Skocz do zawartości
IGNORED

NAD C316bee - co gra podobnie?


lowfi81

Rekomendowane odpowiedzi

Pytam zupełnie poważnie. Co gra w podobnym nazwijmy to stylu jak NAD c316bee. Słyszałem kilka razy tą najtańszą integrę NADa i za każdym razem grała super. Myślałem nawet o kupnie nowej i dać sobie na jakiś czas spokój z szukaniem wzmacniacza. Z kolumn, które słyszałem żadna nie obciążyła c316stki na tyle aby był problem z poprawnym ich wysterowaniem. Trochę nie podoba mi się wizualnie ten sprzęt, no ale jakoś bym przebolał. Z moich obserwacji wynika, że podobna szkołę brzmienia prezentują: amc, audiolab, arcam, bc aqoustique. Czy może po prostu dopłacić 200-300 zł i zamiast 316 kupić 326, a może w ogóle pójść w c356. Wiem, brzmi to trochę jakbym sam nie wiedział czego chce, ale powtórzę raz jeszcze zawsze na odsłuchach bardzo podobało mi się granie tego niepozornego NAD-a c316. Na koniec dodam jeszcze, że bardzo często gdy prosiłem o odsłuch jakiś kolumn sprzedawca bez zawahania brał do salki odsłuchowej właśnie tego NADa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie 316 ma w sobie to coś w dźwięku. Jednak nie jest tak dynamiczna i jednak słabsza w wysterowaniu kolumn od 326. Ten drugi mam i własnie sprzedaję bo kupiłem bardzo wymagające kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt tez to miałem napisać :) 316 podchodzi pod rotela swoją chropowatością. Czy mam coś na oku? Nic konkretnego. Niestety muszę się uzbroić w cierpliwość bo w ciemno nie kupię a w okolicy (Gdańsk) nic ciekawego nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

.

Ten kto doświatczył wybitnego zestawu w paskudnym pomieszczeniu i budżeciaka pod akustyką idealną odnajdzie spokój ducha...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt tez to miałem napisać :) 316 podchodzi pod rotela swoją chropowatością.

 

Czyli NAD c316 to granie blisko Rotel ra-10? (biorę pod uwagę pułapy cenowe również)

 

Arcam i Audiolab nie gra jak NAD.

 

Pozostałe czyli AMC i Bc aqoustique rozumie, że to lepszy "trop".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to już lepszy trop. Denon to też słaby trop. C356 w aktualnych cenach rynkowych to przytłaczający zwycięzca cena/jakość jeśli ktoś szuka klasycznej "kobylastej" nowej integry.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uważam aby rzekomo NAD C316BEE był jakimś wybitnym i prawdziwym wzmacniaczem. Rotel juz bardziej.

 

Z łaski swojej, sprawdź jak wygląda środek Denona, którego polecasz, a jak NAD'a, którego próbujesz negować.

 

Zdjęć jest masa, bo to nowe sprzęty - mówię o trafo, układach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem skłonny nawet dopłacić do 356 bee jeśli warto. Tylko czy jak już zbliżam się do kwot 2500-3000 to może warto byłoby zainteresować się czymś innym, czyli np. właśnie: Arcam, AMC, BC aqoustique, rotel. Zależy mi na dobrej dynamice i prawidłowym wysterowaniu kolumn Heco Metas 501 i zamiennie rls callisto iv.

 

Zacząłem temat od 316bee ponieważ, słyszałem ten model kilka razy i jak na swoje parametry dzielnie targał kolumnami nawet podłogowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C356 ma zmierzone 120W / 8ohm na kanał. Dynamika: 113dB

http://audio.com.pl/testy/stereo/wzmacniacze-stereo/955-c356bee

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym teście napisano, że "góra pasma to najspokojniejszy zakres, rzetelny, klarowny, ale w roli dopełniającej" mam nadzieje, że nie jest zbyt wycofana, ponieważ heco metas potrzebuje doświetlenia góry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak potrzebujesz do doświetlenia to nie doświetli, on podkreśla -na moje- ucho górną średnicę ale już sama góra nigdy nie jest ostra i nic nie "doświetli"!. Do tego nie jest to wzmacniacz, który jest "detaliczny, rozdzielczy" także o tym też musisz pamiętać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, a gdy słuchałem najtańszego nad c316 to góra właśnie była bardzo fajna, może nie jakaś wysublimowana i szlachetna, ale konkretna i na pewno nie schowana.

 

Adam 38 - widzę u Ciebie w stopce fajne zestawienie. Dynaudio x14 są KAPITALNE i słyszałem je pierwszy raz właśnie z nadem c316, mogę się tylko domyślać co dzieje się w zestawieniu z c356 :).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie gra tak samo, nie przesadzajmy heh. Ja już z chęcią zmieniłbym nadziaka na coś z większą detalicznością, rozdzielczością i bardziej "szlachetną i dzwięczną" góra pasma ale i teraz przyjemnie to gra. Niestety zawsze chce się lepiej...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.