Skocz do zawartości
IGNORED

Haiku Audio - polskie wzmacniacze. Zna ktoś?


larson3
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiem krótko, jeśli ktoś jak Haiku wprowadza tak grający produkt za 4 tys. zł to tylko bić brawa. To jest poziom grania na poziomie przynajmniej 6-8 tys. zł. Z Harpiami Pastel wspaniała para. Davis Acoustics ciężko ocenić po niższym modelu (Matisse), ale potencjał duży.

Czy wybiorę Haiku czy Cayina pewności nie mam, ale polecam szczerze

słuchałem Bright z jakimiś monitorami Harpia i było KOSZMARNIE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użytkownik Lutek dnia 04.07.2016 - 20:11 napisał

> stempur

Tylko, ze jakosc dzwieku kreuja przede wszystkim kolumny i pomieszczenie, wiec trzeba by posluchac wzmcniaczy Haiku ze swoimi paczkami aby cos konktretnie powiedziec o ewentualnych roznicach w brzmieniu, a ja mam zbyt duze szafki (na starych koaksjalach Tannoy-a) aby wozic na odsluchy. Male Rehdeko tez sa, ale nie ma jak dzwiek z Tannoy-i :-)

A moze Ciebie interesowaloby brzmienie Tannoy-i, na nich porownanie tych wzmakow i moglbys wpasc do mnie ? Zapraszam.

 

Witam Pana miałem przyjemnośc Pana zapoznać pare lat temu jak przywiózł Pan swoje paczki i robiliśmy porównanie z DC 10 ,tak czy inaczej zapraszam ponownie do Zielonej Góry juz w nowym starym salonie na Dworcowej 16.

 

Pewnie chetnie bym porownal swojego Cayin-a A88T z Haiku we wspolpracy z moimi DIY Tannoy-ami ale te moje paczki maja po 105 l i kazda wazy prawie 50 kg, tak, ze troche problem z zapakowaniem do samochodu. Gdyby przy okazji jeszcze mozna by czegos ciekawego posluchac u kolegow z "Lubuskich odsluchow", to bylaby wieksza motywacja, ale "Lubuskie" zupelnie ucichly od grudnia 2012 r. Pisalem w grudniu zeszlego roku do Berberysa (Bartka), ale bez odzewu. Nie wiesz co sie z nimi dzieje - Bartkiem i Lucmasterem (Lukaszem) ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta kombinacja grała nieprzyjemnie analitycznie i sucho.

 

To ciekawe spostrzeżenia ale jak to mówią każdy ma prawo do swej opini ,ciekawi mnie gdzie to słuchałeś ?,mam oczywiście zupełnie odmienne zdanie na temat akurat tego połączenia Haiku+Harpia,zresztą ja od wielu lat lubię wyroby których nie ma w każdym sklepie, akurat te firmy + jeszcze dodałbym kolumny Wigg Art to są oczywiście wg. mojej opini warte zainteresowania ,zresztą bronią się doskonale w porównaniu do bardziej znanych firm.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciekawe spostrzeżenia ale jak to mówią każdy ma prawo do swej opini ,ciekawi mnie gdzie to słuchałeś ?,mam oczywiście zupełnie odmienne zdanie na temat akurat tego połączenia Haiku+Harpia,zresztą ja od wielu lat lubię wyroby których nie ma w każdym sklepie, akurat te firmy + jeszcze dodałbym kolumny Wigg Art to są oczywiście wg. mojej opini warte zainteresowania ,zresztą bronią się doskonale w porównaniu do bardziej znanych firm.

Na ostatnim AVS - teoreteycznie pasujące połączenie było bardzo niestrawne

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatnim AVS - teoreteycznie pasujące połączenie było bardzo niestrawne

 

Niestrawność była powodem daca MF w pierwszym dniu i połowIe drugiego na AS potem było juz zdecydowanie lepiej ale to zasługa dac Citrone.

 

1. zależy co kto lubi

2. mi się podobało i z tego co wiem to połączenie przykuwa uwagę więcej osób

3. tak, mam świadomość, że nie każdemu podejdzie

4. szacun dla każdego, który uważa, że AP to dobre kolumny, czyli patrz pkt 1 :)

 

No ja np. nie lubię...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestrawność była powodem daca MF w pierwszym dniu i połowIe drugiego na AS potem było juz zdecydowanie lepiej ale to zasługa dac Citrone.

 

 

 

No ja np. nie lubię...

to nie sprawdziliście toru przed tak istotną imprezą? :) Niby DAC wyciął cały bas?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzedam VITUS RI100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie sprawdziliście toru przed tak istotną imprezą? :) Niby DAC wyciął cały bas?

 

Jak mówią człowiek całe życie uczy sie a najlepiej na swoich błędach...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin, analitycznie i sucho? No to jestem w szoku. No chyba że Harpia tak narzuca swój charakter. Mam tego Brighta w domu, z rożnymi kolumnami słuchałem, ale sucho i analitycznie NIGDY nie było. Nawet ze srebrnym okablowaniem.

 

Rozdzielczo i szybko - tak, ale nie sucho i analitycznie. Można Brightowi to i owo zarzucić, ale moim zdaniem nie suchość.

Ale... różnie bywa,

Pozdrawiam Stempur

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez stempur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 8 miesięcy temu...

Mam za sobą weekend z Brightem Mk4 i AA Rhea. Źródłem Dual Golden 1 z wkładką Ortofon OM30 (bardziej neutralny i lżejszy odpowiednik 2m Bronze) , Preamp Haiku Sol MM.

Dużo różnych rzeczy na temat tego dźwięku mógłbym powiedzieć, ale na pewno nie jest on analityczny, ani też suchy. Z taką ceną Mk4 powinien być obowiązkowym punktem odsłuchowy, dla szukających wzmaka w cenie 5-8k.

 

Mnie urzekł póki co bardziej tranzystor Haiku SOL2, który na razie ze wszystkich testowanych konstrukcji z Audio Academy Rhea wycisnął zdecydowanie najwięcej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez julius-6

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też muszę kiedyś posłuchać. Wypożyczałeś u producenta?

 

Mi się podoba SOL2 Custom z panelem jak w SOL3. I można też zamówić z pilotem.

 

16938525_756566624500090_3878434167547509647_n.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MK4 wygląda podobnie do tego - tyle, że jest troche niższa... Szczerze? Mi się ona za bardzo nie podoba - jest mała

powierzchnia na te wszystkie napisy i wygląda to mało przejrzyście. Dużo podoba dużo bardziej dwugałkowa wersja Sola.

 

Nie potrzebuję tych wszystkich kontrolek i świecących przycisków. SOL 2 ma piękny minimalistyczny design.

 

W środę będę miał SOL 3 na odsłuchy, w wersji srebrnej (po raz pierwszy) wydaje mi się, że będzie ładniejszy od Brighta bo ma większy panel frontowy. Zobaczymy jak wyjdzie brzmieniowo.

 

Chciałem jeszcze skonfrontować to brzemienie z hybrydą LAR, bo słuchałem jej zdecydowanie najkrócej - ale już powoli czuję, że bardziej będzie leżał mi tranzystor. Zresztą ogranicza mnie pomieszczenie - 20mkw - podejrzewam, że już SOL3 może grać zbyt basowo.

 

Wypożyczałem w Audio-On - wysyłkowo z Czechowic-Dziedzic, bardzo fajna - serdeczna obsługa, bez spiny i jak kupię to zdecydowanie tam. Producent bezpośrednio nie wypożycza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę przy okazji wypożyczyć Sola 1 pełna klasa A To mój ulubiony Haiku ,jak by co służę pomocą.

Daj spokój, już w miarę wydaje mi się, że wiem czego chcę - ostatnie czego mi trzeba to kolejne rozterki :)

Jak to gra w stosunku do SOL2?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę trudno odnaleźć się na stronie producenta

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Czy podane tam info jest aktualne ? SOL w klasie A jest najtańszy z serii ? Jest dual mono ? Elektryk ze mnie żaden, ale 25w w klasie A i najniższy pobór mocy ?

 

Szkoda, że nie ma w ofercie przedwzmaczniacza np jak ktoś by zastanawiał się nad dwoma końcówkami mocy.

 

Poza tym wszystko wygląda super, już kiedyś na forum przywoływałem zdjęcia wzmacniaczy Haiku że można w środku mieć porządek :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój, już w miarę wydaje mi się, że wiem czego chcę - ostatnie czego mi trzeba to kolejne rozterki :)

Jak to gra w stosunku do SOL2?

 

Mam na półce jednego i drugiego jak dla mnie Sol1 bije 2 ale to moja opinia 1 gra jak lampa w bardzo dobrym teamingu ze świetną przestrzenią i mikro dynamika można sie w nim zakochać od pierwszego odsłuchu ,2 to wyrachowany i troszkę zimny drań zarównie dobrą mikro i makro dynamiką.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez ajacz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na półce jednego i drugiego jak dla mnie Sol1 bije 2 ale to moja opinia 1 gra jak lampa w bardzo dobrym teamingu ze świetną przestrzenią i mikro dynamika można sie w nim zakochać od pierwszego odsłuchu ,2 to wyrachowany i troszkę zimny drań zarównie dobrą mikro i makro dynamiką.

No nic, na razie biorę się za SOL3 i zobaczymy, czy do mojego pomieszczenia nie będzie zbyt basowy. SOL I to tylko 20W z tego co widziałem. Najlepiej postawić jeden obok drugiego :P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

www.wieczorzanalogiem.pl - moj dziennik przygód audio, dużo lamp, troche vintage'u, ale nie tylko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Mam od niedawna haiku sol II. Razem z nim wigg art enzo. Wzmak właśnie kończy wygrzewanie ale już podoba mi się przeokrutnie ?

jakie kable głośnikowe polecali byście do tego zestawu? Zależy mi na scenie, przestrzeni, szybkości, neutralności i wzięciu za pysk basu, którego w enzo jest sporo ?

slucham rocka, jazzu, bluesa, symfoniki. 

producent wigg art poleca tellurium qblack, sporo ostatnio też ludzi poleca luna gris. A Wy co myślicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, arturpj napisał:

jakie kable głośnikowe polecali byście do tego zestawu? Zależy mi na scenie, przestrzeni, szybkości, neutralności i wzięciu za pysk basu, którego w enzo jest sporo

Jak masz na myśli Tellurium Q Black II, jeden z najmniej neutralnych, przestrzennych kabli jakie miałem ?

U Ciebie może być inaczej, na forum bardzo polecany.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, obcymars napisał:

Jak masz na myśli Tellurium Q Black II, jeden z najmniej neutralnych, przestrzennych kabli jakie miałem ?

U Ciebie może być inaczej, na forum bardzo polecany.

 

Nie słyszałem go ale chwalą. A co Ty byś polecił dla mnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, arturpj napisał:

Nie słyszałem go ale chwalą. A co Ty byś polecił dla mnie?

???

A to Ty sam nie wiesz czego chcesz, że inni muszą za Ciebie decydować?

Wypożycz i sprawdź inaczej się nie da, każdy inaczej słyszy,  każdy ma inne oczekiwania i każdy ma inną akustykę pomieszczenia, jak zrozumiesz te rzeczy, to przestaniesz tak stawiać pytania.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabli jest multum, musisz sprawdzić u siebie . Z tych co miałem warto poznać i tu celowy rozrzut...

Masz klub u siebie, Harmonix 120 możesz sprawdzić najbardziej równy, średnia wysokie z najniższym schodzącym dołem, bardzo dobrze kontrolowany zróżnicowany, potem bardziej dociążony, ciemniejszy dźwięk Melodika B.Sugar, z równie dobrze schodzącym i ciut mniej kontrolowanym dołem. Oba kable pięknie eksponują średnicę.

dalej to,

Z jaśniejszych M&B Audio Cable Aurora u mnie niesamowita przestrzeń, powietrze, wyciąga detale z głębi planu, ale dolne pasmo nie schodzi nisko. Kiedyś zawita jeszcze u mnie, gdyż trochę się zmieniło odkąd go miałem.

Chord Clearway też bardzo równy naturalny, ale dla mnie bez blasku, werwy i oczywiście dolne pasmo gorsze - cena rewelacja.

Tellurium Q Black II, podobnie lecz lepiej gra M&B Audio Aurora 2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sir.jax napisał:

???

A to Ty sam nie wiesz czego chcesz, że inni muszą za Ciebie decydować?

Wypożycz i sprawdź inaczej się nie da, każdy inaczej słyszy,  każdy ma inne oczekiwania i każdy ma inną akustykę pomieszczenia, jak zrozumiesz te rzeczy, to przestaniesz tak stawiać pytania.

 

masz jakies problemy poznawcze? czy uwazasz, że gdziekolwiek dopuściłem możliwość decydowania za mnie? Ile jest kabli dostepnych na rynku? wszystkie mam wypozyczyc? wypożyczę te, które polecą mi ludzie, którzy mają jakies doswiadczenie, rozumiem że Ty byś wypożyczył wszystkie, brawo. Sorry ale jak dla mnie wpis z dupy i niebardzo sie nim popisałeś... Stawiać pytania będę jak będę chciał bez wzgledu na to czy Ty akurat jestes w stanie je zrozumieć.

 

obcymars dzieki za kierunek, sprobuje harmonixa bo akurat bardzo lubie ich interkonekt, chcialbym jeszcze tego luna gris posluchac czy rzeczywiscie jest taki deklasujący. obawiam sie że Aurora jest zbyt jasna, raczej nie neutralna.

 

 

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, arturpj napisał:

wypożyczę te, które polecą mi ludzie, którzy mają jakies doswiadczenie, rozumiem że Ty byś wypożyczył wszystkie, brawo. Sorry ale jak dla mnie wpis z dupy i niebardzo sie nim popisałeś..

Naprawdę myślisz,  że chciałem się popisać?

???

Jest krótsza droga do pewnych doświadczeń poznawczych, ale każdy orze jak może. 

Zaraz wpadnie tu kilku fachowców z audio mitów i dowiesz się, że drut to drut, albo z drugiej strony może padnie propozycja, że masz sobie skręcić sam z telefonicznego ytksy i nie ma nic lepszego.

?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Edytowane przez sir.jax

Racja jest jak dupa, każdy ma swoją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, sir.jax napisał:

Naprawdę myślisz,  że chciałem się popisać?

???

Jest krótsza droga do pewnych doświadczeń poznawczych, ale każdy orze jak może. 

Zaraz wpadnie tu kilku fachowców z audio mitów i dowiesz się, że drut to drut, albo z drugiej strony może padnie propozycja, że masz sobie skręcić sam z telefonicznego ytksy i nie ma nic lepszego.

?

tak, mysle ze chciales sie popisac.

moze i jest krotsza droga ale jest to jak widze wiedza tajemna ktora nie dzielisz sie wolac pieprzyc trzy po trzy

skręcałem kable glosnikowe z melodiki brown sugar wg przepisu helixy ale efekt byl tragiczny, ten sam sposob skrecania seiciówek daje efekt ogromnie pozytywny.

ja przez ostatnie 20 lat sluchalem TYLKO torów słuchawkowych, mam pierwsze stereo i szukam podpowiedzi, jesli masz z tym problem to nie czytaj

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Dołącz do dyskusji

    Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
    Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

    Gość
    Dodaj odpowiedź do tematu...

    ×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

      Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

    ×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

    ×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

    ×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

     Udostępnij



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.