Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki wzmak stereo do Tannoy DC6T z wejściem do suba


fido920

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie, co do tych kolumn Tannoy DC6T, sprzęt ma być kupiony w UK kolumny już są (jak na razie totalny brak basu-podłączone są kolumny do amplitunera kina domowego, modelu nie znam, to sprzęt kuzyna. Podłączone wszystko dobrze.Za winowajcę uznaję ampli). Granie ma być uniwersalne, pokój ok 20m. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sub na jakiego mu ?

 

ceny nie podał i oczekuje porady

 

Co do suba: powiem tak , jestem w Polsce teraz, ale byłem i słyszałem jak to gra, faktycznie basu nie uświadczysz w tym sprzęcie. Fakt, w jednej kolumnie była zmieniona polaryzacja w terminalu, ale podłączyłem dobrze i niewiele się zmieniło. Suba kupił bo był zawiedziony jak przytachał wszystko do domu i było kiepsko...(na forum nie siedzi...:))Jeśli chodzi o cenę to chyba determinują ją kolumny jak sądzę...W skrócie rozsądny wybór do tych głośników, dobrze byłoby żeby wzmak był z DACiem, na pewno będzie podłączony dekoder TV sat...Myślę że cena do 350 funciaków max...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nowe kolumny to normalne, że basu brakuje, muszą pograć ze 3 miesiące. Nie wiem jak tam amplituner bo mało konkretów podałeś, ale amplitunery w ustawieniach fabrycznych lubią mieć przekierowany bas z frontów na gniazdo subwoofera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy Revolution DC6T same z siebie mają mało basu, jeśli jeszcze pomieszczenie akustycznie pochłania bas, nawet najlepszy wzmacniacz nic nie pomoże.

Na pewno posłuchałbym integrę Naim Nait 5si, Hegel H80 czy Roksan Kandy K3. Jeśli nadal basu będzie zbyt mało, weź pod uwagę jeden z modeli subwooferów Rel, w Twoim pomieszczeniu dobrze sprawdzi się Rel T/7I.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nowe kolumny to normalne, że basu brakuje, muszą pograć ze 3 miesiące. Nie wiem jak tam amplituner bo mało konkretów podałeś, ale amplitunery w ustawieniach fabrycznych lubią mieć przekierowany bas z frontów na gniazdo subwoofera.

o widzisz, myślę, że może coś w tym być...wygrzewanie etc. myślę, że to nie ta przyczyna...Słyszałem jak gra ten sprzęt i powiem że albo jest uszkodzony, albo może być coś nie tak z ampli...W tej chwili nie znam modelu, ale gdzie ewentualnie tego ustawienia szukać...?

 

Model to Pioneer VSX 329

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne piszecie spostrzeżenia ,miałem je jednocześnie z chorusami 816vw i bas owszem był inny niż w focalach bo szybki i precyzyjny ale żeby był słaby?Gralem wtedy coplandem csa28 i był to duet z tymi tannoyami doskanały.Wyciskał je jak cytryne ale jak mowie bas był szybki i twardy nie jak w focalach gdzie się wlókł jak pies z kulawą nogą trącając przy okazji wszystkie talerze w kuchni.mysle ,ze ampli ma przekierowany bas na suba jak już ktoś wspomnial

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś odrobinę tańszego w UK możecie zaproponować...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Roksan K3 to faktycznie dobra opcja.

 

Pozdrawiam

Faktycznie tańsza... :/ Nie za drogi jak na te Tannoye?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze w UK mozna było je kupić za niecałe 300f nie oznacza ,ze musza byc łączone z tanimi wzmacniaczami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcale nie przeczę, aczkolwiek proporcje wydatków kolumny/wzmak mocno zalecane na forum mają się nijak do propozycji. Dzięki za odpowiedzi :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za podpowiedzi, oczywiście okazało się, że głośniki front były ustawione na small...Sub niepotrzebny...Swoją drogą w sklepie w UK nikt nie podpowiedział, że trzeba pogrzebać w ampli...Jak widać naciągacze nie tylko u nas są wśród tzw. sprzedawców...Myślę, że na ucho kuzyna takie granie na razie wystarczy...:) Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Audio Physic Sitara25+WBA ThunderBird KT88EH+2x12AX7PSVane+2x12AX7GoldLion+Audioquest Type 2+, NuPrime DAC-9, Struss Analog Interconect rca-rca 1m

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Miałem kiedys Tannoy Mercury M2 i grały na wzmacniaczu Onkyo A9210. Piękne brzmienie, basu pod dostatkiem, dynamika (zawsze słuchane w trypie DIRECT). Było to jakies 20 lat temu jak jeszcze nie było szału na kina domowe. Cos mnie pokusiło by kupić amplituner Yamahy. jakiez było moje zdziwienie jak podłaczyłem go do Tannoy-i, bas zniknął jak kamfora, dynamiczne z piękną sceną M2 zagrały jak kartony. Masakra jakaś. Kupiłem potem amplituner harmana i to samo, nie dało się słuchać, jakby nie te tannoye. Sprzedałem więc je i kupiłem podłogowe jamo, chyba S406 i te zagrały niskim basem i z dobra dynamiką. Niestety to i tak nie było to co tannoy+onkyo. Kilka lat wachlowałem jeszcze amplitunerami i kolumnami, aż przejrzałem na oczy i kupiłem porządny wzmacniacz. Wniosek z tego taki , ze chyba tannoy to specyficzne kolumny, nie nadające się do amplitunerów, nawet małe monitorki wymagają porządnego wzmacniacza, nie wspomnę o podłogowych. Myslę ze z dobrym wzmakiem DC6T zagrają dobrym basem, poprawcie mnie jesli się mylę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Atoll IN200 Signature, CD-Primare CD-31, Pioneer PL30LII, preamp Buphono, Kolumny-Tannoy XT8F, Kabel gł.-Tellurium Q Ultra Blue, DAC SMSL SU-9, Streamer Raspberry Pi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam co prawda tylko tannoy V4 które też nie słyną z potężnego basu, ale odpowiedni wzmak, u mnie pma-1520ae, wyciąga z nich mnostwo przyjemnego (dla mnie nie dla żony) basu.:)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tannoy M2 to zupełnie inne granie, Tannoy V4 również, to takie rozwinięcie serii M (pomijam czy lepsze czy gorsze). DC6T to przede wszystkim metalowy tweeter. Brzmienie "szybkie", świetna separacja dźwięku, czyli przeciwieństwo tamtych dwóch. Oczywiście taka prezentacja brzmienia ma swoje zalety jak i wady.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myslę ze z dobrym wzmakiem DC6T zagrają dobrym basem, poprawcie mnie jesli się mylę.

One nie mają problemu z basem. Tylko obecnie jest moda w nawizjmy to "podstawowym" pułapie cenowym aby głosniki dawały emocje. Pierwsze chwile z muzyką 10 minutowy osłuch Tannoya i JBL i 90% osób wybierze JBL. Natomiast jeśli zasiądzie sie z kawą w domowym zaciszu i puści ulubione utwory usłyszy się że kolumny grają pełnym i równym dźwiękiem. I tym właśnie determinują ich dobry odbiór.

odpowiedni wzmak, u mnie pma-1520ae, wyciąga z nich mnostwo przyjemnego (dla mnie nie dla żony) basu.:)

Co żonie nie podoba się w basie z V4 + 1520 ? Za mało za duzo ? Za płaski? Za głęboki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zrozumiałeś mnie.

Ja słucham na górze a jej "dudni" na dole przy ogladaniu tv lub komputerze :) Mówiąc delikatnie nie jest auduofilem, muzyczka to tylko tło do jazdy samochodem z radyjka, a już broń Boże jakiś bas :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.