Skocz do zawartości
IGNORED

Onkyo 8150 czy Yamaha 602


Jack1960

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj,

to dwa pod względem funkcjonalnym bardzo podobne urządzenia. Różnice są słyszalne bardziej w brzmieniu. Yamaha lepiej sprawdzi się w mocniejszych gatunkach muzycznych, gwarantując brzmienie z bardziej wyeksponowanymi skrajami pasma i lekko wycofanym środkiem. Onkyo natomiast gra bardziej równo, dokładnie, bas jest trochę krótszy, nie tak eksponowany, ale za to lepiej kontrolowany, środek wyraźniejszy, góra dokładniejsza, bardziej szczegółowa, ale łagodniejsza. Wybór zależy od indywidualnych preferencji oraz kolumn, z jakimi będzie amplituner współpracował.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuch porównawczy obydwóch modeli.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 8150 i jestem zadowolony. Przyznam, że nie pomyślałbym, że onkyo ma górę dokładniejszą i bardziej szczegółową niż Yamaha, tym bardziej dziwi mnie opinia, że lepiej poradzi sobie w mocniejszych gatunkach. Ja jestem odmiennego zdania uważam że ogólnie do dynamicznego grania wybrałbym onkyo zresztą tak też zrobiłem.

Odrębną sprawa to dobór głośników i tu niestety nic się nie wypowiem bo jestem w trakcie poszukiwań i sam mam dylemat co wybrać.

Jedynym minusem jest błąd połączenia smartfona z amplituner - bywa, że może się zawiesić. Ja zrobiłem zalecany upgrade firmware i po kłopocie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Pozwolę się podpiąć pod ten temat. Jak uważacie, czy wspomniane Onkyo lub Yamaha, brzmieniowo będzie lepsze od wzmacniacza Denon PMA 710ae? Myślę nad zmianą całego zestawu i zainteresowała mnie opcja 2 klocków (amplituner stereo + cd) zamiast 3 klocków Denona, które mam obecnie (wzmak PMA710ae, cd DCD 710ae, odtwarzacz sieciowy DNP 720ae). Kolumny to AA phoebe III.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Zmiana na lepsze? Nie do końca. Na inne owszem.

Denon Gra cieplej , mniej dynamicznie i mniej kontrolowanym basem, choć ma go sporo. Yamaha gra dużo wyżej górą, w porównaniu do Denona mniej środka i lepiej kontroluje bas. W przypadku ONkyo bas jest podobny natomiast ma więcej średnicy i równą górę.

 

Skoro myślałeś o zmianie to znaczy żę coś Ci nie pasuje. Musiał byś określić co.

Gdyż zmiana owszem bedzie czy na lepiej? To zależy od tego co chcesz zmienic. Powiedział bym na coś innego.

 

Moim faworytem byłby Onkyo 8150 tylko z tego względu że wolę krótszy i bardziej kontrolowany bas.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zmienić zestaw na coś lepszego, a przy okazji może udałoby się zrezygnować z jednego klocka. Być może jakiś amplituner stereo (z funkcjami sieciowymi) + cd. A być może odtwarzacz cd (z funkcjami sieciowymi) + wzmacniacz stereo zintegrowany. Generalnie chciałbym zmienić sprzęt na klasę wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy wspomniane Onkyo lub Yamaha,  brzmieniowo będzie lepsze od wzmacniacza Denon PMA 710ae?  Myślę nad zmianą całego zestawu i zainteresowała mnie opcja 2 klocków (amplituner stereo + cd) zamiast 3 klocków Denona,  które mam obecnie (wzmak PMA710ae, cd DCD 710ae,  odtwarzacz sieciowy DNP 720ae). Kolumny to AA phoebe III

Słuchałem w dobrych warunkach na w sumie też detalicznych i niezłych kolumnach MA rx6 i taki zestaw denona grał naprawdę dobrze.

Pod onkyo dźwięk miał słabsze wypełnienie w basie i jaśniejszą średnicę, nieco gorsza dynamika. Na pocieszenie nieznacznie czytelniej w górze.

Plusy w postaci ilości wejść Onkyo tx nie przeważyły nad jednak przyjemniej grającym wzmaniaczem denona pma 720.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to półka wyżej bo nie specjalnie chwale brzmienie 720.

Wiec tak krok do przodu jest.

Ewentualnie ciekawą propozycją jest także zestaw Onkyo 9050 + CN7050, a jeśli wolisz brzmienie z nieco wiekszym wigorem przesunięte w dół skali to ten sam CD tylko z wzmacniaczem NAD 356 BEE.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przetestowałem Pioneera, Yamahę i Onkyo w tym przedziale (Denona nie wziąłem akurat pod uwagę) i Onkyo wygrało dynamiką w dole. Drobnym argumentem był też DAB+. Bas w Onkyo dla mnie jest bardziej punktowy, ale tak jak mówicie- wiele zależy od pomieszczenia i kolumn. Te elementy potrafią wiele zmienić o czym sam się przekonuje i dochodzi jeszcze najważniejsze....kwestia gustu .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.