Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmacniacz stereo do Kolumn Polk Audio LSiM 707


Cygan1977

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mając już prawie 40 lat i za sobą wydane niemałe pieniądze na zestawy kina domowego jak się później okazało nietrafione postanowiłem przed wydaniem następnych pieniędzy zasięgnąć porady osób które mają większą wiedzę w zakresie dźwięku :).

 

Postanowiłem zacząć do zakupu Kolumn Polk-Audio LSiM 707. Zakupiłem także używany odtwarzacz CD Yamaha model: 1060 oraz interkonekt Audionova Proteus. Zastanawiam się nad zakupem wzmacniacza ( Amplituner już nie wchodzi w grę - wyleczyłem się z kina domowego).

 

Śledząc fora stwierdzam że ciężko trafić z wyborem i podjąć decyzję.

 

Pod uwagę wziąłem:

 

Yamaha A-1000 Lub A-700 - wydaje mi się że byłby to najlepszy wybór z rynku wtórnego.

Onkyo A-8870

Denon PMA 1560

Nad C375 BEE - bardzo dobre opinie

XINDAK XA6800E- dużo na forach zgryźliwości do firmy lecz to może być coś.....

 

Jak widzicie po modelach poszukuję sprzętu maks. do kwoty 6000 pln. Bardziej skłaniał bym się ku rynkowi wtórnemu.

Kolumny znajdują się w pomieszczeniu o powierzchni 45m2.

Może jakieś inne typy urządzeń?......

 

Z góry dziękuję za porady

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Skłaniałbym się tu do wzmacniacza Nad lub Denon. Zależy też jakie lubisz brzmienie. Przy NAD nie będziesz się nudził. Ma dynamikę i solidny wykop, podobnie Denon. Nie wiem jak jest z graniem Yamahy. Nowsze modele grają raczej jasno z dźwiękiem konturowym. Twoje kolumny potrzebują mocy więc były by to dwa najlepsze wybory.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad jest nowym wzmacniaczem , Denon to już klasyka . Nie zrozumiałem do końca ost. zdania które napisałeś. Możesz rozwinąć?

Dzięki

Cygan 1977

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Nakamichi z serii TA lub SR.

Amplituner stereo - tylko z nazwy. To bardzo zaawansowany wzmacniacz, budową przebija Denony i Yamahy. Brzmieniowo świetny.

Nie sugeruj się mocą, wysterował mi kolumny lepiej niż Yamaha A1020.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można w sumie zamiast nowego NAD poszukać czegoś z używanych Nad-ów np. NAD S300. Klasyk. Bardzo przyjemne lampowe granie. Super średnica. Bardzo uniwersalny jeśli chodzi o kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie polecam Nakamichi z serii TA lub SR.

Amplituner stereo - tylko z nazwy. To bardzo zaawansowany wzmacniacz, budową przebija Denony i Yamahy. Brzmieniowo świetny.

Nie sugeruj się mocą, wysterował mi kolumny lepiej niż Yamaha A1020.

 

Firmę Nakamichi znam z produkcji przewodów. Ale spojrzę. Yamaha A- 1020 to zupełnie inny sprzęt od A-1000. Moim skromnym zdaniem firma się cofnęła wypuszczając serią A- ...20 i AX.

Kolega Ze sklepy Rafko dobrze chyba podpowiada o Nadzie 375. 16.12.2015 jadę zapłacić kaucję za Onkyo A- 8870 celem odsłuchu w mieszkaniu. Następnie z Q21 wezmę Nada i Xidaka. Może uda mi się mieć trzy urządzenia. Test będzie najbardziej wiarygodny. Coś mam przeczucie że To Onkyo"nie będzie odstawać od współczesnych "piecyków"

Przedstawię skromną relację.

 

Z naszego dystrybutorskiego doświadczenia wynika, że najlepiej Polk bardzo dobrze gra z NADem.

 

Witam. Sugerowałem się przy zakupie kolumn Waszym testem. Zanim kupiłem odsłuch trwał prawie 5h. Nie mniej jednak na Nada M3 o ile dobrze pamiętam mnie nie stać. Model 675 co najwyżej. Zobaczę jeszcze to Onkyo A 8790.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firmę Nakamichi znam z produkcji przewodów. Ale spojrzę. Yamaha A- 1020 to zupełnie inny sprzęt od A-1000. Moim skromnym zdaniem firma się cofnęła wypuszczając serią A- ...20 i AX.

Kolega Ze sklepy Rafko dobrze chyba podpowiada o Nadzie 375. 16.12.2015 jadę zapłacić kaucję za Onkyo A- 8870 celem odsłuchu w mieszkaniu. Następnie z Q21 wezmę Nada i Xidaka. Może uda mi się mieć trzy urządzenia. Test będzie najbardziej wiarygodny. Coś mam przeczucie że To Onkyo"nie będzie odstawać od współczesnych "piecyków"

Przedstawię skromną relację.

 

 

 

Witam. Sugerowałem się przy zakupie kolumn Waszym testem. Zanim kupiłem odsłuch trwał prawie 5h. Nie mniej jednak na Nada M3 o ile dobrze pamiętam mnie nie stać. Model 675 co najwyżej. Zobaczę jeszcze to Onkyo A 8790.

 

Co do Yamahy nie mogę się zgodzić - firma wypuściła serię inną, a nie gorszą. To, że wzmacniacz w środku nie ma radiatora w kształcie U oraz ma dwa kondensatory mniej nie świadczy o tym, że jest gorszy, to znak czasów we wszystkich sprzętach.

A-1000 gra dokładnie, superkontrolowanym basem, którego na niektórych kolumnach może być mało. A-1020 wyciąga różne smaczki z nagrań i ma zdecydowanie miększy, przyjemniejszy bas oraz gra ogólnie bardziej muzykalnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Koledzy, zmieniłem front. Zakupiłem Arcana p32. 04.01.2016 ma do mnie dotrzeć. Podzielę się informacjami na temat dźwięku.

 

Finalnie zestawienie sprzętu będzie wyglądać tak:

Wzmacniacz: Arcam a32

CD: Technics SL PS 7

Korektor dźwięku połączony tylko z tunerem Cyfry + : Technics SH GE 70

Kolumny: Polk Audio LSiM 707

Interconect: Audionova Proteus Silver

Przewody głośnikowe: NORDOST SUPER FLATLINE GOLD bi-wire 2 x 2m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjechałem z propozycją ale nie przeczytałem Twojego ostatniego postu. Teraz nie wiem jak usunąć, mogę tylko edytować tekst.

Życzę dużo radości z wyboru i przyjemnego słuchania :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, zmieniłem front. Zakupiłem Arcana p32. 04.01.2016 ma do mnie dotrzeć. Podzielę się informacjami na temat dźwięku.

A co z pozostałymi wzmacniaczami ? Testowałeś / porównywałeś u siebie tamte pozostałe czy nie doszło ostatecznie do tego ? Jeśli słuchałeś to napisz jak wypadły.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z pozostałymi wzmacniaczami ? Testowałeś / porównywałeś u siebie tamte pozostałe czy nie doszło ostatecznie do tego ? Jeśli słuchałeś to napisz jak wypadły.

 

Witaj. Odsłuchiwałem tylko Advance Acoustic Xi120. Nie jestem osobą która opiniuje jak niektórzy wybitnie się udzielający na forach. Coś mi się nie spodobało w tym wzmacniaczu, dźwięk był jakiś płytki. Sprzedawca tłumaczył że to taki typ muzyki. Problem polegał na tym że płytkę ową znam na pamieć. Mowa o muzyce do filmu Gladiator Zimmana. Kazałem mu przełączyć na Arcama a 39 i to był szok. kolumny zupełnie inaczej zagrały. Dzwięk był wg. mnie idealny. Przełączyłem na Cambridge Audio a 851 i też nie było to . Z racji że nie posiadam 8500 pln na Arcama zacząłem przeglądać fora. Z 38 nic sensownego w dobrej cenie nie ma i trafiłem na 2szt. A32 srebrną i czarną. Zainteresowałem się czarną z racji posiadania klocków. Przez pomyłkę otrzymałem model srebrny i miałem możliwość odsłuchu. Jakoś to grało. Sprzedający odkręcał pomyłkę 3 dni. Bałem się o swój czarny wybór lecz jak już doszedł to wiedziałem że to jest to :). Sprzęt wizualnie wyglądał jak nowy i zagrał inaczej. Wnioskuję że w srebrnym modelu coś było naprawiane bo płytka Zimmana nie grała tak jak na obecnym.

Marantza który był moim pierwszym zakupem nie odsłuchałem bo przyszedł uszkodzony, poobijany przez firmę kurierską. Sprzęt był niewłaściwie spakowany i oznaczony.

 

Podsumowywując: przekonałem się na własnej skórze że faktycznie wzmacniacze grają inaczej. Może dlatego że miałem możliwość przełączania sprzętu. Co do CD: w moim przekonaniu taki chyba trochę efekt "placebo" . Przy ślepych testach chłopcy - znawcy się całkowicie pogubili :)

 

Z kolumn Polk audio polecam w ciemno. Uważam że porządny zestaw 3 drożny będzie o niebo lepszym rozwiązaniem w dłuższej perspektywie niż zestawy dwu i dwu i pół drożne :). Jest to moje prywatne zdanie.

 

Taraz jestem na etapie zmiany przewodów kolumnowych. podzielę się w odpowiednim czasie opinią.

Pozdrawiam Tomasz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.