Skocz do zawartości
IGNORED

Pytanie o wtyki typu banan


Marcin_61179

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Czy orientuje sie ktos może czy da rade zamontować wtyki bananowe w tym połączeniu sprzętowym zarówno w głośnikach i ampku i czy to ma sens... Tzn, ogolnie chodzi mi tu o wygodne w podłączaniu i odłączaniu, wiadomo jakosc dzwieku tez jest wazna, ale chyba nie bedzie az takiej drastycznej roznicy przez banany, jak da rade zastosowc to jakie polecacie? tyły sprzetów tutaj

 

AMPLITUNER Sony STR-DN1040

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

GŁOŚNIK Iaudio pro avanto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

BEDE MEGA WDZIECZNY ZA POMOC!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak banany nie będą wybitnie tandetne, to spokojnie dadzą radę. Na tym poziomie nie wyczujesz różnicy. Może trochę na samych kablach, ale też bym nie szalał. Amplituner KD jest jedynie protezą stereo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie możesz montować jest to sprzęt mało wymagający szczególnie amplituner banan nie pogorszą jakości,jak coś mogę poradzić to do muzyki zmieniłbym ampli na wzmacniacz stereo w tym samym budżecie a zobaczysz dużą różnicę .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarób gołe końcówki cyną ze sreberkiem, daj koszuli termokurczliwe i odpuśc banany, po co mnożyć połączeń...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gołe przewody miedziane przeważnie śniedzieją .

Lutowane końcówki przy grubszych kablach ciężko solidnie dokręcić .

 

Ja stosuję te bananki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tanie i bardzo dobre .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Banany to bardzo dobre i wygodne połączenie. Gwarantuję, że przy dobrej jakości wtyku i prawidłowym jego zarobieniu w ślepym teście nikt nie poczuje różnicy między połączeniem bananowym a gołym przewodem, oprócz tych, którzy chyba mają słuch absolutny. Twierdzenie, że jest to dodatkowa przeszkoda jest lekko na wyrost. Myślę, że większą stratę można spowodować miażdżąc i ucinając część żyłek przewodu przez dokręcanie zacisku głośnikowego, a tak często się dzieje przy nieumiejętnym dokręcaniu. Wg mnie najgorsze możliwe połączenie to przewód zarobiony cyną (choćby nie wiem jak drogą), ponieważ uzyskujemy najmniejszą powierzchnię styku.

Choć sam używam połączeń bananowych, bo są najwygodniejsze, uważam, że najlepszym połączeniem są widły. Moja hierarchia połączeń jest taka: widły, banany, goły przewód, przewód cynowany (nigdy przeze mnie zresztą nie stosowany). Ktoś oczywiście może mieć inne zdanie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widełki porządnie lutowane do przewodu plus koszulka termokurczliwa, by usztywnić i uszczelnić połączenie. Powierzchnia styku nieporównywalnie większa, jak gołego przewodu, moim zdaniem, lepsze połączenie od banana. Stosuję widełki miedziane, cynowane, za szt niecała złotówka (60-70gr), a lepsze od pseudozłoconych, zakręcanych. Ostatnio zarabiałem takie- nie było widełek o dokładnie takich wymiarach, jakich potrzebowałem, więc kupiłem oczka i wyciąłem z nich widełki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-7066-0-83472600-1450042516_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wole bananki, jak sprzątam w koło kolumny, czy za i pod amplitunerem to robię to w kilkanaście sekund, dla mnie to jest mega wygodne, a nie wierzę że przy dobrym zarobieniu przewodu mamy jakąś stratę, pod warunkiem że nie są to jakieś mega chińskie bananki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mysle, ze goly kabel to najlepsze rozwiazanie. Najlepiej bezposrednio do zwrotnicy. Im mniej polaczen tym lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ze względu na możliwość zwarcia proponuję miedziane/pozłacane widełki (zwykłe) do wzmacniacza i goły kabel do głośników jak radzą koledzy, kabel utlenia się po ok 2 latach nie trzeba cynować, co dwa lata skracasz o 1cm aż zostaną same widełki ;) potem kupujesz coraz droższe kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te banany, które proponował muda są bardzo fajne, też ich używam. Do solid core preferuję gołe kable, zabezpieczam je deoxitem gold.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

To jest ostatnie wolne miejsce na forum na Twoją reklamę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja stosuję te bananki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Tanie i bardzo dobre .

Jakiś czas temu kupiłem identyczne, tyle że markowane przez Oehlbacha.

 

Na zapytanie wysłane do producenta, w jaki sposób "zarobić" te banany, Oehlbach wrzucił następujące fotki :D

post-2580-0-65764800-1450128406_thumb.jpgpost-2580-0-01423400-1450128407_thumb.jpg

Mógłbyś wrzucić fotkę, jak Ty to zrobiłeś?

Wiem, że teoria jest prosta (wlutować i "zalać" kabel w środku), ale chciałem zobaczyć, jak to powinno prawidłowo wyglądać w praktyce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu kupiłem identyczne, tyle że markowane przez Oehlbacha.

Pewny jesteś że to nie z tej samej fabryki ;)

Na zapytanie wysłane do producenta, w jaki sposób "zarobić" te banany, Oehlbach wrzucił następujące fotki :D

Wygląda okropnie ale jest mało cyny i pewny kontakt - skuteczne .

Mógłbyś wrzucić fotkę, jak Ty to zrobiłeś?

Nie , nie mam jak .

Obrany kabel blokuję w pionie .

Powlekam cieniutko bananki od środka cyną .

Nakładam na kabel .

Wkładam od góry cynę z grotem lutownicy i zalewam od góry do momentu aż się pojawi pod izolacją .

Tak robiłem z grubym Qed Ruby ale z kablem mniejszej średnicy bym zrobił tak jak na fotce ale od środka .

 

Kwestia czy kabel jest cynowany , srebrzony . Jak tak to nie skoroduje i można mniej zalewać .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie polecam banany, większa powierzchnia przylegania niż w połączeniu gołych żył. Widły pewne przyleganie mają tylko z korpusem, nakrętki nie brałbym pod uwagę ze względu na przejście gwintowe. Poza tym widły to połączenie na sztywno, banan ma jednak połączenie elastyczne/sprężynujące z zaciskiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie jestem początkujący w tej dziedzinie stąd moje pytanie

Posiadają kolumny b&w matrix 2 i wzmacniacz Philips FA 960.

Teraz zakupiłem kabel qed ruby

Za pomocą czego (widełek,bananów) mam połączyć wzmacniacz z kolumnami?

 

I czy te szare obwódki mam zdjąć ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-49424-0-24365600-1453747391_thumb.jpg

post-49424-0-69256600-1453747621_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o szare się wycina. Podłącz gołe przewody.Jak rozkrecisz zaciski będą otwory w które powinno udać się wcisnąć przewód.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś inny mi powiedział że mam zdjąć tą szarą obwódkę żeby został kabelek

To mam go wyciąć czy zdjąć tą obwódkę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 24

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.