Skocz do zawartości
IGNORED

TDL RTL3 czy warto?


Osteo

Rekomendowane odpowiedzi

Czy warto zamieniać kolumny AE Aesprit 309 na leciwe już TDL RTL3?

Będą grały z HK 680, źródło dźwięku jeszcze nie znane( mile widziane sugestie). Myślałem nad Marantz CD-63 mkII KI. Mam możliwość zakupu za 800 zł-chyba trochę dużo??

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Fajne, ciepło brzmiące ale z linią transmisyjną. Jak lubisz tektoniczny bas to będą Ci się podobać. Jak wolisz szybkie granie w typie JBL to z oczywistych powodów odpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem TDL RTL3 przyjemne angielskie brzmienie, było tam coś na wzór linii transmisyjnej ale MZ za krótkie to było jak na linię transmisyjną.

Ale jak to ja zacząłem w nich grzebać i okazało się, że w zwrotnicy są marnej jakości elementy kondy elektrolity bipolarne, rezystory ceramiczne.

Po jakimś czasie wymieniłem to wszystko poza cewkami i wykleiłem wewnątrz ściany boczne i tylną podwójną warstwą bitumiczną.

Warto było :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem TDL RTL3 przyjemne angielskie brzmienie, było tam coś na wzór linii transmisyjnej ale MZ za krótkie to było jak na linię transmisyjną.

Ale jak to ja zacząłem w nich grzebać i okazało się, że w zwrotnicy są marnej jakości elementy kondy elektrolity bipolarne, rezystory ceramiczne.

Po jakimś czasie wymieniłem to wszystko poza cewkami i wykleiłem wewnątrz ściany boczne i tylną podwójną warstwą bitumiczną.

Warto było :)

Ja, niestety nie mam zdolności w kierunku DIY więc będę miał to co założył producent. Pamiętam to przyjemne granie ale ja tego nie odtworzę u siebie.

Zastanawiam się czy HK680 nie sprawi że będzie za ciężko, kluchowato?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to najpierw sprawdź.

Dużo też zależy od ustawienia kolumn i wcale jie musi być tak kluchowato jak piszesz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na to, że nie będę miał możliwości odsłuchu u siebie. Mam dość specyficzne warunki akustyczne wiec odsłuch u sprzedającego chyba nie wiele mi da.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w każdych warunkach powinien pokazać cechy tych kolumn.

Jak lubisz bas o określonej wysokości, szybki - to nie są kolumny dla Ciebie.

Dobrze i obficie grają bas organowy, reggae itp.

Mimo wszystko zalecam posłuchanie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odsłuch w każdych warunkach powinien pokazać cechy tych kolumn.

Ale pod warunkiem, że reszta będzie ta sama czyli sprzęt towarzyszący będzie ten sam jakim dysponuje kolega Osteo.

 

Czy jest ktoś kto jest w stanie porównać dźwięk płynący z AE Aesprit 309 a TDL?

Kolego, wnioskuję że tak naprawdę nie masz możliwości posłuchać ani jednych, ani drugich konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno coś powiedzieć, kiedy ja miałem TDLe grały u mnie z dość jasno grającym CA Azur540 i połączone głośnikowym DNM Reson, który też przy okazji zmian w zwrotnicy użyłem wewnątrz tych kolumn.

Jak dla mnie było to dobre połączenie na tamten czas, natomiast AE nie znam w sensie słuchania i trudno mi coś powiedzieć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.