Jump to content
IGNORED

Yahamasz RX-V479 nie działające 5.1

Griffin5

Recommended Posts

Witam serdecznie,

Jestem nowym szczęśliwym posiadaczem swojego pierwszego kina domowego. Jednak mam z nim pewien problem otóż nie mogę uzyskać dźwięku 5.1 przy odtwarzaniu tv/fimów - grają tylko dwa głośniki(kulomny). Jeżeli chodzi o muzykę puszczaną poprzez usb wszystko fajnie działa, graja wszystkie głośniki. Dodam że tv z ampli(Yamaha RX-V479) mam podpiete jedynie za pomocą kabla HDMI. Model telewizora - lg 42la660s.

To musisz podłączyć kablem optycznym, instrukcja wyraźnie to sugeruje :) Musisz też ustawić odpowiedni tryb wyjścia (5.1) w TV

I to raczej tylko przy filmach z USB. Bo z Telewizji jak rozumiem z wbudowanego tunera DVB-T to raczej słabo z 5.1 , ale zawsze możesz to robić sztucznie za pomocą trybów w amplitunerze :)

Zmieniłem ustawienie w tv na dolby digital, oraz w ampli w ustawieniach miałem wybrane tylko 2 głośniki(kolumny) teraz zmieniłem na 5 i działa tak, jak chciałem, co prawda jest to sztucznie skonfigurowane przez amplituner i dzwięk na tym trochę traci. Udało mi się skonfigurować wi-fi, i w zasadzie jestem zadowolony, bo już prawie działa wszystko to co chciałem :) ale mam problem połączenia lapka z moją yamaszką poprzez wi-fi. Otóż to co odtwarzam na pc nie przenosi dzwieku na kolumny, jak to mogę ustawić? Z telefonu wszystko działa jak należy.

No to nie powinno być sztucznie. Baw sięz ustawieniami dalej. Albo optyczny i przy wyborze ścieżki np dzisiaj na TVN o 20 wybierz sciezke dźwiękowa oryginalna wtedy będziesz miał po angielsku ale z automatu powinno Ci wskoczyć 5.1 lub 5.0.

Nie zadowalaj się połowicznym rozwiązaniem bo nie o to chodzi.

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.