Skocz do zawartości
IGNORED

Hegel h200 czy Denon pma2020ae


Artur45

Rekomendowane odpowiedzi

Mam teraz tego Hegla i gram w połączeniu z Dali Helicon 400 mk2. Zastanawiam się, czy warto wymienić tego Hegla na Denona...

W obecnym graniu brakuje mi trochę "mięsa". Poradźcie, czy dobrze kombinuję, czy raczej zostawić tak jak jest, zaznaczam, że Dali są nie do ruszenia (lubię ich granie).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2020AE ma podbity wyższy bas przez co ma fajnie zaznaczoną stopę . Nie gra ciepło a dynamicznie i z wykopem .

H200 nie znam , na pewno plus dla Denona to wyższa jakość elementów , wykonanie , pre gramofonowe wysokiej jakości .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej porownywalem h160 do denona 2020 . Kupiłem denona. Wcześniej miałem naim supernite . Z denona jestem bardzo zadowolony . Najlepiej posłuchać

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy warto wymienić tego Hegla na Denona

Zostaw jak jest, Denek dużo słabiej wypada od H200 nie ma nawet co porównywać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2020AE ma podbity wyższy bas przez co ma fajnie zaznaczoną stopę . Nie gra ciepło a dynamicznie i z wykopem .

H200 nie znam , na pewno plus dla Denona to wyższa jakość elementów , wykonanie , pre gramofonowe wysokiej jakości .

Ciepło może nie ale nie zimno i nie klinicznie . W sumie ze spendorami jest super

 

2020AE ma podbity wyższy bas przez co ma fajnie zaznaczoną stopę . Nie gra ciepło a dynamicznie i z wykopem .

H200 nie znam , na pewno plus dla Denona to wyższa jakość elementów , wykonanie , pre gramofonowe wysokiej jakości .

Ciepło może nie ale nie zimno i nie klinicznie . W sumie ze spendorami jest super

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

H200 raczej do neutralnych kolumn..lub lekko dociążonych.. Sam gra raczej dokładnie przez co trochę sterylnie.coś jak Krell kav300.

Do Twoich Dali Krell s300i/s550i lub Audio Gd Master10.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hegel jest dobry dla ....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla ....

Specyficznych kolumn i zestawów, gdzie sprawdzi się świetnie.. Do pozostałych H160 lub 360.. H100 gra równiej.

Na Heglu się jednak świat nie kończy na szczęście :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym w ogole poszedl w co innego i odsluchal dobra lampe.

 

Bedzie mieso, przyjemnosc z dlugich odsluchow, dynamika, przestrzennosc ze swietna scena.

 

Mozliwosc upgreadu lamp za mniej niz 1000zl komplet a po tym bedzie ciezko znalezc tranzystor w kwocie do ponad 15 tys, ktory tak zagra. Cena takiego nowego wzmacniacza zaczyna sie bez rabatow od 9000 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciezko znalezc tranzystor w kwocie do ponad 15 tys, ktory tak zagra

Znajdę przynajmniej 3 jak chcesz :)

Lampa może grać fajnie, ale nie każda i nie w każdej sytuacji!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie chce, moze autor porowna:)

 

Wazne, zeby bez kilkudniowego odsluchu u siebie w domu nie bral , bo sie to moze skonczyc pozniej kolejna wymiana.

 

Ps. Mozna tez kolumny zmienic na jakies polskie i z heglem by zagraly. Bo wg mnie to wina kolumn nie wzmacniacza, bo to one w tym polaczeniu sa mniej naturalne niz wzmacniacz w mojej opinii.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to one w tym polaczeniu sa mniej naturalne niz wzmacniacz

Racja!

Jednak kolumny są nie do ruszenia! Zatem szukamy czegoś dociążonego...a tutaj lampa sprawdzi się w zależności od kolumn.. Z niektórymi zagra bardzo dobrze, ale niektóre do lampy się nie nadają ( do takiej budżetowej lampy do 20tys ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zostaw jak jest, Denek dużo słabiej wypada od H200 nie ma nawet co porównywać.

Czym dokładnie różni się PMA 2020AE od H200 ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :) Wolę pozostać przy tranzystorze.

Po dobrych opiniach na rynku oraz po okazjonalnych odsłuchach Denona PMA 2020 zacząłem się nim interesować.

Nie znaczy, że jestem zdecydowany na zmianę w 100% bo H200 to też dobry wzmacniacz, ale zawsze gdy słuchałem tego Denona to czułem taki power i pazur (podobnie było gdy grałem na MF M3i), natomiast przy Heglu wszystko jest bardziej gładkie, no chyba, że z moimi uszami coś jest nie tak.

Wiem, że Muda ma duże doświadczenie z tym Denonem, polecasz go ?

Inne wzmacniacze jakie chodzą mi po głowie to Musical Fidelity M6si lub M6 500i, a może Marantz PM 11s3... ?

Hegla H200 kupiłem nowego, to naprawdę dobry wzmacniacz i bardzo porządnie wykonany, ale chyba mi się już osłuchał i opatrzył, tak już mam, że po pewnym czasie ciągnie mnie do zmiany, no i tak jest w tym przypadku. Helicony są nowe, tak więc o ich wymianie nie może być mowy, a poza tym to rewelacyjne kolumny, naprawdę potrafiące już dużo.

Pozostają jeszcze kable, ale wiele nimi nie zmienię, w tej chwili jako głośnikowe mam Chord Epic Twin, a interkonekt to przejściowo jakiś Oelbach RCA wykonany własnoręcznie. Jeśli macie jakieś sugestie to zapraszam do wypowiedzi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

z mojej strony proponowałbym pozostawić Hegla, chyba że ewentualnie posłuchać integrę ATC SIA2-150. Jeśli nie, to kombinacje z okablowaniem.

 

Zapraszam na odsłuchy, z kablami pewnie zaraz dostaniesz mnóstwo konkretnych propozycji, natomiast najlepszym rozwiązaniem jest przetestowanie konkretnych modeli we własnym systemie. Zapraszam do kontaktu i wypożyczenia.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dziękuję wszystkim za wypowiedzi :) Wolę pozostać przy tranzystorze.

Po dobrych opiniach na rynku oraz po okazjonalnych odsłuchach Denona PMA 2020 zacząłem się nim interesować.

Nie znaczy, że jestem zdecydowany na zmianę w 100% bo H200 to też dobry wzmacniacz, ale zawsze gdy słuchałem tego Denona to czułem taki power i pazur (podobnie było gdy grałem na MF M3i), natomiast przy Heglu wszystko jest bardziej gładkie, no chyba, że z moimi uszami coś jest nie tak.

Wiem, że Muda ma duże doświadczenie z tym Denonem, polecasz go ?

Inne wzmacniacze jakie chodzą mi po głowie to Musical Fidelity M6si lub M6 500i, a może Marantz PM 11s3... ?

Hegla H200 kupiłem nowego, to naprawdę dobry wzmacniacz i bardzo porządnie wykonany, ale chyba mi się już osłuchał i opatrzył, tak już mam, że po pewnym czasie ciągnie mnie do zmiany, no i tak jest w tym przypadku. Helicony są nowe, tak więc o ich wymianie nie może być mowy, a poza tym to rewelacyjne kolumny, naprawdę potrafiące już dużo.

Pozostają jeszcze kable, ale wiele nimi nie zmienię, w tej chwili jako głośnikowe mam Chord Epic Twin, a interkonekt to przejściowo jakiś Oelbach RCA wykonany własnoręcznie. Jeśli macie jakieś sugestie to zapraszam do wypowiedzi.

 

Dali Helicon to ciekawy głośnik, ciekawym jest również Hegl H200 i myślę, że do takiego ponownego odkrycia możesz dojść wymieniając obecne przewody sygnałowe. Niestety. To co wymieniłeś to istna mizeria. Założę się, że przewody te maskują potencjał wzmacniacza i kolumn. Owszem można by było doradzać Ci teraz jakie kable powinieneś kupić. Jednak nie wiem nić o twoich preferencjach dzwięku - w jakim kierunku chcesz podążać stąd polecenie danego modelu jest trudne.

Dobrze to określił przedmówca, wypożycz komplet przewodów i posłuchaj, polecam również zaopatrzyć się w wydajną sieciówkę do wzmacniacza. Mogę też jedynie dodać abyś szukał w przedziałach cenowych wyższych niż w tych w których umiejscowione są twoje, opisywane przewody.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.