Skocz do zawartości
IGNORED

zestaw do 4000zł


skaba

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Na wstępie powiem, że jestem kompletnie zielona w temacie i stąd prośba o pomoc. Małżonek mój wkrótce obchodzi okrągłą rocznice urodzin i chciałabym sprawić mu prezent w postaci pożądanego sprzętu do słuchania muzyki... wszelkiej... i bardzo głośno. Niegdyś miał potężne kolumny estradowe i marzenie pozostało. Pomieszczenie jest otwarte i ma ok. 40m2. Proszę o pomoc w doborze zestawu kolumn i amplitunera. Mój budżet to ok. 4000tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z podanych kolumn znalazłam w dobrej cenie canton gle 496, więc myślę że przy tych zostanę. Jeśli natomiast chodzi o amplitunery to wiem że mężowi podobają się wersje sieciowe. Czy polecicie mi jeszcze jakiś w takiej wersji czy yamaha jest tu najlepszą opcją (budżet - 2 tys.)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Te Cantony 496 to jeszcze dobra i stara szkoda grania Cantona. NA prawdę warto. O nowe już ciężko.

Ewentualnie Klipsch R28F lub Magnat Quantum 677 z elektroniką Yamaha RN500 lub AS 501.

 

Jeśli zdecydujesz się na którys zestaw daj nam znać wycenimy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście bym szedł w taki zestaw jak ma być nowe i na gwarancji

 

wzmacniacz denon PMA-720

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/HI-FI_-_WZMACNIACZE/PMA-720AE

 

kolumny Dali Zensor 7

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DALI/ZENSOR/ZENSOR_7

 

ewentualnie z czasem do kompletu odtwarzacz cd

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/DENON/HI-FI_-_ODTWARZACZE_CD/DCD-720AE

 

Jak Zensor 7 za drogi to q acustics też fajnie gra

http://www.salonydenon.pl/pl/MM/Marki/Q_ACOUSTICS/SERIA_3000/QA_3050

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

S4home dziękuję za opinię. Dam znać jak tylko podejmę decyzję.

 

Lukiasz dziękuję za odpowiedź.

Zastanawiałam się właśnie nad Denonem. Znajomy polecał mi rx 1200. Dla ścisłości to w pierwotnej wersji mówił o rx 2200, ale ten model niestety przekracza mój budżet. Co o tym sądzicie? Jakoś nie mogę się przekonać do yamahy, ale nie wiem czy słusznie.

Jeśli chodzi o kolumny to zostaję przy cantonie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale szukasz amplitunera czy wzmacniacza? X1200 i X2200 nie zagrają nawet podobnie do wspomnianych wyżej jednostek stereo.

I połączenie Zensor 7 do PMA 720 było już tu poruszane. Nie jest to idealne połączenie. Na pewno polecam to przesłuchać przed zakupem.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam amplitunera. Zależy mi też na tych wszystkich opcjach internetowych. Na pewno Yamaha R-N500 spełnia wymagania. Nie miałam okazji jej słyszeć z Cantonem.

 

Wczoraj słuchałam cantona z denonem 1200 i o dziwo z demonem ceol n9. Kurcze.. Nie znam się na tym, ale czegoś mi brakowało. Pojadę posłuchać tej Yamahy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam amplitunera. Zależy mi też na tych wszystkich opcjach internetowych. Na pewno Yamaha R-N500 spełnia wymagania. Nie miałam okazji jej słyszeć z Cantonem.

 

Wczoraj słuchałam cantona z denonem 1200 i o dziwo z demonem ceol n9. Kurcze.. Nie znam się na tym, ale czegoś mi brakowało. Pojadę posłuchać tej Yamahy.

Posłuchaj dobry zestaw wzmacniacz denon 720 i roth oli 40 ( melodika bl 40 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ! Jako nowy podpinam sié pod temat oczekujác pomocy I podpowiedzi jesli chodzi o wybor sprzetu.Obecnie mam zestaw Technicsa w postaci amplitunera SA-AX6

CD SL-PS670D

processor SH-GE90

gram na kolumnach Heco Style 800.

Myslé o zmianie na wzmacniach stereo Marantz PM6005 oraz CD np. 5005 lub Fidelity SA-300SE I CD-300SE

Wiéc dylemat na co sié zdecydowac?

Jak do tej pory nie mogé narzekac na mojego technicsa.Procesor robi swoje I to co plynie z kolumn /slucham roznej muzyki/ jest super. Boje sie tylko rozczarowania by po nabyciu nowego sprzetu , nie okazalo sié ze dzwiék jest na takim samym poziomie jak przy dotychczasowym sprzécie.A moze ktos podsunie mi inna ciekawa propozycje.Zakladany budzet to max.4000zl.pozdrawiam forumowiczow I czekam na podpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarr posłucham. Tylko wtedy jeszcze muszę dorzucić jakieś odtwarzacz i chyba budżetu mi braknie.

 

 

 

S4home pisałeś też o kolumnach Magnat Quantum 677. Czytałam o nich i wydaje mi się że do Yamahy Rn500 to może być jednak lepszy wybór niż Cantony. Tylko wtedy idziemy już chyba w dużo ostrzejsze brzmienie. Co sądzisz o takim zestawie? Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tych kolumn w salonach w okolicy, więc z odsłuchem ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarr posłucham. Tylko wtedy jeszcze muszę dorzucić jakieś odtwarzacz i chyba budżetu mi braknie.

 

 

 

S4home pisałeś też o kolumnach Magnat Quantum 677. Czytałam o nich i wydaje mi się że do Yamahy Rn500 to może być jednak lepszy wybór niż Cantony. Tylko wtedy idziemy już chyba w dużo ostrzejsze brzmienie. Co sądzisz o takim zestawie? Niestety nie mogę nigdzie znaleźć tych kolumn w salonach w okolicy, więc z odsłuchem ciężko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu masz do 4000zł

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) tu masz do 4000zł

Do tego zestawu kolumny i napewno zagra to lepiej jak amplituner

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłam dzisiaj z mężem niby przypadkiem posłuchać tego i owego. Niespodzianka musi być, więc za wiele nie zdradzałam. Mieliśmy okazję posłuchać kilku zestawów. Przede wszystkim były to amplitunery w okolicach 2tys. i kolumny - ok. 1,5 tys. Chodził, oglądał, słuchał i kręcił pokrętłami, ale naprawdę mocno oczy zaświeciły mu się dopiero przy wzmacniaczu Denon PMA 720 i DNP 730. Mogliśmy ich posłuchać w zestawie z kolumnami Canton 476 (496 nie było w salonie). Czytałam o tym na forum, ale teraz mogłam się o tym sama przekonać - jak dla mnie, dodam, że totalnego laika, różnica była ogromna. I choć ten zestaw denona z cantonem 496 przekracza założenia budżetowe to za ten błysk w oczach męża jestem gotowa trochę dorzucić. Jutro powalczę o cenę.

 

Jarr dziękuję za podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.