Skocz do zawartości
IGNORED

Reanimacja Diora ws 422


Cudi

Rekomendowane odpowiedzi

Ad3. tak dokładnie r543 i r544

Ad2. Ok, nie byłem kompletnie tego świadom. Porównałem z nowymi - jest tak samo

Ad1. nie da rady, jedna strona z sieci idzie a druga do trafo a wszystko w puszce, dojście do gniazda od tylu puszki - chciał nie chciał trzeba rozkładać. Chyba że wsadzić bezpiecznik i między bezpiecznik a trafo wsadzić żarówę... Masło maślane czy ew zwarcie zatrzyma się na żarówce i tak?

 

A i btw dokupiłem kabel i krokodylki do ew zmierzenia spoczynkowego jak się to ogarnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsadzić bezpiecznik i żarówkę, powinno być OK. A jak nie to najwyżej będziesz kolejny bezpiecznik w plecy :)

Heh, to jeden zostanie na odpalenie gotowca mam nadzieję :) To do roboty i zdam relację z tego co udało się wskórać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze odzyskać kawałkiem drutu któryś spalony.

 

Słuchaj, a ty tę wskę to hobbistycznie robisz, czy z przymusu, co?

Bo jak chcesz, to u mnie w domu walają się końcówki BG1. One mają chyba 60mm szerokości, więc spokojnie weszłyby na te radiatory. I wskoczysz jakościowo dwie półki wyżej. Gra to naprawdę fajnie, bez porównania do starych dior.

Dorzuciłbym ci tylko PCB unizab (opóźnione załączanie, szybkie odłączanie głośników i zabezpieczenie przed napięciem stałym), chyba większość części do niego nawet mam do kompletu.

Ominiesz preampa, zostawisz tylko selektor i potencjometr i będziesz miał naprawdę fajny wzmacniaczyk. Oddałbym ci to po kosztach części i pcb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz jeszcze odzyskać kawałkiem drutu któryś spalony.

 

Słuchaj, a ty tę wskę to hobbistycznie robisz, czy z przymusu, co?

Bo jak chcesz, to u mnie w domu walają się końcówki BG1. One mają chyba 60mm szerokości, więc spokojnie weszłyby na te radiatory. I wskoczysz jakościowo dwie półki wyżej. Gra to naprawdę fajnie, bez porównania do starych dior.

Dorzuciłbym ci tylko PCB unizab (opóźnione załączanie, szybkie odłączanie głośników i zabezpieczenie przed napięciem stałym), chyba większość części do niego nawet mam do kompletu.

Ominiesz preampa, zostawisz tylko selektor i potencjometr i będziesz miał naprawdę fajny wzmacniaczyk. Oddałbym ci to po kosztach części i pcb.

 

Niejako z sentymentu... krąży w rodzinie 30 lat, wiem że to nie top of the line ale jakoś nie mogę się od niej uwolnić (gramofon też ją lubi bo na jvc coś nie grał totalnie) :) A po drugie mam ją, a z pieniędzmi krucho pod koniec roku części niedrogie w gruncie rzeczy więc chcę nią zastąpić 5.1 logitecha bo słuchanie muzyki na tym to jakaś pomyłka... (jak na każdym 5.1)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, po sześciu godzinach i pół paczki fajek końcówki żyją i grają ładnie i równo (choć bez preampa brzmią trochę płasko). Co zrobiłem: wymiana wszystkich tranzystorów na końcówce, wymiana tranzystorów z SD na odpowiednie BD, wymiana kabla sygnału i masy, zmiana kond z tego mamuta na 2x10.000uF, zmiana tranzystora preampa z sd337 na BD 137.

A teraz tak:

1. Czy jak przedwzmacniacz podlacze a ew dalej coś w nim nie gra to walnie mi te końcówki?

2. Smarowac silikona pod podkładki mikowe?

3. I co najciekawsze - jak ustawic prąd spoczynkowy żeby niczego nie spierniczyc? Wiem tyle że podpiac pod emitery pierwszego i ostatniego tranzystora w kanale

 

Aha i jeszcze zmienilem rezystory na cementowe czegoś pod tytułem układ gasniczy bo tak się to chyba nazywalo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, chodziło o układ gasikowy :)

 

Poprawka, chodziło o układ gasikowy :)

 

Podłączyłem preamp. Nie wywala bezpiecznika (ale też ścieżki nie zlutowałem - skleroza) Buczy na obu kanałach niemiłosiernie (na kolumnach A i B tak samo).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odłącz pre i posłuchaj parę dni bez niego.

Po paru dniach podłącz i wtedy stwierdzisz czy naprawdę on jest potrzebny w dźwięku.

 

<br />Ok, po sześciu godzinach i pół paczki fajek końcówki żyją i grają ładnie i równo<br />

no to gratulacje

 

Wesołych Świąt

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratulacje , fajnie że się udało :)

Jeszcze tylko pre.

Na gramofonowym też jest źle?

 

Odpalam bez żadnego źródła i kolumn... Ale na każdym kanale jest lipka. Palą się pierwsze diodki na panelu, a po podłączeniu kolumny monotonne buczenie :D Nie wiem czy lutować tą masę czy zostawić i szukać przyczyn gdzie indziej - czyt. pirun wie gdzie. Bo prócz tej uwalonej ścieżki nie ma się tam czego przyczepić. Kondensatory są nowe, tranzystor też.. wróce z pracy to wypadałoby spoczynkowe pomierzyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Na gramofonowym pewnie tez jest źle.

 

Jesli podałeś sygnał na K39 i K41 i gra, to możesz zapomnieć o końcówce, jest OK. Sprawdź jeszcze napięcie na wyjściu. Ma być poniżej 100mV, wstawiając przypadkowe tranzystory jest ryzyko że będzie więcej :(

Teraz pre:

Zobacz czy masz 44Vdc na kołku K29. Możesz ewentualnie jako tuning dolutować kawałek większego kondensatora na min. 50V gdzieś między K19 i masę.

Jeśli napięcie masz OK:

Spróbuj wziąć sygnał z punktów G10 G11, podać na końcówki (na K39 i K41) i zobacz czy gra. Nie wiem tylko co to fizycznie jest za miejsce (kabel? Zwora? przełącznik? nie wiem, patrzę tylko po schemacie) Jak nie dasz rady znaleźć, weź sygnał z nóżki R212 i 211 tej, która nie idzie do masy. To to samo miejsce.

 

Wykluczysz albo barwę albo bufor i gramofonowe.

 

Ale z wejściem wiszącym w powietrzu ma prawo trochę brumić. Zewrzyj wejścia do masy i zobacz czy dalej brumi.

Możesz spróbować zlutować faktycznie tę masę i zobaczyć czy dalej masz zwarcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Na gramofonowym pewnie tez jest źle.

 

Jesli podałeś sygnał na K39 i K41 i gra, to możesz zapomnieć o końcówce, jest OK. Sprawdź jeszcze napięcie na wyjściu. Ma być poniżej 100mV, wstawiając przypadkowe tranzystory jest ryzyko że będzie więcej :(

Teraz pre:

Zobacz czy masz 44Vdc na kołku K29. Możesz ewentualnie jako tuning dolutować kawałek większego kondensatora na min. 50V gdzieś między K19 i masę.

Jeśli napięcie masz OK:

Spróbuj wziąć sygnał z punktów G10 G11, podać na końcówki (na K39 i K41) i zobacz czy gra. Nie wiem tylko co to fizycznie jest za miejsce (kabel? Zwora? przełącznik? nie wiem, patrzę tylko po schemacie) Jak nie dasz rady znaleźć, weź sygnał z nóżki R212 i 211 tej, która nie idzie do masy. To to samo miejsce.

 

Wykluczysz albo barwę albo bufor i gramofonowe.

 

Nie wsadzałem na pałę :) Masz pełną rozpiskę ciut wcześniej - są takie jak powinny. Wcześniej miałem poupychane zamienniki zamienników chyba bo SD serii ciężko mi było u niektórych datasheet'y znaleźć - stad decyzja o wymianie na oryginały.

OKI, wrócę z arbeita to pomierzę. G10,G11 to chyba wyprowadzenia z wtórnego więc łatwiej będzie z nóżki capnąć bo na trafo za ciasno jest na manewrowanie lutownicą.

A tak BTW to trochę dla mnie to sensu ni ma bo lewy kanał ma połączenie sygnał - masa (przez K25-26), prawy już niekoniecznie bo jasne jest masa na K26 bodajże ale K27 ma przecież oderwaną ścieżkę więc nie idzie to nigdzie dalej :|

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G10 i 11, to powinien być sygnał, broń Boże podpinać zasilanie pod wejście!

Tranzystory mogą być dobrego typu, ale mają rozrzut wzmocnień i to może wygenerować DC na wyjściu. To miałem na myśli.

bo lewy kanał ma połączenie sygnał - masa (przez K25-26), prawy już niekoniecznie bo jasne jest masa na K26 bodajże ale K27 ma przecież oderwaną ścieżkę więc nie idzie to nigdzie dalej :|

Nie kumam. Po K27/41 idzie nie masa, ale sygnał, tam nie ma być przejścia do masy. Masa idzie od K26 do K38(albo 39, nie widzę) i K40

Zlutuj tę masę przy K26.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G10 i 11, to powinien być sygnał, broń Boże podpinać zasilanie pod wejście!

Tranzystory mogą być dobrego typu, ale mają rozrzut wzmocnień i to może wygenerować DC na wyjściu. To miałem na myśli.

 

Nie kumam. Po K27/41 idzie nie masa, ale sygnał, tam nie ma być przejścia do masy. Masa idzie od K26 do K38(albo 39, nie widzę) i K40

Zlutuj tę masę przy K26.

 

CZekaj coś w pośpiechu namieszałem :) K26 - masa połączenie jest, natomiast K27 brak (Fakt spieszę się do roboty to i namieszałem, a chciałbym ją na święta skończyć i ogarnać ten... ^^). Ale buczenie idzie zaparcie na oba kanały.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyglada i ze schematu i z rys płytki który załączyłeś, ale pewny to ja tylko śmierci i podatków jestem.

 

Czyli koło się zamyka.... Dalej sprawa kręci się w okolicy tego potencjometru :/ A jakby go zastąpić takim 2x47 jak jest ale bez 2x na kontur? Bo w sumie nie wiem co daje ten pieruński przycisk :/ A niby na tym polega specyfika potencjometru... Że ma dwie dodatkowe żyłki na przycisk o magicznej nazwie "kontur"... Generalnie kupę pierdół jest w wsce ale z tym o co chodzi???

 

Aha żeby nie było polemiki rzecz w tym że bez odhaczeń znalazłem nawet za 3zł jakąś podróbkę, ale z pinami na kontur jest naprawdę problem :/ A dla świętego spokoju wymieniłbym też balans czyli x2 potencjometr archaiczny i już zaczyna kieszeń swędzieć ;)

 

Ale póki co olał. Zlutuje rano tą ścieżkę i zobaczymy co się będzie działo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja modyfikacji polskich końcówek mocy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać... Faktycznie nie brzmi źle bez preampa (dużo zależy od źródła). Na PC jak się ciutkę eq użyje nawet przyjemnie brzmi. Stąd moje pytanie bo chyba kończymy temat bo nie ma chyba sensu więcej kasy i czasu pakować w ten preamp. Jak tą puszkę bardziej estetycznie zrobić? Bo póki co poprostu bokiem obudowy mam wywleczony kabel z jackiem ale za fajnie to nie wygląda. A i dobrze byłoby pomyśleć o jakimś zwykłym potencjometrze do regulacji głośności bo na direct nie mam jak tego zrobić. Towarzysze, pomożecie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.