Skocz do zawartości
IGNORED

Pierwsze kino domowe - małe pomieszczenie i sporo pytań


Qóba

Rekomendowane odpowiedzi

Na wstępie witam wszystkich, to mój pierwszy post na Waszym forum. Nazywam się Kuba i piszę do Was z prośbą o pomoc w wyborze pierwszego kina domowego do mieszkania, które aktualnie się i mnie wykańcza ;)

 

Mieszkanie do którego planuję zakupić sprzęt audio-wizualny jest bardzo małe - 37.5 m2, na dodatek w wieżowcu 17-piętrowym, a więc za ścianą na przeciwko TV sąsiedzi, nade mną i pode mną również sąsiedzi.

 

Pokój z aneksem kuchennym ma kształ prostokąta, część "salonowa" ma wymiary ok. 3.40 x 3.20 m, a więc miejsca, szczególnie po uzupełnieniu pokoju w meble, będzie bardzo mało.

 

Dotychczas mieszkając w mieszkaniu rodziców, w pokoju ok. 8 m2 używałem do słuchania muzyki (głównie rock i hard rock, lata 70-80) prostego zestawu stereo - wzmacniacz Onkyo A-8630 oraz kolumny podstawkowe Infinity RS-3000, które niestety stoją na podłodze z uwagi na to, że nie miałem miejsca na standy.

 

I teraz pierwsze pytanie:

1. Czy wg Was sens ma budowanie zestawu kina domowego 5.1 w tak małym pomieszczeniu? Nie ukrywam, że bardzo lubię oglądać filmy w dobrej jakości, z dobrym dźwiękiem - mam przykład takiego systemu zbudowanego w rodzinie i robi to naprawdę ekstra wrażenie, szczególnie dźwiękowo.

 

Jeżeli odpowiedź na pytanie nr 1 jest "TAK", to widzę dwa scenariusze:

Pierwszy zakłada wykorzystywanie docelowo kolumn podłogowych lub kolumn ściennych i pokuszenie się na zakup od razu gotowego zestawu w rozsądnej cenie (np. do 3000 zł) typu Boston Acoustics Soundware XS 5.1 MKII i amplitunera np. Denon. Otwarty jestem oczywiście na inne propozycje, bo obawiam się troszeczkę jakości dźwięku z takich maluteńkich kolumienek.

 

Drugi scenariusz zakłada wykorzystywanie docelowo kolumn podstawkowych. Przy tym rozwiązaniu pozostawiłbym na razie moje Infinity RS-3000 do których dokupiłbym standy Rogoz Audio, osobno kupił amplituner i pozostałe kolumny.

 

Rozwiązanie drugie jest zdecydowanie mniej wygodne - łatwiej byłoby kupić wszystko razem, w gotowym zestawie :)

 

Podsumowując, jak postąpilibyście w mojej sytuacji, zakładając budżet około 3000 zł na całość, bez TV i okablowania. Może znacie jakieś rozwiązania bardzo kompaktowe, które świetnie się sprawdzą w tak ograniczonej przestrzeni?

 

Za wszelkie linki, sugestie, podpowiedzi, będę baaardzo wdzięczny!

 

Pozdrawiam serdecznie,

Kuba

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chciałbyś się w domu poczuć jak w kinie - 5.1 to dobry pomysł.

Przy tym metrażu nie potrzebujemy dużych konstrukcji żeby nadać całości wyrazu w kinie, więc kolumny podstawkowe z dobrym subwooferem w zupełności wystarczą. Musisz jednak pamiętać, że stracisz przy odsłuchu stereofonicznym bo elektronika do kina zagra gorzej - mniej rozdzielczo, bez większej głębi i wyrazu.

 

Na front proponuję kolumny podłogowe Polkaudio M20:

http://sklep.rms.pl/polk-audio-m20-kolumny-podlogowe-2-szt

Przedni bas refleks nie sprawi problemu z ustawieniem, kolumn.

Centralkę z serii M:

http://sklep.rms.pl/polk-audio-csm-kolumna-centralna

Na tyły można w zupełności wykorzystać posiadane przez Ciebie Infinitive'y.

 

Co do elektroniki - świetną opcją byłoby pogodzenie stereo i kina domowego dobierając amplituner z wyjściem pre out, ten Marantz się nada:

http://sklep.rms.pl/marantz-nr1504-nr-1504-amplituner-wielokanalowy-5-1-z-hdmi-1-4a-oraz-funkcjami-sieciowymi

 

 

Jeśli temat w twoim przekonaniu jest niewarty świeczki, polecam kompaktowe kino na Blackstone'aach od Polka - robią niezłe wrażenie nawet przy większych metrażach:

http://sklep.rms.pl/zestaw-kina-domowego-5-0-polk-audio-blackstone-tl150-harman-kardon-avr-151-avr-151

 

Pozdrawiam.

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklep.RMS.pl, dziękuję za odpowiedź.

 

Na wstępie napisałeś, że kolumny podstawkowe w zupełności wystarczą, natomiast podesłałeś linka do podłogowych kolumn. To jak będzie lepiej?

 

Amplituner, który podesłałeś jest ciekawy, poczytam więcej o nim, dzięki.

 

Zastanawiam się nad rozwiązaniem polegającym na zostawieniu obecnych Infinity RS-3000 na początek, a dokupieniu amplitunera, standów, centralki, subwoofera i satelitów i z czasem wymiany Infinity na coś lepszego

 

Obawiam się tylko gabarytów tego sprzętu - są jakieś sensowne rozwiązania kompaktowe? W szczególności mam na myśli kolumny na tył.

 

Za jakiekolwiek dodatkowe podpowiedzi będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdrawiam,

JN

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny podstawkowe w zupełności wystarczą żeby w danym metrażu oddać dobry efekt w kinie, natomiast przy odsłuchu muzyki, niestety nie będą wystarczające - fizyki nie oszukamy. Dlatego też zaproponowałem Ci kolumny podłogowe, z przednim bas refleksem ze względu na ograniczone pole manewru.

Oprócz nich dobrym rozwiązaniem będą też solidne monitory - np.:

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-260-n-tesi260n-kolumny-stereo-surround-czarne-2szt

Co do satelit, te z zestawu Blackstone są bardzo kompaktowe:

http://sklep.rms.pl/polk-audio-tl1-satellite-blackstone-kolumny-podstawkowe-surround-2szt

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wg Was sens ma budowanie zestawu kina domowego 5.1 w tak małym pomieszczeniu?

 

A nie lepiej samemu sobie odpowiedzieć na to pytanie? W tym nowym mieszkaniu (już umeblowanym) podłącz do telewizora swój obecny wzmacniacz stereo i dwie kolumny (prawidłowo ustawione, nie na podłodze!), zapuść kilka ulubionych filmów i zastanów się czy to Ci wystarcza czy nie. Jeśli będzie brakować jedynie niskiego basu, może wystarczy subwoofer, jeśli przestrzeń wyda Ci się mało kinowa zainwestujesz w zestaw 5.1. Generalnie, sam powinieneś zastanowić się czy masz gdzie ustawić 6 głośników, czy nie będą zawadzać, spadać, blokować przejścia, czy nie będziesz się o nie potykał...

 

Ja uważam, że w małym pomieszczeniu 6 głośników to przerost formy nad treścią, bo np. głośniki efektowe z braku miejsca będziesz miał tuż przy uchu, a przez subwoofer nie będziesz mógł otworzyć szafy :) Ale są to kwestie indywidualne i bardzo subiektywne, nie pytaj więc, tylko zrób eksperyment, o którym mówiłem na początku i dostaniesz jednoznaczną odpowiedź na Twoje pytanie. Dopiero wtedy zastanawiaj się nad doborem konkretnego sprzętu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam za odpowiedzi - pozostanę przy kolumnach podstawkowych. Czy docelowo dobrym wyborem są standy Rogoz-Audio 1SB80 czy może polecacie jakieś inne, najlepiej troszkę tańsze?

 

Druga sprawa "pilna" to zakup amplitunera. Wstępnie myślałem o wyborze pomiędzy Denonem AVR-X520, a Harman Kardon AVR-151, jakie jest Wasze zdanie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Druga sprawa "pilna" to zakup amplitunera. Wstępnie myślałem o wyborze pomiędzy Denonem AVR-X520, a Harman Kardon AVR-151, jakie jest Wasze zdanie?

 

AVR-151 słaby pomysł, już lepiej AVR-171

http://allegro.pl/amplituner-harman-kardon-avr-171-7-2-hk-i5863973918.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmany sobie odpuść.

 

520 to podstawowy model. Warto dołożyć do nieco tylko droższego Yamaha 479.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy amplituner = się słaba wydajność prądowa i nawet przy podłączeniu pięciu kolumn , tanich kolumn obciąży na tyle zasilacz w amplu, że dostaniesz na końcówkach mocy 5x max 30-kilka w porywach 40 kilka Watów na kanał a nie jak podają 5x np 100W. Podawana moc 5x te 100W jest to moc jednego wysterowanego kanału tzn z podłączoną jedną kolumną do każdego kanału po kolei. Taki amplituner nie będzie dawał odpowiedniego kopa kolumnom a co za tym idzie będa one grały jakoś bez wyrazu, bez werwy, ze słabą dynamiką. A jeszcze jak dojdzie do tego słaba skuteczność na poziomie 88 dB albo niższym to już całkiem jest tragedia. Druga sprawa, amplitunery takie nie obsługują kolumn o niskiej impedancji, najniższa to 6 ohm, fakt, większość kolumn na rynku ma taką właśnie impedancję jednak potrafi ona spaść nawet do 3 ohm i drugi fakt , że nie trwa to cały czas a tylko chwilami ale zawsze jest to dodatkowe obciązenie dla ampla i jego słabego zasilacza co może powodować jego mocne grzanie się więc nie wiem czy to dobry pomysł kupować najtańszy model.

 

To, ze masz mały pokój nie oznacza, że trzeba kupować najtańszy amplituner. W większości przypadków wiąże się to z dużymi ograniczeniami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Wam, adek bardzo zrozumiała odpowiedź - w szczególności dzięki. W takim razie AVR-171, Yamaha 479, co jeszcze ew. warto posłuchać?

 

Rozumiem, że pomysły, które wciskają w sklepach typu soundbar JBL SB 350 to kompletnie nietrafiony pomysł? Kompaktowo to wygląda, stąd moje pytanie..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ponawiam pytanie o soundbar - czy taki zakup ma jakikolwiek sens? W kwestii ergonomii jest to dla mnie najlepsze rozwiązanie z możliwych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz zamiar zostać przy podstawkowych to musisz pomyśleć o w miare dobrym subie, który zapewni odpowiednią ilość i jakość niskich tonów w parze z podstawkowymi. Taki subwoofer to , chcąc mieć dobre efekty , stosunkowo duży wydatek bo nie sztuka kupić jakieś gó..o za 500 zł a pózniej wkurzać się bo to strasznie buczy a nie wydaje z siebie brzmienia, że nie gra, dodatkowo taki sub w parze z podstawkowymi musi dawać sobie radę podczas odsłuchu muzyki a nie każdy to potrafi, to naprawdę poważniejszy zakup niż zakup amplitunera.

 

Jeśli chodzi o soundbar to jak na razie spotkałem jeden na który skusiłbym się bez zastanowienia oczywiście w miarę przyzwoitej cenie a mianowicie Focal Dimension ale to kwota w granicach 4 tys , mistrzowski dzwięk wg mnie, świetny bas i nie kłujące w uszy wysokie czego w niejednym soundbarze brakuje, tzn dobrego basu i nie kłujących wysokich. Wszystkie poniżej tej kwoty mają wady takiego czy innego typu które już podałem (bas , wysokie) ale myślę, że zestaw amplituner i kolumny dobrze dobrane do preferencji zagrają lepiej niż niejeden soundbar. Jednak nie oszukujmy się te 3 tys to "ciut" za mało, żeby cieszyć się na lata z dobrego brzmienia i w stereo i w kinie. Tak jak pisałem wcześniej to , że masz małe pomieszczenie wcale nie oznacza, że sprzęt może być z najniższej półki. Wręcz przeciwnie, małe a dobrze grające niestety kosztuje stosunkowo dużo.

Może faktycznie na początek po prostu zakupić dobry amplituner za jakieś 2,5 tys zł i podłączyć do niego to co masz, tzn monitory Infinity, które mają fajny nie męczący dzwięk. Nie spiesz się, w tym przypadku to zły doradca. Myślę, że jeśli nadal podchodzi Ci ich brzmienie możesz spokojnie zostawić je na frontach. Z amplitunerów proponuję Ci

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

który najprawdopodobniej jest tylko tam do dostania w takiej cenie. Popatrz też na model z wcześniejszej linii czyli 775, z Denona np X2100, 3100 jest prawie po 3 tys zł ale to już dość dobry amplituner, na lata tak jak Yamaha z siudemką na początku z serii RX-V. Daruj sobie na razie zakup zestawu kolumn i amplitunera. Za mało masz na to , żeby to był dobry zestaw bez obrazy a z życzliwości Ci radzę zakup na razie lepszego ampla.

 

A może stawiać je na standach pomyśl o powieszeniu ich na ścianie przy tv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adek45, wielkie dzięki za odpowiedź.

 

Jak najbardziej rozumiem wątpliwości co do soundbarów, znam już wiele "za" i "przeciw", jednak bardzo mnie ciągnie do tego "badziewia".. głównie za sprawą gabarytów i wyglądu. Nie jest to mieszkanie docelowe (37.5 m2, blok 17 pięter), więc zakładam, że przejściowo rozwiązanie to będzie akceptowalne, szczególnie przy założeniu, że służyć będzie ono w 70% do oglądania TV i filmów na blu-ray'u, w 10-20% do oglądania koncertów na blu-ray'u, i 10-20% do słuchania muzyki stereo.

 

Soundbar Focal, który wysłałeś wygląda ekstra i czytając opinie, w 100% powinien spełnić moje oczekiwania, ale jest ciut out of budget. Czy jesteś w stanie polecić coś jeszcze, powiedzmy do tych 3.000 zł?

 

Sporo pozytywnych opinii czytałem o takich soundbarach jak JBL SB-350, SB-400 czy też o Quadral Magique. Może będziecie w stanie coś jeszcze podpowiedzieć?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jakim zestawie mowa , o TL1600, róznica będzie taka , że TL1600 da Ci bardziej "namacalną" wielokanałowość/przestrzenność z racji fizycznych głosników surround natomiast jeśli chodzi o jakość brzmienia to Focal go powala.

 

oczywiście wg mnie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem umówić się na odsłuch kilku soundbarów w jednym z Trójmiejskich sklepów, lecz dostałem odpowiedź, że nie mają ich na stanie i "Słuchaliśmy jednak JBL SB400 oraz HK SB 26 i zagrały na tyle słabo, że na pewno nie wrócą już na nasze półki".

 

Po czym zaproponowano mi jeszcze rozwiązanie w postaci Naim Mu-so. Czy ktoś z Was miał do czynienia z tym sprzętem? Szukałem opinii, w jednym teście polskiego portalu sprzęt ten wypadł baaaardzo dobrze. Niepokoi mnie trochę fakt, że nie ma wejść HDMI, no i cena to kolejny tysiąc złotych w górę..

 

Może ktoś z Was jest w stanie porównać 1:1 tego Naim Mu-so do Focala Dimension?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem niestety tak jest, że sprzęt jest mocno przereklamowany. W biuletynach czy gazetach i magazynach "Pani gadżet" No niestety.

Nie znam Naima. Ale pamiętam że kiedy po raz pierwszy odpaliliśmy Focala było zaskoczenie.

Dźwięk absolutnie na plus. Może opisze to po krótce a Ty wyciągniesz z tego dla siebie jakieś informacje:

 

+ dobry balans tonalny, o dziwo środek pasma bardzo przyjemny co przy soundbarach jest raczej zadkoscia

+ dobra stereofonia, szeroko rozstawione głośniki.

 

- należy raczej korzystać z pilota. Przy dotykowym panelu lubi nagle pogłośnić więcej niż się chciało

- sposób podłączania Suba, pasywny subwoofer

- kształt subwoofera. Totalnie nie praktyczny jeśli telewizor wisi.

 

Czyli ogólnie dźwiękowo bardzo dobry, z ustawieniem gorzej (w niektórych przypadkach). Cena 3500 zł godna polecenia.

 

Pozdrawiam i w razie pytań zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy, dziękuję bardzo za odpowiedzi, doceniam Wasze zaangażowanie.

Powoli mój wybór zawężam do Focala Dimension vs. Naim Mu-so. W wielu artykułach/testach Focal Dimension definiowany jest jako soundbar, natomiast Naim jako głośnik bezprzewodowy.

 

Czy powyższa różnica w definicji może sugerować, że przy odtwarzaniu filmów czy koncertów blu-ray Focal sprawdzi się lepiej, natomiast przy odsłuchu muzyki (stereo) lepszym wyborem będzie Naim?

 

Kolejną wątpliwością jest temat poruszony przez mojego Tatę, który jest zwolennikiem tradycyjnych rozwiązań. Podnoszonym przez niego argumentem, pomijając kwestię jakości dźwięku w porównaniu do systemu tradycyjnego 5.1, jest sprawa awaryjności takiego Focala czy Naima - jak to w praktyce wygląda? Przy rozwiązaniu 5.1, gdy zepsuje nam się jedna kolumna lub amplituner, to jesteśmy w stanie to stosunkowo łatwo wymienić/naprawić, ponieważ koszt całości rozbity jest na poszczególne składowe. W przypadku takiego Naima czy Focala, gdy coś zacznie szwankować po okresie gwarancji, jak jest z naprawialnością?

 

Będę bardzo wdzięczny za Wasze opinie również w tym temacie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podbijam temat z prośbą o odpowiedź.

 

Słuchałem w weekend Naim'a - gra to rzeczywiście niesamowicie jak na takie pudełko.. I to w kierunku zakupu tego sprzętu będę chyba zmierzał.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem i tego i tego oba grają dobrze ale w swoich kategoriach. Mu-so słyszałem na Audio Schow i jak na takie małe pudełko jak to nazwałeś faktycznie gra przyzwoicie jednak ja nazwałbym go czymś w rodzaju bum box, wg mnie mimo, że , o czym nie wiedziałem subwofer w Dimension jest pasywny , nie powiedziałbym tego o nim bo bas w nim jest zdecydowanie lepszy, niższy , bardziej subwoferowy ale dobrze kontrolowany, nie buczy a gra więc brzmienie jego jest takie jakie powinno być czego nie można powiedzieć o Mu-so , do słuchania muzyki w kuchni podczas robienia obiadu nada się , o średnich w Dimension napisał Kolega S4Home wysokie natomiast przyjemnie uzupełniały tą część pasma nie męcząc swoją "ostrością" uszu, subwofer razem z soundbarem tworzą dość sporą powierzchnię podwyższając stolik lub coś na czym będzie stał o swoją wysokość na którą to powierzchnię można postawić sprzęt jeśli tv będzie wisiał więc nie widzę w tym żadnego problemu a jeśli chodzi o kwestię awaryjności to może Twój tato ma rację.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adek45, no właśnie.. Gwarancja jest tylko dwuletnia, a jak jest z naprawialnością tego typu systemów? Czy są serwisy i części zamienne, w razie "W"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Focala jest chyba 5 lat..

 

Słuchałem tego Dimension z tym subem dedykowanym meblem... no jak na soundbara to "król" ;)

 

Chociaż trudno mi sie tym podniecać, a już sam ODSŁUCH takich rzeczy to jest beka kosmiczna...

 

Ale jak komuś nie szkoda tyle kasy, ma fajnie wyglądać i upotężnić dźwięk z TV to na pewno Focala polecam.

 

Warto zwrócić uwage że jest on też dostępny z subem "klasycznym" bezprzewodowym...

 

 

 

Ogólnie w tych Soundbarach są różnice kosmiczne, np. Sony za 1000pln gra lepiej niż H/K czy JBL za drugie tyle ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam coraz więcej wątpliwości - już dzisiaj miałem kupować Naima, ale sporo osób mówi, że to bez sensu wydawać tyle kasy na soundbar..

 

To może macie jeszcze jakieś propozycje, które są w miare kompaktowe? Może dwa monitory i głośnik centralny mógłbym postawić na szafce od TV, a z tyłu zamontować sobie jakieś małe "pierdki" na ścianie?

 

Już kompletnie zgłupiałem..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soundbar to rozwiązanie dla kobiet ;)

 

Z sensownych, kompaktowych i estetycznych rozwiązań dla mnie najlepsze by było coś np. tego typu;

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Normalny dźwięk, lepszy niż taka "rura", fajne funkcje sieciowe do tego...

Sa też wyzsze modele z tej serii...

 

Z Soundbarów jeszcze, to najfajniejszy jest SONOS PLAYBAR, bo to soundbar" muzyczny" i do tego zajebista funkcjonalność systemu sonos :)

 

 

Ale jeżeli chcemy kino "pełne" a kompaktowe, to faktycznie masz dobry pomysł :)

 

Zainstalowałem przez lata troche tych systemów u ludzi i wiem co sie sprawdza i z czego są zadowoleni ;)

 

Za Te powiedzmy 4,5 tysia kupujesz np. fajny amplitunerek slim Marantza ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Do tego monitory Cantona GLE 420, jest na to jakaś nieprzyzwoicie niska cena ostatnio ->

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A reszte systemu dopełniasz np, zestawikiem serii MOVIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

Jeżeli amp nie musi być "slim"... to możesz kupić DENONa avrx 1200, to wyjdzie 500zł taniej i lepiej a przy okazji można zrobić system DOLBY pro logic IIz albo Dolby Atmosa :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy kolumny podstawkowe - np. te Cantona, które wskazałeś lub Dali Zensor 3, które bardzo mi się podobają, mogą stać na szafce TV czy koniecznie muszę kupować standy?

 

Czy dla ew. satelitek tylnych są rozwiązania bezprzewodowe?

 

W piątek w mieszkaniu będę miał montowane listwy, przede mną pilna decyzja czy ciągnąć do tyłu kable.. Wolałbym nie.

 

Dzięki wielkie Krzaku666.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzaku666, i uważasz, że system zbudowany na frontach w postaci kolumn pokroju Dali Zensor 3 byłby wystarczający jak na 17m2 pokój?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dobierzesz konkretny sub do tych Zensorów, konkretny a nie taki za 1-1,5 tys zł to będziesz zadowolony na długo. A to, że masz małe 17-to metrowe pomieszczenie nie świadczy o tym, żeby to miałby być jakiś mały, tani sub. Nic mylnego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli faktycznie Zensory mógłbym ustawić na szafce TV to rozwiązanie to zaczyna wchodzić w grę. Z tym, że w tej konfiguracji kolumny te nie będą ustawione na prawidłowej wysokości..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.