Skocz do zawartości
IGNORED

Audiolab 8000A-problem z pre


endriu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,wzmacniacz jak w temacie,a problem dotyczy pracy pre gramofonowego.

Usterka polega na tym że w pewnym momencie lewy kanał zaczyna grać silnie przesterowanym dzwiękiem o dużym natężeniu,najczęściej po chwili sytuacja się normuje,ale nie zawsze.Usterka jest sporadyczna ale upierdliwa.Zauważyłem ,że chwilową poprawę przynosi odpięcie kabelka masy gramofonu.Moim zdaniem problem tkwi we wzmacniaczu ponieważ podpinałem różne gramofony i różne wkładki.Na pozostałych wejściach wzmacniacz gra wzorowo,nawet typowe trzeszczenie potencjometru tutaj nie występuje.

Będę wdzięczny za pomoc bo moje winyle leżą odłogiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luty były poprawiane,zdjąłem pokrywę i delikatnie uciskałem płytkę w okolicach preampa,dociskałem elementy ale usterka się nie pokazała-jak na złość grał wtedy poprawnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem prawdopodobne ze cos zlego dzieje sie z zasilaniem pre gramofonowego, tranzystory stabilizatora potwornie sie grzeja, mozliwe zimne luty badz wyschniete kondensatory

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Calkiem prawdopodobne ze cos zlego dzieje sie z zasilaniem pre gramofonowego, tranzystory stabilizatora potwornie sie grzeja, mozliwe zimne luty badz wyschniete kondensatory

 

Ewentualnie, skoro mowa o kondensatorach, może strzeliły - wybrzuszenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamietam,zwracałem na to uwagę-żadnych wybrzuszeń.A możesz mi zaznaczyć na tym foto gdzie znajduje się sekcja zasilania preampa-zobaczę czy rzeczywiście się grzeją.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję,posprawdzam.Odnośnie kondensatorów-spuchnięty można rozpoznać,a jak ocenić wysuszony?tylko wylutowanie i pomiar?

 

Tranzystory są przykręcone do radiatora który z kolei przykręcony jest do obudowy.Po 10 minutach grania gramofonu radiatora nie idzie dotknąć,obudowa w tym miejscu też zaczyna być b.gorąca.Preamp ma początku pracy zastrajkował ze trzy razy,póżniej było już dobrze.Wizualnie żadnych uszkodzeń.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu jest przycisk myślę że jest on od zmiany wkładki MM/MC, a zatem trzeba tam szukać ponieważ ta "usterka" to chyba następuje wtedy gdy przełącza się w MC. dwadzieścia razy szybko włączyć i wyłączyć przycisk jak również poprawić jego luty.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu jest przycisk myślę że jest on od zmiany wkładki MM/MC, a zatem trzeba tam szukać ponieważ ta "usterka" to chyba następuje wtedy gdy przełącza się w MC. dwadzieścia razy szybko włączyć i wyłączyć przycisk jak również poprawić jego luty.

BAWO ! i od tego trzeba zacząć :) ewidentnie bowiem jest to wina zbyt dużego wzmocnienia a nie wyschniętych kondensatorów,ktore to wini się za WSZELKIEGO rodzaju usterki :) LUDZIE ! ZACZNIJCIE MYSLEĆ !!! GDY CZYTAM TE BZDETY TO MI SIE SŁABO ROBI ... mam mało wysokich - SPRAWDZ KONDENSATORY PEWNIE WYSCHNIĘTE ? mam za mało basu - SPRAWDZ KONDENSATORY BO PEWNIE WYSCHNIETE :x PIER..OLONY PIS WYGRAŁ ! pewnie zle obliczono głosy bo w komputerach byly kondensatory wyschnięte :X MASAKRA... :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tyłu jest przycisk myślę że jest on od zmiany wkładki MM/MC, a zatem trzeba tam szukać ponieważ ta "usterka" to chyba następuje wtedy gdy przełącza się w MC. dwadzieścia razy szybko włączyć i wyłączyć przycisk jak również poprawić jego luty.

Wiem o istnieniu tego przycisku,ja korzystam tylko z funkcji MM ale kilkakrotne wciśnięcie przerabiałem,ale dzięki za wskazówkę-przyjżę mu się bliżej.

Odnośnie lamerskich pytań o elektrolity-panowie,jestem mechanikiem a nie elektronikiem ,więc pytam bo nie boję się wziąść lutownicy do łapy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

endriu ten post wyżej pisałem przed zobaczeniem schematu... i jednak się pomyliłem ponieważ pierwotnie myślałem że pre gramofonowe ma w sprzężeniu zwrotnym przełącznik do zmiany wzmocnienia.

Niestety audiolab ma dwa osobne dla MM i MC wzmacniacze a ten przełącznik służy do wyboru który ma w danej chwili grać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak,zgadza się,na zdjęciach widać tylko jeden pre,drugi jest schowany pod tą szeroką taśmą i ten ma oznaczenie MM.Przełącznik i tak przeczyszczę kontaktem ale już wiemy że problem leży gdzie indziej-pytanie,gdzie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coś jednym słowem nie kontaktuje jeśli raz jest dobrze a innym razem jest źle, na pewno wszystkie elementy masz sprawne.

czy wystąpiła kiedyś taka sytuacja że w trakcie po iluś godzinach usterka się ujawniła, czy może występuje to tuż po włączeniu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma na to reguły,występuje zaraz po włączeniu,a także po godzinie grania.Jest to sygnał nie tylko o wyższym natężeniu ale i o wyższym tonie,wyrażnie przesterowany.Czasami samo ustępuje,jak nie to odpinam masę na chwilę i jest dobrze choć dzwięk jest po tym jakby przygaszony ale może to złudzenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sekcja MC w nim to tzw headamp - daje tylko dodatkowe wzmocnienie dla wkładek MC.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odpinasz masę?

Odkręcam nakrętkę w czasie pracy zestawu,pojawia się przydzwięk /norma/ ,przykręcam ponownie,przydzwięk ginie i najczęściej przesterowanie w jednym kanale również.

Ostatnio zauważyłem ,że usterka chwilowo ginie gdy włanczam/wyłanczam lampkę nocną która stoi przy gramofonie.Lampka ma trafo 220/12 V i przełączeniu towarzyszy ,,strzał,,w głośnikach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy coś takiego się dzieje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Wolę błędy entuzjazty od obojętności mędrca" - Anatol France

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie objawy i taki sposób"reperowania"sugerują wzbudzanie się kanału przedwzmacniacza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie objawy i taki sposób"reperowania"sugerują wzbudzanie się kanału przedwzmacniacza

Artw-mógłbyś rozwinąć swoją myśl?-może znajdę w swojej okolicy kogoś kto na podstawie twoich sugestii wniknie w temat.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega artw sugeruje że jak grasz z CD to też tak się dzieje.

 

o CD nie było mowy , nie wiem co się dzieje przy graniu z CD.

Sugeruje sprawdzenie ,czy nie wzbudza się pre gramofonowe.

Oscyloskopem np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się dzieje tylko przy graniu z patefonu,pozostałe żródła pracują nienagannie.Dzisiaj z doskoku puszczam już czwartą płytę i nic się nie dzieje,cholera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żonglowałem trzema gramofonami,kilkoma wkładkami-to samo.Nie mam tylko wkładki MC.Wczoraj psiknąłem kontaktem przełącznik MM/MC-puki co bez rozbierania go,dzisiaj gram już godzinę i nic się nie dzieje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wymontowałem i wyczyściłem przełącznik,poprawiłem chłodzenie radiatora tranzystorów/nowa pasta/ i usterka czasami wraca.Chyba przyjdzie mi go sprzedać jako niepełnosprawnego lub szukać zewnętrzne pre.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.