Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab 8000a czy Audiolab 8200a zamiast Rotel RA11?


raker84 PGN

Rekomendowane odpowiedzi

witam serdecznie :D

 

Mój system to Pylon Audio Sapphire 25 + Rotel Ra 11 + RCD 965BX

wszystko w pomieszczeniu ok 15m2 w pokoju 4,5m x 3m.

Muzyka to w większości rocck.

 

Zastanawiam się czy warto wymieniać Ra11 na któregoś z tych audiolabów?

CD wystawione jest na sprzedaż bo w przyszłości chciałbym zmienić źródło na audiolab qdac lub mdac a moze na arcama rdaca,

 

Preferuje brzmienie muzykalne, detaliczne, z dobrą przestrzenią, z równowaga tonalna we wszystkich pasmach, Lubie dźwięk o większej masie , z pazurewm.

moje źródło i integra połączone są coaxialnie z wykorzystaniem przetwornika Wolfston 8740 w integrze,

 

Integra gra muzykalnie z fajna stereofonią, szybkim nawet czasem nisko schodzącym basem w połączeniu z pulonami, dynamikę ma dobrą nawet przy odsłuchach cięższych kawałków z płyty Steve Rothery "The Gost of Pripiat" oraz albumów Comy.

 

Brakuje mi trochę detaliczności, delikatnej analityczności, cieplejszego grania pełniejszego wypełnienia.

Pytanie moje jest takie czy warto wymieniać RA11 na któregoś z tych audiolabów z tytułu?

8000a jest osiągalny w granicach tysiąca złotych a 8200a używka ok 2500zł,

Czy różnica w jakości dźwięku warta jest dopłaty 1500 za 8200a?

 

Poniżej filmik z odsłuchem mojego systemu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-57896-0-09703800-1449661428_thumb.jpg

post-57896-0-07020200-1449661440_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8000A to swietny wzmacniacz za te pieniadze ale do rocka moim zdaniem niezbyt sie nadaje, zbyt zaokraglony i nie ma takiego "pazura" na basie

 

Jeśli szukasz jakiejs nowej konstrukcji to Baltlab Epoca 2, jesli w gre wchodza starsze integry to warto rozpatrzyc jeszcze Marantza PM 16 i z jeszcze starszych np Sony TA-F770ES

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi trochę detaliczności, delikatnej analityczności, cieplejszego grania pełniejszego wypełnienia.

Ciężko Ci będzie znależć wzmacniacz tranzystorowy w tej cenie ,który by zagrał z tymi kolumnami właśnie tak.

Takie brzmienie to tylko wzmacniacz lampowy,a jeśli boisz się kosztów ,no to jakaś hybryda,albo końcówka mocy i lampowy preamp.Oczywiście nie słyszałem wszystkich wzmacniaczy tranzystorowych w tej cenie ,więc to tylko taka moja sugestia...

 

p.s.oczywiście obejrzałem filmik-całkiem fajnie grają te Pylony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma co Pi...........ć cza posłuchać u siebie w domciu,ja byłem zadowolony bardzo z 8200a i ck2 ale sprzedałem w jeden dzień bo mnie zwyczajnie znudził a grał naprawdę super ,nie mam nic i szukam dalej ale dalej w ciemno z odsłuchem u mnie conajmniej kilka miesięcy.Naprawde kupuj w ciemno i słuchaj w domu i akustyka i sprzedaż i tak dalej itp,niestety to jedyna droga u siebie w domu,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt już masz, teraz popracuj nad akustyką - tu jest ogromne pole do działania (patrząc na filmik) i to właśnie dzięki lepszej akustyce uzyskasz pożądaną rozdzielczość, przestrzeń i wypełnienie. Tak więc, myślę że nie ma co kombinować ze zmianą wzmacniacza, tylko zapoznaj się bliżej z działem Akustyka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś je porównywałem i powiem, że różnice jeżeli wogóle są to nie sa warte tej dopłaty. Wiele systemów przetestowałem więc moja opinia jest jaka jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

.

 

Kiedyś je porównywałem i powiem, że różnice jeżeli wogóle są to nie sa warte tej dopłaty. Wiele systemów przetestowałem więc moja opinia jest jaka jest.

 

Właśnie o takie opinie mi chodzi.

Zdaje sobie sprawę ze 8000a to legenda sama w sobie ale ok 30 letnia a nie łatwo dorwać jakiś egzemplarz dobrze zachowany, nie grzebany nie naprawiany poza tym obawiam się ze może być trochę wysłużony, po przejściach, a i wiadomo 30 lat technika nie stała w miejscu. Pomijając już kwestię pilota bo to sprawa oczywista ze lepiej gdyby był, ale patrząc na obydwie integry tylko przez pryzmat dźwięku który przedstawiają podłączone do systemu czy różnice w samym brzmieniu są warte dołożenia ok 1500 zł za co prawda dużo nowszy ( co nie znaczy lepszy) i z pilotem 8200a

 

Sam posiadam Rotel RCD 965bx sprzęt produkowany bodajże w latach 1992-1993 czyli ponad dwadzieścia lat temu i przed zakupem byłem pełen obaw co do jego stanu technicznego i możliwości usterek wad ukrytych ale po kilku miesiącach stwierdzam ze było na prawdę warto. już pomijając kwestie brzmienia i klasy 965-ki. Udało mi się zakupić egzemplarz w stanie niemalże idealnym wraz z oryginalnym pilotem na oryginalnych częściach i doskonale sprawny technicznie, łyka wszystkie płyty aż miło nawet cd-r

 

Wracając do Audiolaba 8000a ponoć okablowanie wewnątrz jest tragicznej jakości to samo tyczy się wejść RCA ponoć bardzo łatwo je wyłamać wpinając interkonekt

 

Sprzęt już masz, teraz popracuj nad akustyką - tu jest ogromne pole do działania (patrząc na filmik) i to właśnie dzięki lepszej akustyce uzyskasz pożądaną rozdzielczość, przestrzeń i wypełnienie. Tak więc, myślę że nie ma co kombinować ze zmianą wzmacniacza, tylko zapoznaj się bliżej z działem Akustyka.

 

Może kolega w oparciu o mój filmik byłby w stanie dać mi kilka podstawowych wskazówek zanim zacznę zagłębiać się w tak szeroki temat jakim jest akustyka. Byłbym bardzo wdzięczny :D

Kolumny rozstawione w odległości ok 1,5-2 m. Odległość tylnej ściany głośnika od ściany ok 30cm. Stoją na kolcach a kolce na podkładkach, dość dobrze wypoziomowane (czyt. Stabilne)

Wszystko stoi na podłodze z paneli laminowanych pod którymi są płytki ceramiczne.

 

Myślałem tez intensywnie o podstawkach z granitu pod kolumny ale jakoś odszedłem od tego tematu raczej ze względów estetycznych a to zasługa mojej drugiej połówki :D ach te kobiety cóż one mogą wiedzieć o dźwięku :D na suficie mam sufit podwieszony z nidy i nie raz się zastanawiałem jaki to może mieć wpływ na akustykę w pomieszczeniu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może kolega w oparciu o mój filmik byłby w stanie dać mi kilka podstawowych wskazówek zanim zacznę zagłębiać się w tak szeroki temat jakim jest akustyka.

 

Proszę bardzo, cytat z jednego z licznych poradników dot. akustyki:

 

"Generalnie unikajcie wystroju z dużą ilością twardych, płaskich powierzchni. Wyglądają one ładnie w czasopismach. Co więcej, wyglądają tak ładnie, że nawet producenci sprzętu audio chętnie wykorzystują takie wnętrza do eleganckich fotografii swoich produktów. Ale duże, twarde powierzchnie nie dają ani tłumienia ani rozpraszania, a zarówno tłumienie jak i rozpraszanie są potrzebne."

 

Co widać na filmiku? Pusta ściana za kolumnami, podłoga bez dywanu. Niestety, żeby mieć dobre brzmienie, nie wystarczy rozstawić kolumny i podłączyć elektronikę. Ponieważ temat akustyki to temat-rzeka, zachęcam do znalezienia sobie w sieci i przestudiowania jakiegoś poradnika dot. adaptacji akustycznej. Jasne, że w typowym pokoju mieszkalnym (nie przeznaczonym wyłącznie do słuchania) trzeba osiągnąć jakiś kompromis pomiędzy funkcjonalnością, estetyką i walorami sonicznymi, ale te ostatnie też trzeba uwzględnić, bo inaczej cała inwestycja w sprzęt mija się z celem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci powiem tak. Pierwszy raz słyszałem te Pylony w 2014 na Audioshow. Chłopaki z Jarocina mieli je podpięte do Preampa 8 i dwóch Monobloków MA65 z Musical Fidelity. Dzisiaj ten sprzęt jest niemal nie do kupienia nawet z drugiej ręki. Sam bym taki zestaw kupił - (jak ktoś ma to chętnie kupię). Mieli jeszcze podłączony odtwarzacz CD Lector 7. Całość grała jak sprzęt za 40-50 tysi. Pamiętam rozdziawione paszcze ludków, którzy z niedowierzaniem słuchali tego setu. Uważam, że właśnie ten sprzęt byłby lekiem na twoje rozterki, jednak jakoś nie było mi dane posłuchać audiolabów (albo się nie przyłożyłem:) )więc nie wiem jak to porównać z Musicalem ale spróbuj może gdzieś pożyczyć Musical Fidelity.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.