Jump to content
IGNORED

NAD C316bee - co gra podobnie?

lowfi81

Recommended Posts

Pytam zupełnie poważnie. Co gra w podobnym nazwijmy to stylu jak NAD c316bee. Słyszałem kilka razy tą najtańszą integrę NADa i za każdym razem grała super. Myślałem nawet o kupnie nowej i dać sobie na jakiś czas spokój z szukaniem wzmacniacza. Z kolumn, które słyszałem żadna nie obciążyła c316stki na tyle aby był problem z poprawnym ich wysterowaniem. Trochę nie podoba mi się wizualnie ten sprzęt, no ale jakoś bym przebolał. Z moich obserwacji wynika, że podobna szkołę brzmienia prezentują: amc, audiolab, arcam, bc aqoustique. Czy może po prostu dopłacić 200-300 zł i zamiast 316 kupić 326, a może w ogóle pójść w c356. Wiem, brzmi to trochę jakbym sam nie wiedział czego chce, ale powtórzę raz jeszcze zawsze na odsłuchach bardzo podobało mi się granie tego niepozornego NAD-a c316. Na koniec dodam jeszcze, że bardzo często gdy prosiłem o odsłuch jakiś kolumn sprzedawca bez zawahania brał do salki odsłuchowej właśnie tego NADa.

Faktycznie 316 ma w sobie to coś w dźwięku. Jednak nie jest tak dynamiczna i jednak słabsza w wysterowaniu kolumn od 326. Ten drugi mam i własnie sprzedaję bo kupiłem bardzo wymagające kolumny.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Fakt tez to miałem napisać :) 316 podchodzi pod rotela swoją chropowatością. Czy mam coś na oku? Nic konkretnego. Niestety muszę się uzbroić w cierpliwość bo w ciemno nie kupię a w okolicy (Gdańsk) nic ciekawego nie ma.

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Tak to już lepszy trop. Denon to też słaby trop. C356 w aktualnych cenach rynkowych to przytłaczający zwycięzca cena/jakość jeśli ktoś szuka klasycznej "kobylastej" nowej integry.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Nie uważam aby rzekomo NAD C316BEE był jakimś wybitnym i prawdziwym wzmacniaczem. Rotel juz bardziej.

Z łaski swojej, sprawdź jak wygląda środek Denona, którego polecasz, a jak NAD'a, którego próbujesz negować.

Zdjęć jest masa, bo to nowe sprzęty - mówię o trafo, układach...

Audiolab nie gra jak NAD to na pewno. Uważam ze powinieneś dopłacić do 326 BEE.

W razie wyceny zapraszam

| INSTALACJE | ODSŁUCHY | WYPOŻYCZENIA | PORADY | - Jeśli potrzebujesz pomocy skontaktuj się z nami.

www.S4Home.pl | tel: 514-500-824 | Specjalne oferty dla forumowiczów.

Ja jestem skłonny nawet dopłacić do 356 bee jeśli warto. Tylko czy jak już zbliżam się do kwot 2500-3000 to może warto byłoby zainteresować się czymś innym, czyli np. właśnie: Arcam, AMC, BC aqoustique, rotel. Zależy mi na dobrej dynamice i prawidłowym wysterowaniu kolumn Heco Metas 501 i zamiennie rls callisto iv.

Zacząłem temat od 316bee ponieważ, słyszałem ten model kilka razy i jak na swoje parametry dzielnie targał kolumnami nawet podłogowymi.

jak potrzebujesz do doświetlenia to nie doświetli, on podkreśla -na moje- ucho górną średnicę ale już sama góra nigdy nie jest ostra i nic nie "doświetli"!. Do tego nie jest to wzmacniacz, który jest "detaliczny, rozdzielczy" także o tym też musisz pamiętać.

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

No właśnie, a gdy słuchałem najtańszego nad c316 to góra właśnie była bardzo fajna, może nie jakaś wysublimowana i szlachetna, ale konkretna i na pewno nie schowana.

Adam 38 - widzę u Ciebie w stopce fajne zestawienie. Dynaudio x14 są KAPITALNE i słyszałem je pierwszy raz właśnie z nadem c316, mogę się tylko domyślać co dzieje się w zestawieniu z c356 :).

Pewnie gra tak samo, nie przesadzajmy heh. Ja już z chęcią zmieniłbym nadziaka na coś z większą detalicznością, rozdzielczością i bardziej "szlachetną i dzwięczną" góra pasma ale i teraz przyjemnie to gra. Niestety zawsze chce się lepiej...

A&K SR25+OPPO PM3+AUNE E1 ///QUTEST///SUPERNAIT3///ATC7///

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.