Skocz do zawartości
IGNORED

Asus Xonar Essence STX + AKG Q701 + Topping TP21 + Roth Oli 10


Lesiu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

stoję właśnie przed pewnym problemem. Obecnie do karty dźwiękowej Asus Xonar Essence STX podłączony mam wzmacniacz stereo Topping TP21 oparty na kości Tripath TA2021 + kolumny Roth Oli 10. Z tego zestawu jestem zadowolony. Natomiast do wyjścia słuchawkowego w karcie podłączone są obecnie słuchawki AKG K242HD. Zamówiłem kilka dni temu AKG Q701 i czytałem, że je dość trudno napędzić i raczej powinno się zastosować jakiś wzmacniacz słuchawkowy pomimo posiadania wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego w karcie Asus Xonar Essence STX. No i teraz pojawiają się problemy.

 

1. Skoro wyjścia RCA w karcie mam zajęte przez wzmacniacz stereo to jak podłączyć dodatkowo wzmacniacz słuchawkowy? Czy zwykłe rozgałęźniki RCA nie pogorszą dźwięku? Nie zamierzam każdorazowo przepinać kabli, ale też nie biorę pod uwagę rozwiązania, które pogorszy jakość dźwięku. Nie po to kupiłem teraz AKG Q701 żeby sygnał mieć pogorszony.

 

2. Czy może lepiej darować sobie w ogóle wzmacniacz słuchawkowy i korzystać z tego, który oferuje karta dźwiękowa?

 

3. Czy może wymienić wzmacniacz stereo na taki, który posiada porządny wzmacniacz słuchawkowy? Jeśli tak to jaki? Liczy się jakość dźwięku, gabaryty i cena.

 

4. Jeśli założymy, że można rozgałęzić sygnał z RCA to jaki wzmacniacz słuchawkowy najlepiej wybrać pod słuchawki AKG Q701? Czytałem wiele pozytywnych opinii o Heed Canamp (droższy) oraz Matrix M-stage (tańszy), ale może ukazało się w ostatnich latach coś ciekawszego?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno wyjście RCA na karcie to nie jest problem, bo większość pre słuchawkowych ma przelotkę RCA do podłączenia wzmacniacza:

headboxs_2.jpg

Natomiast w obecnym zestawieniu moim zdaniem najsłabszym ogniwem jest połączenie karty dźwiękowej ze wzmacniaczem po analogu. Sekcje analogowe kart dźwiękowych to zazwyczaj ich najsłabszy punkt i znacznie lepsze rezultaty brzmieniowe uzyskuje się wyprowadzając sygnał z komputera po cyfrze - albo przez coax karty, albo bezpośrednio przez USB. Oczywiście wiąże się to z koniecznością zakupu zewnętrznego DAC'a, ale takie rozwiązanie ma też dodatkowy plus - wiele modeli ma na pokładzie całkiem porządny przedwzmacniacz słuchawkowy. Tak wiec uzyskujesz 2 w 1.

Oczywiście przed ewentualnym zakupem należy takiego DAC'a bezwzględnie wsiąść do siebie na odsłuch, aby upewnić się czy przy obecnej konfiguracji systemu faktycznie wnosi on istotną poprawę w stosunku do tego co oferuje sam Xonar. Dopiero taki odsłuch porównawczy da Ci pogląd na to, co i w jakim stopniu można jeszcze z obecnego systemu wycisnąć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, ja mam sprawowanego Xonara Essence ST (PCI) z AKG k601 (120 ohm) i ta karta nie ma żadnych problemów z wydajnością. Na początku posłuchaj z kartą, taka moja rada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobne dylematy z Xonarem. Gram na HD 598 i z Xonarem grało to niezle , ale po podłączeniu słuchawek do zewnętrznego Daca ze wzmacniaczem słuchawkowym przeskok jakościowy był jak dla mnie ogromny. Dac to Matrix Quattro. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

 

Teraz mam inny dylemat, bo okazało się, że zostałem na Allegro oszukany i nie otrzymam słuchawek AKG Q701 (dałem za nie 710 PLN), bo ktoś się włamał komuś na konto i wystawił fikcyjny produkt. Tak więc waham się między Q701 i K702 oraz ewentualnymi alternatywami. Możecie coś doradzić tak do tysiąca najlepiej? Q701 kosztują niestety 1200, za K702 trzeba dać 920 PLN, tak więc 280 PLN różnicy. Czy jest ona uzasadniona? Czuć w ogóle jakąś realną różnicę między nimi, czy to tylko z palca wyssane bzdury i marketing? Dodam tylko, że teraz mam AKG K242HD i bardzo mi odpowiadają, ale chciałbym już czegoś lepszego, stąd pomysł przejścia na K702/Q701.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak skuszę się na Q701 zamiast K702 z uwagi na lepszy bas, przynajmniej zgodnie z wieloma opiniami użytkowników. Dla mnie wygoda jest również bardzo ważna. Dlatego też zainteresowałem się Q701, bo czytałem, że są niesamowicie wygodne i nie czuje się ich na głowie nawet przy kilkugodzinnych odsłuchach. Obecnie posiadane K242HD również są wygodne, ale chciałbym czegoś jeszcze lepszego pod tym względem.

 

Zakładając, że nie jestem audiofilem, a nawet entuzjastą muzyki to czy odczuję znaczącą poprawę dźwięku po przesiadce z K242HD na Q701, przy założeniu, że początkowo wpięte będą w wyjście słuchawkowe STX?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładając, że nie jestem audiofilem, a nawet entuzjastą muzyki

 

Tym bardziej nie kupuj w ciemno, przynajmniej zostaw sobie furtkę w postaci kilku dni na zwrócenie (choć powinny trochę pograć wcześniej w celu wygrzania). Napisz jeszcze jakiej muzyki słuchasz, bo coś mi się wygląda, że ten zakup może Ci się odbić czkawką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli się dobrze orientuję to kupując przez sieć jest 10 dni na zwrot produktu, teraz chyba nawet trochę więcej po zmianie ustawy. Nie wiem tylko, czy można zwracać rozpakowany produkt. Może ktoś się wypowie?

 

Natomiast co do gatunków muzyki to przeróżne wchodzą w grę, na pewno NIE słucham metalu, rocka, poważnej, disco polo, techno, drumów. Często lecą u mnie hity z rozgłośni internetowych typu defjay, hot 108 jamz, hot jamz radio itd., więc jakość mp3 128/192 kbps, ale też muzyka typu Joss Stone/Lorde w formacie flac. Przy czym radia internetowego zazwyczaj słucham na głośnikach stereo, słuchawki wybieram przy materiale dobrej jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak kupujesz nowe to jak najbardziej. Reszta tematu nieważna, bo jak Ci się nie spodoba prezentacja dźwięku to nie szukaj lepszej dziurki tylko zwracaj i szukaj dalej :) stx da Ci dobry zarys jak one grają. Daj znać jak wypadły po odsłuchu. Powodzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zamówiłem, na pewno dam znać po odsłuchu, choć mam na razie mieszane uczucia. Boję się, że będą zbyt krzykliwe lub że w ogóle nie odczuję różnicy między nimi, a K242HD albo, co najgorsze, będą mi mniej pasować niż dotychczasowe słuchawki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) krzykliwe na pewno nie będą, różnicę odczujesz na pewno, pytanie brzmi raczej, czy różnica będzie adekwatna do różnicy cen pomiędzy tymi modelami, a to możesz stwierdzić tylko Ty. Czekam na krótką opinię :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDC, słucham Q701 od około godziny. Na pewno nie są krzykliwe, czego się bardzo obawiałem. Specjalnie przed odsłuchem ich poświęciłem 30 minut słuchając K242HD. Mało tego, kilka godzin wcześniej odsłuchałem sławetne Superlux HD681. Jutro opiszę wszystko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, wciągnęły. Przejście z K242HD odczuwalne, ale nie jest to jakiś krok milowy. Grają inaczej. Obawiałem się, że bas będzie w Q701 niedostateczny, ale wystarczyło włączyć Massive Attack - Protection, by przekonać się, że z basem źle nie jest. Natomiast dużo się w ubiegły weekend naczytałem o Superluxach HD681. W zasadzie wszędzie można przeczytać o nich w samych superlatywach. Nawet przez moment się zastanawiałem, czy to nie będą słuchawki konkurujące z K272HD (nie K242HD), gdyż mają konstrukcję bardziej zamkniętą niż wspomniane K242HD, no i bas w superluxach jest mocniejszy. No i się przekonałem na własne uszy. Zaznaczam od razu, że te słuchawki były podłączone do X-Fi Platinum, więc stąd może wynikać różnica. Ja u siebie mam, jak wspominałem, Asus Xonar Essence STX. Nie wiem skąd wynika podnieta tymi superluxami. Rozumiem, że to kwestia ceny i w kwestii cena/jakość są niesamowite, ale nie mogą się równać z wysokiej jakości słuchawkami typu AKG K242HD. To po prostu nie ta liga. Tak więc wszelkiego typu komentarze, że nie ma sensu kupować Sennheiser HD600 lub innych tego typu można między bajki włożyć. To prawda, że w cenie ok. 100 PLN kupi się podstawowe Sennheisery, które nie będą grać jak superluxy, ale mając większy budżet nie ma co myśleć o Superluxach, to po prostu inna liga. Teraz wracając do Q701 to nawet nie można ich porównywać ze słuchawkami za 100 PLN, nie wypada. Bas jest dla mnie bardzo przyjemny, naprawdę. Mogłoby go być więcej, ale nie wiem, czy wtedy byłbym w stanie znieść te słuchawki przy dłuższych odsłuchach. Mogłyby mnie przytłoczyć. Leci mi właśnie J cole - power trip, jakie przyjemne dźwięki, nawet przy takiej muzyce. Scena na pewno jest większa nieco niż w K242HD, ale też nie przesadzałbym z jej rozmiarem, źródła dźwięków nie są aż tak rozległe. Można śmiało powiedzieć, że góra jest mocniej zaznaczona, ale w poprzednich słuchawkach było podobnie. Dla mnie to znacznie lepiej niż nad wyraz zaznaczony dół. Myślę, że dużo mitów powstało w kwestii Q701 i wiele osób mogło się zrazić jeszcze przed ich zakupem lub choć przesłuchaniem. Po pierwsze nie są aż tak analityczne, nie są aż tak krzykliwe, nie są aż tak wymagające. Zaznaczam, że nie mam wzmacniacza słuchawkowego. Nie wiem jak brzmią ze wzmakiem typu Heed Canamp, czy choćby Matrix M-stage. Być może przekonam się za jakiś czas, ale też nie chcę wydawać kolejnej kasy, jeśli zmiana miałaby być minimalna lub, co gorsza, byłaby efektem placebo.

 

Denerwuje mnie tylko jedna rzecz w Q701, ale sprawa dotyczy mojego egzemplarza. Otóż lewa kapsuła skrzypi przy poruszaniu. Nie przeszkadza to przy słuchaniu, gdy słuchawki są nieruchome, ale przy wyłączonym dźwięku i poruszaniu słuchawkami słychać skrzypienie, denerwuje to nieco, zwłaszcza przy sprzęcie za takie pieniądze. Dlatego zastanawiam się nad zwrotem, ale fajnie byłoby zobaczyć Wasze opinie, czy warto. Jeszcze odnośnie ergonomii to muszę wspomnieć, że są wygodniejsze niż K242HD, nie przeszkadzają mi też wypustki na górnym pasku. Myślałem, że będzie gorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to chyba made in chrl więc jakościowo na pewno nie Austria, jednym słowem zwracaj/wymieniaj na inne. Co do połączenia z stx to tak jak już wcześniej pisałem, będziesz miał ogólne rozeznanie, moje k601 bardzo dobrze zgrały się z potężnym wzmacniaczem słuchawkowym Musical Fidelity X-Can v3 (piszę potężnym bo chyba pociągnie małe/średnie głośniki) do tego z lampką na pokładzie, za to z audiolabem m-dac raczej posucha, za do mnogość detali :) jednym słowem kto co lubi. Jeżeli to dźwięk nad którym chcesz popracować to warto poszukać dla nich jakiegoś fajnego wzmaka, jeżeli nie jesteś pewny to weź jeszcze coś ze stajni grado, beyerdynamic lub/i audio technica, będziesz miał szerszy obraz i lepiej dobierzesz to co Ci pasuje. Całość operacji potrwa kilka miesięcy plus potem może kilka miesięcy na wzmak, ale nabyte doświadczenie bezcenne, za resztą zapłacisz kartą na m.... :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie teraz kwestia, czy warto zwracać je z uwagi na to skrzypienie. Może to się z czasem wyrobi i nie będzie skrzypieć? Bardzo nie lubię całej procedury reklamacji/zwrotów czegokolwiek. To nie jest moja ulubiona czynność. Mam jak by co czas do czwartku. Jeśli jednak chodzi o kraj produkcji to zgadzam się z tym, że ChRL ma wpływ na jakość słuchawek AKG. Kiedyś było w tym temacie lepiej.

 

Natomiast nie jestem też osobą, która sprawdzałaby po kolei różne słuchawki różnych producentów, w sytuacji, gdy naprawdę pasuje mi dźwięk Q701. Być może trafiłoby się coś jeszcze ciekawszego, ale ja naprawdę nie jestem aż takim pasjonatem dźwięku, by siedzieć i analizować różne brzmienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może to się z czasem wyrobi i nie będzie skrzypieć?

 

Posmaruj to margarynom i woila :) Ja tam twierdzę raczej, że ścieżka powinna być taka. Napisz na profilu AKG na facebooka, że kupiłeś takie i takie słuchawki, że skrzypią i bardzo to obniża poziom zadowolenia z zakupu, choć dźwięk Ci się bardzo podoba i co możesz zrobić z tym fantem :P Może doślą Ci do domu gratis drugą wersję i obiecają, że fabryka wraca od zaraz do Austrii i zapraszają Polaków do składania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zdecydowałem się jeszcze raz powrócić do tematu AKG 242 HD, Q701 oraz Superlux HD681. Brat przywiózł do mnie te ostatnie słuchawki i miałem okazję wpiąć je w Asux Xonar Essence STX. Dzięki temu mogłem bezpośrednio porównać wszystkie 3 pary słuchawek eliminując różnice karty dźwiękowej (przypominam, że wcześniej superluxy wpięte były w X-Fi Platinum). Odsłuchu dokonywałem zarówno ja, jak i mój brat, który nie ma na co dzień styczności z lepszej jakości sprzętem audio. Pamiętam jak zamówiłem Q701. Doradzał mi zwrot tych słuchawek, chodziło o kasę oczywiście. Nie zapomnę jego miny jak puściłem mu znane przez niego utwory na Q701. Siedział i co chwile wydawał z siebie siarczyste "o kur..". Najbardziej zapadło mu w pamięć "Gotye - Somebody that I used to know". Pytał mnie, czy to ta sama wersja piosenki. Otóż dokładnie ta sama tylko słuchawki inne. Zaprosił do odsłuchu nawet swoją dziewczynę, która z audio nie ma nic wspólnego. Również pytała, czy to jest ta sama wersja utworu. Jej wrażeniami się w ogóle nie kieruję, bo jak już wspomniałem, z audio nie ma wspólnego dosłownie nic. Natomiast wrażenia mojego brata mnie interesowały i dlatego podłączyłem bezpośrednio po Q701 właśnie te sławetne Superluxy HD681. No i... tragedii nie było, one naprawdę fajnie grają jak na 100 PLN, ale nikt mi nie wmówi, że mogą się równać choćby z AKG K242 HD, które kosztują około 600 PLN. W wielu puszczonych wcześniej utworach nie było słychać dźwięków, które były bez problemu słyszalne w Q701. Ponadto zgłoski świszczące, zwane chyba sybilantami były po prostu przejaskrawione, aż mnie denerwowały. W wielu przypadkach wokale były nie do zniesienia. Coś, czego nie czułem w Q701, które są moim zdaniem bardzo przyjemne do słuchania. Wiem czym jest przyjemny, miękki bas, który dają kolumny Monitor Audio RX w salonie i tego mi trochę brakuje w Q701, ale coś za coś. Dzięki bardzo delikatnym "brakom" basu w Q701 są one na pewno dużo przyjemniejsze do zniesienia przy dłuższych odsłuchach. A moje dotychczasowe AKG 242 HD prawdopodobnie skończą u mojego brata, który liznął nieco fajnego brzmienia.

 

PS. Właśnie leci u mnie "Kid Ink - Show me" i ten wspomniany delikatny brak basu jest naprawdę bardzo delikatny, bo te słuchawki (Q701) potrafią ugryźć. Zakładam, że Sennheiser HD600 są pod tym względem po prostu mocniejsze, ale to tylko przypuszczenia i opinie z netu, ja sam nie wiem, nie słuchałem. Nie sądzę, by dźwiękowo pasowały mi bardziej.

 

PPS. Znów leci "Massive Attack - Protection"... oby każde słuchawki z "wykastrowanym" basem miały taki bas, naprawdę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś Ci tam wspominałem, że xonar to dobry początek. Jeżeli brakuje Ci trochę basu, trochę tego, trochę owego, to znaczy że się już osłuchałeś i przyszedł w miarę możliwości czas na lepszy wzmacniacz słuchawkowy lub przynajmniej wymianę opampów w tej karcie. Poszukaj u wujka google co tam się komu sprawdziło, weź słuchawki do sklepu i podłącz do kilku daców i rozwijaj temat skoro ogólnie słuchawki Ci leżą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.