Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz używany do 1tyś


Japiotr

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam wzmacniacza używanego do 1000pln. Zależy mi na dźwięku o dużej masie, z wykopem. Muzyka głównie rockowa (z tych lżejszych odmian;) Sprzęt ma grać w pokoju ok 25m2. Kolumny docelowo Focal Aria 926.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam szukałem wzmacniacza około 1000zł i znalazłem pre i końcówkę Rotel RC 870BX i RB 870BX. Wyszło mnie 1300zł ale sprzęt w stanie sklepowym, jak nowy. Jak kupowałem to sprzedający miał właśnie podpięte po Vocale i grało u niego bardzo fajnie, ale miał też fajnie akustycznie pokój zrobiony. W tej cenie ten zestaw Rotela to naprawdę fajna rzecz a i fajnie wygląda:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn szukałbym czegoś lepszego niż to co można dostać do 1kzł.

Polecam szukać czegoś o stosunkowo neutralnej barwie brzmienia lub trochę ocieplonej. Może jakiś Musical Fidelity? Odradzam bardzo jasne brzmieniowo wzmacniacze.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tych kolumn szukałbym czegoś lepszego niż to co można dostać do 1kzł.

Polecam szukać czegoś o stosunkowo neutralnej barwie brzmienia lub trochę ocieplonej. Może jakiś Musical Fidelity? Odradzam bardzo jasne brzmieniowo wzmacniacze.

 

Ile trzeba dołożyć w granicach rozsądku żeby było lepiej ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wykopem, neutralne i dociazonym dolem do tysiaca Sony ta f 670es przerobilem mnostwo sprzetu i w takim budzecie bez konkurencji.

 

Nieco droznej masz sony ta f 730es

 

Pozniej dopiero marantz pm 16 ale to juz ok 2000zl

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze kolega radzi odnosnie rotela, do rocka w tej cenie . Dzwiek jak to nazwałeś o dużej masie. Posłuchaj Ra04, nie sugeruj sie mocą,jak da rade w budżecie to wżzej ra06. Powodzonka w odsłuchach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile trzeba dołożyć w granicach rozsądku żeby było lepiej ?

Na rynku wtórnym może to być rożnica 500-1000.

Do 1tys.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Do 2 tys

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W zakładce do 1tys masz NADa C352 warto rozważyć.

W tej do 2tys NAD C355bee i kilka innych ciekawych wzmaków.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i znowu się powtarzam, do 1tyś Rotel ra980bx moc dynamika wykop drive

A jak z basem.Bo czytajac forum odnoszę wrażenie że rotele nie mają basu tylko jakieś punktowe puknięcia.Ze jest sucho i ostro prawda to?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze denka 1500r nikt nie wymienił? :) na pewno neutralny i detaliczny, z rockowym wykopem kiedy trzeba, ale i do delikatniejszej muzyki doskonały.

nie wiem jak rotele, audiolaby ale marantza bym odpuścił, zdecydowanie za drogie do jakości.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukam wzmacniacza używanego do 1000pln. Zależy mi na dźwięku o dużej masie, z wykopem. Muzyka głównie rockowa (z tych lżejszych odmian;) Sprzęt ma grać w pokoju ok 25m2. Kolumny docelowo Focal Aria 926.

Około 1200 -1300 NAD C350 + modyfikacja .

Gra jak porządne wzmacniacze za klika tyś PLN z wykopem ale nie ostro czy technicznie jak większość tanich wzmacniaczy a zwłaszcza tanich z dużą mocą .

Jeżeli jednak oczekujesz podobnej klasy grania ale z ciśnieniem wgniatającym klatę to musisz dołożyć jeszcze dobre kilka kilo PLN .

W warunkach domowych moc takiego C350 będzie wystarczająca i i świetnie się zgrywa z B&W czy Focalami .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Sony TA-F 690ES to takie samo brzmienie co Sony TA-F 670ES ?

690 gra nieco ostrzej na gorze i szczuplej na basie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

690 gra nieco ostrzej na gorze i szczuplej na basie

Dzięki za odpowiedź. Moje poszukiwania są w odwrotnym kierunku - mocniej na basie i łagodniej na górze

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czasem audiolab 8000a się trafi, brałbym

Dobry wzmacniacz ale nie ma takiego dobrego drive i kopa na basie, poza tym to straszny grzejnik i na tych Focalach szybko zakonczy swój zywot

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Dobry wzmacniacz ale nie ma takiego dobrego drive i kopa na basie, poza tym to straszny grzejnik i na tych Focalach szybko zakonczy swój zywot

nie znam Focali, możliwe, ja miałem 8000s, który radził sobie z VA Mozart, serio 8000s jest wydajniejsze, ale przekracza budżet. 8200a i 8300a są wręcz niezłe w realu mimo papierowo średniej mocy.

 

Tak, nie ma mega kopa i drive jak choćby Atolle, ale ładnie gra plamami, wiele osób uważa Audiolaby za dobre wzmaki do rocka, ale to przede wszystkim osoby szukające uniwesralnego brzmienia, a to Audiolab potrafi, zagrać dobrze prawie wszystko, dla mnie to bardzo ważne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Około 1200 -1300 NAD C350 + modyfikacja .

Tak tylko dodam, że tego NAD'a da się trafić od pierwszego właściciela, na OLX, za 500...Handlarze liczą sobie za niego, biorąc mimo wszystko pod uwagę datę produkcji, często do 2x tyle...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsrod niszowych producentow Audiolab robi swietna robote, ale tak jak pisalem rozwazal bym go jedynie do malych monitorków i raczej spokojnego sluchania muzyki wlasnie ze wzgledu na wydzielane cieplo, ogromne tranzystory dodatkowo pracujace na sporym pradzie spoczynkowym i bardzo maly radiatorek

 

2dsphko.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie znam Focali, możliwe

Osobiscie tez nie znam, ale pomiary sa w sieci, minimum impedancji to 3 ohm

Moje kolumny maja 3,5ohm i to na nich go testowalem

 

Po Twoich wpisach mam wrażenie że zupełnie odwrotnie.

Bo mam odmienne zdanie od Twojego?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość numik

(Konto usunięte)

Osobiscie tez nie znam, ale pomiary sa w sieci, minimum impedancji to 3 ohm

Moje kolumny maja 3,5ohm i to na nich go testowalem

oj tak, dla 8000a to za mało ohmmmmmmmmmmmm, tu chyba tylko 8300a miałby szanse, ale raczej końcówka jakaś prędzej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I twierdzisz tak tylko na podstawie tego ze mam odmienne zdanie na temat pewnych sprzetow, smieszne

 

Twierdzę tak na podstawie Twoich wpisów. Jesteś bardzo pewny siebie i tyle. Nic więcej. Poza kilkoma modelami Sony ES masz niewiele do powiedzenia.

 

Żeby nie być gołosłownym. Wątek o wzmacniaczach Technics SU-V90D i Yamaha AX-900

 

Yamaha nie jest warta pieniędzy ktora sprzedawcy za nia zadaja, jesli szukasz wyzszej klasy wzmacniacza i mocniejszego to sony ta f 670es lub 690es pierwszy gra pelniejszym dzwiekiem i jest bardziej naturalny, drugi gra jasniejszym dzwiekiem z nieco szczuplejszym basem, do 1000zl nie maja konkurencji jesli komus zalezy jednoczesnie na wysokiej jakości i duzej mocy

 

Yamaha jest wzmacniaczem inaczej brzmiącym. Jaśniejszym, bardziej klarownym o lepszej średnicy i lepszym basie. Sony jest neutralny, mniej szczegółowy z gorszą średnicą. Cenowo są to wzmacniacze tej samej klasy. Yamaha jest lepiej wykonana, mocniejsza. Ma lepszy wykop i drive. Nie są to wcale moje subiektywne opinie. Wystarczy zobaczyć jakie zasilanie mają oba klocki. Yamaha ma także o wiele lepszą wydajność prądową.

 

Tylko takie rzeczy może napisać ktoś kto miał oba wzmacniacze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wpisy dotycza zawsze sprzetu ktory znam, jesli ktos ma inne zdanie na temat jakiegos modelu to nie moja wina, gra caly system i w innych warunkach moze zagrac inaczej wiec serio niem gdzie ty widzisz problem, ale zauwazykemw to juz dawno ze lubisz czepiac sie osob ktore maja odmienne zdanie niz twoje, a do mnie doczepiles sie po tym jak zaczalem pisac ze modele sony ta f 555 i 555 mk2 nie sa wcale najlepszymi modelami, najpierw zarzuciles mi ze w ogóle ich nie mialem, zrobilem Ci zdjecie to teraz zarzucasz mi male doswiadczenie

 

Toroid w sony jest wydajniejszy niz EI w yamaszce, jakbys nie wiedzial to przy tej samej mocy toroidy zawsze beda mniejsze od EI, idac dalej yamaha ma 2 kondensatory po 22mF na strone, w sony jest ich 6 o lacznej pójmnosci ok 30mF na stronę wiec gdzie Ty widzisz wyzszosc zasilacza yamahy.

 

Poza tym w sony masz sztywniejsze zasilanie, napiecie za prostownikiem spada o 1V podczas pelnego wysterowania na basie. Yamaha ma spadki 3-4V

Oba wzmacniacze porownywalem na kappach 8.2i wprawdzie zaden z nich nie byl do nich wpelni odpowiedni to jednak sony wypadl lepiej i tyle w temacie

 

Dla takich malkontentow jak Ty chyba zaczne prowadzic kronike zdjeciowa wszystkich sprzetow ktore mialem lub souchalem zebys pozniej nie zarzucal mi klamstwa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie to może wrócimy do tematu.

Jeśli przyjąć że z jednej strony mamy Sony 670es to co ewentualnie z np Yamahy w podobnej cenie i dobrym mocnym brzmieniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Moje wpisy dotycza zawsze sprzetu ktory znam, jesli ktos ma inne zdanie na temat jakiegos modelu to nie moja wina, gra caly system i w innych warunkach moze zagrac inaczej wiec serio niem gdzie ty widzisz problem, ale zauwazykemw to juz dawno ze lubisz czepiac sie osob ktore maja odmienne zdanie niz twoje, a do mnie doczepiles sie po tym jak zaczalem pisac ze modele sony ta f 555 i 555 mk2 nie sa wcale najlepszymi modelami, najpierw zarzuciles mi ze w ogóle ich nie mialem, zrobilem Ci zdjecie to teraz zarzucasz mi male doswiadczenie

 

Nie rozśmieszaj mnie tym zdjęciem... Jak ktoś niewiele wie to posiadanie klocków w niczym nie pomoże. Doświadczenie buduje się przez lata. Masz jeszcze bardzo dużo czasu więc upuść trochę powietrza ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec w dalszym ciagu nie wiem na jakiej podstawie twierdzisz ze malo wiem, koncze ta dyskusje bo szukasz widze tylko szumu, ja wiem swoje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 12

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.