Skocz do zawartości
IGNORED

Mały duet do sypialni


Kvothe

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o radę pytam

 

Plac boju: sypialnia ok 4.5 m x 4 m dość mocno zawalona meblami...

Amunicja: głównie szeroko pojęty rock, trochę klasyki oraz inne żony pomysły

Sprzęt raczej nowy, USB/mp3 konieczne

Mój zakres wiedzy na poziomie... poborowego (czytam i czytam i coraz mniej wiem - klasyk)

Jeśli się nie mylę to preferencje powinienem określić jako lekko ocieplone z niezbyt ostrą górą (niedawno, patrząc jak żona słucha skrzypiec, myślałem, ze złapał ją jakiś szczękościsk;])

 

Początkowym pomysłem byłą miniwieżą. Poczytałem..i zainteresowany Yamahą MCR-N560 znalazłem takową w markecie, wrzuciłem CD i... zawód totalny - płasko, sucho, bez wyrazu... nie wiem jak to opisać ale brzmiało jak philips za 5 stów (osobna sprawa, że w markecie hałas i warunki nie do słuchania czegokolwiek.)3

 

Teraz się zastanawiam nad

1. denon m40+boston acoustics a25

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

choć nie wiem czy te 2x30W to nie za mało trochę, dodatkowo w cenie ampli d-40 jest:

 

2. yamaha r-n301

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

wielki plus to obsługa spotify / dlna

tylko nie wiem jakie monitorki co by za jasno w sypialni nie było

(z sieciowych ampli ciekawie wygląda onkyo tx-8130, tylko się już drogo robi a nie wiem jak to gra w porównaniu do yamahy)

 

UZUPEŁNIENIE

I. z braku miejsca pewnie standy nie wejdą w grę - monitory wylądują na komodach oddalone od siebie o 2-2.5m, dość blisko ściany (tylni br odpada).

II. fundusze: pierwotnie zakładałem zmieścić sie w 2000 lecz coś w tej opcji zapewne trzeba będzie dorzucić (nie wiem na jaki rabat można liczyć kupując całość w jednym miejscu;])

III. CD jakiś stary, sprawny posiadam - to tu na start by był

 

Pytanie zasadnicze: która opcja jest sensowniejsza? (1? 2? 3? < 3-coś zupełnie innego>)

jeśli 2, to które monitory? (czy coś taniego jak Wharfedale Diamond 220 albo Monitor Audio mr/bx2 ma sens?)

 

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie

(a teraz idę spać, bo już nie wiem co piszę)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet ok 2200

yamaha n560 z kolumnami z zestawu brzmi słabo a kosztuje 1800zł - a wersji bez kolumn nie ma. Taniej, bez funkcji sieciowych jest mcr-550 - coś z 1500zł. Na inne kolumny nie za dużo zostaje.

 

Pytanie jakie mi się nasuwa to jaką przewagę (poza CD) ma taki ampli z pianocrafta nad (tańszym) R-N301? bo R-N301 + Magnat Quantum 673 (albo MA MR2) to <2200zł można kupić.

 

Pytanie 2: wie ktoś gdzie w Krakowie można takie tańsze sprzęty odsłuchać (i ew. w przystępnej cenie nabyć)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

budżet ok 2200

yamaha n560 z kolumnami z zestawu brzmi słabo a kosztuje 1800zł - a wersji bez kolumn nie ma. Taniej, bez funkcji sieciowych jest mcr-550 - coś z 1500zł. Na inne kolumny nie za dużo zostaje.

 

Pytanie jakie mi się nasuwa to jaką przewagę (poza CD) ma taki ampli z pianocrafta nad (tańszym) R-N301? bo R-N301 + Magnat Quantum 673 (albo MA MR2) to <2200zł można kupić.

 

Pytanie 2: wie ktoś gdzie w Krakowie można takie tańsze sprzęty odsłuchać (i ew. w przystępnej cenie nabyć)?

 

Pianocraft 750 przynajmniej.

Gra u mnie w sypialni i musze przyznac ze jak na swoje parametry gra super. Slucham na niej radia netowego (vtuner) tidal, plyty cd i blu ray. Za okolo 1800 zl masz wszystko. Zawsze mozesz wymienic sobie kolumny. Ja zmienilem tylko kable glosnikowe i juz jest lepiej. 750 to minimum. Jesli korzystasz np z airplay poszukaj czegos co ma airplay.

 

Paza tym nigdy nie sluchaj w sklepie tym bardziej gdy jest glosno...

Wypozycz sprzet do domu i posluchaj...u siebie gdzie sa sciany..meble..okna...itd..

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.