Skocz do zawartości
IGNORED

Dobre i tanie CD na tanie lasery


meloman-audiofil

Rekomendowane odpowiedzi

A co powiecie na Pioneer PD S502 ?

 

Ten NAD jest o wiele , wiele lepszy

Po nowym roku mój NAD 541i w doskonałym stanie estetycznym i technicznym, z zapasowym laserem kupionym w serwisie, acz nie wymienionym bo fabryczny jeszcze śmiga bezproblemowo będzie do sprzedania.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ten NAD jest o wiele , wiele lepszy

Wyszło na to, że na razie kupuję porządnego blu-ray'a, bo dvd się kończy. Dzięki za wszystkie posty, przydadzą się na przyszłość

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz we wszystkich CD playerach siedzą chinole, nawet w nowych. Bo kto to widział aby w świeżym NADzie C515 padł laser, a miałem już taki przypadek. Nowy model i juz laser do wymiany. Tak smao jest z resztą. Jak intensywnie uzytkowany to jeszcze się załapie na wymianę gwarancyjną, a potem do widzenia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przetłumacz o co ci chodzi?

Jeżeli w dwu letnim NADzie padł już laser to jaki on jest? Jakby był wysokiej jakości to by przechodził z 10lat. Nie mówię ze ten w DCD-520 nie popracuje długo, ale teraz nie ma żadnej gwarancji że w tych nowych CD playerach dostaniemy żywotną głowicę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa to samo. Porownujesz dostępność części nowych CD z brakiem części i zdaniem się na podrabiane chinskie czesto nie dzialajace lasery . To samo :)

Chinskie KSS'y Sonego maja podobno zywotnosc do fabrycznie montowanych napedow w tanich denonach, nadach, rotelach

 

wiec ja osobiscie poszedlbym w sprzet uzywany, za Twoje 750zl mozna kupic dobry CD i 2 lasery na zapas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Chinskie KSS'y Sonego maja podobno zywotnosc do fabrycznie montowanych napedow w tanich denonach, nadach, rotelach

 

W dcd 520 AE siedzi modyfikowany Sony. Skoro chińskie maja taką żywotność to oryginał pochodzi że dwa wieki:) miałem zaawansowany CD . Z moim wzmacniaczem nie dawał różnic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginal i tak jest robiony w chinach ;p

 

Ja dopiero teraz bede szukal porzadnego zrodla gdy temat wzmacniacza i kolumn mam zamkniety

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chinskie KSS'y Sonego maja podobno zywotnosc do fabrycznie montowanych napedow w tanich denonach, nadach, rotelach

 

wiec ja osobiscie poszedlbym w sprzet uzywany, za Twoje 750zl mozna kupic dobry CD i 2 lasery na zapas.

Sęk w tym jak wyeksploatowany CD kupisz. To jest loteria. Ja miałem po kilka sztuk tego samego modelu i już wiem, który ile przepracował (w okolicach oczywiście). W moim biendym 755AR, którego używam jako transport siedzi jeszcze oryginalny 213C. I o ile dzs w ogole ciężko trafić na sprawny jako nowy (odsyłałem juz ich torchę, bo nawet ruszyc nie chciały), to ten staroć zepsuć się nie chce! A czyta wszystko w mig. To jest oryginalna głowica.

W sumie 755AR to staroć jak to nazwałem, dla niektórych epoka kamienia. A co powiedziec np o takim DCD-920 z 1990r bodajrze. Stoi teraz też taki u mnie. Czyta wszystko jak przeciąg, głowica 150A. Chyba jedna z najlepszych, nigdy nie kaprysi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mialem chyba megafarta w zyciu bo zaden laser mi nie padl ;p a wymiana lasera to jeszcze kwestia ustawienia, nie zawsze wystarczy tylko przekladka

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mialem chyba megafarta w zyciu bo zaden laser mi nie padl ;p a wymiana lasera to jeszcze kwestia ustawienia, nie zawsze wystarczy tylko przekladka

Większośc jest już ustawiona i zaplombowana, choc nie KSS-213C. Ale np oryginalne 213B były plombowane, wszystkie 240A czy 150A.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

bartosz, mogłeś kupić choc 720ae, idzie dostać za zbliżoną cenę, też na gwarancji.

 

Porównaj budowę 520 i 720. Różnią się praktycznie tylko 32 bitowym algorytmem . Myślisz że są różnice? Myślę że nie ma zadnych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

720 ma jeszcze usb na przodzie, poza tym przy odsprzedaży można więcej skasować jako że wyższy model :)

Ty porównujesz tylko parametry, te będą zbliżone nawet do hiendowego cdka, wynika to z samej zasady dzialania cd, brzmienie to zupełnie inna sprawa. Nie twierdzę że 720 gra zdecydowanie lepiej bo nie wiem, ale ciut lepiej to bardzo możliwe.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

720 ma jeszcze usb na przodzie, poza tym przy odsprzedaży można więcej skasować jako że wyższy model :)

Ty porównujesz tylko parametry, te będą zbliżone nawet do hiendowego cdka, wynika to z samej zasady dzialania cd, brzmienie to zupełnie inna sprawa. Nie twierdzę że 720 gra zdecydowanie lepiej bo nie wiem, ale ciut lepiej to bardzo możliwe.

 

Wątpie czy zagra lepiej. Nawet redaktorzy Audio video przyznali że w takim wypadku (czyli tak jak miedzy 520 a 720) różnic zwykle nie ma. Budowa nie jest diametralnie rozna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja propozycja DENON dcd 520 AE , cena 750 zł

Dlaczego sprzedajesz używkę drożej niż nówka w sklepie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś porównał dźwięk DENON dcd 520 AE do innych cd'ków? Cena raczej sugeruje, że to model budżetowy. Najtańsze nowe cd'ki hifi jakie widziałem to 600-700zł. Jeśli to jakiś dobry sprzęt to chyba nie ma co się zastanawiać dalej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Czy uwazasz że wszystkie stare modele to hi end? Porównaj sobie dcd 520 do starego dcd 755 ar. Mały transformator? Jest w obu. Dac? W 755 jest podwójny. Czy uslyszysz różnice? Nie. Czy 755 to hi end? Nie to budzetowka.Jaką jest różnica między 520 AE i 755? Do 520 masz gwarancję i oryginalne części a do 755 masz chińskie podrobione lasery.Twój wybor

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemyjcie czasem płyty CD, przeczyście soczewkę lasera izopropanolem, a będzie czytać i czytać i czytać...... Raz na rok najmniej.

Płyty się okrutnie syfią i tego nie widać, kręcą się szybko w napędzie i ten syf zrzucany jest na soczewkę. Żadne nam płyty czyszczące i inne wynalazki nie pomagają . Tylko IPA i bardzo rozumne delikatne czyszczenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki denon za 739zł gra na poziomie najtanszego cd z allegro ktorego mozna kupić za 60-80zł z pilotem.Róznicy nie usłyszysz Za 750zł sprzedawałem kiedyś rotela 971 który jest o kilka lat świetlnych nad tym denonem a i tak taki rotel to słabizna.Miał za to jedną zalete -kupiony za 750 sprzedał się w kilka godzin za tyle samo po dwóch latach użytkowania.Za tego denona nikt nie da 300 zł po dwóch latach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartosz_55239

(Konto usunięte)

Racja.520 AE nie różni sie od cdekow za 80 zł. Trzeba też dodać że nie różni się też od CD za 1000, 1500 czy 2000 (nowe). Wpisywanie bzdur i wydawanie opinii na podstawie ceny jest śmieszne :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie to ,że na Twoim sprzęcie nie słyszysz różnicy to normalne ale uwierz mi,że z lepszym wzmacniaczem i kolumnami słychać róznice między denonem 520 a takim chociażby AA crescendo do kupienia ostatnio za 1440zł NOWY .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tophifi dwatyg temu.tec miał cenę na paragonie z oficjalnego sklepu a nie z lombardu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.