Skocz do zawartości
IGNORED

Wzmacniacz używany do 1tyś


Japiotr

Rekomendowane odpowiedzi

W trakcie dyskusji dostałem 2 oferty na 730es i jedną na 670es i z tego coś najpewniej wybiorę. Wszystko zależy od warunków sprzedaży oraz ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

W trakcie dyskusji dostałem 2 oferty na 730es i jedną na 670es i z tego coś najpewniej wybiorę. Wszystko zależy od warunków sprzedaży oraz ceny.

 

Myślę że powinieneś co nieco selekcjonować porady kolegów. W zależności od stażu, doświadczenia itp. Inaczej narazisz się na niepotrzebne zakupy i rozczarowanie. Miałem oba wzmacniacze i żaden z nich nie jest w stanie wyciągnąć połowy możliwości Twoich kolumn. 730 ES jest rozlazły a 670 nieco bardziej neutralny, nowszy. Oba to budżetówka. Szkoda. Może kiedyś nauczysz się odróżniać ziarno od plew. A te "propozycje zakupu" są co najmniej zastanawiające. Wygląda to na lokowanie produktu. Gdzie jest parantulla? ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez jestem ciekaw :-)

 

Chyba jednak nie taki bezkonkurencyjny skoro zakladasz watek w ktoryk pytasz co stuningowac w marantzie aby byl bardziej selektywny.

 

Muda kiedys napisal ze wiekszosc tanich wzmacniaczy gra sterylnie i technicznie, moze cos w tym jest ale jest tez druga strona medalu, wzmacniacze ciemne sa zazwyczaj wykastrowane z detali, selektywnosci i maja wlasnie bule na basie jak ten marantz pm78

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Śledzę ten temat z zapartym tchem, szukam też czegoś w cenie ok 1000zł, pomieszczenie o podobnych wymiarach czyli 25-30m2, słucham również rocka, trochę popu, bluesa a czasem filmik się obejrzy więc pasował by jakiś klocek z przyzwoitą kontrolą basu. Podobno dobrze gra Nakamichi TA-3E i Rotel RA-10 tylko, że ze świecą szukać na rynku.

 

Czy ktoś może miał coś takiego na odsłuchu? Ile warto za nie dać na rynku wtórnym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich :)

 

Śledzę ten temat z zapartym tchem, szukam też czegoś w cenie ok 1000zł, pomieszczenie o podobnych wymiarach czyli 25-30m2, słucham również rocka, trochę popu, bluesa a czasem filmik się obejrzy więc pasował by jakiś klocek z przyzwoitą kontrolą basu. Podobno dobrze gra Nakamichi TA-3E i Rotel RA-10 tylko, że ze świecą szukać na rynku.

 

Czy ktoś może miał coś takiego na odsłuchu? Ile warto za nie dać na rynku wtórnym?

 

Nakamichi z serii TA oraz z serii SR to klasa sama w sobie. Właściwie nie wiem jak to małe pudło jest w stanie wyprodukować taki bas i dźwięk ogólnie. Zaimplementowany patent z Thresholda robi swoje :)

 

PS. Dotarłem obecnie do takiego etapu, w którym stwierdzam, że opinie użytkowników należy traktować jedynie jako bardzo luźne wskazówki. Szukać informacji również należy na zagranicznych forach, tam jest więcej opisów "z głową", często krytycznych, a i tak zawsze kilka zakupów okazuje się totalną klapą nie dlatego, że to słabe sprzęty, lecz dlatego, że nie grają z danymi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych kolumn brałbym coś w tym stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

nie sprzedaję (nie moje ogłoszenia) ale kolumny Focala mogą zabrzmieć sucho ze słabym wzmakiem

 

Densen wg mnie to byłoby to..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten densen to nie jest chyba stary wzmacniacz a juz mu trzeszczy potencjometr, w srodku bieda

 

Mocą tez chyba nie grzeszy, ale pal licho w ta moc, tam jest radiatorek wielkosci pudelka po poxipolu, juz widze jak bedzie wygladalo odprowadzanie ciepla przy tych Focalach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nakamichi z serii TA oraz z serii SR to klasa sama w sobie. Właściwie nie wiem jak to małe pudło jest w stanie wyprodukować taki bas i dźwięk ogólnie. Zaimplementowany patent z Thresholda robi swoje :)

 

No i o to mi chodzi :), czy taki Nakamichi SR 3 bez problemu obsłuży kolumny 4 omowe? Ile można za to dać żeby nie przepłacić?

 

 

Co do Rotel RA-10 to czy miałeś może z nim przyjemność?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych kolumn brałbym coś w tym stylu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

lub

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Bez odsłuchu to można kupić sprzęt za 500-600pln. Strata w razie jak coś nie przypasi to 100-200. Natomiast kupowanie czegoś w ciemno powyżej 2tyś to może zaboleć. Tym bardziej kupowanie wzmacniacza za 2tyś z trzeszczącym potencjometrem .....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego juz sie nie dowiemy, kolega zamilkl

Do mnie to było ?

Miałem ich tyle że większość z Was nawet tylu na obrazkach nie widziało . Fakt że niektórych modeli po kilka , kilkadziesiąt sztuk ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten densen to nie jest chyba stary wzmacniacz a juz mu trzeszczy potencjometr, w srodku bieda

 

Mocą tez chyba nie grzeszy, ale pal licho w ta moc, tam jest radiatorek wielkosci pudelka po poxipolu, juz widze jak bedzie wygladalo odprowadzanie ciepla przy tych Focalach

Nie masz pojęcia o tym wzmaku, nie słyszałeś wiec się nie wypowiadaj. Następny ocenia sprzęt po widokówce.... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia o tym wzmaku, nie słyszałeś wiec się nie wypowiadaj. Następny ocenia sprzęt po widokówce.... :(

Gdybys mial troche pojecia o fizyce czy elektronice to bys nie podwazal tego co napisalem

 

nie rozumiesz ze autor ma kolumny ktorych impedancja w najnizszym punkcie ma wartosc 3 ohm a to spowoduje ogromne ilosci wydzielanego ciepla, teraz pomysl gdzie to cieplo ma sie podziac na tym radiatorku jak paczka zapalek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.