Skocz do zawartości
IGNORED

Smutna historia albo co zamiast Panasonica Tx-65ax900E?


_Ged_

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę moje pouczające przygody z TV w skrócie.

Mam prawie 8 letnią plazmę Panasonica 40 cali. Chcę kupić coś większego np. 65 cali.

Odległość od ekranu ok. 2.5-3m. Pomieszczenie 32m2. Telewizor ma wisieć.

Salon jest raczej ciemny, nie ma ostrego słońca w południe. Oglądam wieczorami.

Do TV będzie podłączony tuner NC+ oraz komputer do wyświetlania filmów i zdjęć, raczej nie internet.

Praca codzienna - max 2h. Praktycznie nie gramy w gry.

 

Propozycja syna i kolegi: Panasonic tx-65ax900E. Cena okazyjna ok. 10 tysięcy.

 

Etap 1) Podniecenie

Rezerwacja przez internet. Opisany jako TV ex-demo. Jadę do Saturna (200km w jedną stronę).

Na miejscu okazuje się, że TV ma plamy na matrycy widoczne na białym tle. "Nie wiedział Pan o tym? Przecież to było o tym głośno?"

Widać to bardzo. Na pytanie czy inne egzemplarze tak mają pada odpowiedź, że tak i to nie jest uznawane przez Panasonica jako wada.

Wracam do domu bez TV.

 

Etap 2 Klikanie

Ten sam model mają dwie firmy w Łodzi (to już jest 350km w jedną stronę). Cena ok 13 tys.

Pierwsza firma wysyła mi pliki ze zdjęciami białego tła - są niewielkie plamy, ale znacznie lepiej niż w Saturnie.

OK. Po 1-2 dniach myślenia klikam - Kup Teraz. Odpisują, że już nie mają.

 

Etap 3 Walka

Wielokrotnie dzwonię do drugiej firmy w Łodzi. Proszę o przesłanie zdjęć białego tła. Nie zrobią, nie wyślą.

Umawiam się na oglądanie telewizora u nich. Tak, można obejrzeć.

Tydzień później w dniu w którym jestem w Łodzi (przy okazji innego spotkania) dzwonię czterokrotnie do firmy pytając czy mogę przyjechać.

"Proszę zadzwonić za godzinę, potem za dwie". W końcu przyjeżdżam - "TV sprzedany nie ma Pan co oglądać". Naprawdę było mi przykro.

W tym czasie TV wisi na ich stronie oraz na portalu aukcyjnym jako dostępny na stanie. Ciekawe prawda?

Następnie cena tego TV w tym sklepie wzrasta o 1 tys i dalej jest dostępny. Naprawdę można tak postępować?

 

Etap 4 Rezygnacja

Ten telewizor ma dużo dobrych opinii.

Przykro mi bardzo że nie udało mi się go kupić, szukam czegoś innego.

Dotychczas miałem do czynienia ze sklepami audio w których sprzedawcy są bardzo mili, udzielają rad, nie zwodzą kupujących, pomagają kupić coś co będzie faktycznie cieszyło.

Teraz jestem wykończony nerwowo tą zabawą, nie rozumiem tego co się dzieje a chciałbym mieć dobry telewizor.

 

Pytanie i prośba do kolegów/koleżanek z forum brzmi następująco:

 

Jaki telewizor może zastąpić Panasonica serii 900 i spełniać moje wymagania:

- 65 cali

- cena do 13 tys PLN w wiarygodnym sklepie

- szerokie kąty widzenia (mam czteroosobową rodzinę i żona siedzi z boku; czy w grę wchodzi tylko i wyłącznie matryca ips wyposażona w dobry system lokalnego wygaszania?)

- dobre barwy i ruch (uwielbiam filmy sci-fi, fantasy i akcje :)

- rozdzielczość 4k (na biurku mam 27 calową retinę Apple)

- jakość 3D bez znaczenia, nie lubię :)

- smart TV nie ważne, chyba nie będę korzystał

- HDMI powinno akceptować 4k/60Hz

- najważniejsze: obraz i kąty widzenia

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi, pozdrawiam

Włodek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Smutna historia.

Zamieść ją na portalu HDTVPolska. Ten portal dodawał do tych modeli ulotkę w stylu:

"Najlepiej zrobiony ekran na rynku.

Wszystko jest dopieszczone i dopracowane

W najdrobniejszym szczególe.

 

REFERENCJA

Naszym zdaniem."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smutna historia.

Zamieść ją na portalu HDTVPolska. Ten portal dodawał do tych modeli ulotkę w stylu:

"Najlepiej zrobiony ekran na rynku.

Wszystko jest dopieszczone i dopracowane

W najdrobniejszym szczególe.

 

REFERENCJA

Naszym zdaniem."

Masz na myśli stronę hdtv.com.pl (ten czarny)? Jeśli tak, to opinie tego portalu można olać. Zwłaszcza recenzje, tak, zwłaszcza recenzje.

 

 

 

Na marginesie - w cenie 10.000 widziałem OLED'y. Nie lepiej?

 

Ps - clouding obecnych telewizorów to wręcz istna plaga. Miałem Toshibę 40L7335 kupioną pod wpływem świetnych recenzji....i o ile do jakości obrazu nie mogłem się przyczepić (VA - więc wiadomo, jak wygląda czerń) tak clouding, który wieczorem wyszedł, na ciemniejszych filmach i scenach, po prostu porażał. Wielkie jasne plamy o wielkości piłki nożnej! Nowy telewizor oddałem rodzinie, a sam przesiadłem się na 48AS640 Panasonica, który nie miał z tym problemów. Producenci nie chcą uznawać wad...widocznych bo to zwyczajnie oznacza, że produkują buble. Tak wygląda rynek RTV.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Gosc

(Konto usunięte)

Masz na myśli stronę hdtv.com.pl (ten czarny)? Jeśli tak, to opinie tego portalu można olać. Zwłaszcza recenzje, tak, zwłaszcza recenzje.

Nie ten drugi.

HDTVPolska.

 

Na marginesie - w cenie 10.000 widziałem OLED'y. Nie lepiej?

Pewnie lepiej jakby miały 65''

 

Ps - clouding obecnych telewizorów to wręcz istna plaga.

autor tematu pisze o czymś zupełnie innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poza 4K. Na kilka lat wystarczy, a potem przesiadka na OLED 4K jak juz nie bedzie wad wieku dzieciecego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko poza 4K. Na kilka lat wystarczy, a potem przesiadka na OLED 4K jak juz nie bedzie wad wieku dzieciecego.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wczoraj właśnie pisałem z tym panem. Niby 1.5 roku a 3500 godzin już i brak pudła niestety..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczoraj właśnie pisałem z tym panem. Niby 1.5 roku a 3500 godzin już i brak pudła niestety..

Hmm..trzeba bylo by na zywo ocenic. Niby jest gwarancja, Richer Sound radza sobie na rynku, wiec nie powinni nagle zniknac. ;)

 

Widzialem jeszcze 50-tke. Troche tansza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupić używane 65 St60

Niestety... białych kruków w stylu st60 i vt60 w 65 calach brak.... moje st60 65" jak sprzedawałem to po 1,5-2 latach miało 2000h....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa tylko ze 50 cali :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawdza ile godzin przepracował telewizor?

Masz zdaje się vt60. ..to albo menu serwisowe albo

zwykłe menu>info o systemie>id modelu4 i tam jest C i liczba i to są godziny pracy np.C0296-00000 czyli 296h pracy....

Tak miałem w st60 i teraz mam tak samo w as640....

W menu serwisowe są jeszcze ile razy włączyłeś i wyłączyłeś tv...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy jak długo masz tv.... ale w tym przypadku to nawet panel pdp się dobrze nie "dotarł"... ;)

 

Ale tak dla pewności to za 1-2godzinki sprawdź czy liczby się zmieniają... bo może po jakiejś aktualizacji coś zmienili choć nie sądzę.... :)

 

395 to nowy tv... :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mojego Panasonica TX-P65VT60 używam od 18 lipca 2013 roku.

Używany tylko do Blu-Ray i od kilku miesięcy YouTube do teledysków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz naprawdę białego kruka i to z tak niskim przebiegiem....musisz strasznie mało oglądać....

Albo coś się zblokowało z licznikiem godzin w Twoim tv ;)))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzę za kilka dni i odpiszę dokładnie.

Tak jak pisałem tylko do filmów z odtwarzacza i YouTube ale tylko teledyski w fajnej jakości obrazu no i dźwięku.

Jest białym krukiem bo jak kupiłem fabrycznie zapakowany postawiłem na półce tak stoi jedynie co to przecieram z kurzu miotełką.

POLECAM :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisałem tylko do filmów z odtwarzacza i YouTube ale tylko teledyski w fajnej jakości obrazu no i dźwięku.

Jest białym krukiem bo jak kupiłem fabrycznie zapakowany postawiłem na półce tak stoi jedynie co to przecieram z kurzu miotełką.

ramki mu jakies obstaluj...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.