Skocz do zawartości
IGNORED

Kable do Daniela


Husher

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zdaję sobie sprawę, że tematów o Danielu jest co niemiara, tak samo jak o interkonektach, lecz często ciężko wyciągnąć jakieś wnioski ze sporów miłośników "kablologii" i tych od tańszych rozwiązań.

W leciwym Danielu nadszedł czas na wymianę interkonektu, obecnie jest tam jakiś stary długi kabel zakończony 2xRCA wymieniony przez poprzedniego właściciela. Ponieważ tego gramofonu mam zamiar używać tylko z Radmorem 5102-TE chcę wykorzystać wtyk DIN 5. Na tym etapie nasuwają się pytania do kolegów bardziej doświadczonych w sprawach kabli i wtyków:

 

1. Czy wtyki firmy Neutrik NYS 322 są w miarę dobre, jak na ten sprzęt czy powinienem szukać czegoś innego.

 

2. Jakiego kabla powinienem użyć, przeglądając alledrogo natrafiłem na te 2:

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy są warte uwagi czy powinienem rozglądać się za czymś innym.

Jeśli to ma znaczenie kabel ma mieć max 40-50cm

 

Pozdrawiam,

Husher

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radmor to SHIT i niczego na tym złomie z tranzystorami 2N3055 WPROWADZAJAC INNE KABLE NIE USŁYSZYSZ :))))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to nie gra skoro twierdzisz,ze poprzedni własciciel wymienił interkonent ? :x Ps. Napis HI ENd MNIE ROZBAWIŁ NA CAŁEGO ::)))))))))) KLOTZ MC5000 Kabel mikrofonowy Hi-End 2x0,5mm pS.2 tak , te neutriki są adekwatne do tego sprzetu :) droższych nie warto kupowac w tym przypadku :x

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do interkonektu to został wymieniony za czasów PRL'u najprawdopodobniej i juz sie poprostu posypał. A oprócz tego, że nazwa hi-end na tych kbelkach jest niewątpliwie zabawna, nadadzą się, czy trzeba myśleć na czymś innym?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Pan Husher grubo myli ;)

Otóż można więcej usłyszeć na 2N3055 no ale fakt faktem że ten z filmu to taki troszkę inny... No i nadal czarne jest czarne a białe jest białe ;)

Proszę o wybranie opcji np. HD 1050p założyć słuchaweczki ( lepiej jakieś lepsze ... ) i obejrzeć przynajmniej pierwsze 4 min filmu.

Dobre kabelki także mają znaczenie. W filmie dźwięki z różnicy z miedzy kanałowej. Trzecią minute filmu należy obejrzeć obowiązkowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety do świąt przeżywam brak słuchawek :( Czyli warto zakupić te Klotze do Daniela? I już tak czysto z ciekawości, co miałoby dawać rozdzielenie sygnału na 2 kable w tym canare starquad?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o te konkretne kable ... ogólnie warto dbać o kondycje styków, kabli.

Jak 40 letnia otulina jest sparciała + " korozja " to zazwyczaj zielonkawoniebieski nalot...

Może już czas na jakąś małą wymianę czy renowacje ;)

No ale jak by się uparł to może dobrym pomysłem byłoby faktycznie zastosowanie innen koncepcji,

zupełnie inna wkładka i okablowanie wniosłyby sporo. Wiadomo wszem i wobec ze ówczesne Hi-Fi PRLu

borykało sie z niedoborami materiałowymi i co było pod ręka to sie montowało.

Pytanie czy laik jest w stanie dokonać takiej wymiany ( np. Danielu )

Druciki grubości ludzkiego włosa i jeszcze w wersji 5-cio żyłowej mogą przysporzyć sporo problemów... A druciki z domieszką złota tanie też nie są.

Rozdzielenie mas + masa zewnętrzna ( ramienia ) to naprawdę sporo roboty, bez umiejętności i sprzętu może być ciężko ;)

Sam sznur sygnałowy to Pan Pikuś ale bez zmian wkładki i tego co w ramieniu to.... rozdzielenie mas w kablu nie pomoże.

W jednych z moich B&O Beogram 3500 masy są osobne jak i posiada wbudowany, bardzo rozbudowany wzmacniacz korekcji RIAA ( dual mono )

Zęby Daniela tak podrasować trzeba dużo serca + wiedza + kasa + czas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt jest u mnie ze względów sentymentalnych i chciałbym żeby grał. Rzeczywiście zastanawiam się nad restauracją całości, ale że to głównie stoi, nie jest to sprawa pierwszej potrzeby. Wkładka w moim Danielu(jak pewnie w wiekszosci) to mf 100. Jeśli do Radmora jest sens wymieniać to na coś innego co niekoniecznie musi być niewiadomo jak "audiofilskie" to chyba warto i chętnie usłyszałbym Pana propozycje, oczywiście z dodatkowymi zmianami, chociaż wolałbym nie zmieniać ramienia i wymieniać ewentualnie to co niezbędne. Niemniej jednak miło będzie dowiedzieć się co trzeba byłoby zrobić. Jeśli również miałby Pan jakieś uwagi co do 5102-TE to również chętnie wysłucham.

 

No i oczywiście dalej prosze o jakąś propozycje co do kabli sygnałowych :D

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Husher - zamiast zakładać nowy temat o Danielu, przejrzyj zakładkę Analog.

Tam masz przynajmniej jeden solidny wątek o tych gramofonach.

Pewnie się zdziwisz, ile z poczciwca można wydusić.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za sugestie, akurat ten najważniejszy temat o Danielu pzegapiłem(nie wiem jak), napewno to nadrobie. Lecz jeśli mielibyście jeszcze jakiekolwiek sugestie to chętne wysłucham. No i oczywiście zaproponujcie jakie kable, bo ja jestem w tym temacie niedoświadczony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście gdy będę miał jakąś wolną gotówkę, która będzie mogła zostać przeznaczona na ten cel z Danielem podziałam, z samym Radmorem prawdopodobnie też, choć znacznie bardziej podoba mi się model Radmruś'a - 5102, wskaźniki wychyłowe, to dla mnie cudo. Może fetysz może nie, ale wiem że nie tylko mnie się podobają. Powyższe odpowiedzi były pomocne w sprawie przyszłych renowacji, lecz ja nadal mam ten sam problem z kablami. Jeśli Ktoś byłby skory podopowiedzieć jakąś nazwę lub fimę której warto się przyjrzeć będę bardzo wdzięczny.

Ps.

Nie chciałbym przerostu formy nad treścią apropo tego interkonektu - to tylko standardowy Daniel ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tu Pan Husher grubo myli ;)

Otóż można więcej usłyszeć na 2N3055 no ale fakt faktem że ten z filmu to taki troszkę inny... No i nadal czarne jest czarne a białe jest białe ;)

Proszę o wybranie opcji np. HD 1050p założyć słuchaweczki ( lepiej jakieś lepsze ... ) i obejrzeć przynajmniej pierwsze 4 min filmu.

Dobre kabelki także mają znaczenie. W filmie dźwięki z różnicy z miedzy kanałowej. Trzecią minute filmu należy obejrzeć obowiązkowo.

PO CO SŁUCHAWKI JAKIES LEPSZE SKORO NAGRANIE JEST TAK denne jak Ty skoro uwazaz,ze 2n3055 to coś warte ! TO KURDE SHIT NAD SHITAMI !!! TEGO SIE POWINNO ZAKAZAĆ SŁUCHAĆ CZŁOWIEKU !!! UMYJ KURRWA USZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj jaki niegrzeczny .... a feeee

Str. z darmowym testem dostępna w sieci. Można samemu sie sprawdzić i może potem mniej tych KURCZĄD będzie ;)

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

a... jeszcze jedno... Ja słyszę od 14Hz , infradźwięki też nie są mi obce :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PO CO SŁUCHAWKI JAKIES LEPSZE SKORO NAGRANIE JEST TAK denne jak Ty skoro uwazaz,ze 2n3055 to coś warte ! TO KURDE SHIT NAD SHITAMI !!! TEGO SIE POWINNO ZAKAZAĆ SŁUCHAĆ CZŁOWIEKU !!! UMYJ KURRWA USZY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Po sposobie słuchania i skakania po przełącznikach i guziczkach można wnioskować, że autor tego czegoś cierpi na poważne ADHD.

Istnieje obawa, że palcem do ucha nie trafi.

 

A na marginesie: najszpetniejsze gramofony świata robił ten cały B&O.

Deska i patyk z gwoździem.

Gra zresztą właśnie tak.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Kablem niczego nie zmienisz. Skoro masz na nie jednak ochote idź na całość kup Silver arrow Furutecha za 8000. Załóż i koniecznie napissz jaki to hi end zrobiles z tego sprzętu. Bo kablem za 50 zł niczego nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ta deska z gwoździem się podoba ;)

... z tą chorobą też da się żyć.

Zauważyłem też, że tam gdzie puszczam bąki ....

Zawsze zlatują się te same muchy ;D

jak zawsze grzecznie pozdrawiam ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszy padły to co pozostało ? :x Ps. przepraszma,ze sie unioslem lecz ostatnio mam problemy z Kobie(TĄ) :x

 

 

 

jednakże nie zmienia to FAKTU ,IŻ 2N3055 to szajs :P :)))) Ps. na marginesie dodam,że kazdego z nas niestety czeka pozbycie się słuchu :((( ja chyba skończe wówczas ze sobą :x bo bycie miłym nie sprawia mi az tyle przyjemnosci co sluchanie muzyki:P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kablem niczego nie zmienisz. Skoro masz na nie jednak ochote idź na całość kup Silver arrow Furutecha za 8000. Załóż i koniecznie napissz jaki to hi end zrobiles z tego sprzętu. Bo kablem za 50 zł niczego nie zmienisz.

Jeżeli to do mnie, to w takim razie nie czytał Pan tego wątku - ja nie chce robić z tego ultra super hi- endu z tym radmorem, tylko kabelki się popsuły, a ja nie chciałem wymieniać tego na najgorszy drut.

 

Pozdrawiam,

Husher

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jednak wymień na najgorszy drut;

jak właśnie tak zrobiłem i nie wiem, czy znajdę lepszy.

Jest trochę roboty, ale na pewno ( moim zdaniem ) warto.

Meter samego ekranu, lutowanego TYLKO od strony gramofonu,

cztery wtyki i kabel 24 AWG czyli solid o grubości 0,5 mm,

podwójny oczywiście, który trzeba w tymże ekranie umieścić.

Nie jest to rozwiązanie dla każdego, bo ja lubię usłyszeć

wszystko, co daje patefon;

bez tzw. analogowego ciepełka, zamulenia

właściwego wielu wkładkom oraz stosowanym tam kabelkom IC

o podobnych właściwościach.

Koszt żaden, a doświadczenia - bezcenne.

Pozdrawiam Świątecznie. R.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.