Skocz do zawartości
IGNORED

Słuchawki 32 ohm - DT 880 vs DT 990


mercandede

Rekomendowane odpowiedzi

czy ktoś posiada może modele bayerdynamic DT 880 i 990 32 ohm. Może, ktoś mógłby się podzielić uwagami...mam spory dylemat co wybrać.

 

Wiem, że większość kupuje 990 250 ohm ze względu na cenę, ale są to słuchawki trudne do wysterowania ale większość osób chyba nie bierze tego pod uwagę. Wybieram 32 ohm ze względu na możliwość korzystania z usb dac do przenośnych urządzeń, niestety dylemat mam spory.

 

Z góry dzięki za rady.

 

 

jeszcze jedno pytanie czy, zna ktoś słuchawki lepiej brzmiące i jeszcze wygodniejsze (komfort dt jest świetny) w kwocie do 1000 zł.,nad którymi warto byłoby się pochylić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że przy kolumnach głosnikowych im więcej omów tym łatwiejsze do napędzenia podobno, a przy słuchawkach odwrotnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Byś mógł mnie obrazić, najpierw muszę cenić Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, że przy kolumnach głosnikowych im więcej omów tym łatwiejsze do napędzenia podobno, a przy słuchawkach odwrotnie.

Też mnie to zawsze dziwi ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że większość kupuje 990 250 ohm ze względu na cenę, ale są to słuchawki trudne do wysterowania ale większość osób chyba nie bierze tego pod uwagę. Wybieram 32 ohm ze względu na możliwość korzystania z usb dac do przenośnych urządzeń, niestety dylemat mam spory.

To totalny bałach jest powielany i powielany, że czym wyższa impedancja tym trudniejsze w sterowaniu. Nie kupuj 32 om tylko 250 DT 880 to bardzo łatwe do sterowania słuchawki. Bywają słuchawki trudne do wysterowani, ale nie determinuje tego ich impedancja znamionowa podawana na pudelkach. Są też 32 omowe które nie chcą grac z byle jakiego źródła. DT 990 i DT 880 to jednak trochę inne granie. Smiem twierdzić, że 880 to jednak trochę właściwsze i bardziej koszerne ;) Miałem obie, zostaly DT 880. Wyjatkowe nauszniki jak za te piniadze. Płaciłem chyb 800zł za nówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popieram przedmówcę- bierz 250 (ł)om, bo najlepszy kompromis pomiędzy łatwością wysterowania oraz uniwersalnością dopasowania współczynnika tłumienia z różnych wyjść. Co do modelu zdecyduj sam- ponoć 990 potrafią zagrać ostro przy nieuważnym doborze reszty toru.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy słyszeliście różnicę pomiędzy 32 ohm i 250 ohm na usb dacach z ampami dedykowanymi do 150 ohm, a o tym właśnie mowa, o usb dac i przenośnych urządzeniach. Niestety śmiem twierdzić, że wiele osób kupiło 990 250 ohm ze względu na cenę...i nie ma porównania z 32 ohm. Słuchałem sporo słuchawek i twierdzę, ze 32 ohm jest naprawdę ok, tym bardziej, że nie widzę korelacji pomiędzy ohm i jakościa dzwięku jako tako, wszystko zależy od dobranego sprzętu. Dla świętego spokoju posłycham tych 990 250 ohm jeszcze raz:)

 

a znacie jakieś dobre usb dac pod androida do kwoty 800 zł.? tak tak androida ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do moich starych postów gdzie chyba coś blisko dwa lata wstecz rozpisywałem się o słuchawkach i jakieś tam bliższe porównania robiłem. W postach są też bardzo przydatne linki do poczytania o mitach 32 om i 250 om i inne otwierające uszy na zagadnienie. Są też wartościowe linki do japońskiego portalu testującego słuchawki.

Sory, ale ja malo nowoczesny w tym internecie jestm i nie potrafię tego odszukać na forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

marzę o wielu płytach których nie mam, a które mi się marzą i o czasie na ich słuchanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.