Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie kable do Nad 320bEE/ Nad 541BEE+ Canton Ergo RC-L


bilion11

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!

Od dawna nosiłem się z zamiarem kupienia zestawu który będzie grał lepiej niż "miniwieża". Zacząłem od końca czyli kupna wzmacniacza i CD. Po przewertowaniu forum skusiłem się na modyfikację zestawu by Muda. Pożyczyłem kolumny Unitry " na sztukę" , jakieś kable, interkonekt i było zdecydowanie lepiej od "miniwieży". Byłem na odsłuchach w poszukiwaniu kolumn podłogowych, podstawkowych. Byłem zdecydowany na AE evo tree i................. kupiłem Canton ergo RC-L!!!!!!. Wiele pozytywnych opinii było o tych kolumnach a cena za jaką kupiłem daje gwarancję na to że na nich nie stracę.

Jakie interkonekty i kable głośnikowe do tego zestawu byście polecali ale bez szału- interconekt do 200 PLN a głośnikowe do ..... no właśnie. Czy będzie różnica w brzmieniu między kablem za 15 a tym za 70 PLN za metr ?

Pomieszczenie 30 m2 .Słucham w większości muzyki raczej spokojnej: Melua, Bic Runga , Coehn, muzyka filmowa, trafia się klasyka ,jak i trochę rocka.

Zdaję sobie sprawę że ten wzmak może być za słaby do tych Ergo. Jeśli brzmienie będzie mi odpowiadało to można wymienić na coś mocniejszego z Nad-a 319 lub 352- ponad

1,5 k PLN nie chciałbym wydawać. Lub jakieś inne propozycje wzmacniaczy przedstawicie do tych Ergo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

interconekt do 200 PLN a głośnikowe do ..... no właśnie. Czy będzie różnica w brzmieniu między kablem za 15 a tym za 70 PLN za metr ?

Różnica brzmienia wynika zwykle z różnicy budowy i materiałów, a nie samej różnicy ceny. Założenie że droższy kabel gra jakoś lepiej, prowadzi czasami do nieporozumień i rozczarowań.

Można mieć dużą różnicę nawet za mniejsze pieniądze typu VDH clear water, Qed silver,xt Monkeycable silverback, względem jakiś klasycznie zbudowanych miedziaków. Zależy co chcesz poprawić w brzmieniu.

To samo interkonekt różnicę mogą być, a może nie być, choć kwota 200zł pozwala już na szeroki wybór, a jak używany to nawet szerzej i na wysoki i bardzo dobry model.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę że ten wzmak może być za słaby do tych Ergo. Jeśli brzmienie będzie mi odpowiadało to można wymienić na coś mocniejszego z Nad-a 319 lub 352- ponad

1,5 k PLN nie chciałbym wydawać. Lub jakieś inne propozycje wzmacniaczy przedstawicie do tych Ergo.

Sony TA-F730ES świetnie uzupełni się z tymi Cantonami, miałem okazje sluchac zarowno z RC-L jak i SC-L

 

Sam używam wyższego modelu 830ES z kolumnami Sony SS F7 ES DIY które grają z podobnym charakterem do Cantonów

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam bo sam używam z NAD-em kable Qed.

Interkonekt Qunnex, a głośnikowe Ruby.

Tanio i dobrze.

Również polecam.

 

skusiłem się na modyfikację zestawu by Muda

Jako mój klient możesz z takimi pytaniami walić wprost do mnie ;)

 

Jeśli brzmienie będzie mi odpowiadało to można wymienić na coś mocniejszego z Nad-a 319 lub 352- ponad

319 odpuść .

352 będzie mocniejszy ale stracisz na pracyzji i rozdzielczości w stosunku do 320 + mod chyba że i ten poddasz modyfikacji .

Natomiast jakbyś gdzieś upolował 356BEE ( miałem ostatnio taki upolowany za 1400zł ) + mod to wskoczysz na bardzo wysoki poziom a i mocy nie braknie .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaangażowanie!!! Interkonekt Qunnex ale który 1,2 ,3 czy 4? , ruby/ anniversary ,reference silver anniversary xt? / , jaka grubość/ kable o długości ok. 4m/ , z wtykami czy gołe kable? Mam jeszcze dylemat z podstawami granitowe ew bazaltowe/podklejone filcem/ na całości czy tylko w rogach? -kolumny do odsłuchu muszę przesuwać bo osoba decyzyjna nie zgadza się aby na stałe były w takim ustawieniu. Czytałem gdzieś jak Pacuła rekomendował do Hyperionów podstawki drewniane - odnośnie podstawek to nie wiem czy nie do innego działu?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zaangażowanie!!! Interkonekt Qunnex ale który 1,2 ,3 czy 4?

2 albo nowy Performance Graphite

ruby/ anniversary

z wtykami czy gołe kable?

Poczytaj w klubie Qed .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podstawami granitowe ew bazaltowe/podklejone filcem/ na całości czy tylko w rogach?

Jak byś dał filc pod całość podstawy to by się to ślizgało jak narty po stoku. Lepiej w 3-4 punktach samoprzylepne podkładki filcowe i się już tak nie suwa, bo jest większy nacisk na cm kw. Można też samoprzylepne korkowe podkładki, dobrze się sprawdzają pod małymi kolumnami, są czymś pomiędzy śliskim filcem, a blokującym ruch gumową podkładką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spróbuję z filcem pod same kolumny. Inne rozwiązanie to podstawki z kamienia /pod spodem krążki z filcem/ a na nich kolumny z podkładkami z gumy. Na drugim zdjęciu widać jakieś kolce?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) czy co to jest?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.