Skocz do zawartości
IGNORED

Yamaha ax-900 fakty i mity


radark
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

a teraz wszyscy wróćmy do Yamahy :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quad 77, Roksan Kandy, Luxman wymieniony przez disco... ale po co wymieniać jak Ty i tak ich nigdy nie posłuchasz....

A ty ich sluchales na tych samych kolumnach co 830ES?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ty ich sluchales na tych samych kolumnach co 830ES?

Retoryka a'la Dzierżyński, pasuje...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Brak slow, jeszcze raz pytam, przesluchales te wszystkie wzmacniacze w jednym systemie? Jesli nie to gowno slyszales a twoje opinie sa wsrte tyle co zeszloroczny snieg

 

A teraz idz dalej si lansowac ze wspoltworzyles jakas grupe krakowska i ktos cie zaprosio na zamkniety odsluch na as

 

Folguj ze słowami bo póki co jesteś za cienki w uszach. Znam 830 ES i wiele innych wzmacniaczy z tej serii. Znam także konstrukcje o których pisze. Nie dywaguje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludki, sfolgujcie z tym dosrywaniem, każdy ma inny słuch. Dźwiękowy jazgot dla kogoś może oznaczać jako dźwięk szczegółowy i neutralny, komuś innemu pasuje ciemny przekaz itp., Przykład: słuchawki Beyerdynamic DT 990 PRO to dla niektórych ostro brzmiące nauszniki. Ja, po wpięciu ich do dziurki Audiolaba 8000S, mam banana na gębie, bo ni cholery nie chcą mi wiercić uszu, w ogóle bardzo przyjemny przekaz, a nie mam żadnych nienormalnych ubytków w słuchu jak na swój wiek.. Wszystko, to kwestia spasowania klocków, akustyki pomieszczenia (chyba najważniejsze) i właśnie... osobiste preferencje co do przekazu...

Pozdrawiam, Radek

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez hardeol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ax-900 to jednak legenda. Tyle komentarzy.

I w jednym temacie go stawiają z Krell, Copland, Roksan i 830 ES.

 

Niestety cały ten temat ukazał, że dla ludzi, którzy sięgają finansowo tylko do AX-900 nie ma tu wiele miejsca. Wogle to skandal jak śmiał się o takie Ax pytać :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha AX-900, budżetówka o mało wciągającym brzmieniu, mocno do przodu bez czarowania, taki to dźwięk... Jak coś co kosztowało ledwo 1300DM po 30 latach może być wystawiane na alledrogo za grubo ponad 1tyś zł?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez zeta-j
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1350DM

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat wzbudził sporo emocji, myślę że mówienie w kategoriach lepszy-gorszy nie ma większego sensu, każdy ma swoje preferencje brzmieniowe, cena też nie jest dobrym wyznacznikiem. Wiele drogich konstrukcji hi-end dla mnie odpada w przedbiegach, do rocka czy metalu szczególnie starego się kompletnie nie nadaje, wiec też mógłbym stwierdzić że są gorsze od klocków typu tańsze nady czy rotele które w tej muzyce się sprawdzają jak trzeba. Tego ax-900 na razie sobie opuszczam może kiedyś z ciekawości...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście drodzy panowie ,że założyciel wątku nie bierze udziału w dyskusji ? I wcale mu się nie dziwię że milczy po przeczytaniu tego całego syfu. Kolega zadał proste,zwięzłe i logiczne pytanie, a tu zamiast odpowiedzi mamy istną wojnę. To nie pierwszy i na pewno nie ostatni wątek w którym kol. discomaniak próbuje wszystkim razem i każdemu z osobna udowodnić że jest najbardziej osłuchanym człowiekiem w Polsce. Niestety przez te słowne przepychanki sens wątku jest zatracany i schodzi na zupełnie inne boczne tory. Takich wątków na forum z "udziałem" kol. discomaniak jest niestety sporo i do niczego one nie prowadzą. Nie mam zamiaru umniejszać wiedzy, ale litości- trzeba być choć trochę tolerancyjnym na gusta i preferencje muzyczne innych. To co podoba się Kowalskiemu dla Nowaka może być totalnym badziewiem. Pozdrawiam i bez nerwów panowie.

ed. kolega się odezwał gdy to pisałem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez marek2603
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

I w jednym temacie go stawiają z Krell, Copland, Roksan i 830 ES.

 

Polecam czytanie ze zrozumieniem. Nikt nie stawia w jednym rzędzie AX-900, Krella i Coplanda. Powstał temat wzmacniacza do 4000 PLN i konkurencji dla 830 ES który jest wart 1/4 z tej kwoty a i w tej cenie nie jest udany zakupem. To że Bumpalump tyle za niego dał nic nie znaczy jednak podobno szukał wzmacniacza do 4000 PLN. Handlarz zrobił interes życia. AX-900 to przyzwoita budżetówka - o tym też było.

 

To nie pierwszy i na pewno nie ostatni wątek w którym kol. discomaniak próbuje wszystkim razem i każdemu z osobna udowodnić że jest najbardziej osłuchanym człowiekiem w Polsce.

 

Masz stanowczo zbyt bujną wyobraźnię. Chciałem uchronić jedynie założyciela wątku przed zakupem Sony ES do Focali. Przy okazji ujawnił się Bumpalump który ujawnia się w setkach innych wątków za każdym razem polecając to samo: Sony TA-F670ES. Przy okazji nie omieszkał pochwalić się że sam ma 830 ES i uważa go za najlepszy zakup do 4000 PLN. Oczywiście uważać może co nie znaczy że tak jest. Stąd przykłady innych modeli które można kupić za tę cenę. Tak się składa że forum czytają różni ludzie. Szkoda żeby dali się nabierać na wpisy debiutanta który uważa się za guru.

Co do mnie: od dawna nie udzielam się w takich wątkach. Szkoda mi czasu. Nie niosę ze sobą kaganka oświaty. Szkoda czasu. Mam ważniejsze rzeczy.

Założyciel wątku otrzymał ode mnie kilka sugestii na PW.

Edytowane przez discomaniac71
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki jest twoj problem? Nie dopuszczasz do siebie mysli ze jednak ktos moze miec inne zdanie niz twoje?

 

Co jest zlego w polecaniu sprzetu ktory sie osobiscie mialo i zna sie bardzo dobrze? I nie prawda jest ze zawsze polecam to samo.

 

Ktorys raz z rzedu przypominam, ze w ciemno sprzetu nie kupowalem, a fakt ze kupilem wlasnie ten model swiadczy o tym ze zagral najlepiej.

 

Mozesz miec inne preferencje ale nie narzucaj na sile innym swojego zdania. Swoja droga to handlarz nie zrobil zadnego interesu bo sprzęt byl sprowadzony przez osobe prywatna z niemiec od 1 wlasciciela.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdemu pasuje co innego.

Cały spór zaczyna się od tego, który wzmacniacz zjada który na śniadanie, nie biorąc pod uwagę kolumn i reszty toru, nie mówiąc już o upodobaniach słuchającego.

Osobiście miałem 570ES i oprócz miłego basu nie zachwycił mnie niczym. Podłączyłem go pod 3 pary kolumn (Acoustic Research, Tannoy oraz polecane Arcusy) i nie wykazał się. Zdaję sobie jednak sprawę, że kupiłem podstawowy model, a i kolumny nie klasowe. Mimo to tyle było tu piania na jego temat, że go wziąłem. Jedyna zaleta to, że łatwo go odsprzedałem.

Grał ładnie basem, ale średnica była z tyłu, a tego nie daruję.

 

Co do Yamahy - większość ich wzmacniaczy z tego okresu (A720, A1020, AX700, A1020, A1000) mają świetną cechę, czyli grają przestrzennie, z wyraźnym wokalem. Podłączysz do kiepskich kolumn to wydobędzie coś ciekawego, podłączysz do lepszych to cieszysz się przyzwoitym dźwiękiem. Dlatego znalazły taką popularność u początkujących. Przewaliłem kilka wzmacniaczy z podobnej półki cenowej przez ostatnie 2 lata i A720 ciągle u mnie stoi. Wszystko grało za bardzo liniowo, cofało wokale, wypychało bas. Tutaj może dźwięk bez wybitnego wyrafinowania i szczegółowości, ale za 500zł? Mięciutki, kontrolowany bas? Rewelacja w budżetowej sferze.

Oczywiście jest kilka spraw, które denerwują i uświadamiają mi, że to budżetowy sprzęt.

 

 

Tak również należy traktować AX-900 - świetnie zbudowany wzmacniacz do pewnej kwoty i zadowalający dźwięk dla początkujących.

Czy można lepiej w tej cenie? Na pewno, zależy co komu pasuje.

Właścicielowi odradziłem wymianę na AX-900 z obecnej Yamahy, bo z Tonsilem uważam, że nie będzie mu się przyjemnie tego słuchało.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez maniek21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość discomaniac71

(Konto usunięte)

Wiesz jaki jest twoj problem? Nie dopuszczasz do siebie mysli ze jednak ktos moze miec inne zdanie niz twoje?

 

Co jest zlego w polecaniu sprzetu ktory sie osobiscie mialo i zna sie bardzo dobrze? I nie prawda jest ze zawsze polecam to samo.

 

Ktorys raz z rzedu przypominam, ze w ciemno sprzetu nie kupowalem, a fakt ze kupilem wlasnie ten model swiadczy o tym ze zagral najlepiej.

 

Mozesz miec inne preferencje ale nie narzucaj na sile innym swojego zdania. Swoja droga to handlarz nie zrobil zadnego interesu bo sprzęt byl sprowadzony przez osobe prywatna z niemiec od 1 wlasciciela.

 

Ja nikomu niczego nie narzucam i pisałem o tym sto razy. Warto żeby ktoś kto dokonuje wyboru wiedział że do 1000 PLN od 830 ES jest sporo lepszych pieców. A do 4000 PLN to w ogóle nie ma o czym mówić. Nie znam drugiej osoby która kupując wzmacniacz do 4000 PLN w ogóle brałaby pod uwagę Sony ES. To nie o Twój wybór chodzi ale o to że Twoje posty czytają inni.

 

Każdemu pasuje co innego.

Cały spór zaczyna się od tego, który wzmacniacz zjada który na śniadanie, nie biorąc pod uwagę kolumn i reszty toru, nie mówiąc już o upodobaniach słuchającego.

Osobiście miałem 570ES i oprócz miłego basu nie zachwycił mnie niczym. Podłączyłem go pod 3 pary kolumn (Acoustic Research, Tannoy oraz polecane Arcusy) i nie wykazał się. Zdaję sobie jednak sprawę, że kupiłem podstawowy model, a i kolumny nie klasowe. Mimo to tyle było tu piania na jego temat, że go wziąłem. Jedyna zaleta to, że łatwo go odsprzedałem.

Grał ładnie basem, ale średnica była z tyłu, a tego nie daruję.

 

Co do Yamahy - większość ich wzmacniaczy z tego okresu (A720, A1020, AX700, A1020, A1000) mają świetną cechę, czyli grają przestrzennie, z wyraźnym wokalem. Podłączysz do kiepskich kolumn to wydobędzie coś ciekawego, podłączysz do lepszych to cieszysz się przyzwoitym dźwiękiem. Dlatego znalazły taką popularność u początkujących. Przewaliłem kilka wzmacniaczy z podobnej półki cenowej przez ostatnie 2 lata i A720 ciągle u mnie stoi. Wszystko grało za bardzo liniowo, cofało wokale, wypychało bas. Tutaj może dźwięk bez wybitnego wyrafinowania i szczegółowości, ale za 500zł? Mięciutki, kontrolowany bas? Rewelacja w budżetowej sferze.

Oczywiście jest kilka spraw, które denerwują i uświadamiają mi, że to budżetowy sprzęt.

 

 

Tak również należy traktować AX-900 - świetnie zbudowany wzmacniacz do pewnej kwoty i zadowalający dźwięk dla początkujących.

Czy można lepiej w tej cenie? Na pewno, zależy co komu pasuje.

Właścicielowi odradziłem wymianę na AX-900 z obecnej Yamahy, bo z Tonsilem uważam, że nie będzie mu się przyjemnie tego słuchało.

 

Bardzo rzeczowy wpis. Mogę Ci odpowiedzieć dlaczego masz jeszcze A-720. Jest jej bardzo blisko do A-1020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zauważyliście drodzy panowie ,że założyciel wątku nie bierze udziału w dyskusji ? I wcale mu się nie dziwię że milczy po przeczytaniu tego całego syfu. Kolega zadał proste,zwięzłe i logiczne pytanie, a tu zamiast odpowiedzi mamy istną wojnę. To nie pierwszy i na pewno nie ostatni wątek w którym kol. discomaniak próbuje wszystkim razem i każdemu z osobna udowodnić że jest najbardziej osłuchanym człowiekiem w Polsce. Niestety przez te słowne przepychanki sens wątku jest zatracany i schodzi na zupełnie inne boczne tory. Takich wątków na forum z "udziałem" kol. discomaniak jest niestety sporo i do niczego one nie prowadzą. Nie mam zamiaru umniejszać wiedzy, ale litości- trzeba być choć trochę tolerancyjnym na gusta i preferencje muzyczne innych. To co podoba się Kowalskiemu dla Nowaka może być totalnym badziewiem. Pozdrawiam i bez nerwów panowie.

ed. kolega się odezwał gdy to pisałem

Amen

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasno u gory, sucho na srednich przez co ma sie wrazenie jakby srednica byla podbita, basu jeet sporo ale jednostajnego, obecnie ceny sa przesadzone przynajmniej 2 krotnie, realnie warty jest z 900zl i jak za te pieniadze to jest nawet fajnie zbudowany ale mozna lepiej za takie pieniadze a jego legenda powstala w gronie uzytkownikow tonsili

 

Zgadzam się w całości.

Miałem ten wzmacniacz i poza tym, że oddawał sporo mocy i robił sporo hałasu, nie urzekł mnie ani trochę. Nawet w zestawieniu z kolumnami spokojnymi na górze.

 

Infinity Kappa 8.2i to nie sa jasne kolumny na tyle by stwierdzic ze polaczenie ich z AX-900 to zle zestawienie pod wzgledem barwy dzwieku.

 

 

Faktycznie kappy to za niska polka jakosciowa dla tej Yamahy, smiechlem

 

 

AX-700 akurat mialem u siebie, na moich kolumnach tez sie niczym nie popisal, podobnie jak AX-900 z kappami wyszly tu braki dynamiki i selektywnosci niskich tonow, a srednica brzmiala jakbym sluchal gdm 18/80 z altusów

 

 

Próbowałem Kappy 8.2 (tuż przed zakupem) z AX 900 i było dokładnie jak piszesz.

Za chwilę podłączyłem Marantza PM-75 i po kilku minutach wiedziałem, że biorę te kolumny i będę za jakiś czas szukał do nich czegoś jeszcze lepszego, ale to juz poza tematem wątku.

Wcześniej wydawało mi się, że problemem w moim systemie są kolumny, źródło, akustyka. Głównym problemem była ta Yamaha.

 

Osobiście nie pchałbym się w AX900, moim zdaniem w cenie w jakiej obecnie pojawia się na portalach aukcyjnych można kupić sporo ciekawszych konstrukcji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yamaha a720 ladna gora gra z dominacja srednicy i gory. Bas jest szybki ale płytki nie tak fajny jak w sony. Mnie osobiscie ciekswi harman kardon ze statej serii dual mono pm665. Chetnie wpialbym ta maszynę u siebie ake rzadko sue trafiaja. Co do sony z serii es dzis porownywalem granie 730 i 570 i powiem roznica na plus dla 730 jest ale jak dla mnie subtelna nie taka duza aby doplacac do 570tki drugie tyle

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Harmana 655VXi, zagrał gorzej niż A720. Mniej przestrzenni było, choć bas lepiej kontrolowany.

Poza tym - posiadałem dwa egzemplarze i każdy technicznie był złomem, strasznie ciężko kupić dobry.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek mowa o 665 a nie 655 który jest zupelnie inna konstrukcja. Ten pierwszy to dual mono soludna topowa kobstrukcja z lat 80tych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tego sprzedawcę to chyba trochę poniosło :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maniek mowa o 665 a nie 655 który jest zupelnie inna konstrukcja. Ten pierwszy to dual mono soludna topowa kobstrukcja z lat 80tych.

Wiem wiem, zapomniałem dopisać, że chodzi mi o inny wzmacniacz :)

No i trzeba nadmienić, że wersje z Vxi i bez podobno się od siebie różnią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.