Skocz do zawartości
IGNORED

Parametry wkładki czy przedwzmacniacz


Maniu

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Czy ktoś może w prostych słowach wytłumaczyć jaka jest zależność pomiędzy wkładką/przedwzmacniaczem a wyjściem na wzmacniacz.

Problem w tym, że sygnał z adaptera jest wiele słabszy niż ten podawany z CD.

Czy któryś parametr z wkładki mówi o sile podawanego sygnału czy to już przedwzmacniacz ostatecznie decyduje o tej wartości.

Nie wiem czy rozglądać się za nową wkładką czy przedwzmacniaczem i na jakie wartości zwrócić uwagę by ten sygnał był zbliżony do tego z CD.

Bardzo proszę o poradę. Gramofon to PRO JECT RPM 5.1, z wkładką Red Ortofona, przedwzmacniacz to tania zabawka zakupiona na aukcji Monacor SPR-6.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Czy któryś parametr z wkładki mówi o sile podawanego sygnału

 

W opisie wkładek jest to parametr " napięcie wyjściowe " dla Red jest 5,5 mV .

By wzmocnić / wyrównać podany sygnał z pozostalymi potrzebny np taki pre-amp , jest chyba z regulacją , który zapewne też zagra lepiej od Monacora .

 

edit , zapomnialem wstawić .

 

http://allegro.pl/przedwzmacniacz-gramofonowy-art-dj-pre-ii-i5850517906.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak oglądałem ale nie wiedząc co oznaczają treści parametrów tech. trudno coś wykalkulować.

maksymalny poziom wyjściowy: +6dBu (1,4V RMS) czy to o ten parametr chodzi?

A jaki sygnał jest podawany z CD by mieć porównanie oraz jaki będzie miało na to wpływ jeśli np, wkładka będzie miała mniej albo więcej niż na przykład tak jak w mojej 5,5 mV.

 

O ile dobrze rozumiem to ten ART DJ PRE II poprzez regulację może wzmocnić sygnał z wkładki (5,5 mV) do 1,4V +6dB czyli będzie i tak głośniej niż przy moim preampie bo on na wyjściu ma wartość 450 mV. Jeśli coś przeinaczyłem to proszę mnie poprawić. I by mieć pełen obraz to jaki sygnał wyjściowy ma CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyżej wspomniany ART DJ wzmocni sygnał ale nadal będzie to cichsze granie niż z CD. Ostatnio też "przerabiam" temat gramofonu.Mam gramofon z wbudowanym przedwzmacniaczem i grało to cicho-stanowczo za cicho, tak więc dokupiłem ów ART DJ i tak jak napisałem wyżej, niewielka różnica.

 

:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nie należy mylić prawdy z opinią większości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam, jeśli to możliwe - moje rozwiązanie:

po świeżych zakupach płyt, wkładki, wymianie kabla do patefonu

chciałem sobie zrobić proste porównanie 1 : 1 dźwięku z czarnej

płyty do tego samego nagrania na CD.

Też nie bardzo wiedziałem, jak - przy różnych poziomach.

Okazało się, że mam również regulowane wyjście z CD.

O wynikach nie będę informował, to dłuższy temat, ale zostawiłem

sobie na stałe nieco zmniejszony poziom wyjścia z CD-ka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standard to podobno ( przy poziomie 0 na płycie ) 2V.

Bywają wyjątki - np. niektóre Harmany.

Też nie wiem, jak traktować sytuację, że tunery to standard 0,5 V

a u mnie i tak gra głośniej, niż CD.

Może trzeba jakiś dzielnik wykombinować, albo, jak ja - przyzwyczaić się.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK widzę, że to powszechny problem bez konkretnych rozwiązań no chyba, że ktoś śpi na kasie i może pozwolić sobie na sprzęt pozbawiany takich wad.

A co sądzicie o zastosowaniu takiego przedwzmacniacza za niewielką kasę ale za to z możliwościami regulacyjnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK widzę, że to powszechny problem bez konkretnych rozwiązań no chyba, że ktoś śpi na kasie i może pozwolić sobie na sprzęt pozbawiany takich wad.

A co sądzicie o zastosowaniu takiego przedwzmacniacza za niewielką kasę ale za to z możliwościami regulacyjnymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Na początku pisałeś o pre phono. Nagle chcesz kupić kompletny przedwzmacniacz z pre phono i pre line.

Jaki masz wzmacniacz? Chyba nie sterowałeś z SPR-6 końcówki mocy?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przepraszam za niekompletny opis wzmacniacz to lampa Xindak mt-3. jak większość lamp nie posiada regulacji tonów a dźwięk z gramofonu nie dość że cichy to brakuje jeszcze niskich częstotliwości (gramofon jak wcześniej pisałem to PJ 5.1 i nie jest to mój pierwszy analog więc jeśli chodzi o kalibracje to jest przeprowadzona poprawnie w każdym możliwym zakresie) więc pomyślałem żeby polepszyć sobie właśnie o taki klocek.

O kolumnach nie będę się rozpisywał bo będą do wymiany dla ścisłości to JAMO S-606, które nie bardzo spasowują się z Lampowym wzmacniaczem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

poczytaj.

jak jest ustawiony gain trim?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim pre stosunek sygnału do szumu to 50db natomiast w wspomnianym Kenwoodzie 79db. Jednak trudno mi odnieść się to tych danych bo w tej materii słabo się poruszam, w zasadzie raczkuję a w śród znajomych tylko ja mam zajoba na punkcie sprzętu więc nie ma z kim pogadać stąd moja aktywność na forum - może coś poradzicie - budżet niewielki ale chęci spore.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz gramofon pro-jecta to dokup przedwzmacniacz tej samej firmy np. Pro-ject phono box s.

Nie widzę zależności brzmieniowej powiązanej z tą samą marką producenta gramofonów i przedwzmacniaczy. Najważniejsza jest wkładka i to od niej głównie zależy to co usłyszymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może inaczej nawiązując co powyższych treści, który parametr reasumując odpowiada za ten niski u mnie sygnał wyjściowy

- maksymalny poziom wyjściowy czy stosunek sygnału do szumu, a może oba i jak to jest im wartości wyższe to lepiej czy gorzej?

a by rozwinąć jeszcze może ktoś pomoże rozwiązać zagadkowy dla mnie wiersz danych technicznych jakim jest impedancja wejściowa np 47 kΩ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. sygnał do szumu to parametr, który pozwala określić jakość użytych

podzespołów i projektu płytki. Jest zwykle zupełnie NIE związany

z poziomem wyjściowym przedwzmacniacza.

Wielkość sygnału wyjściowego określa TYLKO wzmocnienie,

podawane przez poważne firmy ( w dB ): do tego często regulowane,

żeby dopasować poziom wyjściowy do innych źródeł.

Zależy też od sygnału z wkładki i najczęściej od NAGRANIA płyty.

Ad 2. 47 kOhm to parametr dopasowania do częściej używanych wkładek typu MM; często też podawana jest pojemność wejścia wzmacniacza w pF, żeby zawęzić zakres obciążenia pojemnościowego; parametr istotny dla wzajemnego dopasowania z wkładką gramofonu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsza jest wkładka i to od niej głównie zależy to co usłyszymy.

. W samochodzie też najważniejszy jest tylko silnik ? Liczy się całość włącznie z kierowcą tak samo jest w audio tj. wkładka ramię , napęd ic pre wzmacniacz i kolumny są całością .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

. W samochodzie też najważniejszy jest tylko silnik ? Liczy się całość włącznie z kierowcą tak samo jest w audio tj. wkładka ramię , napęd ic pre wzmacniacz i kolumny są całością .

Przypominam, że kolega Maniu napisał:

Witam

Czy ktoś może w prostych słowach wytłumaczyć jaka jest zależność pomiędzy wkładką/przedwzmacniaczem a wyjściem na wzmacniacz.

I tylko tyle. Nic nie pisze o kolumnach. Trzymajmy się tematu. Tym sposobem dojdziemy do pre słuchawkowego i samych słuchawek. I ktoś mało obeznany z tematyką audio czytając twój komentarz odniesie wrażenie, że jest bezpośredni związek pomiędzy konkretną wkładką a słuchawkami. A to już absurd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując temat dzięki wszystkim za chęć podzielenia się wiedzą, spostrzeżeniami. Zostaje jednak trud w podjęciu decyzji co zrobić by odsłuch z mojego gramofony stał się wreszcie przyjemny. Nie pozostaje nic innego jak po eksperymentować z różnymi przedwzmacniaczami może jak nie z jednym to z drugim będzie lepiej i tak do bólu aż problem się rozwiąże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten pre ma poziom nap wyjsciowego ok 1,4V nie powinien grać znacząco ciszej od cd.Jaki to cd?

Jakm to wsystko masz połączzone?Próbowałeś podłączać pre do tego samego gniazda co cd?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

DIY to przyjemność grzebania w sprzętach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak by oszukiwał Wojtek Pacuła, opisując ten pre ?:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

uderzenia perkusji , równowaga itp.

Mimo wszystko powinno grać w sposób przynajmniej zrównoważony;

brak niskich, mały poziom - podejrzewam jednak sam nacisk, albo

metodę jego ustawiania - z całym szacunkiem; chyba, że Pacuła

się tanio sprzedał, bo chyba od Monacora na wysokie premie nie

ma co liczyć :-)

Plus jeszcze może to:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ring radiator rules

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu słuchał na dobrym torze lub bardzo dobrym z wypasionym tt świetnymi kablami itp . W większości pre gramofonowym zewnętrznym jak i wewnętrznym poziom głośności będzie niższy niż ten z cd , wiadomo są wyjątki ale to już wyższa szkoła jazdy . Dj pre jak na swoją cenę to świetne urządzenie - warte posłuchania .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to, że przy słuchaniu winyli musimy podnieść głośność, jest takim problemem? W moim systemie mam to samo. I zawsze muszę zwiększyć głośność o ok 20% w stosunku do CD. Nie przeszkadza mi to w zupełności. Co do basu, to dopiero jak porządnie skalibrowałem wkładkę, zjawił się z całą swoją potęgą. Szumy w Monacorze wynikają prawdopodobnie z zastosowania tanich podzespołów ale cena to odwzajemnia. Osobiście gram na pre phono le pacific w własnym wykonaniu i też ma 2 tranzystory. Jestem zadowolony z tego rozwiązania, które nie kosztowało mnie więcej niż rzeczony Monacor ale to dla tych zapoznanych z lutownicą. Gramofon, o którym pisze Maniu zasługuje na lepsze PRE i na pewno ten wydatek odwzajemni jakością. Produkty Pro Ject'a wydają się tutaj być jak najbardziej na miejscu. Kupowałbym jednak dopiero po przesłuchaniu i porównaniu do Monacora.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż tak by oszukiwał Wojtek Pacuła, opisując ten pre ?

Recenzje pana Pacuły trzeba czytać między wierszami. A generalnie z opisu wynika, że gra lepiej niż "duża część preampów na stałe wbudowanych do niedrogich wzmacniaczy i większości amplitunerów". A! Pisze jeszcze że mocno szumi. I jest świetny w swojej cenie. To jak to jest..? Dobry ten preamp, przeciętny, słaby czy po prostu lepszy od najsłabszych?

Gramofon, o którym pisze Maniu zasługuje na lepsze PRE i na pewno ten wydatek odwzajemni jakością.

I to są święte słowa. Masz przyzwoity wzmacniacz, dobry gramofon z poprawną wkładką i monacora. :/ Szukaj przedwzmacniacza z regulacjami. Tu jest do kupienia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szumy w Monacorze wynikają prawdopodobnie z zastosowania tanich podzespołów ale cena to odwzajemnia.

Sprzęt Monacora to niestety nie jest szczyt marzeń. Mam w posiadaniu zarówno przedwzmacniacz, mikser jak i końcówki mocy. Typowy sprzęt do nagłośnień z wyjściem liniowym 100V. Nie oczekujmy zatem, że stworzyli jakieś dobre pre phono. Jest na sztukę i tyle. Jestem pewien, że Le Pacific na dwóch 2SK170 (na kanał) nawet sklecony w pająku pobije pre Monacora bez większych trudności.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gramofon kalibrowałem od podstaw.

-poziomowanie;

-ustawienie nacisku igły;

-antyskating;

-wysokość ramienia;

-regulacja styczności, kąt prowadzenia;

-azymut;

-prędkość obrotowa talerza;

-częstotliwość rezonansowa (zgodna z diagramem),

eksperymentowałem bez przesady z wysokością ramienia i naciskiem, wszystkie kable w zestawie to nie marketowe druciki w cenie do 5 zł.

Dźwięk

-szumy - są ale nie takie żeby przeszkadzały,

-ko 20% ciszej niż z CD

-niskie częstotliwości dostateczne ale nie dobre

-natomiast z wyższymi częstotliwościami nie można dać rady jest ich aż nadto, drażniące (przesterowane)

 

Dla lepszego zobrazowania

Poniżej link do mojego amatorskiego nagrania kiepskim sprzętem ale na słuchawkach można wyłapać różnice w wyższych częstotliwościach w zależności od źródła. Na filmiku w pierwszej części nagranie z vinyla potem z CD. Dla ścisłości w torze audio używam też bufora, który nadaje trochę miękkości gdyż wzmacniacz ustawiony jest na pracę w trybie pentody (trioda za bardzo muliła), poza tym jest jeszcze korektor (służy bardziej do niwelowania niedoskonałości akustycznych pomieszczenia niż podbarwiania).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

(kliknąć na informacje w obrazie i otworzyć w nowym oknie)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Maniu , fajny zestaw i powinien zagrać inaczej .

Stawiam na akustykę i ją obarczam w największym stopniu za zbyt rozjaśniony / ostry dżwięk .

Już to co widzę za sprzętem nie napawa optymistycznie , jest stanowczo za goło , duże płaszczyzny ściany nie są nigdzie złamane , nie wiem jak wygląda reszta mieszkania , daj jakieś foto .

Kolumny też bym odstawil od ściany jeszcze choćby z 50cm .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie na ścianach za kolumnami na wysokości basre... mam umieszczone gąbki (typowy stożek rozpraszający) niweluje pierwsze odbicie - dudnienie, które słychać na nagraniu choć w rzeczywistości jest go mniej. Kolumn niestety nie odstawię bardziej bo to pokój gościnny mieszkam w bloku z płyty betonowej i to pewnie też wiele psuje. Przy wymianie kolumn będę brał pod uwagę te, które basref... będą miały z przodu albo wcale bo chodzą mi po głowie k. z linią transmisyjną tylko nie wiem czy podołam finansowo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Aktualnie na ścianach za kolumnami na wysokości basre... mam umieszczone gąbki (typowy stożek rozpraszający) niweluje pierwsze odbicie

 

To za mało ! , uwierz mi wiem co pisze , tam są za duże płaszczyzny , zasłony są / dywan ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 20

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.