Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre i tanie CD na tanie lasery


meloman-audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

do normy to wrócą w okolicach lata... :) akurat święta to nie boom na używane audio, prędzej już nowe.

Na nowe też nie bardzo bo z okazji świąt ceny rosną lawinowo. Dam przykład - na kwietniowe święto w jednym z supermarketów mieli PS4. Oczywiście, super przecenione 2000 z promocją na 1700. Niestety, z natury, albo raczej z racji wykonywanego zawodu, nie jestem osobą ufną...więc podniosłem cenówkę...pod nią była cena, którą pamiętałem na jakieś może 2 tygodnie sprzed świąt: jakoś 1400-1450. Z okazji świąt + 300.

 

Po nowym roku...również lepiej nie będzie z tego względu, że wszystko uzależnione jest od inflacji, kursu dolara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no czyli był boom na nowe konsole, bo z racji spodziewanego świątecznego popytu podnieśli ceny.:)

używane audio zimą, wiosną trzyma wysokie ceny niezależnie od świąt, lato i wczesna jesień to pora łowców okazji :)

 

 

nie jest to jednak żadna reguła bo w "sezonie" też jest więcej wystawiane, większy wybór, konkurencja, może też coś fajnego się trafić. A w lecie sprzęt z reguły długo zalega ale też jest go mniej bo kupujący i sprzedający na wakacjach :) A licytacje osiągają wtedy znacznie niższe ceny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska! Co wybrać: Sony CDP-950 czy DENON DCD-1420?

..niestety Denon zagra lepiej ,jest bliższy naturalnemu brzmieniu , cd firmy sony to doskonale techniczne urządzenia , ale dzwiek niestety przeciętny , 950 to cd bez dynamiki , barwa uśredniona , demon gra spokojnie , z detalem i muzykalnlscia pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludziska! Co wybrać

Brać jak jeszcze jest .

Miałem kupić ale już nie mam gdzie tego trzymać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajny odtwarzacz , świetny transport do DACa .

Duży , czytelny wyświetlacz , niezniszczalny CDM4 oraz podwójne FTS .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowiem może tyle, że teraz mam kartę zintegrowaną AMD HD>interkonetk 5m za jakieś 10zł>amplifier technics SU-Z55>EQ AUDIOCONTROL C-22> kable głośnikowe 4mm/2 za 2zł z przesyłką>zestawy JAMO STUDIO 110 poza tym tuner DIORA AS 6421.

Może to śmieszny zestaw i może śmieszne pytanie dla szanownych państwa, ale czy jak podłączę CD'ka z tych tu wymienionych przez kabelek półmetrowy za 10zł ( przynajmniej krótki :D ) to czy dźwięk będzie tyle lepszy od kompa co komp od tunera?

 

niezniszczalny CDM4

W końcu się skończy, a nowych jakoś nie widziałem w necie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu się skończy, a nowych jakoś nie widziałem w necie

Za 50 zł dostaniesz używany w idealnym stanie - cały transport.

Za około 80zł Philipsa w idealnym stanie z takim transportem . Jeżeli ten 52 który podałem jest nawet tylko w dobrym stanie to i tak przeżyje te nowe odtwarzacze ze sklepowych półek .

 

Tanie lasery = gówniane lasery , o niskiej jakości i trwałości . Pisze o nowych oczywiście .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50 zł dostaniesz używany w idealnym stanie - cały transport.

Za około 80zł Philipsa w idealnym stanie z takim transportem . Jeżeli ten 52 który podałem jest nawet tylko w dobrym stanie to i tak przeżyje te nowe odtwarzacze ze sklepowych półek .

 

Tanie lasery = gówniane lasery , o niskiej jakości i trwałości . Pisze o nowych oczywiście .

 

Nie widziałem nowych CDM'ów.

 

Brać jak jeszcze jest .

Miałem kupić ale już nie mam gdzie tego trzymać

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Fajny odtwarzacz , świetny transport do DACa .

Duży , czytelny wyświetlacz , niezniszczalny CDM4 oraz podwójne FTS .

Myślałem, że jednak kupiłeś. Sam zrezygnowałem z niego mimo, że ugadałem się ze sprzedającym,(łącznie z rozmową telefoniczną) właśnie z tego względu, że tego napędu na Allegro nie widziałem. Wolę słabszy KSS, niż...żadnego zamiennika w lepszym CD'ku.

 

Zgfadzam się z tym, że te nowe CD'ki pewnie nie wytrzymają tyle, co ten Marantz = po 2 latach ma paść.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem nowych CDM'ów.

Ale pe co Ci nowy jak są nie do zajechania ?

Nową dostaniesz zębatkę która w niektórych modelach pada po tych 24 latach i to wszytko pod warunkiem że nikt nim nie rzucał i łap nie wsadzał .

 

Myślałem, że jednak kupiłeś

Mam obecnie kilka odtwarzaczy z lat 89-91 i zrezygnowałem .

Wolę słabszy KSS, niż...żadnego zamiennika w lepszym CD'ku.

Błędne myślenie w tym przypadku ale sam bym nie kupił np topowego CD Sony z tamtych lat bo tam nowe lasery dochodzą do 1000 ojro .

 

Zgfadzam się z tym, że te nowe CD'ki pewnie nie wytrzymają tyle, co ten Marantz = po 2 latach ma paść.

No to w czym problem ?

Nawet niech padnie po 2 latach to masz fajny player za 350zł . Kupujesz drugi za tyle i za 700zł masz fajny player grający 4 lata .

Nawet w ten sposób myśląc i tak jest sens .

 

To tak rozsądnie co polecacie?

Idź do sklepu i kup sobie nowego PD 50 Pioneera . Dostaniesz na 40 rat 0% i masz nowy , bardzo dobrze grający odtwarzacz CD i dostępność laserów .

A jak to wyjdzie w praktyce i ewentualnymi reklamacjami - naprawami gwarancyjnymi to wyjdzie z biegiem lat .

 

 

Ciężko Was zrozumieć .

Chcecie cudu za klika stów żeby super grał , wyglądał , nie psuł się a lasery mają kosztować grosze .

Nie ma czegoś takiego .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcecie cudu za klika stów żeby super grał , wyglądał , nie psuł się a lasery mają kosztować grosze

Myślę, że jest, tylko o tym nie wiesz.

 

kup sobie nowego PD 50 Pioneera

Czyli "kup se gówno za 2000 i w ogóle weź się odczep"?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że jest, tylko o tym nie wiesz.

Myślisz czy wiesz - znasz ?

Bo to jednak jest różnica .

Ja nie znam odtwarzacza w okolicach 500zł i o tym o czym wyżej pisałem . A miałem ich kilkadziesiąt przez około 27 lat .

Czyli "kup se gówno za 2000 i w ogóle weź się odczep"?

Miałeś ten odtwarzacz że tak o nim piszesz ?

Ja miałem i porównywałem do innych nawet 10 x droższych i uważam zupełnie inaczej .

 

No ale ty pytasz ale i tak wiesz swoje ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś ten odtwarzacz że tak o nim piszesz ?

Nie. To Ty pisałeś, że nie wiadomo nawet, czy będzie chodził w czasie gwarancji. Sam miałem używanego Pioneera. Na początku czytał prawie wszystkie płyty. Codziennie było gorzej. Po paru tygodniach go wyrzuciłem. O dźwięku powiem tyle, że 10-letnie najprostsze dvd manty przepuszczone przez tv (bo ma tylko wyjście scart) daje 10 razy lepszy dźwięk. To chyba coś świadczy o firmie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. To Ty pisałeś, że nie wiadomo nawet, czy będzie chodził w czasie gwarancji.

Ale to się tyczy wszystkich nowych sprzętów bez względu na cenę . Nie będę tu przytaczał co się psuje i za jakie pieniądze bo byś się wystraszył .

Masz gwarancję , sprzęt nowy a lasery pewnie będą dostępne a o to Ci chyba chodziło ?

Po kilku wpisach na forum o PD 50 nagle dziwnym trafem już ich więcej się nie psuje ?

 

Sam miałem używanego Pioneera. Na początku czytał prawie wszystkie płyty. Codziennie było gorzej. Po paru tygodniach go wyrzuciłem

Kupiłeś trupa i tyle . Ja miałem kilkanaście odtwarzaczy tej firmy i wszystkie z lat 1990 - 1991 i żaden się nie popsuł .

 

Jak chcesz to może będę sprzedawał PD 8700 w stanie kolekcjonerskim ( jak nowy ) z gwarancją ale to ciut więcej niż chcesz dać .

Jak coś pisz na pw.

 

O dźwięku powiem tyle, że 10-letnie najprostsze dvd manty przepuszczone przez tv (bo ma tylko wyjście scart) daje 10 razy lepszy dźwięk. To chyba coś świadczy o firmie.

To jakiś żart ?

I Ty szukasz porad w zakładce Hi Fi ?

;)

 

To co uważam za słuszne napisałem , dalsze pisanie uważam za bezcelowe .

Masz wystarczająco dużo informacji a sam zdecyduj co z nimi zrobisz .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jakiś żart ?

I Ty szukasz porad w zakładce Hi Fi ?

;)

Otóż: Tak.

Napisałem, co sprawdziłem. A pytam o to, czego nie wiem. Nie jestem "ęą" audiofilem. Słuch też już mam gorszy niż parę lat temu ze względów zdrowotnych, ale i tak sprzęt, który mam i podałem wcześniej mi nie wystarcza. Nick jest czysto przekorny, chociaż dużo muzyki słucham to może i jestem melomanem. Słucham muzyki, a nie sprzętu, ale wole usłyszeć wszystko , co ma do przekazania muzyk, ale nie zamierzam przy tym pracować głównie na sprzęt, bo nie o to przecież w życiu chodzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisałem, co sprawdziłem.

W ten sposób nic nie sprawdziłeś .

 

Słucham muzyki, a nie sprzętu

Słuchasz muzyki za pomocą sprzętu więc jedno jest z drugim powiązane .

 

ale wole usłyszeć wszystko , co ma do przekazania muzyk, ale nie zamierzam przy tym pracować głównie na sprzęt, bo nie o to przecież w życiu chodzi.

Jedno drugie wyklucza a Ty chcesz to wszytko za 500zł ?

I jeszcze ma być laser dostępny i tani .

 

Jak dołożysz do około 1000zł to za tyle masz NAD C542 + modyfikacja .

Gra bardzo dobrze i laser KSS-213C NOWY dostaniesz za parę dych .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli zdania są nie tyle podzielone co jednak różne. Ktoś jeszcze obstaje przy Sony CDP-950? Gdzieś na tym forum czytałem, że dobrze gra. Sam niestety tego nie sprawdzę puki co...

 

Jeszcze dopytam: Co sądzicie o zmieniarce SONY CDP-C700 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sony CDP-950?

Starty kiedyś bardzo popularny model i to co się trafia to przechodzone ruiny .

 

Jeszcze dopytam: Co sądzicie o zmieniarce SONY CDP-C700 ?

Kicha . Mam C705 i CDP-C77ES , prawie najlepsza zmieniarka jaka była tego producenta . Mam ją bo jest bardzo ładna i ładnie wygląda na półce .

Tą pierwszą zostawiam sobie na ewentualne części .

77ES jest ładna , nawet bardzo ładna ale nie gra dobrze ani po RCA ani po toslinku .

 

Zdjęcia z sieci .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-13108-0-96797300-1450622114_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CDP-950 to +/- poziom Sony CDP X202ES

 

Jak za 200zl to nie ma sie naprawde do czego przyczepic, lasery sa dostepne, w srodku zbudowany bdb jak na ta cene. Gra bardziej okraglym dzwiekiem niz CDP-970

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mój Marantz CD 56 dość często nie czyta cdrów ( a mam ich trochę) . Czy Marantz CD 52 mk II poradzi sobie z nimi? Jak oceniacie ten model?

Wzmak mam Marantz PM 45.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie , mój Marantz CD 56 dość często nie czyta cdrów ( a mam ich trochę) . Czy Marantz CD 52 mk II poradzi sobie z nimi? Jak oceniacie ten model?

Wzmak mam Marantz PM 45.

 

Mialem 52 i był bardzo slaby...dźwięk początków cd....nie wiem czy tam over ssmpling nawet byl. Tragedia

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po nowym roku mój NAD 541i w doskonałym stanie estetycznym i technicznym, z zapasowym laserem kupionym w serwisie, acz nie wymienionym bo fabryczny jeszcze śmiga bezproblemowo będzie do sprzedania. Cierpliwości.

 

ps.

laser mogę wymienić jak by ktoś chciał, ale oryginalny czyta dobrze, sprzęt nie był dużo używany

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W temacie tanich cd , chronologicznie to co miałem:

1. onkyo dx-7211

zalety :

ładnie wygląda :) kto uważa, że liczy się tylko wnętrze ...miał chyba tylko brzydkie dziewczyny....

błyskawicznie wczytuje płyty i przeskakuje utwory naprawdę chyba niewiele innych cd działa tak szybko

tani laser 213c do tego wymiana jest banalna

wady

gra hm tak sobie ale jako nosiciel jakiegoś wewnętrznego daca może być bardzo dobry

2. denon dcd 1015

zalety:

gra zdecydowanie lepiej od onkyo

wady :

kapryśny

i wg. mnie wada dyskwalifikująca ma problem z płytami ponad standard tzn chyba ponad 68 min

3. rodzinka sony

cdp-970

zalety :

gra naprawdę ok są detale, bas , scena

wady :

jest dość podatny na wstrząsy taki to jego urok można z tym walczyć matami bitumicznymi, wysilikonowaniem szuflady ale jaki efekt to daje nie wiem nie próbowałem

cdp-950, 750, m95, m75 - to w sumie to samo modele 7 nie mają wyjścia regulowanego a wersje midi czyli m podobno są ciut lepsze gdzieś o tym czytałem ale nie pamiętam gdzie są to niuanse konstrukcyjne dac filtr cyfrowy są takie same we wszystkich

Do tego dochodzi yamaha 630E - która tak naprawdę jest sonym cdp-207esd - taki napis był na płycie głównej mojej sztuki działa z pilota sony ! jw. dac tda 1541 filtr cyfrowy cxd 1088 lasery kss-150/210

Moim zdaniem cdp-970 gra lepiej od w/w.

 

4.Może kogoś zaskoczę ale w mojej opinij bardzo ciekawym cedekiem jest kenwood dp-7010 dac taki jak w sony cdp-970 czyli pcm58 filtr cyfrowy inny: sony cxd1244 kenwood SM5813AP. Kenwood jest jak najbardziej porównywalny sonicznie z sony cdp-970 przewagę ma taką, że nie jest tak podatny na wstrząsy i moim zdaniem jest lepiej wykonany : antywstrząsowe nóżki , bardzo fajnie działa szuflada, w środku na dac założone radiatory ogólne wykonanie jak na wyższy model bądź co bądź budżetowego klocka jest bardzo dobre! Gdyby teraz tak robili budżetowe klocki kosztowałby by chyba pierdyliard złotych... Również podatny na tuning a można go kupić za... 80 pln ja tyle zapłaciłem chyba 2-3 lata temu co prawda bez pilota. Laser jw. kss-150/210

Jedyna wada tego modelu to pilot żeby działało wyjście regulowane musi być konkretnie od tego modelu nie pamiętam już oznaczenia ale jest w manualu:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

W tej chwili poluje na "urodzone nosy" np denon dcd-1100, a czekam na odbiór akai cd-a7 też urodzony nos. Sam jestem ciekaw jak wypadnie w porównanie z sony cdp-970.

Ciekawe mogą być też kenwoody dp-4090, 5090 może ktoś z kolegów testował je jako transport??

 

Co do laserów w razie wymiany oprócz kss-213 szukałbym ewentualnych dawców a nie kupował "chinola" cd na kss-15/210 jest całe multum. To samo tyczy się nieprodukowanej rodziny kss-120,121,123 dawców całe mnóstwo, sam miałem jakiś koreański wynalazek na kss-123a nazywał się yoko.... grał całkiem fajnie czytał nawet książki tylko wyglądał koszmarnie, a to jak pisałem na wstępie jest ważne:)

 

Dziękuje za uwagę jeżeli się pomyliłem proszę mnie poprawić

Pozdr.

Ps. jeżeli ktoś jeszcze nie zna tu jest ciągle aktualizowana strona z listą dac i laserów:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.