Skocz do zawartości
IGNORED

Prośba - 50m2, wokale, budżet nie z gumy - co zagra najlepiej?


CzlowiekZelazko

Rekomendowane odpowiedzi

Witam każdego, kto zechciał zajrzeć...

 

Proszę osłuchaną brać o pomoc w wyborze zestawu stereo - a to ci nowość :-)

 

Aktualny system: kolumny Wharfedale 9.4 + sub Wharfedale SW 150 (pozostałość po systemie 5.1), wzmacniacz Yamaha AX-397, CD Yamaha CDX-596.

 

1. Miejsce odsłuchowe: ok. 25m2 z 50m2 salonu (kwadrat) otwartego na kuchnię (+10m2)

2. Preferowane gatunki: jazz, soul, generalnie spokojne wokale + nieco muzyki elektronicznej i filmowej

3. W tej chwili brakuje mi "powietrza" i przestrzeni w muzyce, oraz naturalności w wokalach. Lubię czystą ale nie jaskrawą górę, naturalny, wyraźny, przestrzenny środek, a dół może być punktowy i wyraźnie zaznaczony, ale nie potrzebuję "misia" i przesuwania ścian.

4. Biorę pod uwagę zakup sprzętu używanego, choć mile widziane propozycje branżowców zestawów z półki sklepowej.

 

Osobiście brałem do tej pory pod uwagę kolumny: AA Hyperion IV, Infinity Kappa 7.2/8.2, Canton Ergo 90 DC (z używanych) i Pylon Audio Pearl 25 lub Sapphire 31 (z nowych).

Co do elektroniki, to jedyne, na co wpadłem, to nowe NADy (wzmacniacz 326 BEE lub 356 BEE + C516 BEE).

 

Ograniczenia stawiane przez Jej Wysokość Małżonkę (tak, tak - nie przeskoczę): elektronika czarna, kolumny czarne, dąb lub orzech.

 

Budżet 4000-7000 PLN.

 

Pomożecie?

(...pomożemy!)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

biorąc pod uwagę wielkość pomieszczenia oraz preferencje brzmieniowe, na pewno sugerowałbym polską konstrukcję Audio Academy Hyperion IV, która dokładnie wpisuje się w charakter brzmienia o jakim piszesz. W przypadku kolumn Pylon Audio sugerowałbym model Diamond 25. To dojrzała, bardzo dopracowana konstrukcja. Warto posłuchać także kolumny Audiovector X3 Super. Z tańszych opcji bardzo dobrym rozwiązaniem może być najnowsza seria Tannoy Mercury 7.4.

W kwestii wzmacniacza na pewno dobrym, bezpiecznym rozwiązaniem jest NAD C356 BEE. To wystarczająco wydajny, dynamicznie grający wzmacniacz, który w połączeniu z powyższymi kolumnami zapewni dobre brzmienie. Z trochę droższych urządzeń na pewno warta zainteresowania jest hybryda lampowa Vincent SV-500.

 

Przyjrzyj się proszę moim propozycjom, w przypadku pytań oczywiście służę pomocą. Zapraszam jednak serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, porównania poszczególnych konfiguracji.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Q21, zapewne jakoś się na odsłuch u Was umówimy.

Według Ciebie Pearl 25 czy Sapphire 31 Pylona nie będą pasowały dźwiękowo? Diamond 25 nie będzie z kolei za mały?

Aż taka różnica między wzmacniaczami 326 i 356 wydajnościowo w przypadku kolumn dla mnie, żeby dokładać 1000 PLN?

 

Za kolejne propozycje będę serdecznie wdzięczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast proponował bym elektronikę Marantz. Kolumny trzeba by posłuchać w pełnej konfiguracji.

Różnica o którą pytasz, na korzyść NAD-a 356 jest lepsza kontrola i swoboda prowadzenia dźwięku, ale to też zależy jakie kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA Hyperion IV, Infinity Kappa 7.2/8.2, Canton Ergo 90 DC (z używanych) i Pylon Audio Pearl 25 lub Sapphire 31

Całkiem odmienne brzmienia, posłuchaj sam. Budżet jednak z gumy 4 -7 tys to spory rozrzut. Za 4 k można zbudować ciekawy system ( wzmacniacz i kolumny) lepszy niż za 7k bez głowy.

Posłuchaj najpierw kilku kolumn, jakiś zestawów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cygaret - a jakie kolumny zagrałyby wg Ciebie "dla mnie" z Marantzami?

 

Arekm - Infinity Kappa i Canton Ergo - jako używek nie mam jak odsłuchać - typowałem je na podstawie wielotygodniowego przekopywania internetu. Pozostałe do sprawdzenia np. w q21. Z notorycznym brakiem czasu na wszystko (choroba cywilizacyjna) chcę zawęzić możliwie pole poszukiwań w obszarze urządzeń nowych - wtedy mogę myśleć o ustaleniu osłuchu kilku zestawów. Ale liczę również na podpowiedzi z rynku wtórnego i tu liczę na doświadczenie i uszy Wasze. Jak i tak połowy niuansów nie wychwycę. Za mało "wyrobiony" jestem, ale wiem, jakie brzmienie mi się podoba. Co jak co, ale bez głowy pieniędzy wydawać bardzo nie lubię - stąd ten post :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo piszesz o realistycznym wokalu co skłania do konstrukcji trójdrożnej na dedykowanym przetworniku średnio-tonowym 10-12cm.

Góra nie jaskrawa to zawęża poszukiwania do kopułki tekstylnej.

Bas nie misiowaty to 16cm wystarczy.

 

Wiem, że upraszczam ale nie słuchałem aż tylu kolumn aby perfect doradzić.

Zerknij na propozycje Pylon, ja bym tego posłuchał razem z NAD-em lub Marantzem.

 

edit:

Te pylony co zaleca q21 są na rewelacyjnym seasCA15rly, średnica cie powali.

Ale wzmacniacz musi być cieplejszy jak Marantz i tutaj NAD326 jest trafiony.

 

Alternatywą może być zestaw Marantza ale Pylony Sapphire31.

Co było by lepszym rozwiązaniem do salonu 50m2.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Swego czasu, jak posiadałem jeszcze PM Ki Pearl Lite jeździłem z nim do Q21 na odsłuchy kilku głośników. Panowie z Q21 przygotowali dla mnie głośniki niespodziankę. Były to właśnie AA Hyperion IV. Pisałem to już kilka razy na tym forum. Te głośniki to małe torpedy, świetnie zestrojone. Z tym Maratzem pokonały m.in. dość zacne konstrukcje jak R700 Kefa oraz Precision 6,4 Tannoya.

Wg mnie te głośniki są warte każdej złotówki. Świetnie zgrywają się też z hybrydą Vincenta SV-237. Myślę, że Nad z nimi też dobrze zagra, choć ja osobiście celowałbym w C375BEE, który dźwiękowo mi osobiście także bardzo pasuje no i jest to taki diabełek, który obsłuży wiele głośników, nawet tych trudnych do okiełznania.

Ten Marantz fajnie też grał z Chorusami 836 Focala i z Cabasse Majorka MC40, choć na korzyść Focala. Ale niestety to droższe konstrukcje i wcale nie zaskakujące czymś więcej niż Hyperiony - oczywiście wg mojej opinii.

Ale jak to zwykle w tej zabawie jest, na wszystkie pytania muszą odpowiedzieć Ci Twoje uszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle, że Pylon Diamond 25 + NAD C356 BEE to już okolice 8k PLN, a jeszcze źródło nam zostanie. Używek na razie brak w Pylonie, NAD używany max. 500-600 PLN taniej się znajdzie. Więc generalnie dużo.

 

NAD C375 to już też cenowo inna liga, choć zapewne sporo lepszy od C356-tki.

 

Ja wiem, że można składać zestaw stopniowo, ale wolałbym kupić ewentualnie albo całą docelową elektronikę albo kolumny. Drugi z elementów może być przejściowy, ale powinien dawać już na starcie dużą frajdę z odsłuchu.

 

Hyperiony IV kilkuletnie można często dostać w okolicach 3k PLN, ale ciągle się zastanawiam, jak to takie dobre, czemu ludziska tyle się tego pozbywają?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hyperiony IV kilkuletnie można często dostać w okolicach 3k PLN, ale ciągle się zastanawiam, jak to takie dobre, czemu ludziska tyle się tego pozbywają?

 

Tyle to nawet nowe nie powinny kosztować - pierwsza wersja Hyperionów kosztowała 2 tysiaki.

W wersji IV nie zastosowano lepszych i droższych materiałów, a Producent/Konstruktor wycenił je na 5 tysi, więc...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... i tu zapewne pojawia się pole do małej wojenki: wierni zwolennicy vs. zagorzali przeciwnicy produktów AA :-)

 

Ale nie rozpętujmy tej wojny. Rozumiem, że są tacy co polecają i tacy, którzy odradzają.

 

RADUL, rozumiem, że jesteś raczej w tym drugim obozie. Możesz zatem polecić jakąś alternatywę?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie i Panowie, jakieś kolejne konkretne propozycje, czy to już raczej wszystko w temacie?

 

Żeby nam się tylko osobiste wycieczki nie rozkręciły, bo Towarzystwo charakterne przecież :-)

 

Ktoś ma ochotę podzielić się jeszcze swoimi doświadczeniami? Zapraszam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co możecie powiedzieć na temat całego zestawu z Cambridge Audio, tj. wzmacniacz Azur 651A + CD Azur 651C + kolumny Aero 6?

 

Odsłuch, oczywiście niezbędny, ale może miał już ktoś styczność z takim połączeniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Minas Anor IIIs 2,5R. Do muzyki, którą podałeś powinny Ci przypasować. Tylko w tym budżecie musiałbyś szukać używek. Zajrzyj do klubu to użytkownicy doradzą Ci elektronikę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwróć uwagę na Minas Anor IIIs 2,5R. Do muzyki, którą podałeś powinny Ci przypasować. Tylko w tym budżecie musiałbyś szukać używek. Zajrzyj do klubu to użytkownicy doradzą Ci elektronikę.

 

Posiadasz minasy obecnie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych Minasów za dużo używanych nie ma... :-)

 

Czyli krystalizują się Hyperiony IV vs. Pylony Diamond 25 vs. Minas Anor IIIs 2.5R, a z elektroniki NAD 356 BEE lub lampa Vincenta, ew. coś z Marantza.

 

Co myślicie o modyfikacji wzmacniacza NAD przez Muda44 (Allegro)?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadasz minasy obecnie?

 

Nie, gram na Canto Grand. Na Minasy brak funduszy i warunków lokalowych. Zresztą z CG jestem bardzo zadowolony.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, gram na Canto Grand. Na Minasy brak funduszy i warunków lokalowych. Zresztą z CG jestem bardzo zadowolony.

 

Ciekawe monitorki.w połączeniu atollem pewnie jest dobre hifi.

 

Długo je masz? Coś mi się wydawało ze miałeś podłogowe z informacji na innym forum. Albo coś pomyliłem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych Minasów za dużo używanych nie ma... :-)

 

Czyli krystalizują się Hyperiony IV vs. Pylony Diamond 25 vs. Minas Anor IIIs 2.5R, a z elektroniki NAD 356 BEE lub lampa Vincenta, ew. coś z Marantza.

 

Co myślicie o modyfikacji wzmacniacza NAD przez Muda44 (Allegro)?

 

Posłuchaj diamondów z nadem, ale nie koniecznie 356. Sprawdź model 326.

O modyfikacjach powiem tyle, że ktoś grzebał bo mu dźwięk nie pasował i w końcu kupił Denona.Chcesz denona to kup denona.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Musica curat cor meum et animam meam delenit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panie i Panowie, którzy słuchali: AA Hyperion vs Pylon Audio Diamond 25 oraz NAD 326 vs 356 ( z tymi kolumnami).

 

Sam oczywiście w miarę możliwości odsłucham, jak tylko będzie okazja, ale Wasz typ zestawu z wyżej wymienionych to...?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe monitorki.w połączeniu atollem pewnie jest dobre hifi.

 

Długo je masz? Coś mi się wydawało ze miałeś podłogowe z informacji na innym forum. Albo coś pomyliłem.

 

Mam je z 2-3 miesiące. Miałem kiedyś podłogówki, ale przed CG miałem monitory DM 2/8. Po zmianie na Grandy skok jakościowy duży. Fajnie grają z Atollem. Teraz myślę o lepszym CD. W sumie to lampa Cayin-a też mi chodzi po głowie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Mam je z 2-3 miesiące. Miałem kiedyś podłogówki, ale przed CG miałem monitory DM 2/8. Po zmianie na Grandy skok jakościowy duży. Fajnie grają z Atollem. Teraz myślę o lepszym CD. W sumie to lampa Cayin-a też mi chodzi po głowie :)

 

Pamiętam jak kupiłeś atolla , ja w podobnym okresie kupiłem pm8005. Ostatnio wymieniłem go na lampę tri.

 

Myślę, że jak zmienisz atolla na dobra lampę to skok jakościowy będzie spory. U mnie był przeskok w brzmieniu o kilka klas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to Panie i Panowie, którzy słuchali: AA Hyperion vs Pylon Audio Diamond 25 oraz NAD 326 vs 356 ( z tymi kolumnami).

 

Sam oczywiście w miarę możliwości odsłucham, jak tylko będzie okazja, ale Wasz typ zestawu z wyżej wymienionych to...?

Ten budżet, oraz dość duże i bardzo trudne pomieszczenie do nagłośnienia. Do 3000 zł znajdziesz świetne kolumny reszta na elektronikę

Kef Reference 104.3

Harbeth Acustic Hl MK2-4

Audio Physic Tempo1-2.

Dynaudio Audience122

Audio Vector m3

i jeszcze kilka innych znanych mi firm i modeli .więcej info na priv.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do muzyki, jaką lubisz pomyślałbym jeszcze o Indiana Line Tesi 560. Łagodna, ale wyraźna góra, znakomita średnica i zdecydowany, ale nieprzesadny bas. Warto przesłuchać, to sprawdzona konstrukcja, w jazzie i soulu sprawdzi się bez problemu.

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-c-tesi560c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt

Jeśli chcesz zaoszczędzić odrobinę grosza nie tracąc nic na dźwięku, mamy też wersję z lekko uszkodzoną w transporcie okleiną:

http://sklep.rms.pl/indiana-line-tesi-560-c-tesi560c-kolumny-podlogowe-wisnia-2szt-2

Zostanie więcej na elektronikę.

 

NAD C356 i zestaw Cambridge Audio są jak najbardziej OK. Możesz pomyśleć jeszcze o źródle z drugiej strony - strumieniowanie muzyki po kablu przez Wi-Fi z komputera/serwera/aplikacji strumieniowych. Wtedy warto zainwestować np. w Definitive Technology W Adapt.

http://sklep.rms.pl/definitive-technology-w-adapt-bezprzewodowy-odtwarzacz-strumieniowy-multiroom-play-fi-dts-wi-fi

Sprawdź nasze wyprzedaże, zapytaj o rabaty dla forumowiczów. 

https://sklep.rms.pl/wyprzedaz-promocje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za zaintereswanie moim problemem.

 

Teraz przyszła pora na odsłuchy, odsłuchy, odsłuchy...

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dziękuję wszystkim za zaintereswanie moim problemem.

 

Teraz przyszła pora na odsłuchy, odsłuchy, odsłuchy...

 

Pozdrawiam i jeszcze raz dzięki.

No i na czym kolego stanęło?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko tych Minasów za dużo używanych nie ma... :-)

 

Czyli krystalizują się Hyperiony IV vs. Pylony Diamond 25 vs. Minas Anor IIIs 2.5R, a z elektroniki NAD 356 BEE lub lampa Vincenta, ew. coś z Marantza.

 

Co myślicie o modyfikacji wzmacniacza NAD przez Muda44 (Allegro)?

Witaj!

Jeśli jesteś ze Śląska to zapraszam do mnie. U mnie gra modyfikowany Nad c356bee z Monitor Audio gs20. Jak dla mnie genialne połączenie. Może akurat Ci spasuje? Jeśli nie to będziesz wiedział co omijać :-)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby budzet troche wiekszy to jakies harbethy uzywane bylyby jak znalazl. W tej cenie I do tej muzy to spendor a6 bym proponowal plus elektronika naima np wzmak/cd 5i, albo roksan kandy k2. Powinno 7k wystarczyc.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Wieza STEREO Technics :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.