Skocz do zawartości
IGNORED

amplituner 5.1.2 czy 7.1


krzychud

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Przymierzam się do zakupu nowego amplitunera, budżet to 5 - 6 tyś zł.

Obecnie posiadam zestaw kolumn Dali Concept 6 w systemie 5.0 i na początek z niego chciałbym korzystać. W przyszłosci rozważę zakup nowych frontów i ewentualnie sufitowych. Sprzęt ma funkcjonować obecnie w salonie 45 m2 , ale jego część wydzielona do odsłuchu to 5x5 m (nie przedzielona ściana więc dźwięk się rozchodzi), ale w przyszłości chcę przerzucić wszystko do osobnego pomieszczenia na poddaszu (metraż około 40 m2) i tam pozwoliłbym sobie na dodatkowe głośniki z subem.

Muzyka której słucham to głównie pop , elektroniczna , rock, ale zależy mi też na dobrym KD

 

Często w specyfikacji jest :" Dolby Atmos (5.1.4) lub 7.1.2 (po zastosowaniu dodatkowego dwukanałowego wzmacniacza)"- jaki to dodatkowo koszt?

 

1. Jaki amplituner w tej kwocie który samodzielnie bez dodatkowego wzmacniacza obsłuży system 7.1.2 + 2 strefa

2. czy może rozważyć coś tańszego + dodatkowy wzmacniacz dla Dolby Atmos - lepszy system 7.1 czy wolelibyście 5.1.2

3. Zależy mi też na obsłudze 2 strefy (kable już mam wyciągnięte ale z zachowaniem 5.1.2 lub 7.1)

4. Jakiej mocy amplituner na takie powierzchnie ?

5. czy fronty z obecnego zestawu mogę zastosować potem jako surround ?

6 czy ma znaczenie dla surround różnica w długości kabli pomiędzy lewą a prawą stroną (5 metrów kontra 10metrów) ?

 

podoba mi się Yamaha z systemem MusicCast który "załatwiłby" 2 strefę

 

z góry dzięki za pomoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy tym budżecie nawet się bym nie zastanawiał, tym bardziej do Dali Concept!

Denon AVR-X4200W

 

Zobacz dwa aktualne newsy

http://www.kinodomowe.info/formaty-audio-nowej-generacji-technologia-auro-3d/

http://www.kinodomowe.info/denon-oglosil-date-premiery-aktualizacji-do-dtsx/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Na wstępie model X4200W.

 

Bardzo dobrym wyborem jest także Onkyo TX-RZ900

 

Te amplitunery zapewnią Ci Atmos i 2 strefę.

 

czy może rozważyć coś tańszego + dodatkowy wzmacniacz dla Dolby Atmos - lepszy system 7.1 czy wolelibyście 5.1.2

 

Jest obecnie moda na Atomsa i DTS X ale czy to się przyjmię? NA pewno nie inwestował bym w wzmacniacz tylko do głosników Atmos.

czy fronty z obecnego zestawu mogę zastosować potem jako surround

 

Teoretycznie tak. Praktycznie nie wiele to wniesie. Amplituner jest ograniczy filtrem i będą grały praktycznie tak samo jak głosniki podstawkowe.

 

czy ma znaczenie dla surround różnica w długości kabli pomiędzy lewą a prawą stroną (5 metrów kontra 10metrów) ?

 

Tak. Zastosuj oba odcinki po 10 metrów a ten jeden kabel zwiń. To samo tyczy się frontów.

 

W razie pytań lub wycen pisz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie tak. Praktycznie nie wiele to wniesie. Amplituner je ograniczy filtrem i będą grały praktycznie tak samo jak głosniki podstawkowe.

 

Tak było w pierwszym Dolby Surround oraz w Pro Logic. W Pro Logic II w trybie Music już żadnego ograniczania tyłów nie ma. O Dolby Digital czy nowych TrueHD nie wspominam, bo tam oczywista że nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za cenne rady

 

w przyszłości chciałbym zainwestować w nowe fronty

 

do tych w/w amplitunerów coś polecicie do kwoty 2,5k za sztukę - zależy mi na ich dobrej efektywności ze względu na kubaturę pomieszczeń w jakich mają zagrać ładnie w stereo

 

czy dobierać mocowo kolumny do wzmacniacza ?

 

i jescze jedno pytanie od laika - co mówią te parametry podawane przy kolumnach :

Moc (Program Power AES)

Moc (Power Handling AES)

Moc ciągła (RMS)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak było w pierwszym Dolby Surround oraz w Pro Logic. W Pro Logic II w trybie Music już żadnego ograniczania tyłów nie ma. O Dolby Digital czy nowych TrueHD nie wspominam, bo tam oczywista że nie ma.

 

Przy założeniu ręcznie ustawianych kanałów. Po kalibracji amplituner najprawdopodobniej i tak je "przytnie".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kalibracji amplituner najprawdopodobniej i tak je "przytnie".

 

Kalibracja ustawi każdy kanał oddzielnie i równie dobrze może przyciąć przednie. Natomiast nie ma tu (występującego w pierwszym Dolby Surround) automatyzmu: tył od razu, z definicji, "na dzień dobry" ograniczony do 100 Hz - 7 kHz.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.