Skocz do zawartości
IGNORED

Fezz Audio Silver Luna recenzja


mack10
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja się cieszę, że mamy fajny produkt polskiego producenta, zrobiony u nas na miejscu.

 

Jakbym miał wybierać pomiędzy jakimiś mingdami czy innymi yaquinami a silver luną, to bym brał nasz produkt bez zastanowienia.

Myślę, że na pierwszą lampę jest jak znalazł i można go używać od razu po zakupie, bo nie trzeba wymieniać chińskich dziadowskich lamp wstawionych na sztukę.

 

Oby tak dalej, życzę powodzenia i mam nadzieję, że będzie z tego międzynarodowy sukces.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się bardzo, że Fezz Audio Silver Luna znajduje co raz szersze grono odbiorców.

Nasz wzmacniacz można znaleźć nie tylko w Triple M w Holandii ale także, między innymi w Wielkiej Brytanii :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) ,

Niemczech, Turcji, Hiszpanii, a niebawem także w Rosji .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy Manufaktura dźwięku z Łodzi ma fizycznie na stanie Wasz wzmacniacz bo na ich stronie nie widzę?

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy Manufaktura dźwięku z Łodzi ma fizycznie na stanie Wasz wzmacniacz bo na ich stronie nie widzę?

 

Pozdrawiam

 

W Manufakturze Dźwięku dostępny jest nasz wzmacniacz od ręki w kolorze czarnym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Czy ktoś słuchał i może powie jak brzmi ten Fezz na tle np Lebena 300? co ciekawsze? ;)

 

Ale co tu porównywać, mam 300XS, patrz mój wpis numer siedem. Zdania nie zmienię może na początek to dobra i pod warunkiem że pierwsza, dobra alternatywa dla taniej chińszczyzny. Miałem kiedyś PL Prologue ONE daleko Fezzowi do niej, natomiast tani Cayin a50t to tutaj sprawa może być dyskusyjna że ten Cayin jest bardzo słaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Najgorsze to mieć do czynienia z zakompleksionym Polaczkiem, któremu dano odrobinę władzy.

"Beware of all those in whom the urge to punish is strong". Nietzsche.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co tu porównywać, mam 300XS, patrz mój wpis numer siedem. Zdania nie zmienię może na początek to dobra i pod warunkiem że pierwsza, dobra alternatywa dla taniej chińszczyzny. Miałem kiedyś PL Prologue ONE daleko Fezzowi do niej, natomiast tani Cayin a50t to tutaj sprawa może być dyskusyjna że ten Cayin jest bardzo słaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups coś poszło nie tak.

W Manufakturze Dźwięku w Łodzi mogłem odsłuchać w towarzystwie Usher N6361

Silver Luny.

Właśnie porównałem z Yaqinem ms30l I Vincentem hybrydą 237.

Silver Luna na tle ww wypadła najlepiej ,dźwięk całkowicie oderwany od głośników

piękna drobna detaliczna zwiewna góra pasma, bas energetyczny z wybrzmieniami

instrumentów, wokale naturalnie brzmiące czytelne,subtelnie zaznaczone miejsca

wykonawców ,ładne plany bliższe i dalsze. To wszystko na lampach "z kompletu".

Polecam odsłuch bo warto, sam postaram się wypożyczyć do domu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy

Vincentem hybrydą 237

Tego Vincenta miałem okazję czasem posłuchać - jest ok do nagłaśniania większych pomieszczeń gdzie jego moc jest wtedy dużym plusem bo walorów brzmieniowych wybitnych nie ma.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Seyv

Staram się być melomanem ale zamiłowanie do DIY czyni czasem ze mnie audiofila.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, pilot by się przydał, ale cena i przede wszystkim brzmienie rekompensuje tą niedogodność w zupełności.

 

Można to sobie oczywiście tak tłumaczyć ale wbrew pozorom głośność reguluje się dosyć często a piloty mają wzmacniacze w okolicy 1000PLN. Całe lata używałem Unitry bez pilota ale nigdy więcej chyba że będzie stał klocek w zasięgu ręki. Myślę że z wiekiem czy po pewnym czasie spada skłonność do tego typu kalkulacji i człowiek chce sprzęt który gra dobrze, jest wygodny w użyciu i cieszy oko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie w takim razie dodać jeszcze że wzmacniacz mógłby mieć osłonę na lampy. (Może w nowym modelu czy wersji).

 

Najlepszym rozwiązaniem wydają mi się konstrukcje ze schowanymi lampami (jak Copland CTA 405-A, CS-300 X czy LAR IA-30T mk2). Same osłony zwłaszcza w niektórych chińskich produktach są po prostu brzydkie i psują wizualnie projekt.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fezz Audio Maciej proszę opisać regulacje prądu we wzmacniaczu, może schemat,

fragment instrukcji .W popularnych 'chinczykach' jest auto-bias może ludzie boją

się takich regulacji?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie w takim razie dodać jeszcze że wzmacniacz mógłby mieć osłonę na lampy. (Może w nowym modelu czy wersji).

Aktualnie pracujemy nad osłoną lamp. Będzie dostępna jako opcjonalne wyposażenie.

 

Fezz Audio Maciej proszę opisać regulacje prądu we wzmacniaczu, może schemat,

fragment instrukcji .W popularnych 'chinczykach' jest auto-bias może ludzie boją

się takich regulacji?

Zdecydowaliśmy się na manualny bias aby uzyskać z układu największą możliwą moc. Niestety przy automatycznym biasie tracimy około 25% mocy.

Poniżej cytuję część instrukcji poświęconej ustawianiu biasu:

 

Zapoznaj się z rozkładem punktów pomiarowych:

• MR1, MR2, MR3 (kanału prawego)

• ML1, ML2, ML3 (kanału lewego)

Oraz potencjometrów regulacyjnych

• AR1 (wartość BIAS’u kanału prawego)

• AR2 (balans BIAS’u kanału prawego)

• AL1 (wartość BIAS’u kanału lewego)

• AL2 (balans BIAS’u kanału lewego)

PROCEDURA REGULACJI WARTOŚCI BIAS’U KANAŁU PRAWEGO

1) Używając multimetru cyfrowego w trybie automatycznego zakresu pomiaru

lub w trybie manualnym, na zakresie 750mV DC, dokonaj pomiaru wartości

napięcia pomiędzy MR2 i MR3.

2) Dokonaj regulacji balansu BIAS’u za pomocą potencjometru AR2 do wartości

możliwie bliskiej 0 mVDC (+/- 20mV).

3) Dokonaj pomiaru wartości BIAS’u pomiędzy MR1 i MR2 lub MR1 i MR3.

4) Dokonaj regulacji wartości napięcia BIAS’u za pomocą potencjometru AR1 do

wartości możliwie bliskiej 350 mV (+/- 20mV).

PROCEDURA REGULACJI WARTOŚCI BIAS’U KANAŁU LEWEGO

Adekwatnie do procedury kanału prawego, przy użyciu potencjometrów AL1 i AL2 i

punktów pomiaru ML1, ML2 i ML3.

 

Niestety rysunku nie udało mi się dołączyć do posta tak więc podaję link do pobrania z dropbox'a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie pracujemy nad osłoną lamp. Będzie dostępna jako opcjonalne wyposażenie.

 

 

Zdecydowaliśmy się na manualny bias aby uzyskać z układu największą możliwą moc. Niestety przy automatycznym biasie tracimy około 25% mocy.

Poniżej cytuję część instrukcji poświęconej ustawianiu biasu:

 

Zapoznaj się z rozkładem punktów pomiarowych:

• MR1, MR2, MR3 (kanału prawego)

• ML1, ML2, ML3 (kanału lewego)

Oraz potencjometrów regulacyjnych

• AR1 (wartość BIAS’u kanału prawego)

• AR2 (balans BIAS’u kanału prawego)

• AL1 (wartość BIAS’u kanału lewego)

• AL2 (balans BIAS’u kanału lewego)

PROCEDURA REGULACJI WARTOŚCI BIAS’U KANAŁU PRAWEGO

1) Używając multimetru cyfrowego w trybie automatycznego zakresu pomiaru

lub w trybie manualnym, na zakresie 750mV DC, dokonaj pomiaru wartości

napięcia pomiędzy MR2 i MR3.

2) Dokonaj regulacji balansu BIAS’u za pomocą potencjometru AR2 do wartości

możliwie bliskiej 0 mVDC (+/- 20mV).

3) Dokonaj pomiaru wartości BIAS’u pomiędzy MR1 i MR2 lub MR1 i MR3.

4) Dokonaj regulacji wartości napięcia BIAS’u za pomocą potencjometru AR1 do

wartości możliwie bliskiej 350 mV (+/- 20mV).

PROCEDURA REGULACJI WARTOŚCI BIAS’U KANAŁU LEWEGO

Adekwatnie do procedury kanału prawego, przy użyciu potencjometrów AL1 i AL2 i

punktów pomiaru ML1, ML2 i ML3.

 

Niestety rysunku nie udało mi się dołączyć do posta tak więc podaję link do pobrania z dropbox'a:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Pełna instrukcja obsługi jest do pobrania online w formacie PDF pod poniższym linkiem:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Właśnie ukazała się recenzja ‪FezzAudio‬ Silver Luna na www.hifipig.com .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wzmacniacz otrzymał wyróżnienie "HiFi Pig RECOMMENDED" z oceną 8,43/10 !!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja niektórym może sprawiać odrobinę kłopotu .

Proszę naświetlić sprawę ewentualnej zmiany lamp na inne np

KT77 lub podobne czy producent dopuszcza a jeśli tak to

jakie wówczas ustawienia ,ewentualnie lampy w przedwzmacniaczu.

Co można ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Regulacja niektórym może sprawiać odrobinę kłopotu .

Proszę naświetlić sprawę ewentualnej zmiany lamp na inne np

KT77 lub podobne czy producent dopuszcza a jeśli tak to

jakie wówczas ustawienia ,ewentualnie lampy w przedwzmacniaczu.

Co można ?

Jeśli regulacja biasu sprawi kłopot to jedynie tym osobom, które nie posiadają lub nie potrafią obsługiwać multimetru.

Cały proces sprowadza się do pomiaru napięcia pomiędzy 3 punktami pomiarowymi i kręcenia 2 pr'kami. Do tej pory żaden z naszych klientów nie zgłosił problemów z ustawianiem biasu.

Co do możliwości zamiany lamp.

Przed wymianą lamp na inne trzeba pr'ek poziomu biasu ustawić w pozycję minimum. Następnie wymienić lampy i ponownie ustawić bias. Zamiast EL34 Electro Harmonix, bez problemu możemy zastosować następujące lampy: 6L6, KT77, 6CA7, 6P3S, 6556, KT88, KT90. Oczywiście w przypadku lamp mocniejszych jak KT88, KT90 czy 6550 nie uzyskamy ich pełnej mocy z powodu ograniczonej wydajności prądowej zasilacza przystosowanego do zasilania lamp EL34.

Zastosowane standardowo lampy 12AX7 Electro Harmonix można wymienić na każde będące bezpośrednim zamiennikiem ECC83 .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

KONKURS High Fidelity i Fezz Audio

 

Zapraszamy do udziału w konkursie High Fidelity i Fezz Audio. Wzmacniacz Silver Luna ozdobił okładkę styczniowego wydania HF. Przygotowaliśmy specjalną wersję tego urządzenia, opartą na lampach 6N2P, z obudową w kolorze białym. Wystarczy, że do 20 marca przyślą państwo zdjęcie z lampą (dowolną, liczymy na waszą kreatywność) i zaznaczą w mailu, że zgadzają się na publikację tego zdjęcia w magazynie „High Fidelity” i na stronach firmy Fezz Audio – publikacja będzie związana wyłącznie z konkursem – a wzmacniacz może być właśnie wasz.

Wyniki ogłosimy w kwietniowym numerze magazynu High Fidelity i na stronach firmy Fezz Audio. Wybór będzie miał charakter subiektywny – jury złożone z dwóch osób z redakcji HF i dwóch osób z Fezz Audio wybierze to zdjęcie, które podoba się nam najbardziej. Informacje o konkursie można będzie znaleźć także na stronach z newsami oraz na stronach firmy Fezz Audio.

 

Adres, na który prosimy przesyłać zdjęcia to:

[email protected]

 

Zdjęcie nie powinno być większe niż 1500 pikseli w podstawie i powinno mieć format JPEG. W mailu muszą państwo zaznaczyć, że zgadzacie się na publikację zdjęcia oraz imienia oraz nazwiska. Powtórzmy: nieprzekraczalny termin nadsyłania zdjęć: 20 marca. ZAPRASZAMY!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Fezz Audio Maciej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Fezz Audio Maciej , czy wzmacniacz Fezz Silver Luna potrafi zagrać muzyke w rodzaju Black Sabbath na kolumnach Monitor Audio Gs20 ? mają 86 db ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam pytanie do Fezz Audio Maciej , czy wzmacniacz Fezz Silver Luna potrafi zagrać muzyke w rodzaju Black Sabbath na kolumnach Monitor Audio Gs20 ? mają 86 db ?

Dobry wieczór.

Niestety nie miałem możliwości zestawienia Silver Luny z kolumnami Monitor Audio Gs20.

Myślę, że warto by przetestować taką konfigurację, bo jeśli Silver Luna dała radę z Taga Harmony F200 to dlaczego nie miała by sobie poradzić z Gs20.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver Luna daje nawet nieźle radę z Harpiami Amstaff, więc prądu może trochę oddać. Możecie spróbować. Wzmak jest wrażliwy na kable.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciej, a jak sprawa wygląda w kwestii polityki zwrotów? Wiesz, taki sprzęt kupować wysyłkowo ... różne gusta odsłuchowe. W razie czego można się rakiem z takiego zakupu wycofać ? Nie chodzi mi o jakieś wady czy "coś". Po prostu rozmyślam się, posłuchałem, nie moja bajka, nie zaśpiewał w mojej konfiguracji tej co mam w domu ... chcę oddać i już. Jest takie coś możliwe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silver Luna daje nawet nieźle radę z Harpiami Amstaff, więc prądu może trochę oddać. Możecie spróbować. Wzmak jest wrażliwy na kable.

Prawda, potwierdzam, że to wyjątkowo wrażliwy sprzęt na kable. Świadczy to o tym, że Silver Luna, że nie narzuca własnego charakteru. Daje możliwość sprawdzenia każdego "podzespołu" systemu po kolei - nie tylko okablowania, ale też źródła czy kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam. Mam pytanie do Fezz Audio Maciej , czy wzmacniacz Fezz Silver Luna potrafi zagrać muzyke w rodzaju Black Sabbath na kolumnach Monitor Audio Gs20 ? mają 86 db ?

 

Witam!

 

Obawiam sie ,ze nie zagraja ale bedzie to winna glosnikow a nie wzmacniacza ,obecnie mam na sprzedaz monitor audio gs20 black piano (£700)

zdaje sie ze one nie lubia sie z ostra muzyka,co innego jazz,blues ,czy wczesny rock

naprawde dlugo kombinowalem z ustawianiem tych glosnikow i po przyjemnych wrazeniach jakie mialem po MA gr10, okazalo sie ze te glosniki swietnie nadaja sie do kina domowego ale nie do prawdziwego stereo,niestety... i obstawiam tu na konstrukcje samych skrzynek oraz mizerny roamiar membrany 6" pewnych rzeczy to nie zagra po prostu ,do tego dochodzi osobna skrzynia na glosnik dociagajacy dol pasma i zgranie jej rezonansu wraz glowna komora ,jeden bas reflex do przodu drugi do tylu czynni te kolumny niezwykle trudnymi do ustawienia i wymagajacymi sporo przetrzeni wokolo ,moglem sobie pozwolic na 75cm do tylu, m1.75 miedzy tweeterami oraz 87cm do boku i to byl dla mnie koniec przygody z MA ,przesiadlem sie na horns mummy mk II oraz chwilowo mam na odsluchu herberth hl5 ,oba glosniki graja zgola odmenie i zagraja wszystko po odpowiednim wypozycjonowaniu , ale nie bede sie tu rozspisywal

 

pozdrawiam

 

Czy ktoś słuchał i może powie jak brzmi ten Fezz na tle np Lebena 300? co ciekawsze? ;)

 

Witam!

 

mam mozliwosc zrobienia porownania do Leben cs660p wraz z dedytkowanym pre amp'em jesli by cie to interesowalo, obecnie zamienilem sie z wlasciecielwm ow wzmacniacza na kolumny ,on wizol moje Horns.pl Mummy mk2 a jak mam jego Hererthy hl5

 

Pozdrawiam

 

Prawda, potwierdzam, że to wyjątkowo wrażliwy sprzęt na kable. Świadczy to o tym, że Silver Luna, że nie narzuca własnego charakteru. Daje możliwość sprawdzenia każdego "podzespołu" systemu po kolei - nie tylko okablowania, ale też źródła czy kolumn.

 

Zgadzam sie calkowicie,nawet na podstawowym kablu Gigawatt lc-1 mk3 i Auditorium 23 slychac pozytywny wplych tych komponentow ,nie wspominajac co daje przesiadka na stare Lampy z okresu 1940-1960, stare RFT oraz GE zjadly na sniadanie te nowe Chinskie lampy zalaczone ze wzmacniaczem(rozlazy bass oraz problemy ze srodkiem i gora pasma przy przekroczeniu 10:30 na galce)

 

bardzo spokojne i muzyczne granie z przepiekna srednica i slodka gora,bass szybszy i pod kontrola ,owszem kt88 daje lepszy dol ale na NOS RFT lub GE lub RCA srednica i gora jest przyjemniejsza i naturalna ,muzykalna bardzo

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez Lucas_56377
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nowe Chinskie lampy zalaczone ze wzmacniaczem

Chińskie ? Przecież w zestawie z Silver Luną dostajemy ruskie Electro Harmonixy .

U mnie te "podstawowe" EH w zestawieniu z kolumnami Pylon Diamond 25 trzymają bas jak należy. Nie ma mowy o rozlazłości.

Fakt faktem, że nie słucham głośniej niż na "3" czyli na godz. 9-tej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.