Skocz do zawartości
IGNORED

Odtwarzacz CD,jaki wybrać?


Sławo1

Rekomendowane odpowiedzi

Co mnie obchodzą audiofilskie kable? To ty nie rozumiesz co sie do ciebie pisze. 200zl za 735 czy 300 za 1015 to ŻADNA OKAZJA. A regularna cena. To ze 2-3 handlarzy na Allegro notorycznie wystawia uzywany sprzed po cenach 20-40% wyższych to co ja zorbie? Ale tacy tez sa potrzebni, bo przyjdzie firekage, kupi i będzie jeszcze zadowolony :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś tutaj pisał o okazji? Śmiem wątpić...a kto przyjdzie, to raczej już nie Twoje zmartwienie...Regularną ceną jest cena, za którą od ręki kupujesz sprzęt, na już, a nie "czaisz" się by wyrwać taniej. Nie rozumiesz tego. To, co Ty podałeś, w kontekście średniej ceny oraz ilości aukcji z tym sprzętem, jest WYJĄTKIEM.

 

Z mojej stony koniec.

 

Ps - zadowolony klient to taki...który slyszał sprzęt i się nim bawił, ale widocznie niektórzy zadowoleni są z samego faktu patrzenia na niego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 lata później...

Poszukuję porządnego odtwarzacza CD do kwoty 4000 zł. (może być nowy lub używany), rozważam Sony CDP X7 ESD

 

W tym momencie używam Onkyo CN7050. Kilka dni temu wypożyczyłem Sony 557ESD, podłączyłem i było lepiej.

Niestety Sony nie pograł długo. Coś zaczęło się ciąć po 6 utworze, a później było już tylko gorzej - jeden lub dwa kawałki i przestawało grać. Oddałem ten sprzęt, ale pozostał pewien niedosyt.

Wypożyczyłem sobie z salonu Q21 (wielkie dzięki za taką możliwość) Maranza 6006 oraz NAD c546CBEE.

Oba te odtwarzacze nie zrobiły na mnie wrażenia takiego jak ten Sony i oddałem je do sklepu. Grały dobrze, ale niewiele lepiej niż Onkyo CN7050.

Obecnie obserwuję Sony CDP X7 ESD i mam chrapkę na takiego CD, tym bardziej, że ponoć gra jeszcze lepiej niż jego młodszy brat. O laserach już sobie poczytałem i wiem, że nowy kosztuje 3 tys. zł. i w ogóle ciężko go nabyć.

Oferta odtwarzaczy CD nowych i używanych jest tak duża, że trudno mi testować wszystkie - proszę zatem o radę bardziej doświadczonych użytkowników forum.

1. Co warto przetestować w budżecie 3-4 tys. zł.? 

2. Czy zakup Sony CDP X7 ESD (załóżmy że kupię sprawny na tą chwilę) ma sens? Czy to głupota i odpuścić?

3. Może ktoś z forumowiczów chce sprzedać Sony CDP X7 ESD w dobrym stanie?

Jeszcze kilka słów o systemie i preferencjach:

Sansui DB9090 (wzmak), Hegel HD12 (DAC), Infinity 9A (kolumny), kable Melodika SugarBrown, interkonekty Cardas lub Nordst Red, muzyka: Rock, Rap, Jazz. Lubię mocne dynamiczne brzmienie, ale nie hałaśliwe i chaotyczne, tylko poukładane. To co zauważyłem podczas słuchania Sony to fakt, że zarówno bas jak i góra były doskonale kontrolowane i wyeksponowane. Brzmienie było przyjemnie ocieplone, ale bez zbytniej przesady. Bas był wyraźny, naturalny nie męczący. Wokale wyraźne muzykalne bez zniekształceń. Słychać była kilka planów przy czym całość była spójna i bardzo przyjemna w odbiorze. Onkyo i NAD zagrały podobnie (bardzo poprawnie) lecz bez tej rozdzielczości i słodyczy co Sony. Maranz wygrywa dynamiką, ale wokale są mało muzykalne (dobry głównie do hip-hopu i muzyki rozrywkowej).

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nowe, to możesz się zainteresować:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ogólnie w Polsce dostępne są chyba tylko wersje z osobnym pudełkiem na CD Transport (CD BOX DS2 T) i DAC (DAC BOX DS2 ultra), daje to pewną swobodę niestety nieco ponad budżetem. Jak pokombinujesz to ok 5 tys. komplet. Taniej można kupić, to w jednym pudełku (CD BOX DS2), ale nie widziałem oferty w PL (ok 4 tys. PLN wyjdzie, np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ). Flaki w środku praktycznie takie same, wiec powinno być podobnie.

Aha, osobiście tego seta nie słyszałem, ale sama elektronika i napęd transportu są zamontowane w dużo droższych urządzeniach, które słuchałem bardzo długo, a nawet jedno mam. Co prawda z innym DAC, ale jeżeli ten co jest w ProJect jest dobrze zaimplementowany to też będzie bardzo OK.

To tylko sugestia do rozważenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 22.02.2019 o 18:13, Piotr Bień napisał:

Poszukuję porządnego odtwarzacza CD do kwoty 4000 zł. (może być nowy lub używany), rozważam Sony CDP X7 ESD

 

W tym momencie używam Onkyo CN7050. Kilka dni temu wypożyczyłem Sony 557ESD, podłączyłem i było lepiej.

Niestety Sony nie pograł długo. Coś zaczęło się ciąć po 6 utworze, a później było już tylko gorzej - jeden lub dwa kawałki i przestawało grać. Oddałem ten sprzęt, ale pozostał pewien niedosyt.

Wypożyczyłem sobie z salonu Q21 (wielkie dzięki za taką możliwość) Maranza 6006 oraz NAD c546CBEE.

Oba te odtwarzacze nie zrobiły na mnie wrażenia takiego jak ten Sony i oddałem je do sklepu. Grały dobrze, ale niewiele lepiej niż Onkyo CN7050.

Obecnie obserwuję Sony CDP X7 ESD i mam chrapkę na takiego CD, tym bardziej, że ponoć gra jeszcze lepiej niż jego młodszy brat. O laserach już sobie poczytałem i wiem, że nowy kosztuje 3 tys. zł. i w ogóle ciężko go nabyć.

Oferta odtwarzaczy CD nowych i używanych jest tak duża, że trudno mi testować wszystkie - proszę zatem o radę bardziej doświadczonych użytkowników forum.

1. Co warto przetestować w budżecie 3-4 tys. zł.? 

2. Czy zakup Sony CDP X7 ESD (załóżmy że kupię sprawny na tą chwilę) ma sens? Czy to głupota i odpuścić?

3. Może ktoś z forumowiczów chce sprzedać Sony CDP X7 ESD w dobrym stanie?

Jeszcze kilka słów o systemie i preferencjach:

Sansui DB9090 (wzmak), Hegel HD12 (DAC), Infinity 9A (kolumny), kable Melodika SugarBrown, interkonekty Cardas lub Nordst Red, muzyka: Rock, Rap, Jazz. Lubię mocne dynamiczne brzmienie, ale nie hałaśliwe i chaotyczne, tylko poukładane. To co zauważyłem podczas słuchania Sony to fakt, że zarówno bas jak i góra były doskonale kontrolowane i wyeksponowane. Brzmienie było przyjemnie ocieplone, ale bez zbytniej przesady. Bas był wyraźny, naturalny nie męczący. Wokale wyraźne muzykalne bez zniekształceń. Słychać była kilka planów przy czym całość była spójna i bardzo przyjemna w odbiorze. Onkyo i NAD zagrały podobnie (bardzo poprawnie) lecz bez tej rozdzielczości i słodyczy co Sony. Maranz wygrywa dynamiką, ale wokale są mało muzykalne (dobry głównie do hip-hopu i muzyki rozrywkowej).

 

Jak kupisz z pewnego zrodla to mozesz spac spokojnie, w 557esd i x7esd pracuja najtrwalsze i najbardziej niezawodne transporty, kiedys chcialem sprzedac swojego 557esd i dawalem na niego 2 lata gwarancji.

W tej cenie nic nowego nie zagra lepiej wiec po prostu szukaj sprawdzonego egzemplarza. 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wpisie Boba zwróciłem uwagę, że posiadasz już DAC. Za 2500 PLN, masz transport ProJect'a CD BOX DS2 T. Jeżeli szukasz czegoś nowego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

System gra dobrze, albo nie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za rady i propozycje. Nie bardzo wiem jak dokładnie działa układ w jakim słucham muzyki z płyt. Mianowicie odtwarzacz CD jest podłączony do DAC-a za pomocą kabla coaxail, a potem kablem analogowym RCA do wzmacniacza. Czy to podłączenie całkowicie eliminuje wpływ na jakość dźwięku elektroniki wbudowanej w odtwarza CD? Jak zrozumiałem to tak i powinienem skupić się na wyszukaniu tzw. transportu CD - czyli czegoś na wzór ProJect'a CD BOX DS2 T.  
Jednakże jeśli tak to działa, to posiadając dobry transport nie powinienem słyszeć specjalnej różnicy w dźwięku, bo robotę robi DAC zewnętrzny. A jednak tak nie jest! Inaczej zagrało każde urządzenie podpięte w ten sam sposób do zewnętrznego DAC-a. Różnica była wyraźna, a niekiedy bardzo znacząca. Testowałem tak już kilka odtwarzaczy, podłączanych do różnych DAC-ów, słuchając muzyki na co dzień na przestrzeni kilku lat. Zatem sam transport, który jest przecież dość dobry w odtwarzaczach wyżej opisywanych nie załatwia sprawy. Liczy się chyba też cała reszta elektroniki? Chętnie bym tego ProJecta (transport) przetestował, ale w Łodzi nie mam go skąd wypożyczyć.
Nie chcę być zafiksowany na CD-ki Sony (x7esd), ale jak do tej pory to tylko ten sprzęt wniósł wyraźną poprawę jakości dźwięku, a inne - no cóż - nie specjalnie. Nie podoba mi się ten zasilacz do CD-ka ProJecta oraz waga 1,6 kg też jest jakaś podejrzana. Co prawda nie przeliczam kilogramów na złotówki, bo liczy się jakość dźwięku, ale bebechy Sony z serii ESD, które ważą 10 razy więcej i złożone są z najwyższej jakości kondensatorów i podzespołów robią na mnie pozytywne wrażenie.
Na tą chwilę mam nagrany CD Sony x7esd w dobrym stanie (ponoć 2 właściciel, nigdy się nie zacina, po fotkach wygląda jak nowy, cena rozsądna, ale też nie podejrzanie niska, mam odebrać osobiście za tydzień). Jeśli faktycznie CD okaże się ładny i będzie czytał płyty bez zająknięcia to zaryzykuję i go kupię.

Tym czasem będę wdzięczny za inne sugestie i wyjaśnienia, bo nie wiadomo, czy to dojdzie do skutku, a poza tym na tym Sony też świat się nie skończy i chętnie poznam inne źródła.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten X7ESD w  dobrym stanie kosztuje pewnie majątek. Poza tym przez tyle lat nie możliwe żeby nie był grzebany. Jak potrafisz to ocenić to kupuj jak nie to umoczysz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponadto mam jeszcze taką refleksję. Dlaczego te lasery do Sony ESD (chyba 190A) nie są już produkowane, a jak się pojawią jakieś nowe ze starych zapasów to kosztują po 3 tys. zł.? Być może Sony nie chce robić konkurencji swoim nowym urządzeniom z wyższej półki i nie tylko. Bo gdyby te lasery były produkowane i dostępne oryginalne w cenie 100-150 Euro, to większość ludzi odkurzyłoby swoje stare CD-ki i zamiast kupować nowy za 10 czy 15 tys. zł. to zreanimowałoby starsze wersje. Ponadto wielu elektroników zaimplementowałoby ten laser do innych urządzeń i rynek wtórny spowodowałby spadek sprzedaży nowych odtwarzaczy.

Sam nie wiem czy to jakaś teoria spiskowa czy co?

Nie ukrywam, że mam ciągoty do sprzętów w stylu retro i doceniam solidną robotę ówczesnych konstruktorów. Staram się jednak nie tracić z oczu nowoczesnych dokonań technicznych z zakresu elektroniki. Miałem więc nadzieję, że w odpowiedzi na mój post pojawią się niezliczone propozycje nowych urządzeń, które o głowę przenoszą stare odtwarzacze. Bo przecież technologia i automatyzacja produkcji od końca lat 80-tych znacznie się rozwinęła. Sądziłem, że nowe sprzęty w cenie do 5 tys. zł. rozłożą na łopatki te skądinąd archaiczne konstrukcje. A tym czasem - nie takie to oczywiste... Być może budżet jest zbyt mizerny, ale z drugiej strony jak mam kupić CD-ka powyżej 10 tys. zł.tych i mieć to samo co w  CD Sony x7esd, to bardziej się opłaca kupić ładny egzemplarz, a w razie konieczności nawet wymienić laser za 3 tys. zł....

Takie luźne rozważania, ale daje to do myślenia. 

 

5 minut temu, bob* napisał:

Ten X7ESD w  dobrym stanie kosztuje pewnie majątek. Poza tym przez tyle lat nie możliwe żeby nie był grzebany. Jak potrafisz to ocenić to kupuj jak nie to umoczysz.

Słuchaj - nie wiem. Sprzedawca powiedział, że kupił go w Niemczech od pierwszego właściciela. Sam jest w jego posiadaniu od wielu lat. Gra sporadycznie, bo nie mieszka stale w Polsce. Ponoć nigdy się nie zaciął, nie przeskakiwał. Czyta szybko i precyzyjne. Na fotkach nie widzę praktycznie żadnych śladów zużycia - rys, zadrapań itp. Cna jaką ustaliliśmy to 2600 zł. Jedyne co mogę zrobić to poprosić, by CD-k był rozgrzany, wziąć z 10 płyt i sprawdzić jak czyta i jak przełącza (w sensie czy laser chodzi bystro i nie tnie się na różnych płytkach). Ponadto mogę zdjąć górną pokrywę i obejrzeć czy kondensatory i inne elementy są oryginalne (to w miarę łatwo ocenić, bo dokładne zbliżenia są dostępne w internecie, więc można spojrzeć czy wszystko jest na swoim miejscu i nie grzebane). Poza tym 2600 to nie majątek. Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Jak kupię to oczywiście napiszę i zdjęcia też zamieszczę. Na razie jeszcze go nie kupiłem, więc nie dzielmy skóry na niedźwiedziu...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety Sony nie produkuje już od dawna urządzeń audio z wyższej półki. Ja miałem od nowości (od 1996 r. do 2002 r.) najniższy Sony ES tj. XA2ES. Jeszcze jakoś się telepie w rodzinie nigdy nie naprawiany. Czemu nie produkują takich sprzętów? Gdybym wiedział, to bym kupił wtedy 2 sztuki :) Mam teraz Yamahę CDS700 , która trochę przypomina sprzęty z tamtych lat - solidny mechanizm i obudowa, mechaniczny włącznik,  razi tylko usb z przodu i mało przycisków:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden producent juz nie produkuje i nie stosuje transportów i laserów tak trwałych jak np wspomniany KSS-190

Obecnie produkuje sie sprzet aby wytrzymał 2 lata i sie zepsuł, nie powinno wiec nikogo dziwic fakt ze tak trwałych laserów sie juz nie produkuje.

Wez porysowana plyte oryginalna i cd-r w dobrym stanie, najlepiej zeby plyty byly maksymalnie wypelnione, poskacz po utworach, powinien blyskawicznie czytac wszystkie sciezki, najlepiej gdyby cd byl zimny, jesli sa jakies problemy z laserem to wystepuja najczesciej na zimno

jesli wszystko bedzie okej to kupuj, jesli jestes z okolic wałbrzycha/wrocławia to przyjedz do mnie za darmo sprawdze Ci kondycje lasera i powiem Ci czy ktos w nim wczesniej grzebal

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Nadal oczekuję na przyjazd  CD Sony x7esd. Mam nadzieję, że dojdzie to do skutku.

Tym czasem kupiłem CD ACURUS ACD-11 bo był w moim mieście i dodatkowo końcówkę mocy PARASOUND HCA 1200 II. Ten Acurus gra bardzo dobrze. Nie mam jeszcze całkiem wyrobionego zdania, ale na pewno lepiej niż moje Onkyo CN7050.

Podłączyłem go na szybko w garażu bezpośrednio do końcówki Parasound przez Daca i zagrał wybornie. Kolumny ASW Genius, kabelki też wszystkie na poziomie. Nie miałem żadnego preampa z prawdziwego zdarzenia, ale mam przedwzmacniacz słuchawkowy FeliksAudio na 4 lampach (tam włożyłem BugleBoy i coś tam drugiego też dobrej klasy). Więc po rozgrzaniu lamp załączyłem ten przedwzmacniacz, bo ma funkcję preampa. Zagrało bajecznie! Kilka płyt, które dobrze znałem zagrały dużo lepiej niż kiedykolwiek. Jakie było moje zdziwienie, jak nawet stare utwory, które dotąd grały z jakością MP-trójki teraz zabrzmiały dużo lepiej i barwniej. Wczoraj przyniosłem CD-ka do domu i podłączyłem pod Sansui DB9090, Hegla HD12 i Infinity 9A. Też zagrało lepiej, trochę mało basu było jak dla mnie więc musiałem pokrętło barwy przesunąć z zera na +2, co zawsze niechętnie czynię, ale było znacznie lepiej, choć nie tak ekscytująco jak w garażu na wcześniejszym zestawie. Przede mną wolny weekend, więc potestuję jeszcze i porównam. Z tych amerykańskich sprzętów co kupiłem (w sumie w rozsądnych kosztach) jestem bardzo zadowolony.
Wracając do wątku CD-k Acurus ACD-11 okazał się bardzo dobry za rozsądne pieniądze. Może ktoś znajdzie mi inne propozycje, gdyż muszę wymienić CD-ki we wszystkich swoich systemach - czyli jeszcze co najmniej ze dwa muszę zakupić. Jeden z nich to mam nadzieję, że będzie ten Soniak (jak dojedzie). A inny - nie wiem zacząłem szukać wśród bardziej egzotycznych marek i czytać zagraniczne opinie o sprzęcie...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od zamiany wzmaka, Parasound o wiele bardziej nadaje się do Infinity niż Sansui

A co do CD, w cenie tego Sony7ESD można kupić choćby Theta Miles ( niedawno sprzedałem za 3000pln )które IMHO jest brzmieniowo dużo ciekawszym odtwarzaczem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ilu ludzi tyle opinii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Piotr Bień napisał:

Nadal oczekuję na przyjazd  CD Sony x7esd. 

Gratuluje. Dać 2600 za sprzęt z niedostępnym laserem...teraz polecam co tydzień dawać na mszę bo jak padnie laser to sprzęt do wyrzucenia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Równie rozsądne jest dawać 2600 za sprzęt nowy,kiepski ,który po 2-3 latach idzie do kosza

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, matoole napisał:

Równie rozsądne jest dawać 2600 za sprzęt nowy,kiepski ,który po 2-3 latach idzie do kosza

Czy ja napisałem że lepiej kupić nowy? Nie. Nie moja sprawa. Ja jednak wolę spać spokojnie. A jeśli ktoś wyskoczy z textem jakie to lasery Sony są nieśmiertelne polecam wyszukać ile osób szukało i szuka tych nieśmiertelnych laserów 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na naprawie sprzętu ale obecny na tym forum @Bumpalump pisze ,że lasery bardzo rzadko padają, często jest to inny rodzaj uszkodzenia diagnozowany jako laser. Jak wiesz @Bumpalump zajmuje się naprawą sprzętu ,więc nie mam powodu mu nie wierzyć.

Inna sprawa ,ze sam mam kilka starych CD i śmigają aż miło i pewnie pośmigają dłużej od nowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Homo sapiens do myślenia potrzebuje całego mózgu, a nie tylko lewej strony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Piotr Bień napisał:

Nadal oczekuję na przyjazd  CD Sony x7esd. Mam nadzieję, że dojdzie to do skutku.

Tym czasem kupiłem CD ACURUS ACD-11 bo był w moim mieście i dodatkowo końcówkę mocy PARASOUND HCA 1200 II. Ten Acurus gra bardzo dobrze. Nie mam jeszcze całkiem wyrobionego zdania, ale na pewno lepiej niż moje Onkyo CN7050.

Podłączyłem go na szybko w garażu bezpośrednio do końcówki Parasound przez Daca i zagrał wybornie. Kolumny ASW Genius, kabelki też wszystkie na poziomie. Nie miałem żadnego preampa z prawdziwego zdarzenia, ale mam przedwzmacniacz słuchawkowy FeliksAudio na 4 lampach (tam włożyłem BugleBoy i coś tam drugiego też dobrej klasy). Więc po rozgrzaniu lamp załączyłem ten przedwzmacniacz, bo ma funkcję preampa. Zagrało bajecznie! Kilka płyt, które dobrze znałem zagrały dużo lepiej niż kiedykolwiek. Jakie było moje zdziwienie, jak nawet stare utwory, które dotąd grały z jakością MP-trójki teraz zabrzmiały dużo lepiej i barwniej. Wczoraj przyniosłem CD-ka do domu i podłączyłem pod Sansui DB9090, Hegla HD12 i Infinity 9A. Też zagrało lepiej, trochę mało basu było jak dla mnie więc musiałem pokrętło barwy przesunąć z zera na +2, co zawsze niechętnie czynię, ale było znacznie lepiej, choć nie tak ekscytująco jak w garażu na wcześniejszym zestawie. Przede mną wolny weekend, więc potestuję jeszcze i porównam. Z tych amerykańskich sprzętów co kupiłem (w sumie w rozsądnych kosztach) jestem bardzo zadowolony.
Wracając do wątku CD-k Acurus ACD-11 okazał się bardzo dobry za rozsądne pieniądze. Może ktoś znajdzie mi inne propozycje, gdyż muszę wymienić CD-ki we wszystkich swoich systemach - czyli jeszcze co najmniej ze dwa muszę zakupić. Jeden z nich to mam nadzieję, że będzie ten Soniak (jak dojedzie). A inny - nie wiem zacząłem szukać wśród bardziej egzotycznych marek i czytać zagraniczne opinie o sprzęcie...

Bardzo lubię wysokie Sony z serii ES . Budową i działaniem wyżej sobie ceniłem XA50ES niż kilka odtwarzaczy Accuphase jakie miałem ale Accu to jednak inny poziom grania.

Jak ja kupowałem to nowsze od 559/779ES do których idzie kupić dawcę z takim laserem za kila stów .

Do XA5/50ES gorzej z dawcą ale miałem je bardzo mało używane .

Wysokie ESy mają bardzo trwałe napędy ale niektóre z nich mogły przez te lata mieć przeogromne przebiegi .

Co ciekawe przykładowo 779ES gra zupełnie inaczej od np 505ES. Ten pierwszy idzie w barwę i głębię .

 

W tych pieniądzach jako nowy polecam Pioneera PD-50 i długo nic .

Używane , jak dostaniesz w dobrym stanie to Primare D30.2MKII , Copland 277 lub wyższe .

Jako transport do DACa tanio i dobrze Marantz CD72 nie zapominając o dobrym kablu coax !

Lepsze transporty to już kilka kzł trzeba dać uważając na przeważające na rynku zużyte egzemplarze .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Bartosz_70659 napisał:

Ja jednak wolę spać spokojnie. A jeśli ktoś wyskoczy z textem jakie to lasery Sony są nieśmiertelne polecam wyszukać ile osób szukało i szuka tych nieśmiertelnych laserów 

Sam laser nigdy nie jest problemem, raz w zyciu mialem padniety kss-190 ale to dlatgeo ze ktos go spalil krecac nie tym co trzeba i drugi raz sony cdp 779es ktory zostal kupiony z niby nowym laserem po regulacjach a okazalo sie ze jest rozregulowany i przypalony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii Sony i ich laserów powiedziano już na tym forum wszystko, więc nie będę tego wałkował. Jest to sprzęt stary i zużyty ale legendarny. Chciałbym zaryzykować te 2600 zł. i kupić. To tak jakbym poszedł do kasyna wygram lub przegram ale co się pobawię to moje. Jak się popsuje, to szat nie będę rozdzierał.

W innych kwestiach - właśnie testuję w domu różne podłączenia. Acurus gra bardzo ładnie. Jak sprzęt się rozgrzał i wszystko się ułożyło to zagrał jeszcze z 20% lepiej. Instrumenty poodklejały się od kolumn i zaczęło grać może bez takiego szału żeby włosy na plecach stawały dęba, ale bardzo rytmicznie, równo i czarująco, basu jest wystarczająco bez kombinowania z pokrętłem barwy.  Tu mam jedną konkluzję odtwarzacz sieciowy Onkyo wylatuje z systemu.

Za chwilę podłączę końcówkę Parasound z tym lampowym przedwzmacniaczem i zobaczę czy włosy na plecach wstaną ? 

Inna sprawa jest taka, że mam DVD Oppo 103D. Używam go do odtwarzania filmów, ale jest wpięte pod DAC-a HD12 (właściwie to pod TV chyba HDMI, aTV optycznym kablem do daca. Kabel HDMI oraz optyczny są średniej jakości ale na pewno nie jakieś tam ekonomiczne. Kabel sieciowy podpięty do DVD jest na pewno fabryczny (musiałbym się tam dostać i go wymienić na jakiś lepszy, cóż kilka lat temu nie uważałem, że kable zasilające mają znaczenie, teraz na swoje potrzeby sam robię łącząc miedź posrebrzaną 8N ze zwykłą różnymi ekranami, rdzeniami itp., lub z gotowych kabli Siltech, Furutech i inne). Otóż wrzuciłem płytkę do Oppo i gra to całkiem całkiem w tym podłączeniu (a jeszcze ta sieciówka pomoże). Gra bardziej rozdzielczo i kwieciście niż ten Acurus (nie wiem jeszcze czy tego oczekuję), czasem słychać więcej szumów i zabrudzeń, ale na pewno lepiej niż Onkyo. Zobaczę jeszcze pod innym wzmacniaczem. Jakie jest wasze zdanie? Czy Oppo 103D może robić za transport CD i grać podobnie jak klocki do 4 tys. zł. w połączeniu z tym Heglem HD12? Może ktoś mi doradzi inne podłączenie niż mam?

Słucham Marka Knopflera Tracker, bardzo miłe brzmienie, choć będę musiał zmienić na coś dynamiczniejszego bo za godzinę zasnę przy tych testach ?  

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, Sansui DB 9090 idzie do biura. Do tych Infinity 9A ten Parasound pasuje lepiej. Inna muzyka. Dzięki za radę, choć mi też ta podmianka chodziła po głowie. Ale teraz ten Oppo brzmi wyraźnie z 15% gorzej niż Acurus. Dobry sprzęt obnaża niedobory tu i tam. Góra może i ładna na tym Oppo, ale niektóre detale takie pojedyncze akordy na gitarze itp. jakby mniej szczegółowe i bardziej rozmyte. Zobaczę jeszcze co wniesie dobra sieciówka... może zostanę tu przy Oppo i nie będę cudował, a Acurus pójdzie do innego mojego systemu. Jeszcze muszę to posłuchać. Oppo bardzo pozytywnie odtwarza pliki wysokiej rozdzielczości z NAS-a.

muda44 - dzięki za jakieś konstruktywne propozycje, na to właśnie liczyłem. Najbardziej podoba mi się Primare D30.2MKII , nawet jest jeden na Allegro za 2900. 

O kurde przedwzmacniacz pochodził już z godzinę i lampy się rozgrzały - tak jakby turbo włączyć! Bajka!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.