Skocz do zawartości
IGNORED

CD player, odtwarzacz strumienowy, komputer, DAC


firekage

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich. Na początku chciałbym się ze wszystkimi serdecznie przywitać.

 

Wasze forum śledziłem od pewnego czasu i zdecydowałem się napisać, może ktoś będzie z Was w stanie doradzić.

 

 

 

Poszukuję CD playera do swojego zestawu. Mam wzmacniacz NAD'a C350 (nie, nie zamierzam wymieniać na nic innego i bass nie jest tym, co można pejoratywnie poczytać na portalach - sprawdzałem z 3240PE) oraz robione na zamówienie kolumny podłogowe na przetwornikach B&W z modelu DM220. To również nie zostanie wymienione bo z NAD'em gra fantastycznie. Kolumny, jak wspomniałem, robione były pod zamówienie, a mi udało się je kupić dzięki szczęściu. Wspomnę o jednym - lite drewno, wymiary zmienione z oryginalnych 68x25x30 na 102x25x40 oraz brak bass reflexu (skrzynie były robione w profesjonalnej firmie zajmującej się produkcją obudów pod zamówienie, projekt skrzyń od osób związanych bliżej z audio). Kolumny zamknięte w pomieszczeniu 11mk2.

 

Z racji tego, że w sumie męczące jest słuchanie muzyki z PC'ta ze względu na to, że PC musi być podpięty i pracować, zainteresowałem się CD playerami. Na oku miałem różne playery, nowe i używane (Cambridge Audio Azur 540C, Topaz CD5, Topaz CD10, NAD C515EEE oraz NAD C51x-52x-54x). Niestety, ze względu na to, że te odtwarzacze są już lekko wiekowe, kupowanie używki w cenie połowy nowego sprzętu, jakoś średnio mi się widzi. Lasery w tych urządzeniach mogą być już zajechane, a z racji obecnej dzisiejszej produkcji, w stylu "2 lata i śmietnik po gwarancji" chciałbym mieć coś, co pożyje i nie padnie miesiąc "po".

 

Szukając playera, natknąłem się na zagadnienie o nazwie "odtwarzacz strumeniowy". W sumie ciekawa rzecz bo te przeważnie mają kieszenie na CD, można podpiąć je po RJ45, po wifi, po bt (nie każdy), a jednocześnie mają USB dzięki czemu można wsadzić muzykę z pendrive.

 

Zagłębiając się jeszcze bardziej, zacząłem się zastanawiać, mimo wszystko, na dodatkowym podpięciu PC z moim wzmacniaczem za pomocą "czegoś" - DAC. Moja karta dźwiękowa to ALC1150 zintegrowana na MSI Z170A Gaming M3, której nie używam, a źródłem z PC jest Asus Xonar na PCIEx1.

 

Mam do wszystkich prośbę o podanie, w niżej wymienionych zakresach i grupach, sprzętów wartych uwagi:

 

-odtwarzacz CD, używane (np. max do 500 zł) i nowych (1200?)

-odtwarzaczy strumieniowych (do 1300) i mających USB (1300-1600?)

-DAC'i - nie wierzę w to, że są takie, które pozwalają podpiąć USB z pendrive'm, prawda?

 

 

Na oku, jak wspomniałem, miałem:

 

a) CD playery

-Cambridge Audio Azur 540C

-Cambridge Audio Topaz AM5 i AM10

-NAD'y C51x-54x i 516BEE

-Denon 520AE, Denon 720AE (ma USB)

-TEAC CD-P650-B >>>> tutaj pytanie. Ten TEAC kosztuje okolo 1100-1200 zł, ma USB, co mnie cieszy, ale czy ktoś wie czemu to jest nazywane czasami MANACOR/MANCOR? To jakiś klon? To coś kosztuje 1000.

-Yamaha CDS300

-BC Acoustique EX-602

-PIONEER PD-10

 

b) odtwarzacze strumienowe:

-Pioneer N30 (czytałem recenzje i on ma dobrą cenę, około 1200 zł)

-Pro-Ject Media Box S (nie jestem w ogóle przekonany... a i nie ma cd)

-Yamaha CD-N301 o tym wiele nie wiem, a i jakoś ubogo wygląda względem CD-NT670 tego samego producenta. Testy są, ale N500

-Yamaha CDNT670 i ten mnie dość mocno zaciekawił. W cenie 1600 można go dostać, a widzę, że jest jakoś lepiej wyposażony

 

c) DAC i czy w ogóle jest sens...

 

 

Dziękuję i pozdrawiam.

 

 

Ps - temat napisałem drugi raz. Nie wiem czemu, ale ten pierwszy, który utworzyłem około 15, nie jest w ogóle widoczny, nawet w moim panelu. Coś ostatnio mam chyba z internetem - na Allegro to samo, po kliknięciu, pusta strona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.