Skocz do zawartości
IGNORED

Nad 352 + magnat quantum 677 dobre połączenie?


maniom

Rekomendowane odpowiedzi

Planuje kupić kolumny magnat quantum 677 i poszukuje wzmacniacza do nich. Czy ten konkretny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) się nada? Lubie ciepłe brzmienie ale magnaty już same z siebie podobno mają mocny bas więc nad będzie do nich pasował?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad to tam będzie pasował jak świni siodło. jeśli podobają Ci się takie rzeczy jak Magnat i ta "estetyka" odtwarzania muzyki (pewnie repertuar też analogiczny do kolumn) to NAD będzie się tam marnował i to bardziej niż cokolwiek innego.

352 to tylko budżetowy wzmacniacz ale myślę że bez trudu mieszczący się w ścisłej trójce najlepszych budżetowców z przed kilku lat. to wzmacniacz który cholernie dużo może pokazać/nauczyć i przygotować by później pójść dalej.. ale tego trzeba samemu chcieć!

 

jak masz swoją ulubiona muzykę, nie zamierzasz poznawać nowych dźwięków i nowej jakości to NIE BIERZ Nad'a. będzie tam (z tymi Magnatami ..i im podobnymi) jak z innej bajki - ani nie pokaże co potrafi ani nie zmieni sie w Yamahe czy Denona i nie będzie ładował decybeli tak jak tego najprawdopodobniej oczekujesz. i nie pisz że zależy Ci na jakości bo Twój wybór kolumn (choć jeszcze niedokonany) już wyjaśnia sprawę.

Szkoda Twojej kasy ..a mi jeszcze bardziej tego wzmacniacza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad to tam będzie pasował jak świni siodło. jeśli podobają Ci się takie rzeczy jak Magnat i ta "estetyka" odtwarzania muzyki (pewnie repertuar też analogiczny do kolumn) to NAD będzie się tam marnował i to bardziej niż cokolwiek innego.

352 to tylko budżetowy wzmacniacz ale myślę że bez trudu mieszczący się w ścisłej trójce najlepszych budżetowców z przed kilku lat. to wzmacniacz który cholernie dużo może pokazać/nauczyć i przygotować by później pójść dalej.. ale tego trzeba samemu chcieć!

 

jak masz swoją ulubiona muzykę, nie zamierzasz poznawać nowych dźwięków i nowej jakości to NIE BIERZ Nad'a. będzie tam (z tymi Magnatami ..i im podobnymi) jak z innej bajki - ani nie pokaże co potrafi ani nie zmieni sie w Yamahe czy Denona i nie będzie ładował decybeli tak jak tego najprawdopodobniej oczekujesz. i nie pisz że zależy Ci na jakości bo Twój wybór kolumn (choć jeszcze niedokonany) już wyjaśnia sprawę.

Szkoda Twojej kasy ..a mi jeszcze bardziej tego wzmacniacza.

Ten NAd to żadne cudo, Pisanie że będzie się marnował to jakieś bzdury. Ale na pewno jego rozwlekły bas nie będzie pasował do tych kolumn. To że magnaty nadają się tylko do łupania to też tylko stereotypy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. Ogólnie przyjęło się, że NAD serii trzeciej czy to ciut starszej czy obecnej to super wzmak, wręcz niemożliwie doskonały a on jest tylko przeciętny w swojej cenie i tyle (chociaż jest jeden geniusz na naszej planecie który za jedyne 120 zł z NADa 356 potrafi zrobić cudo grające jak piecyki za 10 kzł.... Znowu mój brat ma Magnaty Quantum 673 i uważam, że w swojej cenie są super.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden , matoł który nie potrafi poprawnie rozróżnić kwoty 120 od 420 za to z uporem maniaka wypowiada się o tym o czym pojęcia nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze jeden , matoł który nie potrafi poprawnie rozróżnić kwoty 120 od 420 za to z uporem maniaka wypowiada się o tym o czym pojęcia nie ma .

Od matołów cię nie wyzywam i nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu "geniuszu", także daruj sobie na przyszłość takie teksty. Nie chce mi się szukać jaką to kwotę napisałeś mi w którymś wątku proponując zepsucie dźwięku mojego wzmaka swoimi "NADkonstrukcjami" (może sam to znajdziesz!!!) ale drażni mnie taka twoja namolność i szukanie na forum naiwnych ludzi, którzy uwierzą w twoje głupoty. Fajnie, że ciągle wierzysz, że jesteś "geniuszem" a więc poczucie humoru cię nie opuszcza....

 

Od matołów cię nie wyzywam i nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu "geniuszu", także daruj sobie na przyszłość takie teksty. Nie chce mi się szukać jaką to kwotę napisałeś mi w którymś wątku proponując zepsucie dźwięku mojego wzmaka swoimi "NADkonstrukcjami" (może sam to znajdziesz!!!) ale drażni mnie taka twoja namolność i szukanie na forum naiwnych ludzi, którzy uwierzą w twoje głupoty. Fajnie, że ciągle wierzysz, że jesteś "geniuszem" a więc poczucie humoru cię nie opuszcza....

Ps. Wyślij swoje CV i podanie o pracę do siedziby NAD Electronics, dołącz swojego "zmumifikowanego" nadziaka 356 za 400 zł i zostaniesz głównym inżynierem w tejże firmie!!!!. Nie musisz dziękować za tę radę. Pozdrawiam i już więcej nie odpisuj, będę wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten NAd to żadne cudo, Pisanie że będzie się marnował to jakieś bzdury. Ale na pewno jego rozwlekły bas nie będzie pasował do tych kolumn. To że magnaty nadają się tylko do łupania to też tylko stereotypy.

 

 

 

Weź mnie nie rozśmieszaj - co jest (było) lepsze za 2,5-3 za nowe ?? Czego Ty słuchasz ? Rozwlekły bas ?! możesz podziękować kolumną które zaaplikowałeś bo ja miałem czytelny bas łącznie z fakturą i słyszalnym wybrzmiewaniem trąconej i wibrującej basowej struny w girarze - tego nie potrafią śmieci typu Yamha choćby 1000 a jest znacznie droższa. tylko kolumny odpowiednie i muzyka ..a nie disco albo rock bo takich rzeczy to możesz sobie słuchać na Magnatach itp

Dowód ? - gdzie dziś stoisz? jak ewoluowałeś ze sprzętem ? nie ma nic do rzeczy czy masz dużo pieniędzy czy nie - tylko do czego dążysz i jakie urządzenia są dla Cibie celem? Proszę pochwal się..

bo ja dzięki takim urządzeniom jak NAD nauczyłem się naturalności i słuchania a nie oczekiwania by dźwięk walił i powalał , dobijał się do uszu i udowadniał że jest większy i lepszy niż z innego urządzenia - Ty nie masz o tym zielonego pojęcia pisząc że 352 to przeciętniak ..

..słuchaj dalej na tym co masz, polecaj takim samym jak Ty pisz że to dla CIEBIE jest lepsze - ALE NIE WYPOWIADAJ SIĘ co jest lepsze w kategoriach jakości dźwięku.

 

NAD 352 z Audiolabem 8000 , z Arcamem 80 to urządzenia do słuchania muzyki a nie do jej puszczania żeby zaimponować kolegom. Łatwo się domyśleć jakie masz zdanie o np Cyrus 3i /6 - to tylko potwierdzi żebyś się nie udzielał jak ktoś mówi o jakości a nie waleniu ścianą dźwięku

 

mój brat ma Magnaty Quantum 673 i uważam, że w swojej cenie są super.

 

To tylko przykre i nie rokuje żebyś zrozumiał po co istnieją takie rzeczy jak stary Castle, Ruark, Epos , Spendor jak Cyrus, Quad, Sonneteer i wiele innych podobnych

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od matołów cię nie wyzywam i nie zamierzam zniżać się do twojego poziomu "geniuszu", także daruj sobie na przyszłość takie teksty. Nie chce mi się szukać jaką to kwotę napisałeś mi w którymś wątku proponując zepsucie dźwięku mojego wzmaka swoimi "NADkonstrukcjami" (może sam to znajdziesz!!!) ale drażni mnie taka twoja namolność i szukanie na forum naiwnych ludzi, którzy uwierzą w twoje głupoty.

Tylko matoł ( żeby nie napisać dosadniej ) wypowiada się o czymś o czym pojęcia nie ma .

Masz ?

Nawet kwoty poprawnie nie potrafisz przepisać .

 

Nie wiesz o co w tym chodzi , OK ale nie słuchałeś , nie miałeś porównania to się nie wypowiadaj i nie szukaj zaczepki .

Nie wypowiadaj się też za " naiwnych " ludzi .

 

Ps. Wyślij swoje CV i podanie o pracę do siedziby NAD Electronics, dołącz swojego "zmumifikowanego" nadziaka 356 za 400 zł i zostaniesz głównym inżynierem w tejże firmie!!!!.

A kto ty jesteś żeby mi rady dawać ?

Zarabiam wystarczająco dużo żeby nie musieć szukać pracy za granicą a to jest tylko hobby dzięki któremu poznaję nowe rzeczy , uczę się i to wykorzystuję .

 

A jak już chcesz być taki mądry to napisz to do firm które choćby w kraju zmieniają mapy w ECU po których auta nie dość że mniej palą to mają jeszcze większe osiągi .

Przecież mogą złożyć podania do Audi , VW , BMW itd .

Dlaczego tego nie zrobią i dlaczego te firmy nie robią tego z samochodami chociaż by mogły ?

Zastanów się , może coś z tego wyciągniesz .

 

Planuje kupić kolumny magnat quantum 677 i poszukuje wzmacniacza do nich. Czy ten konkretny

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) się nada? Lubie ciepłe brzmienie ale magnaty już same z siebie podobno mają mocny bas więc nad będzie do nich pasował?

 

Jakie masz źródło , kable , pomieszczenie i akustykę ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

Weź mnie nie rozśmieszaj - co jest (było) lepsze za 2,5-3 za nowe ?? Czego Ty słuchasz ? Rozwlekły bas ?! możesz podziękować kolumną które zaaplikowałeś bo ja miałem czytelny bas łącznie z fakturą i słyszalnym wybrzmiewaniem trąconej i wibrującej basowej struny w girarze - tego nie potrafią śmieci typu Yamha choćby 1000 a jest znacznie droższa. tylko kolumny odpowiednie i muzyka ..a nie disco albo rock bo takich rzeczy to możesz sobie słuchać na Magnatach itp

Dowód ? - gdzie dziś stoisz? jak ewoluowałeś ze sprzętem ? nie ma nic do rzeczy czy masz dużo pieniędzy czy nie - tylko do czego dążysz i jakie urządzenia są dla Cibie celem? Proszę pochwal się..

bo ja dzięki takim urządzeniom jak NAD nauczyłem się naturalności i słuchania a nie oczekiwania by dźwięk walił i powalał , dobijał się do uszu i udowadniał że jest większy i lepszy niż z innego urządzenia - Ty nie masz o tym zielonego pojęcia pisząc że 352 to przeciętniak ..

..słuchaj dalej na tym co masz, polecaj takim samym jak Ty pisz że to dla CIEBIE jest lepsze - ALE NIE WYPOWIADAJ SIĘ co jest lepsze w kategoriach jakości dźwięku.

 

NAD 352 z Audiolabem 8000 , z Arcamem 80 to urządzenia do słuchania muzyki a nie do jej puszczania żeby zaimponować kolegom. Łatwo się domyśleć jakie masz zdanie o np Cyrus 3i /6 - to tylko potwierdzi żebyś się nie udzielał jak ktoś mówi o jakości a nie waleniu ścianą dźwięku

 

 

 

To tylko przykre i nie rokuje żebyś zrozumiał po co istnieją takie rzeczy jak stary Castle, Ruark, Epos , Spendor jak Cyrus, Quad, Sonneteer i wiele innych podobnych

 

Porównywałem go w domu z moim budżetowym hk680 Harman grał pod każdym względem lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko przykre i nie rokuje żebyś zrozumiał po co istnieją takie rzeczy jak stary Castle, Ruark, Epos , Spendor jak Cyrus, Quad, Sonneteer i wiele innych podobnych

prawie się rozpłakałem.... dobrze, że napisałeś STARE Castle bo akurat nowe miałem... Zauważ, że napisałem w swoje cenie czyli 900 zł za parę!!!!!

 

Tylko matoł ( żeby nie napisać dosadniej ) wypowiada się o czymś o czym pojęcia nie ma .

Masz ?

Nawet kwoty poprawnie nie potrafisz przepisać .

 

Nie wiesz o co w tym chodzi , OK ale nie słuchałeś , nie miałeś porównania to się nie wypowiadaj i nie szukaj zaczepki .

Nie wypowiadaj się też za " naiwnych " ludzi .

A ty dalej swoje i twój przerobiony za 400 zł nad 356, który zaczął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki grać - jak sam mówiłeś - piecyk za 10 tyś. zł. Jesteś wielki!!!! A twój organ słuchu powinien zostać sklonowany dla potomności, dzięki niemu taaaakie "cuda" tworzysz. Zakończę tradycyjnie - jesteś bardzo zabawnym człowieczkiem. Pozdrawiam i nie przeszkadzam w mudyfikowaniu, niech moc będzie z tobą "geniuszu".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem go w domu z moim budżetowym hk680 Harman grał pod każdym względem lepiej.

 

Dla Ciebie lepiej a nie lepiej

Proszę Cię co to ma być za porównanie. bo co ? HK był lepszy bo walnął basem a NAD nie zwrócił na siebie uwagi jak gadałeś z kolegą? Takich urządzeń się słucha w spokoju, nie jak koledzy przychodzą albo robisz coś innego w tym czasie. na jakich kolumnach był HK lepszy? na takich co zabiły kulturę NAD'a? nie miał się jak przebić z informacjami bo kolumny nastawione na dynamikę i nic poza tym? co słuchałeś? na pewno nie naturalnych instrumentów zapisanych "z natury" złapanych mikrofonem a nie z komputera i ze stołu mikserskiego - tu zawsze pojawia się ten sam argument : muzyka audiofilska to śmieci, stuki puki smęcenie itd

Nie rozmawiamy teraz co kto lubi i jak można jedno albo drugie lubić/słuchac TYLKO rozmawiamy o jakości danego urządzenia - czy to Ci się podoba czy nie inaczej się nie ocenia i nie oceni co jest wyższej jakości - jak włączasz sobie muzykę którą lubisz to możesz ocenić czy Tobie sie podoba i dla Ciebie lepiej gra ten czy tamten wzmacniacz ale nie ocenisz który jest rzeczywiście lepszy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty dalej swoje i twój przerobiony za 400 zł nad 356, który zaczął jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki grać - jak sam mówiłeś - piecyk za 10 tyś. zł. Jesteś wielki!!!! A twój organ słuchu powinien zostać sklonowany dla potomności, dzięki niemu taaaakie "cuda" tworzysz. Zakończę tradycyjnie - jesteś bardzo zabawnym człowieczkiem. Pozdrawiam i nie przeszkadzam w mudyfikowaniu, niech moc będzie z tobą "geniuszu".

Przepraszam , jednak obrażam matołów przyrównując ich do ciebie .

Posłuchaj , porównaj i wtedy wyciągaj wnioski a tak tylko pajacujesz .

 

Gdzie założyciel wątku ?

Co z tym

Jakie masz źródło , kable , pomieszczenie i akustykę ?

 

Od tego zacznijmy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma niecałe 20m2, sporo mebli, dywan na prawie całej powierzchni. Źródło to tylko komputer, kabli jeszcze nie mam. Kolumn jeszcze nie kupiłem i niestety nie mam jak odsłuchać więc kupuje w ciemno (ciężka sprawa ale co poradzić). Sporo już czytałem i ludziom podoba się granie magnatów i podobno nie grają samym basem. Recenzje też mają dobre więc nie wiem o co chodzi Stereofanowi zwłaszcza, że po jednym poście potrafił określić mój repertuar (z pogardą bo pewnie nie jestem nawet godzien rozmawiać z koneserem jego pokroju) i moje oczekiwania czyli ściana muzyki ( taaak to jest to o czym marze, zero jakości tylko decybele, dyskoteke będę robił w pokoju i to pewnie według niego wyłącznie z disco polo). Aż się odechciewa zadać pytanie bo tylko naubliżają a żadnych alternatyw nie podadzą. Cieszę się, że nasłuchałeś się w życiu dużo ciekawych zestawów ale napisałeś posta tylko po to żeby pochwalić się jaki ty to nie jesteś obeznany a mnie to akurat wogóle nie obchodzi. Jak nie umiesz rozmawiać z ludźmi to lepiej wcale nie pisz a oszczędzisz nerwów sobie i innym.

 

A co powiecie na jakąś Yamahe i troche mniejsze magnaty 675? Już trochę lepiej?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"prawie się rozpłakałem.... dobrze, że napisałeś STARE Castle bo akurat nowe miałem... Zauważ, że napisałem w swoje cenie czyli 900 zł za parę!!!!! "

 

Cena tu nie ma znaczenia - tak jak napisałem- uważając ze to rewelacja od razu na starcie pokazujesz że nie rozwiniesz się w tym hobby tylko będziesz wydawał coraz większe pieniądze na śmieci które graja tak jak te tańsze tylko są większe bardziej błyszczące i droższe .. bo producent takich klamotów wie że jest pełno takich co zostali z upodobaniami na najniższym poziomie tylko chcą coraz więcej i głośniej - więc dostajecie większy wzmacniacz z większa mocą i większe bardziej błyszczące kolumny w z większym zapasem dynamiki ALE dźwięk cały czas ten sam - dno!

 

Jakbyś rozumiał i dążył by dźwięk był coraz bardziej swobodny i otwarty naturalny to obracając się w kwotach poniżej 1kzł a nawet 600zł już nie interesowałby Cię Magnat a już na pewno byś go nie bronił !

Porównując sobie tylko w głowie i uświadamiając jaka przepaść estetyki (nie samej jakości) jest pomiędzy Harbeth'em p3esr a Magnatem wiedziałbyś bez durnych forum i gazetek że nie tędy droga ..ale niestety widać która Ci bardziej odpowiada..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma niecałe 20m2, sporo mebli, dywan na prawie całej powierzchni. Źródło to tylko komputer, kabli jeszcze nie mam.

OK .

Moja propozycja .

JBL Arena 180 + NAD C352 albo C350 ( pewniejszy , bardziej uniwersalny ) + NAD C542.

Kable głośnikowe Qed Ruby , do poczytania w klubie Qed .

Na start kup jakiś używany interkonekt w granicach 100 - 200zł ( Kimber PBJ czy Qed Graphite nowy jako punkt odniesienia ). Pograj z miesiąc , podziel się uwagami to dobierze się interkonekt docelowy .

Jak stwierdzisz ze chcesz jeszcze lepiej to możesz pomyśleć nad modyfikacją tego wzmacniacza czy odtwarzacza ( mod wzmacniacza daje największe zmiany , poprawę )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"prawie się rozpłakałem.... dobrze, że napisałeś STARE Castle bo akurat nowe miałem... Zauważ, że napisałem w swoje cenie czyli 900 zł za parę!!!!! "

 

Cena tu nie ma znaczenia - tak jak napisałem- uważając ze to rewelacja od razu na starcie pokazujesz że nie rozwiniesz się w tym hobby tylko będziesz wydawał coraz większe pieniądze na śmieci które graja tak jak te tańsze tylko są większe bardziej błyszczące i droższe .. bo producent takich klamotów wie że jest pełno takich co zostali z upodobaniami na najniższym poziomie tylko chcą coraz więcej i głośniej - więc dostajecie większy wzmacniacz z większa mocą i większe bardziej błyszczące kolumny w z większym zapasem dynamiki ALE dźwięk cały czas ten sam - dno!

 

Jakbyś rozumiał i dążył by dźwięk był coraz bardziej swobodny i otwarty naturalny to obracając się w kwotach poniżej 1kzł a nawet 600zł już nie interesowałby Cię Magnat a już na pewno byś go nie bronił !

Porównując sobie tylko w głowie i uświadamiając jaka przepaść estetyki (nie samej jakości) jest pomiędzy Harbeth'em p3esr a Magnatem wiedziałbyś bez durnych forum i gazetek że nie tędy droga ..ale niestety widać która Ci bardziej odpowiada..

Chłopie wyluzuj, bo na zawał zejdziesz... Nie wiesz kto czego słucha a już wciskasz swoje ulubione głośniki/producentów. Naprawdę proszę Cię o mniej bezsensownej agresji. Ja już mam "swoje" głośniczki jak w opisie, pewnie też je skrytykujesz ale dla mnie są ok i z nimi zostaję na dłużej. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Chord/Naim/ATC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniom,

 

nie stawiam na to że słuchasz dico-polo , możesz słuchać najbardziej uznanych i ambitnych wykonawców z kręgu (dobrego) pop'u czy rock'a a nawet dobrego metalu - każdy słucha czegoś innego a sprzęt kupujemy by z tej muzyki wycisnąć jak najwięcej TYLKO wtedy nie zadaję się pytania co jest najlepsze za daną kase tylko co najbardziej będzie pasowało do danej muzyki i prawdopodobnie mnie/Cię zadowoli.

 

Wpisy kolejne były nie po to by się chwalić co wiem tylko by ludzie którzy, widać że nie powinni wydawać opinii by nie pisali głupot że dobre wartościowe rzeczy nie są warte tego co się o nich mówi/pisze.

Kompletnie nie ma znaczenia ile masz pieniędzy i czy kiedyś będziesz miał ich więcej tylko jakie rzeczy Ci imponują - co w życiu słyszałeś ALBO NIE, co w ogóle zwraca Twoją uwagę jak jesteś/byłeś w jakimś salonie/ na wystawie ? zestaw (nie patrzmy na ceny) z monitorami lub z podłogówką wielkości Spendora A3 i lampą SE 8W lub coś w stylu Spendora 2/3 plus jakiś wzmacniacz typu PASS..

 

czy Hegel, Denon i głośniki jak słup 100kg z 8 przetwornikami na przodzie ? w odniesieniu do takich rzeczy instynktownie niemal nie świadomie wiesz co wybrać nawet jeśli Twoje fundusze oscylują wokół skromnych kilku stów.

 

Adam, po co Ty się znów udzielasz? nie interesuje mnie kto co słucha tylko nie oceniajcie obiektywnie dobrych rzeczy słuchając muzyki nie przeznaczonej do oceniania.

Myślisz że wymieniłem Harbeth'a to już zdradziłem co jest moją ulubiona kolumną/firma ? Otóż nie bo firma którą lubię/cenię najbardziej to nie jedna tylko wiele ale większość nie gości w gazetkach z gwiazdkami

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

maniom,

co prawda mam denona pma a nie nada, ale kupiłem pod niego właśnie Magnaty. Były obiektywnie najlepsze - a porównywałem je z wieloma dużo droższymi kolumnami (canton chrono, jbl studio 280, klipsch 260). Z tym, że słucham metalu, zależało mi na dynamice, pełnym brzmieniu gitar, ostrości. Moja rada - nie sugeruj się opiniami, tylko leć na odsłuch. Mi polecano kolumny (np. Paradigmy, czy wspomniane już JBLe) które w połączeniu z moim wzmacniaczem, przy ostrym metalu/rocku grały beznadziejnie. Aby dana opinia była konstruktywna, osoba polecająca konkretny model musi 1) mieć podobne preferencje brzmieniowe do Twoich 2) słuxhać podobnej muzyki 3) mieć już do czynienia w praktyce z kombinacją wzmacniacz + kolumny, które sobie upatrzyłeś. Pozdrawiam!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK .

Moja propozycja .

JBL Arena 180 + NAD C352 albo C350 ( pewniejszy , bardziej uniwersalny ) + NAD C542.

Kable głośnikowe Qed Ruby , do poczytania w klubie Qed .

Na start kup jakiś używany interkonekt w granicach 100 - 200zł ( Kimber PBJ czy Qed Graphite nowy jako punkt odniesienia ). Pograj z miesiąc , podziel się uwagami to dobierze się interkonekt docelowy .

Jak stwierdzisz ze chcesz jeszcze lepiej to możesz pomyśleć nad modyfikacją tego wzmacniacza czy odtwarzacza ( mod wzmacniacza daje największe zmiany , poprawę )

Próbuje cos poczytać o tych JBL arena ale w necie prawie nic o nich nie piszą więc raczej nie tędy droga. Co do nad c542 - jeśli źródłem ma być tylko komputer to po co mi cd, nie lepiej lepszy wzmacniacz lub DAC? Ogólnie na kolumny + wzmacniacz moge wydać 3000-3500zł, z tym że 3500 to jeśli naprawde będzie warto. Sprzęt niekoniecznie nowy aczkolwiek używany chciałbym wcześniej obejżeć/posłuchać a na lubelszczyźnie od dłuższego czasu nie ma nic ciekawego na olx i allegro. Gatunków muzycznych, których słucham celowo nie podaje bo słucham dosłownie wszystkiego a sprzęt będzie służył też do oglądania filmów więc mocny bas się przyda. Teoretycznie mogę podjechać do Lublina na odsłuch ale są tam tylko 2 sklepy-Meloman z tego co czytałem jeśli dysponuje się budżetem takim jak moim to nawet nie zawracają sobie tobą głowy a nie lubie strasznie jak ktoś mnie traktuje w kategorii "po co tu przyszedłeś, to nie sklep dla ciebie" a odsłuch jak będzie się miało szczęście potrwa 15-30 min czyli za dużo się nie porówna (chyba, że tak wygląda odsłuch wszędzie). Drugi sklep to top hifi gdzie do 2000 są tylko Yamahy więc też szału nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko jakie rzeczy Ci imponują

Mnie imponują ludze i ich postawy, poświęcenie dla innych etc. Natomiast rzeczy materialne niekoniecznie, choćby gospodarz miał Spendory, Castle pod Ayonem i Naimem, a gawędził o swojej nieomylności i przekonywał o najlepszym guście, nieprzekonałoby mnie to i nie oczarowało;)

Gust każdy ma swój(autor może go do końca nie zna i tu jest pies pogrzebany) a narzucanie swojej estetyki w taki niewyszukany sposób bardziej odrzuca, niż zachęca.

 

Edit odsłuch to porównanie. 2 -3 kolumn na wzmacniaczu, kilka ulubionych i odpowiednich kawałków więc 1-2 godz. tak to wygląda. Jak 15 minut?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuje cos poczytać o tych JBL arena ale w necie prawie nic o nich nie piszą więc raczej nie tędy droga.

To znaczy że jak nie piszą to " nie tędy droga " ?

Dziwne podejście .

Masz o nich w ostatnim AV .

. Co do nad c542 - jeśli źródłem ma być tylko komputer to po co mi cd, nie lepiej lepszy wzmacniacz lub DAC?

Moze być DAC . Polecam Arcam rDAC z zasilaczem Teddy Pardo . Do tego program Foobar 2000 + wgranie ASIO .

No i jakże ważna i pomijana często kwestia - skąd będą pliki ?

Jak darmowy syf ściągany z sieci ( w większości tak jest ) to nie wiem czy jest sens inwestycji na droższy sprzęt .

Co innego samemu robione ripy chociażby programem EAC ale z oryginalnych płyt z dobrych wydań .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie imponują ludze i ich postawy, poświęcenie dla innych etc. Natomiast rzeczy materialne niekoniecznie, choćby gospodarz miał Spendory, Castle pod Ayonem i Naimem, a gawędził o swojej nieomylności i przekonywał o najlepszym guście, nieprzekonałoby mnie to i nie oczarowało;)

Gust każdy ma swój(autor może go do końca nie zna i tu jest pies pogrzebany) a narzucanie swojej estetyki w taki niewyszukany sposób bardziej odrzuca, niż zachęca.

 

Edit odsłuch to porównanie. 2 -3 kolumn na wzmacniaczu, kilka ulubionych i odpowiednich kawałków więc 1-2 godz. tak to wygląda. Jak 15 minut?

 

 

jak Ci imponują ludzie to zacznij ich ustawiać w pokoju i słuchać a nie wypowiadać się na temat urządzeń do odtwarzania muzyki. coś Ci się pomieszało chyba. To że ja Ci nie imponuję czy wręcz Cię do siebie zraziłem nie ma nic wspólnego z tematem dyskusji.

Można kogoś nie polubić ale nie docenić przez to dźwięku zestawu to pomyłka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych Jbl nie piszą dosłownie nic więc ciężko sobie nawet wyobrazić jaki to rodzaj dźwięku a z samodzielnym odsłuchem jest tak jak napisałem. Pliki będą głównie ze Spotify lub Tidal (tu nawet FLAC więc troche lepiej).

 

Arekm: tutaj przykładowe opinie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) . Nie moge teraz znaleźć ale gdzieś czytałem opinie gościa, który umówił sie tam na odsłuch i dosłownie po 15 minutach kazali mu słuchać szybciej bo już inny klient czeka ( więc jaki sens umawiania się). Obecnie słucham muzyki na jakiejś wieży samsunga (tragedia) oraz głównie na słuchawkach Creative Aurvana Live wpiętych w tą wieże i na nich w miarę mi się podoba więc może to wam da jakiś punkt odniesienia. Jak widać co bym nie kupił będzie to dla mnie ogromny przeskok i np. kable takie czy inne dużej różnicy mi robić nie będą :)

 

Wujek ma zestaw (nie wiem co dokładnie, być może dowiem się niedługo) na którym tony wysokie są strasznie syczące i dla mnie męczące, tego bym wolał uniknąć. Lubię czyste wysokie tony ale nie zbyt mocno narzucające się i kłujące w uszy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie imponują ludze i ich postawy, poświęcenie dla innych etc. Natomiast rzeczy materialne niekoniecznie, choćby gospodarz miał Spendory, Castle pod Ayonem i Naimem, a gawędził o swojej nieomylności i przekonywał o najlepszym guście, nieprzekonałoby mnie to i nie oczarowało;)

Gust każdy ma swój(autor może go do końca nie zna i tu jest pies pogrzebany) a narzucanie swojej estetyki w taki niewyszukany sposób bardziej odrzuca, niż zachęca.

 

Edit odsłuch to porównanie. 2 -3 kolumn na wzmacniaczu, kilka ulubionych i odpowiednich kawałków więc 1-2 godz. tak to wygląda. Jak 15 minut?

 

kompletnie bez sensu jest zaistniała sytuacja bo ludzie którzy nie zamierzają iść w coraz lepszy dźwięk stwierdzili że NAD 352 to słabiak a wyszło i ostało się tylko to że ja obrażam założyciela wątku - oczywiście ma prawo wybrać to co jemu się podoba i widać że jeszcze nie ma rozeznania ale ja najbardziej zanegowałem złą opinię o 352..

 

Także bez sensu jest że kłóciłem się z Adamem który sam posiada 356 ... a i Dynaudio choc nie są obiektem moich westchnień są marką którą trudno nie szanować za wiele ich konstrukcji (nie zaliczam do nich S25)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych Jbl nie piszą dosłownie nic więc ciężko sobie nawet wyobrazić jaki to rodzaj dźwięku a z samodzielnym odsłuchem jest tak jak napisałem.

Nie wiem o co Ci chodzi .

Pytasz co kupić , piszę a Ty nie bo nic o tych kolumnach nie piszą ...

A jak Ci napiszą to już będziesz wiedział ?

A co będziesz wiedział ?

Będziesz miał taki sam system w tym samym pokoju , tak samo ustawiony z tą samą muzyką i z takimi samymi preferencjami ?

 

Miłej zabawy w czytanie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Nad musi mieć dla Ciebie chyba znaczenie sentymentalne albo jesteś fanem Jarka i wszystko wiesz lepiej. Ja nienawidzę lejącego, dudniącego basu. A tak gra ten Nad.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sentymentu bo juz przeciez napisalem czy zamiast niego lepsza bedzia jakas yamaha ale widocznie jestes fanem tuska i nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Kolejny ktory nie wniosl nic do dyskusji ale pierwsze co zrobil to zaczął obrazac. Serio nie ma tu normalnych ludzi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam sentymentu bo juz przeciez napisalem czy zamiast niego lepsza bedzia jakas yamaha ale widocznie jestes fanem tuska i nie umiesz czytac ze zrozumieniem. Kolejny ktory nie wniosl nic do dyskusji ale pierwsze co zrobil to zaczął obrazac. Serio nie ma tu normalnych ludzi?

To nie było do Ciebie. Czytaj ze zrozumieniem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 26

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.