i ucięta ścieżka:

 

 

Ten od k27 robi wrażenie podtopionego ale plecionka niby ok jest

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-61221-0-17930800-1450193592_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz na schemacie, nie na widoku płytek, bo się nie dogadamy. Przynajmniej może się zorientujemy co ta przeróbka miała na celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaznacz na schemacie, nie na widoku płytek, bo się nie dogadamy. Przynajmniej może się zorientujemy co ta przeróbka miała na celu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wejścia sygnału na końcówki mocy. Nie powinno bezpiecznika wywalać. A skąd i dokąd ten kabelek idzie? Może ktoś preamp omijał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To są wejścia sygnału na końcówki mocy. Nie powinno bezpiecznika wywalać. A skąd i dokąd ten kabelek idzie? Może ktoś preamp omijał.

Idzie pinami jak na schemacie preamp - końcówka. Zaczęło wywalać jak zmostkowałem tą walniętą ścieżkę. Jak telefon chwyci pokaże jak to połączenie wygląda(podtopione jak na moje oko).

 

Edit: Ok, jakość nie powala ale mniej więcej widać o co kaman

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.