Skocz do zawartości
IGNORED

Problem z glosnikami


Sandowall

Rekomendowane odpowiedzi

Mam wzmacniacz Linn Klout i głośniki Dali Euphonia MS4. Czy powyżej 80 procent mocy tego wzmacniacza (80W/8) moze sypac sie bas?. Taki kres możliwości kolumn/wzmacniacza czy raczej zużycie/zajechanie głośników bo kolumny oczywiście nie są nowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto przy zdrowych zmysłach rozkręca gałę prawie na zycher???????

 

Większość wzmacniaczy gra na pełnej mocy już na połowie całkowitej głośności, a dalej to już są zniekształcenia, które spokojnie załatwią ci te Euphonie.

 

Jak chcesz czadu, to zmień wzmacniacz. Podłącz Passa X-350, albo Krella S-300i. Może być Lyngdorf Milenium i zobaczysz co tak naprawdę potrafią twoje kolumny z mocnym wzmakiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nieeeeeee. Nawet Klout robi przy tym poziomie glosnosci tyle decybeli ze słuchanie jest bez sensu. Przekręcilem dla testu bo pyka coś w jednej kolumnie juz od 30 procent. Jestem zielony i po prostu pytam czy takie zachowanie jest normalne. Brumi powyżej 80 procent bas jak w moim samochodzie a ze nie mam doświadczenia (wcześniej mialem Dynaudio s3.4 i tego nie bylo a przynajmniej tak mi się wydaje bo głośników jak pisałem do takich poziom nie rozkręcam normalnie) pytam mądrzejszych. Głośniki grają fantastycznie Klout daje rade ale przez to pyknie przy 30 procentach zacząłem testować czy czasem nie dostałem zajechanych głośników. Czyli wszystko ok. Taki wzmacniacz z takimi głośnikami może się tak zachowywać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnego pykania ma nie być - jeśli pyka też na innym wzmaku to kolumny do reklamacji.

Tak samo Klout ma nie pykać, prędzej tutaj szukałbym winy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pyknie przy 30 procentach jest tylko w specyficznych sytuacjach gdy bas gra szybko twardo i samotnie. Wydaje mi się ze to obudowa albo jakiś kabelek po transporcie. Sprawdzę to przez serwis. Tutaj pytam tylko o to czy takie Euphonie powinny wytrzymać 80 procent mocy klout. Czy możliwe jest brumienie przy takim poziomie glosnosci w takim zestawieniu. Sorry może to prostackie pytanie ale nie mam doświadczenia wiec pytam ludzi którzy mają w tej kwestii doświadczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film jak te głosniki się zachowują, bo z Twojego opisu nic nie wynika (źle opisujesz niechciane dźwięki które się z tych kolumn wydobywają).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem kiedyś taki numer w moich starych kolumnach, że jak puszczałem coś co ma więcej basu to mi jedna kolumna brzęczała. Wyłapałem, że jak dociskam kosz głośnika do obudowy to te brzęczenie zanika. Śruba się najzwyklej poluzowała.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nagraj film jak te głosniki się zachowują, bo z Twojego opisu nic nie wynika (źle opisujesz niechciane dźwięki które się z tych kolumn wydobywają).

Mysli kOlega ,ze czym nagra ? telefonem ? i będzie coś słychać ??? hmm.. chyba , ze SANDOWALL ma jakies dobre mikrofony i potrafi ustawić je tak aby się idealnie nagrały dzwieki z kolumn :) pzdr. :) Ps. kompletnie nie rozumiem ludzi ,którzy mają jakiś dobry sprzęt i nagrywaja go telefonem z marnej jakosci dzwiękiem po czym wystawiają na you tube .... KOMPLETNY BEZSENS :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telefonem ? i będzie coś słychać ???

Nie mirmiłuj, hałasy i stukania wyłapiesz telefonem. Przecież nikt nie każe nagrywać filmu pt "jak to pięknie gra"

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musiałyby to być naprawdę OGROMNE POZIOMY "stukania" wi ększosc bowiem takich nagran brzmi jak JAMNIK z lat 80 :P:P:D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysli kOlega ,ze czym nagra ? telefonem ? i będzie coś słychać ???

 

A to teraz trzeba wszystko telefonem nagrywać?

Nie ma już innych aparatów na świecie?

 

Niech nagra tym co ma, jeśli będzie słychać to dobrze, a jak nie to nie.

W czym problem?

 

"pyka" i "brumi".

Co to w ogóle znaczy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No i mam nowy wzmacniacz. Wzmacniacz ma 250W/8 a przy czterech podwaja do 500. Głośniki wskoczył na nowy poziom ale glosnosc nadal taka sama. 60-70 procent przy normalnym, głośnym słuchaniu no i niestety nadal powyżej 80 procent łamie się bas na kawałkach w których jest go dużo. Wydaje mi się ze to jednak chyba ograniczenie głośników bo grać jak na stadionie chyba nie będą. Mam też inny problem. Ten piec buczy zarówno sam jak i w głośnikach. Tego w głośnikach z miejsca gdzie siedzę nie słyszę ale jest dosyć głośne a częstotliwość inna w każdym przetworniku zaś to ze wzmacniacza czasem znika samo z siebie. Znajomy mówi ze to norma przy takich mocach. Ale na wszelki wypadek zapytam jeszcze tu.

 

Dzięki San

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wzmacniacz ? Dobrze zrobiony wzmacniacz nie może mieć przydźwięku.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za wzmacniacz ? Dobrze zrobiony wzmacniacz nie może mieć przydźwięku.

 

BELLES 350A. Ciągnie z sieci ponad 2kW wiec jakoś bym sobie to wytłumaczył... Natomiast jeżeli to wada mam czas wzmacniacz oddać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie może buczeć. Jeżeli jest przydźwięk to sprzęt jest źle zbudowany lub uszkodzony.

 

A jaki masz przedwzmacniacz ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linn Unidisc sc. Z Kloutem nie było żadnego buczenia wiec to pewnie wzmacniacz. Znajomy twierdził że w zasadzie w każdym większym wzmaciacz coś takiego się pojawia. Co to może być? Czy to jest do naprawy czy może w ogóle się w to nie bawić i wzmacniacz oddać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz źródło z możliwością regulacji głośności ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest takie kombo pre/cd/dać od Linna, swego czasu kosztowało ponad 20kPLN. Ale buczenie jest nawet jak wyłącze przedwzmacniacz cały czas z takim samym poziomem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem rozumiem jest w tym, że musisz rozkręcać do 80% głośność?

 

Podłącz inne źródło i sprawdź czy problem jest dalej.

 

To, że coś kosztowało 20 tys zł o niczym nie świadczy :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie ze nie ale jest to jednak jakiś wyznacznik. Dosyć wiarygodny. Pogodzilem się z tym ze musze to rozkręcać do 60-70 procent to ze mi basy łamie powyżej 80 tez w sumie pomijalne bo zwyczajnie jest za głośno. Martwi mnie natomiast to buczenie bo wzmacniacz mogę do jutra oddać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to oddaj. Co to znaczy że łamie bas ? Jest przesterowany ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brumi jak w moim samochodzie gdy dam za głośno. Nie ma już basu tylko 'pierdzenie'. Czyli takie buczenie wzmacniacza trzeba traktować jako usterkę? Znajomy któremu trochę przez dom się przewinęło twierdzi ze tak bywa przy takich mocach. Sam juz nie wiem bo z tym da się żyć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz.

 

Gdy podłączysz sam wzmacniacz do kolumn masz przydźwięk ? jak głośny ? Słyszalny dopiero po przyłożeniu ucha do głośnika ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie buczenie jak przy starych radiach na baterie. Słyszalne wyraźnie z 2-3 metrow. Każdy głośnik buczy inaczej, kopulka wysoko basowe niżej. Po zbliżeniu robi się glosniej, buczy sam wzmacniacz bez względu na to czy coś jeszcze jest włączone czy nie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddaj ten wzmacniacz. Tak być nie może.

Spokojnie może niech kolega sprawdzi bieguny w swoim gniazdku sieciowym ,może ma pętlę masy!!!

Kolega to tak pochopnie napisał oddaj ten wzmacniacz Np najwyższe modele Audio Note za chore ceny buczą i brumią a grają dźwiękiem najwyższej próby.

Miałem kiedyś CEC Amp 6300 tam to trafo dopiero buczało i brumił za to grał super żeby nie wiatrak co go schładzał to by był do dziś.

Np ASR jak mają pętlę masy też brumią i to Nowe czyli też do oddania :)

 

Jak jest możliwość sprawdzenia to proponuję sprawdzić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ostatnio słucham na tym co mam i jestem z tego zadowolony:)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 14

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.