Skocz do zawartości
IGNORED

Ach te Altusy... :-D


kordianek

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie! Na wstepie chcialbym wyrecytowac chyba wszystkim znana formulke "jestem zielony jesli chodzi o sprzet grajacy" :-) Chodzi o to ze chce sobie kupic glosniki do komputera (ale jestem super :-P ) ktore sluzyc maja jako alternatywa jakiegos nedznego zestawu Creativa 2.1 za 500 zlotych - wydaje mi sie ze jedynym rozsadnym rozwiazaniem jest zakup Altusow (znalazlem dzis na allegro i chyba je kupie szescioletnie Altusy 200 za okolo 300 zl ) do tego dolozyc jakis wzmacniacz (rowniez allegro za 100-200 zl ) i MYSLE ZE JAK NA GLOSNIKI KOMPUTEROWE GRALOBY O.K. (moze napisze do czego tak na prawde maja sluzyc - ogolnie to muzyka i filmy ) - troche mnie przeraza tylko opinia panujaca na forach Altus = boze schowac ten PRL toz to jakies kamieniolomy nie potrafiace grac :=] . Nie zalezy mi na audiofilskim dzwieku, ale jesli widzicie jakas alternatywe Altusow do 300-400 zlotych to chetnie bym wysluchal waszych rad. Prosze o odpowiedz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że twój komputer a zwłaszcza jego twardy dysk może się niepolubić z Altusami :-)

Niestety nie są ekranowane magnetycznie :-( ,chyba że będą gdzieś daleko (może i monitor wtedy odzipnie)

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ah, przepraszam, nie doczytalem... (a przez glowe mi przelecialo ze te 25cm membrany chcesz ruszyc pradem z karty dzwiekowej :-)

 

Zeppelini na moich Altonach brzmieli lepiej niz na wszelakich forumowo zalecanych. Rzecz w tym, ze prawie tylko Zeppelini czyli kupa jazgotu z zerem dynamiki (ale muzyka zaiste hi-endowa! zeby nie bylo nieporozumien ;-)

 

Nie polece Ci Tannoyow M1, bo dzieki (jak mysle) temu forum, ceny tych pierdziaw urosna niebawem do poziomu czterocyfrowego :-) Ja bym polecil jakies stare kolumienki z zakurzonych komisow. Na Allegro np. dd2 (tu: dd32) ma tego sporo (znowu Cie reklamuje, pamietaj nastepnym razem!!!). Wiele z nich jak sadze gra lepiej niz to co Ci poleca za chwile. Klopot - musisz wybrac sam, bo ostatni pamietajacy ich dzwiek wymarli przed Twoim narodzeniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Monitory obfotografowane przeze mnie w watku

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) kupilem jakies dwa lata temu za 500 zl. Klada na lopatki i Tannoye M2, i Bowersy 602. Bas z tego 20cm woofera schodzi spoko do 35Hz, jest czysciutki i precyzyjny. Wysokie troche ekspansywne, ale dzwonia pieknie. Obecnie napedza je Luxman L-510 tworzac zestaw, ktory zaprawde ciezko przebic. I dlaczego cholera to nie stoi u mnie :-(((

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to co innego,mój kumpel kiedyś używał jako głośników komputerowych bodajże właśnie Altonów ,ze wzmacniaczem foniki ,ustawione były one daleko od komputera i z tego co pamiętam to żaden zestaw komputerowy nie dorównywał im jeśli chodzi o dzwięk (i notabene żaden nie dorównuje do tej pory z tymi ich tandetnymi szerokopasmowymi 10 i subwoferkami z głośnikiem 12 cm).A jak grał w jakąś grę to dopiero była rzeźnia:-))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> bitrate

 

Nic dziwnego, ze Altusy klada na ziemie kazde komputerowe... W koncu abstrahujac od ich brzmienia, ktore jest, jakie jest sa to prawdziwe kolumny z prawdziwymi glosnikami, zwrotnica itd., no a przede wszystkim duze skrzynie. Jak jakies plastikowe pudelka moga im sprostac ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Cóż, Altus estradówka przez pomyłkę zaaplikowana do warunków domowych. Jeśli chodzi o słuchanie muzyki rozrywkowej z podławego źródełka, może być. Słabowity niski bas, średnim basem i wysokimi tonami za to zabiją. Ale przydałoby się większe pomieszzcenie niż kanciapka z komputerem - to jednak spore skrzynie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Altusy bynajmniej nie przez pomylke "zaadaptowane". Ponoc zamiarem konstruktorow bylo dostarczyc ludziom to co slysza live na koncertach w "Torwarach" i innych salach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak apropos alutusów, to nie wiem czy wiecie że ...

 

"W tym roku obchodzimy jubileusz 25-lecia zestawu głośnikowego Altus. Są to najbardziej popularne i cieszące się ciągłym zainteresowaniem zestawy Tonsilu. Solidna konstrukcja obudowy, duże średnice zastosowanych głośników, pokaźne otwory bass-reflex, wzmacniające niskie tony, diamentowane pierścienie jednoznacznie określają charakter tego zestawu. Altus to po prostu legenda ewoluująca wraz ze zmianą oczekiwań kolejnych pokoleń fanów dobrej muzyki. "

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Don't trust opinion on forums.... every time I bought something based on online opinion and without listening in advance, it ended up being a big disappointment."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech tylko ktos tego cytatu nie potraktuje jako "smichy-chichy", poniewaz, zdaje sie, Altusy istotnie dobrze sie sprzedaja. Ja zreszta sie nie dziwie - ludzie chodza do klubow, na techno-party i do czego sluch sie przyzwyczaja, zgadnijcie ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodze na imprezy drum&bass'owe i jakoś słuch mi się od tego nie pogorszył, ale dokładnie wiem o co Ci chodzi:) Obecny techno/house to szajs, choć czasami zdarzają się wyjątki, i dobrze. POZDRAWIAM:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam altusy HGS 120 - eksportówka na 30cm basowym i 18cm średnim, napędzanie radmorem 5102.

 

napiszę tak: 400 zeta za altusy, flaszka za radmorka i kumple do mnie przychodzą sprawdzić, jak naprawdę powinny brzmieć ich ulubione kawałki, a jak trzeba okna umyć to wystarczy puścić metallikę "battery" na pół gwizdka i brud z szyb sam odpada :))

 

jedynie wyciszyłem gwizdek o 2 dB - trochę za bardzo dawał po uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.