Skocz do zawartości
IGNORED

SPOTIFY Free / Premium różnice


Prawie Audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie dotyczące różnic między podstawową wersją Spotify czyli Free ,a tą płatną -Premium.

Czy mówimy tu tylko o reklamach bądż ich braku w wersji Premium, czy jest też różnica w jakości przesyłu danych.

Odczuwalna przy sprzęcie ze średniej półki ?

Na moim zestawie budzetowym Onkyo A 9030 + JBL studio 230 + DAC Nostromo,+ okablowanie Audionova raczej nie do wychwycenia (przynajmniej przeze mnie).

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest różnica w teorii ale też uważam że nie do usłyszenia. Na stronie Spotify kiedyś czytałem że premium to mp3 320kbps a free to 192kbps.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze Spotify da się naprawdę słuchać muzyki poprzez streamer sam jestem zdziwiony, chodzi mi o umiejętność budowania sceny muzycznej łącznie z jej 1 i drugim planem.

Po przejściu na Tidala ta sama płyta ten sam utwór pokazuje, że można lepiej mam wrażenie, że jednak z takim cyfrowym nalotem.

W Spotify Premium bardzo sobie cenię możliwość dostępu do innych urządzeń co daje mi możliwość wykorzystywania funkcji Spotify conect, czego nie ma w wersji free i to jest największa zaleta PREMIUM.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premium gra troszke lepiej :)

 

Brak reklam to oczywiście wielki plus

 

Dla mnie jest nim również dostęp do wersji mobilnej na telefon, gdzie można zapisywać wszystko offline , REWELACJA <3

 

Opcja "Connect" też sie przydaje bardzo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł miesięcznie dostęp to prawie całej oficjalnej muzyki świata, w domu i na ulicy, nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem ^^

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wersji free, używając smartfona masz dostępny tylko losowy odtwarzacz. Nie da rady przeskakiwać między utworami z playlisty. W premium masz dostęp offline do zapisanych i pobranych utworów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł miesięcznie dostęp to prawie całej oficjalnej muzyki świata, w domu i na ulicy, nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem ^^

 

zgadzam się w 100% , dlatego "inwesuję" regularnie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile sie muzyki poznało nowej, albo nawet ze znanych zespółów jakieś kawałki nieznane ze składanek, singli cieżko dostępnych :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile sie muzyki poznało nowej, albo nawet ze znanych zespółów jakieś kawałki nieznane ze składanek, singli cieżko dostępnych :)

 

i znakomity tester przed zakupem na właściwym nośniku czyli CD czy jeszcze lepiej winylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile sie muzyki poznało nowej, albo nawet ze znanych zespółów jakieś kawałki nieznane ze składanek, singli cieżko dostępnych :)

Fajnie. że na tym forum są jeszcze normalni :)

Gdzieś na tym forum mądry człowiek kiedyś napisał:

"Jeśli nie chcesz posłuchać jakiejś płyty tylko dlatego, że nie jest nagrana w najlepszej jakości - to nie jesteś audiofilem tylko idiotą" I ja się też tego trzymam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie. że na tym forum są jeszcze normalni :)

Gdzieś na tym forum mądry człowiek kiedyś napisał:

"Jeśli nie chcesz posłuchać jakiejś płyty tylko dlatego, że nie jest nagrana w najlepszej jakości - to nie jesteś audiofilem tylko idiotą" I ja się też tego trzymam.

 

Piękna muzyka cieszy , a jak w tym wszystkim jest jeszcze dobrze zrealizowana i odtwarzana cieszy tym bardziej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wiim Pro Plus, SMSL VMV A2 , KEF R3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przejściu na Tidala ta sama płyta ten sam utwór pokazuje, że można lepiej mam wrażenie, że jednak z takim cyfrowym nalotem

 

Też to wyłapałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Łokmen Saba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na denonie dnp-720ae nie ma spotify! U was też? na 730 ponoć jest. Czy to tylko kwestia aktualizacji softu, której jeszcze nie przeprowadzili?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a u mnie na denonie dnp-720ae nie ma spotify! U was też? na 730 ponoć jest. Czy to tylko kwestia aktualizacji softu, której jeszcze nie przeprowadzili?

Może tak być, bo w CA SM6 v1 też nie było dopiero po aktualizacji w lipcu b.r. zaimplementowano spotify connect.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zrobilem dzisiaj test spotify na swoim ampli marantz 5008 i PS3.

 

Tak wiec jesli słuchałem spotify przez konsole podłączoną do ampli i dzwięk jest bardziej otwarty i dynamiczniejszy, bas jednak mniej kontrolowany. Słuchajac bezposrednio z amplitunera słyszalna jest mniejsza dynamika... i przy tej samej glosnosci jakby gra ciszej minimalnie, na plus bas jest lepiej kontrolowany.

 

Zastanawia mnie jedno dlaczego dzwiek z konsoli przez amplituner ma wieksza dynamike i jest bardziej otwarty skoro amplituner juz takiej nie ma jeśli słucham spotify bezposrednio z ampli.

 

Wszystkie polepszacze na konsoli mam wył.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to samo zauwazylem grajqc z ps 4 podlonczonq do marantza na 6005 jest lepiej niz besposrednio przez niego ciekawe dlaczego

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł miesięcznie dostęp to prawie całej oficjalnej muzyki świata, w domu i na ulicy, nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem ^^

 

Czemu ja widze 3x taka cene. 9.99 funta miesiecznie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to pokazuje jak ważne jest źródło im lepsze tym llepiej zagra amlituner i wzmacniacz.

 

Teraz jest promocja 3 miesiace za 9.99 funa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł miesięcznie dostęp to prawie całej oficjalnej muzyki świata, w domu i na ulicy, nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem ^^

Ciekawie napisałeś "nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem" Może jeszcze poza dobry sprzętem, lepszy byłby Tidal HI-FI. Fakt 2 razy droższy abonament ale bitrate ok. 4 razy szybszy. Zrobiłem kiedyś dla siostry ślepy test. Nie wiem czy trafiła, ale powiedziała że słyszy różnicę. A jak waszym zdaniem, piszecie coś o cyfrowym nalocie. Porównywałem ten sam utwór z pliku FLAC i z Tidal i nie wyczułem różnicy. Może to kwestia playera. Ja przepuszczam do DAC-a przez jRiver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 20zł miesięcznie dostęp to prawie całej oficjalnej muzyki świata, w domu i na ulicy, nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem ^^

Ciekawie napisałeś "nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem" Może jeszcze poza dobry sprzętem, lepszy byłby Tidal HI-FI. Fakt 2 razy droższy abonament ale ok.4 razy wyższa wartość bitrate. Zrobiłem kiedyś dla siostry ślepy test. Nie wiem czy trafiła, ale powiedziała że słyszy różnicę. A jak waszym zdaniem, bo piszecie coś o cyfrowym nalocie. Porównywałem ten sam utwór z pliku FLAC i z Tidal i nie wyczułem różnicy. Może to kwestia playera. Ja przepuszczam do DAC-a przez jRiver.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawie napisałeś "nic więcej nie jest potrzebne, no poza dobrym sprzętem" Może jeszcze poza dobry sprzętem, lepszy byłby Tidal HI-FI. Fakt 2 razy droższy abonament ale ok.4 razy wyższa wartość bitrate. Zrobiłem kiedyś dla siostry ślepy test. Nie wiem czy trafiła, ale powiedziała że słyszy różnicę. A jak waszym zdaniem, bo piszecie coś o cyfrowym nalocie. Porównywałem ten sam utwór z pliku FLAC i z Tidal i nie wyczułem różnicy. Może to kwestia playera. Ja przepuszczam do DAC-a przez jRiver.

 

Mi niczego nie brakuje jakościowo, poza tym baza muzyki jest wieksza, wsparcie rynku wieksze, cena mniejsza, mi wystarczy i nie trzeba niczego wiecej :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi niczego nie brakuje jakościowo, poza tym baza muzyki jest wieksza, wsparcie rynku wieksze, cena mniejsza, mi wystarczy i nie trzeba niczego wiecej :)

Właśnie wczoraj skończyła mi się subskrypcja na Tidal. Jeszcze nie korzystałem z serwisu Spotify, więc jako nowy użytkownik mogę wypróbować go za 99 gr. Być może i dla mnie wystarczy wersja premium. Szczerze mówiąc to bitrate 320 kb/s gra naprawdę przyzwoicie. Tylko ta cholerna autosugestia wali w łepetynę, że format bezstratny słychać o niebo lepiej :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wczoraj skończyła mi się subskrypcja na Tidal. Jeszcze nie korzystałem z serwisu Spotify, więc jako nowy użytkownik mogę wypróbować go za 99 gr. Być może i dla mnie wystarczy wersja premium. Szczerze mówiąc to bitrate 320 kb/s gra naprawdę przyzwoicie. Tylko ta cholerna autosugestia wali w łepetynę, że format bezstratny słychać o niebo lepiej :-)

 

Bycie "audiofilem" to wyłącznie stan umysłu ;))

 

Pamietaj ze w ustawieniach spotify musisz włączyć "lepszą jakość" :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie "audiofilem" to wyłącznie stan umysłu ;))

To prawda. Na szczęście, aż tak "zboczony" nie jestem. Nawet gdyby było mnie stać, to nigdy nie kupił bym "pięknie grających" audiofilskich kabli za setki, czy tysiące PLN za metr :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.