Jump to content
IGNORED

SPOTIFY Free / Premium różnice

Prawie Audiofil

Recommended Posts

Witam,

mam pytanie dotyczące różnic między podstawową wersją Spotify czyli Free ,a tą płatną -Premium.

Czy mówimy tu tylko o reklamach bądż ich braku w wersji Premium, czy jest też różnica w jakości przesyłu danych.

Odczuwalna przy sprzęcie ze średniej półki ?

Na moim zestawie budzetowym Onkyo A 9030 + JBL studio 230 + DAC Nostromo,+ okablowanie Audionova raczej nie do wychwycenia (przynajmniej przeze mnie).

pozdrawiam

Wiim Mini/SMSL DO200,  Xindak XA-6950 NE,  Buchardt Audio S300 mkII

Ze Spotify da się naprawdę słuchać muzyki poprzez streamer sam jestem zdziwiony, chodzi mi o umiejętność budowania sceny muzycznej łącznie z jej 1 i drugim planem.

Po przejściu na Tidala ta sama płyta ten sam utwór pokazuje, że można lepiej mam wrażenie, że jednak z takim cyfrowym nalotem.

W Spotify Premium bardzo sobie cenię możliwość dostępu do innych urządzeń co daje mi możliwość wykorzystywania funkcji Spotify conect, czego nie ma w wersji free i to jest największa zaleta PREMIUM.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Za 20zł miesięcznie dostęp to prawie całej oficjalnej muzyki świata, w domu i na ulicy, nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem ^^

zgadzam się w 100% , dlatego "inwesuję" regularnie

A ile sie muzyki poznało nowej, albo nawet ze znanych zespółów jakieś kawałki nieznane ze składanek, singli cieżko dostępnych :)

i znakomity tester przed zakupem na właściwym nośniku czyli CD czy jeszcze lepiej winylu

A ile sie muzyki poznało nowej, albo nawet ze znanych zespółów jakieś kawałki nieznane ze składanek, singli cieżko dostępnych :)

Fajnie. że na tym forum są jeszcze normalni :)

Gdzieś na tym forum mądry człowiek kiedyś napisał:

"Jeśli nie chcesz posłuchać jakiejś płyty tylko dlatego, że nie jest nagrana w najlepszej jakości - to nie jesteś audiofilem tylko idiotą" I ja się też tego trzymam.

Fajnie. że na tym forum są jeszcze normalni :)

Gdzieś na tym forum mądry człowiek kiedyś napisał:

"Jeśli nie chcesz posłuchać jakiejś płyty tylko dlatego, że nie jest nagrana w najlepszej jakości - to nie jesteś audiofilem tylko idiotą" I ja się też tego trzymam.

Piękna muzyka cieszy , a jak w tym wszystkim jest jeszcze dobrze zrealizowana i odtwarzana cieszy tym bardziej.

a u mnie na denonie dnp-720ae nie ma spotify! U was też? na 730 ponoć jest. Czy to tylko kwestia aktualizacji softu, której jeszcze nie przeprowadzili?

Może tak być, bo w CA SM6 v1 też nie było dopiero po aktualizacji w lipcu b.r. zaimplementowano spotify connect.

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Witam. Zrobilem dzisiaj test spotify na swoim ampli marantz 5008 i PS3.

Tak wiec jesli słuchałem spotify przez konsole podłączoną do ampli i dzwięk jest bardziej otwarty i dynamiczniejszy, bas jednak mniej kontrolowany. Słuchajac bezposrednio z amplitunera słyszalna jest mniejsza dynamika... i przy tej samej glosnosci jakby gra ciszej minimalnie, na plus bas jest lepiej kontrolowany.

Zastanawia mnie jedno dlaczego dzwiek z konsoli przez amplituner ma wieksza dynamike i jest bardziej otwarty skoro amplituner juz takiej nie ma jeśli słucham spotify bezposrednio z ampli.

Wszystkie polepszacze na konsoli mam wył.

Za 20zł miesięcznie dostęp to prawie całej oficjalnej muzyki świata, w domu i na ulicy, nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem ^^

Ciekawie napisałeś "nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem" Może jeszcze poza dobry sprzętem, lepszy byłby Tidal HI-FI. Fakt 2 razy droższy abonament ale bitrate ok. 4 razy szybszy. Zrobiłem kiedyś dla siostry ślepy test. Nie wiem czy trafiła, ale powiedziała że słyszy różnicę. A jak waszym zdaniem, piszecie coś o cyfrowym nalocie. Porównywałem ten sam utwór z pliku FLAC i z Tidal i nie wyczułem różnicy. Może to kwestia playera. Ja przepuszczam do DAC-a przez jRiver.

Ciekawie napisałeś "nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem" Może jeszcze poza dobry sprzętem, lepszy byłby Tidal HI-FI. Fakt 2 razy droższy abonament ale ok.4 razy wyższa wartość bitrate. Zrobiłem kiedyś dla siostry ślepy test. Nie wiem czy trafiła, ale powiedziała że słyszy różnicę. A jak waszym zdaniem, bo piszecie coś o cyfrowym nalocie. Porównywałem ten sam utwór z pliku FLAC i z Tidal i nie wyczułem różnicy. Może to kwestia playera. Ja przepuszczam do DAC-a przez jRiver.

Ciekawie napisałeś "nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem" Może jeszcze poza dobry sprzętem, lepszy byłby Tidal HI-FI. Fakt 2 razy droższy abonament ale ok.4 razy wyższa wartość bitrate. Zrobiłem kiedyś dla siostry ślepy test. Nie wiem czy trafiła, ale powiedziała że słyszy różnicę. A jak waszym zdaniem, bo piszecie coś o cyfrowym nalocie. Porównywałem ten sam utwór z pliku FLAC i z Tidal i nie wyczułem różnicy. Może to kwestia playera. Ja przepuszczam do DAC-a przez jRiver.

Mi niczego nie brakuje jakościowo, poza tym baza muzyki jest wieksza, wsparcie rynku wieksze, cena mniejsza, mi wystarczy i nie trzeba niczego wiecej :)

Mi niczego nie brakuje jakościowo, poza tym baza muzyki jest wieksza, wsparcie rynku wieksze, cena mniejsza, mi wystarczy i nie trzeba niczego wiecej :)

Właśnie wczoraj skończyła mi się subskrypcja na Tidal. Jeszcze nie korzystałem z serwisu Spotify, więc jako nowy użytkownik mogę wypróbować go za 99 gr. Być może i dla mnie wystarczy wersja premium. Szczerze mówiąc to bitrate 320 kb/s gra naprawdę przyzwoicie. Tylko ta cholerna autosugestia wali w łepetynę, że format bezstratny słychać o niebo lepiej :-)

Właśnie wczoraj skończyła mi się subskrypcja na Tidal. Jeszcze nie korzystałem z serwisu Spotify, więc jako nowy użytkownik mogę wypróbować go za 99 gr. Być może i dla mnie wystarczy wersja premium. Szczerze mówiąc to bitrate 320 kb/s gra naprawdę przyzwoicie. Tylko ta cholerna autosugestia wali w łepetynę, że format bezstratny słychać o niebo lepiej :-)

Bycie "audiofilem" to wyłącznie stan umysłu ;))

Pamietaj ze w ustawieniach spotify musisz włączyć "lepszą jakość" :)

• 1 year later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!

Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

Registered users can disable this message.