Skocz do zawartości
IGNORED

Amplituner sieciowy do 2000pln + kolumny do 20m2


Raf_kk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przymierzam się do amplitunera sieciowego w cenie do 2000pln. Pomieszczenie odsłuchowe 4,5m x 4,5m. Wysokie 2,4m.

Poszukuję raczej neutralnego brzmienia z uwagi na rodzaj słuchanej muzyki. Słucham wszystkiego w zależności od nastroju. Bardziej szukałbym cieplejszego brzmienia niż ostrych szczegółów w gorze pasma. Szukam dynamicznego dołu i zrównoważonego środka pasma. Góra oczwiście im więcej szczegółów tym lepiej ale budżet nie pozwoli na wszystko.

Zależy mi na funkcjach sieciowych takich jak strumieniowe odtwarzanie muzyki z PC, Ipada, Iphone czy z urządzeń z androidem. Tak więc tutaj airplay i bluetooth.

Radio internetowe również będzie używane, także dobrze aby było podłączenie z siecią- idealnie byłoby z wifi ponieważ okablowanie mieszkania nie wchodzi w grę.

 

Myślałem o Marantz MCR510. Drugi typ to onkyo 8050 ale tam nie ma wifi a do radia internetowego być musi. 8150 ma wszystko co potrzeba ale budżetowo za drogi. Proszę o ewentualnie inne propozycje.

 

Dodatkowo zamierzam zakupić kolumy 2.0. Wstępnie myślałem o Pylon Pearl 25 z uwagi na dosyć pochlebne opinie. Ewentualnie indiana line 550. Chodzi o takie które lepiej poradzą sobie w dole pasma.

Jeżeli idealnie dla kolumn jest aby je odsuąć od sciany to moze byc problem z miejscem wiec moze otwor bass reflex z przodu?

 

Jeżeli będziecie mieli jakiekolwiek sugestie, chętnie je odczytam.

 

W załączniku dodaję układ pokoju.

 

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi i mam nadzieję że przydadzą się inym czytelnikom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę Twoje wymagania oraz wielkość pomieszczenia odsluchowego i założony budżet, spójrz proszę na dwa amplitunera Onkyo TX-8150 oraz Yamaha R-N602. To urządzenia w pełni wyposażone pod względem sieciowym, dodatkowo gwarantujące wysoką jakość dźwięku. Amplitunera te znacznie lepiej poradzą sobie z nagłośnieniem Twojego salonu, niż MCR511, który jest bardzo dobrym urządzeniem, jednak raczej sugerowanym do mniejszych pomieszczeń i kolumn raczej podstawowych.

Co do kolumn, to sugerowałbym dwa warianty, podany przez Ciebie Pylon Audio Pearl 25 lub lepsze i mocniejsze Audio Pro Black Diamond V3.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oraz oferty finansowej dla klubowicza jestem do dyspozycji, pisz o wycenę na maila. Jeśli masz taką możliwość, zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli idealnie dla kolumn jest aby je odsuąć od sciany to moze byc problem z miejscem wiec moze otwor bass reflex z przodu?

Może bas jakoś okiełznasz, ale na jakąkolwiek scenę nie licz. Przy takim ustawieniu to będzie brzęczało co najwyżej..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem właśnie nad ONKYO 8150 jako ten idealny, ale cenowo troche wykracza ponad budżet- najtaniej 2300, a ja nie chciałbym przekraczać 2000, ponieważ często jest tak że wszystko wydajemy na lepszy sprzęt a później do tego najtańsze kable z rolki, a tego chciałbym uniknąć, stąd taki budżet :)

 

Co do kolumn to wyglądają bardzo efektownie i pasmo wg danych też robi wrażenie, ale czy zagrają zauważalnie lepiej od Pylonów? Rozważałem też Indiana Line 550 lub Monitor Audio MR4 a także Roth Oli RA3(tutaj nie jestem pewien zadowalającego dołu).

 

P.S.

Co do moich obaw odnośnie dołu pasma Roth Oli RA3 zaznaczam, że nie jestem miłośnikiem typowej "techniawki".

Szukam możliwie uniwersalnego źródła, które przeciętnie wykształconemu narządowi słuchu pozwoli się cieszyć większością utworów :)

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję za sugestie/opinie!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

Co do kolumn, to sugerowałbym dwa warianty, podany przez Ciebie Pylon Audio Pearl 25 lub lepsze i mocniejsze Audio Pro Black Diamond V3.

...

Kolego czy macie możliwość odsłuchania tego onkyo z ww kolumnami w salonie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bym na Twoim miejscu brał Denona AVR-X1200W jest to znacznie lepszy model od poprzednich, fajnie gra w dodatku ma mnóstwo opcji sieciowych i połączeniowych

Dobry x1200 jest jak na tanie kino, ale do jakości tych amplitunerów stereo ma bardzo daleko, a funkcje sieciowe i jakość połączeń mają też i lepszej jakości. Co porównywać taką kinową mielonke z nimi?

Jak onkyo 8150 drogie , popatrz na 8130 za 1700 zł bez bth i wifi i nieco gorszym dackiem. Posłuchaj tych pylon pearl przed kupnem, bo warto by tu kupić lepsze kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry x1200 jest jak na tanie kino, ale do jakości tych amplitunerów stereo ma bardzo daleko, a funkcje sieciowe i jakość połączeń mają też i lepszej jakości. Co porównywać taką kinową mielonke z nimi?

Jak onkyo 8150 drogie , popatrz na 8130 za 1700 zł bez bth i wifi i nieco gorszym dackiem. Posłuchaj tych pylon pearl przed kupnem, bo warto by tu kupić lepsze kolumny.

 

zgadzam się jak chcesz stereo, ale jak masz ograniczony budżet korzystasz z konsoli, oglądasz filmy a czasem chcesz posłuchać muzyki to w tym budżecie nic lepszego nie wykombinujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie 8150 albo Yamaha 602 były by najlepszym wyborem ALE, biorąc pod uwagę budżet wolał bym wybrać tańszy Yamaha RN500 + Akces pointa za 100 zł który zapewni Ci WiFi, a rożnice z elektroniki wrzucić w kolumny.

 

Magnat Quantum 677, Dali Zensor 7, QAcoustic 3050.

 

W razie zainteresowania napisz. Zrobimy pormocyjną dobra cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Faktycznie 8150 albo Yamaha 602 były by najlepszym wyborem ALE, biorąc pod uwagę budżet wolał bym wybrać tańszy Yamaha RN500 + Akces pointa za 100 zł który zapewni Ci WiFi, a rożnice z elektroniki wrzucić w kolumny.

 

Magnat Quantum 677, Dali Zensor 7, QAcoustic 3050.

 

W razie zainteresowania napisz. Zrobimy pormocyjną dobra cenę.

To ze magnaty sa niedoścignione z tej trójki pod względem basu to wiem, ale czy góra jest satysfakcjońujaca, aby usłyszeć cos oprócz basu?

Jak sie maja do pozostałych dwóch? I jak je porównać z audio pro black diamond?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ze magnaty sa niedoścignione z tej trójki pod względem basu to wiem, ale czy góra jest satysfakcjońujaca, aby usłyszeć cos oprócz basu?

Jak sie maja do pozostałych dwóch? I jak je porównać z audio pro black diamond?

 

A gdzie przeczytałeś żę Magnaty to sam bas?

Są to bardzo spójne. Dali Zensor ma więcej średnicy gra nieco lepszym stereo od 677, Ale są też słabsze. Jeśli ktoś lubi głośne słuchanie to Magnat lepszy. Dali z kolei droższy.

QAcoustic ma najwięcej góry ze wszystkich. ładny bas , bliżej mu do Dali z większą gorą.

 

Posłuchaj chociaz jednych z :

Zensor 7

QA 3050

Magnat 677

Audio Pro Black V3

 

i określ co Ci się podobało co nie. Wtedy bedziemy polecać ewentualnie inne. I zrobimy wycenę.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz taką możliwość weź na odsłuch do siebie monitory Guru Junior, skonstruowane do ustawienia tuż przy ścianie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Byłem w weekend w salonie DENON i słuchałem tych kolumn

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

w porównaniu do dali zensor 4 grały wg mojej oceny o klasę lepiej. Dali jakby przytłumione, bez grama detalu, a cantony zagrały bardzo czysto w całym paśmie.

Słuchaliśmy dżemu i oldfielda na wzmacniaczy marantz. Te same kable.

 

Czy któreś z poniższych kolumn bedą grały porównywalnie do cantonow?

 

Moje poszukiwania zawezyly sie do

QA3050

Audio Pro black v3

Pylon pearl 25

magnat quantum 677

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Magnat najbliżej, ale nie ma aluminiowych membran, wiec dzwiek jest jednak innej barwy. Podobnie detaliczne są QA3050.

 

W razie pytań lub wycen zapraszam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 8150 porównywałem pylony pear 25 i ma mr4. Perły od razu mi się spodobały kupiły mnie dynamiką, ale po odsłuchaniu kilku płyt stwierdziłem że kupię mr4. Mają świetne stereo. Oczywiście jak ktoś lubi taką ekspresję, żywiołowość to jak najbardziej perły. Mr 4 natomiast wciągają niesamowicie i chociaż pierwsza decyzja była pylony to po kilku zmianach kolumn na tym samym utworze wygrały mr4, pokazywały więcej szczegółów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.