Skocz do zawartości
IGNORED

Canton chrono 507-onkyo tx-nr616


Jaworo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o jedną konkretną odpowiedź, za którą z góry dziękuję.

Mianowicie. Jestem na etapie zmieniania głośników frontowych. Obecnie posiadam Jamo s606, które jest podłączone do Onkyo tx-nr 616. Znalazłem za dobre pieniążki Canton chrono 507. Tylko czy to nie jest za słabe!? Specyfikacja głośników canton chrono 507.

 

Rodzaj: Kolumna podłogowa

Zasady konstrukcji: 2½-drożny, System bass reflex

Moc nominalna/muzyczna: 110 / 170 Watt

SPL (1W / 1m): 87,5 db (1 W, 1 m)

Zakres częstotliwości: 25...40.000 Hz

Częstotliwość zwrotnicy: 300 / 3.000 Hz

Niskotonowy: 1 x 160 mm, Aluminium (Wave surround)

Średniotonowy: 1 x 160 mm, Aluminium (Wave surround)

Wysokotonowy: 1 x 25 mm, membrana aluminum-mangan

Impedancja nominalna: 4...8 ohm

Wymiary (SxWxG): 170 x 950 x 290 mm

Waga: 16,3 kg

 

Specyfikacja Jamo s606

 

* Rodzaj konstrukcji: 3-drożna typu bass-reflex

* Głośnik niskotonowy (mm): 203

* Głośnik średniotonowy (mm): 2 x 127

* Głośnik wysokotonowy (mm): 25

* Moc (W, długo / krótkoterminowa): 130 / 210

* Czułość (dB, 2.8V/1m): 89

* Pasmo przenoszenia (Hz): 42 - 20,000

* Impedancja (Ohm) 6

* Waga (kg) 24.1

* Wymiary obudowy (wysokość x szerokość x głębokość w mm): 1080 x 190 x 345

* Wymiary całkowite (wysokość x szerokość x głębokość w mm): 1110 x 260 x 345

 

Zaznaczam, że pokój odsłuchowy ma 25m2 - połączony jest z kuchnią.

Przeznaczenie wspomnianych głośników - 40% film - 60% muzyka

 

Warto też dodać, że mogę ewentualnie dołożyć troszkę więcej pieniążków i kupić np Canton chrono 508, 509 czy też sl590. Pytanie czy warto?

 

Rozumiem też, że na cokolwiek bym nie zmienił, różnica będzie kolosalna, tak?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko czy to nie jest za słabe!?

Parametry można sobie darować są w necie, zresztą na podstawie parametrów i wielkości nie oceni się jak coś gra.

Co znaczy za słabe, to synonim złe i niedobre, czy słaba moc- efektywność ?

Jamo s606 to najtańsze serią marki kolumny typowo do kina, kiepsko kontrolowany rozmiękczony bas, słaba średnica, przeciętna góra pasma. Kłopoty z ustawieniem kolumn w pokoju z racji specyficznej budowy. Jakimś małym plusem jest w miarę przyjazna impedancja - dla słabych amplitunerów kinowych.

Canton chrono 507 to druga seria w drabince po serii GLE . Solidnie zaprojektowana, dobrze grajaca i kosztująca 4 razy więcej niż te Jamo s.

Kolumny grające dobrym otwartym i rześkim brzmieniem i dobrą kontrolą w muzyce bez kinowego jak w Jamo efekciarstwa. Po przesiadce może się wydawać że jest coś ciszej, ale to pozory wynikające że słuchałeś takiej karykatury brzmienia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Warto też dodać, że mogę ewentualnie dołożyć troszkę więcej pieniążków i kupić np Canton chrono 508, 509 czy też sl590. Pytanie czy warto?

Kolumn zawsze trzeba posłuchać. Zwłaszcza powyżej pewnego pułapu cenowego, to czy warto dołożyć 200zł do modelu 508 być może tak. Ale czy już 1tys. czy 2 tys. do wyższych modeli, by coś minimalnie zmienić, zależy od podejścia konkretnej osoby. Pytanie też, czy jest sens kupowania drogiego, dużego i wymagającego modelu np. 590sl do amplitunera kina domowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskok z Jamo 606 na Chrono 507 jest olbrzymi. Przestrzeń, lepsza kontrola basu, no wszystko.

Pytanie tylko jaka cena. Ale to na pewno będzie postęp brzmieniowy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kolumny Canton to zdecydowanie lepsza konstrukcja, niż Jamo, różnica w brzmieniu będzie bardzo duża. Bardziej mam wątpliwości to połączenia elektroniki Onkyo z Canton. Twój amplituner reprezentuje brzmienie raczej jasne, szczegółowe, bardzo analityczne z krótkim i mocnym basem i ewidentnie cofniętym środkiem. Dobierając odpowiednie kolumny powinniśmy szukać modeli, które raczej charakteryzują się brzmienie dobrze wypełnionym, gęstym, lekko ocieplonym.

Napisz proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, w jakim budżecie możemy szukać nowych kolumn.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeskok z Jamo 606 na Chrono 507 jest olbrzymi. Przestrzeń, lepsza kontrola basu, no wszystko.

Pytanie tylko jaka cena. Ale to na pewno będzie postęp brzmieniowy.

 

Cena 1,700 za parę. używane

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kolumny Canton to zdecydowanie lepsza konstrukcja, niż Jamo, różnica w brzmieniu będzie bardzo duża. Bardziej mam wątpliwości to połączenia elektroniki Onkyo z Canton. Twój amplituner reprezentuje brzmienie raczej jasne, szczegółowe, bardzo analityczne z krótkim i mocnym basem i ewidentnie cofniętym środkiem. Dobierając odpowiednie kolumny powinniśmy szukać modeli, które raczej charakteryzują się brzmienie dobrze wypełnionym, gęstym, lekko ocieplonym.

Napisz proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, w jakim budżecie możemy szukać nowych kolumn.

 

Dziękuję przede wszystkim za pomoc. Ja zupełnie się na tym nie znam, stąd moje pytania, porównania.

Na dzień dzisiejszy mam do przeznaczenia 3,500 tys nie więcej. Nie szukam nowych, szukam używanych a tylko dlatego, że za taką cenę można nabyć coś niezwykłego ( jeśli porównamy to do Jamo) W tym przedziale zaproponowano mi następujące głośniki. Monitor audio m6 - 1,500 zł Monitor Audio Bronze 6 - 3100zł ( nowe) Canton chrono 507 cena 1700zł canton chrono 509 nowe 3.200 używane canton chrono sl 590 - cena 3,500 Magnat Quantum 757 - cena 3,500zł

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

kolumny Canton to zdecydowanie lepsza konstrukcja, niż Jamo, różnica w brzmieniu będzie bardzo duża. Bardziej mam wątpliwości to połączenia elektroniki Onkyo z Canton. Twój amplituner reprezentuje brzmienie raczej jasne, szczegółowe, bardzo analityczne z krótkim i mocnym basem i ewidentnie cofniętym środkiem. Dobierając odpowiednie kolumny powinniśmy szukać modeli, które raczej charakteryzują się brzmienie dobrze wypełnionym, gęstym, lekko ocieplonym.

Napisz proszę, jakie zazwyczaj gatunki muzyczne słuchasz, w jakim budżecie możemy szukać nowych kolumn.

 

Przepraszam, nie napisałem jakiej muzyki słucham. Na prawdę, różnej. To co wpada w ucho, to co jest na listach przebojów radia. Zdarza się też, że słucham polskiej muzyki. Nie trzymam się kurczowo jednego gatunku. Dlatego głośniki jakie chcę nabyć powinny być, użyje słowa ( uniwersalne)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpisuję się pod q21 słuchałem 509.2 i dopóki nie podłączyliśmy ich do Yamahy brzmiały słabo, były jakby stłumione.

 

Pytanie też, czy podłączenie Bi-amping , bo jest taka możliwość prze onkyo - wykorzystanie dodatkowego kanału będzie lepiej wpływał na wykorzystanie canton 509

Może nie będą tak wytłumione?

A może warto jest już zostać przy Canton chrono 507 i nie brnąć dalej. Skoro zmiana i tak będzie korzystniejsza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słabe. Użyłem tego słowa nie bez powodu. Chcę zwyczajnie wiedzieć, czy canton chrono 507 to dobre połączenie z onkyo nr 616. Do tej pory uzyskałem tylko jedną informację. ( warto zmieniać z Jamo s606 na canton 507) Jeśli okaże się, że wspomniany amplituner jest za mocny a głośnik za słaby, to warto zastanowić się nad innym rozwiązaniem. Kupić inne, lepsze. Chyba, że 507 jest strzałem w 10 i nie warto dopłacać.

 

Muzyki słucham różnej, ogólnie wszystko to, co gra w radio i jest na listach przebojów. Zdarza się, że słucham muzyki klubowej, ballad, remixów itd itd..

Na dzień dzisiejszy mam następujące propozycję.

 

Monitor Audio m6 - używane cena 1500

Canton chrono 509 - cena 3200

Canton chrono sl 490 - cena 3,500

Magnat Quantum 757 - używane cena 3,500

Canton chrono 507 używane cena 1700

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitor Audio m6 - używane cena 1500

Canton chrono 509 - cena 3200

Canton chrono sl 490 - cena 3,500

Magnat Quantum 757 - używane cena 3,500

Canton chrono 507 używane cena 1700

 

MA sobie odpuść. Albo zbij cene Quantumów 757 na 3000 i weź te albo Chrono 507.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MA sobie odpuść. Albo zbij cene Quantumów 757 na 3000 i weź te albo Chrono 507.

 

Pozdrawiam

 

Monitor audio, jeszcze nie słuchałem. Canton tak, nie powala to na koloana. Nie tego szukam. Szukam czegoś cieplejszego. Cantony mają specyficzny dźwięk ( suchy, metaliczny)

 

Monitor audio, jeszcze nie słuchałem. Canton tak, nie powala to na koloana. Nie tego szukam. Szukam czegoś cieplejszego. Cantony mają specyficzny dźwięk ( suchy, metaliczny)

 

Dlaczego monitory mam odpuścić. Mają dobre recenzje. Dali zensor 7 polecił chłopak, muszę posłuchać jak również tannoy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedy słuchałem zensorów prawie nie czułem różnicy pod co je podpinaliśmy przy cantonach owszem, w moim budżecie zgrywały się z yamahą i grały rewelacyjnie, zensory wygrały lepszą - szeroką sceną i tym, że są mega ciepłe, ale czasem brakuje mi tej dźwięczności cantonów, w mojej ocenie były też (posługując się terminologią branżową) bardziej analityczne ale czasem nieco za ostre aż syczące w górnych rejestrach. Podsumowując okazało się, że zbyt ocieplone brzmienie może nudzić tak jak zbyt wyostrzone męczyć, ciężko mi się przyznać gdyż początkowo piałem z zachwytu nad zensorami ale kiedy już się ich trochę nasłuchałem czasem brakuje mi tej żywiołowości i dźwięczności aczkolwiek są całkiem uniwersalnymi kolumnami słucham na nich z powodzeniem spokojnych klimatów jak i szeroko pojętej elektroniki a także metalu i rocka a tym ostatni najbardziej brakuje mi zalet cantonów a szczególnie na nowej płycie SLASH'a - WORLD ON FIRE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo MA nie bedzie to konstrukcja która Cie powali. Oczywiście przesłuchaj ją jak masz możliwość. Ale myślę żę będziesz bardziej zadowolony z Tannoya czy właśnie Dali Zensor 7.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.