Jump to content
IGNORED

CD player, odtwarzacz strumienowy, komputer, DAC

firekage

Recommended Posts

Witam wszystkich. Na początku chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać.

Wasze forum śledziłem od pewnego czasu i zdecydowałem się napisać, może ktoś będzie z Was w stanie doradzić.

Poszukuję CD playera do swojego zestawu. Mam wzmacniacz NAD'a C350 (nie, nie zamierzam wymieniać na nic innego i bass nie jest tym, co można pejoratywnie poczytać na portalach - sprawdzałem z 3240PE) oraz robione na zamówienie kolumny podłogowe na przetwornikach B&W z modelu DM220. To również nie zostanie wymienione bo z NAD'em gra fantastycznie. Kolumny, jak wspomniałem, robione były pod zamówienie, a mi udało się je kupić dzięki szczęściu. Wspomnę o jednym - lite drewno, wymiary zmienione z oryginalnych 68x25x30 na 102x25x40 oraz brak bass reflexu (skrzynie były robione w profesjonalnej firmie zajmującej się produkcją obudów pod zamówienie, projekt skrzyń od osób związanych bliżej z audio). Kolumny zamknięte w pomieszczeniu 11mk2.

Z racji tego, że w sumie męczące jest słuchanie muzyki z PC'ta ze względu na to, że PC musi być podpięty i pracować, zainteresowałem się CD playerami. Na oku miałem różne playery, nowe i używane (Cambridge Audio Azur 540C, Topaz CD5, Topaz CD10, NAD C515EEE oraz NAD C51x-52x-54x). Niestety, ze względu na to, że te odtwarzacze są już lekko wiekowe, kupowanie używki w cenie połowy nowego sprzętu, jakoś średnio mi się widzi. Lasery w tych urządzeniach mogą być już zajechane, a z racji obecnej dzisiejszej produkcji, w stylu "2 lata i śmietnik po gwarancji" chciałbym mieć coś, co pożyje i nie padnie miesiąc "po".

Szukając playera, natknąłem się na zagadnienie o nazwie "odtwarzacz strumeniowy". W sumie ciekawa rzecz bo te przeważnie mają kieszenie na CD, można podpiąć je po RJ45, po wifi, po bt (nie każdy), a jednocześnie mają USB dzięki czemu można wsadzić muzykę z pendrive.

Zagłębiając się jeszcze bardziej, zacząłem się zastanawiać, mimo wszystko, na dodatkowym podpięciu PC z moim wzmacniaczem za pomocą "czegoś" - DAC. Moja karta dźwiękowa to ALC1150 zintegrowana na MSI Z170A Gaming M3, której nie używam, a źródłem z PC jest Asus Xonar na PCIEx1.

Mam do wszystkich prośbę o podanie, w niżej wymienionych zakresach i grupach, sprzętów wartych uwagi:

-odtwarzacz CD, używane (np. max do 500 zł) i nowych (1200?)

-odtwarzaczy strumieniowych (do 1300) i mających USB (1300-1600?)

-DAC'i - nie wierzę w to, że są takie, które pozwalają podpiąć USB z pendrive'm, prawda?

Na oku, jak wspomniałem, miałem:

a) CD playery

-Cambridge Audio Azur 540C

-Cambridge Audio Topaz AM5 i AM10

-NAD'y C51x-54x i 516BEE

-Denon 520AE, Denon 720AE (ma USB)

-TEAC CD-P650-B >>>> tutaj pytanie. Ten TEAC kosztuje okolo 1100-1200 zł, ma USB, co mnie cieszy, ale czy ktoś wie czemu to jest nazywane czasami MANACOR/MANCOR? To jakiś klon? To coś kosztuje 1000.

-Yamaha CDS300

-BC Acoustique EX-602

-PIONEER PD-10

b) odtwarzacze strumienowe:

-Pioneer N30 (czytałem recenzje i on ma dobrą cenę, około 1200 zł)

-Pro-Ject Media Box S (nie jestem w ogóle przekonany... a i nie ma cd)

-Yamaha CD-N301 o tym wiele nie wiem, a i jakoś ubogo wygląda względem CD-NT670 tego samego producenta. Testy są, ale N500

-Yamaha CDNT670 i ten mnie dość mocno zaciekawił. W cenie 1600 można go dostać, a widzę, że jest jakoś lepiej wyposażony

c) DAC i czy w ogóle jest sens...

Dziękuję i pozdrawiam.

Ps - temat napisałem drugi raz. Nie wiem czemu, ale ten pierwszy, który utworzyłem około 15, nie jest w ogóle widoczny, nawet w moim panelu. Coś ostatnio mam chyba z internetem - na Allegro to samo, po kliknięciu, pusta strona.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.