Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie płyty do testów audio?


qot

Rekomendowane odpowiedzi

Dajcie propozycje płyt, którymi testujecie sprzęt.

 

Może konkretne utwory?

 

Dobrze by było aby uzasadnić (np. dobrze nagrany wokal, nisko schodzący bas ect.)

 

Moim odniesieniem jest najczęściej są płyty:

Fink "Perfect Darkness" (akustyka, selekcja instrumentów)

Dead Can Dance "Children Of The Sun" (przestrzeń, bas)

Dire straits "Brothers in arms" (gitary)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten8 ma zupełną rację. Najlepsza jest ta, którą najlepiej znamy i usłyszymy na testach jakieś zmiany.

Ja osobiście używam płytek takich jak:

Seria Stockfisch, Krall, Botti, Vollenweider, CD testowe Dali, B&W, Marantz itd ( Na każdej jest coś wyjątkowego )

Ale najlepszą mają płytką testwą jest O-zone percussion group "labamba"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

primo - znane i lubiane

 

u mnie - Dead Can Dance ostatnia płyta lub Spiritchaser

Yello - coś z best of lub DM Playing the Angel

Coma - coś z wyjścia lub czerwonej, czasem Hunter Hellwood

Pink Floyd - High Hopes lub coś z Dark Side / Wish you were here lub King Crimson

czasem też Genesis - Return of the giant hogweed

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram Bumpalumpa- wszystko, co znamy na wskroś, słuchaliśmy w różnych kombinacjach sprzętowych ( i do tego dobrze nagrane). Na takich próbkach wyłapiemy wszelkie niuanse i nic nas nie zaskoczy.

 

Nie musi to być wcale audiofilskie pitu-pitu, każdy szuka sprzętu pod swój gust i zainteresowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście tak jak koledzy wspomnieli, najlepiej słuchać płyt które się "zna", i doszukiwać się różnic...

 

W moim przypadku do wspomnianych już Dire Straits i Yello zawsze dołącząm Loreena McKennit "Santiago", motyw z Ojca Chrzestnego Katherine Jenkins, a jeśli jest więcej czasu to oczywiście Waters Amused to Death (koniecznie cały, bo na wyrywki chyba się nie da).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno tak jak przedmówcy Yello, Diana Krall, Anna Maria Jopek dodatkowo mam dwie ulubione płyty

 

Płyty testowe Dali, uwielbiam, była też kiedyś wydana płyta Acoustic Room 47 wydana przez Proa

 

Fajne też zawsze były płyty testowe z zawodów car audio Easca, Pasca itp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anna Maria Jopek dodatkowo mam dwie ulubione płyty

 

Z ciekawości zapytam, które 2 płyty AMJ? Ja też uwielbiam jej słuchać.

 

Źle napisałem, chodziło mi że AMJ plus dwie płyty Dali które też ubóstwiam ;)

 

Jeżeli chodzi o Anię to posiadam chyba wszystkie i dosyć często do nich wracam, nigdy się nie nudzą, nie wiem jak to możliwe ;)

 

ahhh i jeszcze koncert Adele: Live at the Royal Albert Hall (2011) BluRay DTS

Ciary przechodzą ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Czytałem gdzieś że na testy bierze się płyty dezertera. Jesli dezerter brzmi nieźle tzn że zestaw jest mało audiofilskiego :))

 

Bo to "prawda"... Uśrednia to i wszystkie realizacje zagra...jak jest w miarę liniowy wyciąga z nagrań szczegóły...niestety nawet te, których nie powinno być...

 

To testowania ...

http://www.discogs.com/John-McLaughlin-Molom-A-Legend-Of-Mongolia/release/1115700

...Szczególnie "Horses"...perka marzenie...Trilok Gurtu...

 

 

 

Polecam "szum różowy" + solidny mikrofon pomiarowy!

 

Pozdrawiam.

 

Za dużo wypileś...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

jakie plyty? swoje ulubione ktore bdb znamy.

 

Na audiofilskich samplerach kazdy system bedzie gral dobrze, ale co z tego skoro wrzucimy nasza pierwsza lepsza plyte i sie rozczarujemy

 

Po to są doskonałe realizacje i tony cudownej muzyki żeby je mieć i słuchać...a nie męczyć się z jakimś g..nem i uśredniać pod to g...no system ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie kiedyś zrobiłem płytę testową sam z różnych ulubionych utworów, a nagrałem na kiepskim tanim nośniku. Pierwszym testem było to czy napęd w ogóle ją odczyta. Jak nie to już po testach.

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że nie odczyta CD-R na słabej płycie to źle. Ja po zmianie odtwarzacza musiałem kilka płyt wypalić na nowo. Były marnej jakości. Jakaś Omega czy cóś. Tylko, że odtwarzacz to Philips CD-960. Wtedy nikt nie słyszał o CD-R.

Sprzęt jest dla muzyki. Nie odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządne łojenie, a nie audiofilskie plumkanie

też, ale nie tylko :-). To zależy co chcesz testować szybkość, kontrolę, dynamikę czy detaliczność, przestrzenność, neutralność

"...dźwięk oceniać dostępnym osobniczo aparatem do tego stworzonym a nie logiczna połówką mózgu." Ś.P. Mamel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość NEWNEW

(Konto usunięte)

Adele: „21”

Tori Amos: „From The Choirgirl Hotel”

Laurie Anderson: „Strange Angels”

Kate Bush: „The Whole Story”

Camel: „Stationary Traveller”

Tracy Chapman: „Tracy Chapman”

Clannad: „Macalla”

Eric Clapton: „Unplugged”

Billy Cobham: „All That Groove”

Leonard Cohen: „I’m Your Man”

The Cranberries: „Everybody Else Is Doing It So Why Can’t We”

Dead Can Dance: „Within The Realm Of A Dying Sun”

Dream Theater: „Images & Words”

Dżem: „Dzień, w którym pękło niebo”

Jan Garbarek: „Twelve Moons”

Hadouk: „Now”

Iron Maiden: „Seventh Son Of The Seventh Son”

Karnataka: „Delicate Flame Of Desire”

Diana Krall: „The Girl In The Other Room”

Kult: „Your Eyes”, „Muj Wydafca”, „Unplugged”

Lacrimosa: „Elodia”

Loreena McKennitt: „The Visit”

Marcus Miller: „M²”

Nirvana: „Unplugged In New York”

Joan Osborne: „Relish”

Renata Przemyk: „W Trójce”

Santana: „Supernatural”

Sara K.: „No Cover”

Simple Minds: „Black & White 050505”

Soyka: „Neopositive”

Sting: „Nothing Like The Sun”

Toto: „Livefields”

Michał Urbaniak: „Sax & Love”

Jennifer Warnes: „The Hunter”

Roger Waters: „The Pros & Cons Of Hitch Hiking”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.