Skocz do zawartości
IGNORED

Przedwzmacniacz i/lub odtwarzacz cd z regulacją wy


jarek_135

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chcę dokupić sobie zwykły odtwarzacz cd do mojego zestawu, i wszystko byłoby prostsze, gdybym posiadał przedwzmacniacz do mojej końcówki Nakamichi PA-7E. Obecnie Nakiem reguluje Marantz HD-DAC1 i z samą regulacją nie ma żadnych problemów, a źródłem jest laptop. Kolumny to stare Vienna Acoustic Beethoven.

 

Jest to mój pierwszy zestaw audio i trochę muszę się przestawić względem wszystkiego, co w koło hałasuje. Taki zestaw gra bardzo czysto, z dużą dynamiką, bardzo dokładnie odwzorowanymi wszystkimi instrumentami, jest bardzo przyjemnie i spokojnie, może słuchać 24h/dobę, najlepiej słucha się na tym wszystkiego, co naturalne, bez fajerwerków. Fajerwerki za to brzmią dość analitycznie, brak im ciepła i ogromnej podstawy basu, której wszędzie w koło nas pełno.

 

Z tego, co do tej pory się dowiedziałem, zdania są podzielone i podobno Nakamichi CA-7 nie jest wcale lepszy od CA-5/CA-5E, chodź niektórzy uważają, że do PA-7 tylko CA-7 do pełni szczęścia, a Ci co twierdzą inaczej, to albo nie mieli, albo nie mieli na czym słuchać... Czytać można na okrągło a sprzęt tylko używany i w takim przypadku przy takiej ilości tego towaru na rynku, można w większości tylko polegać na tym, co się przeczyta. każdy ma jakieś argumenty, lepsze lub gorsze, ale ciężko się na coś nastawić. Dodatkowo CA-7 jest mniej dostępny, obecnie w PL nic ciekawego nie ma, nawet w DE posucha. Czy ktoś poleci ( poleci, bo słuchał! ) jakiś inny przedwzmacniacz, który dobrze zgrywa się z Nakamichi PA-7?

 

No i obecnie gra to "napędzane" z dac'a i się zastanawiam, na ile ten "przedwzmacniacz" w nim kreuje ten dźwięk. To akurat czysta ciekawość i zastanawiam się bardziej nad napędem cd z regulowanym wyjściem. Na ile taki odtwarzacz/dac zmienia dźwięk w zestawie bez aktywnego przedwzmacniacza, dla przykładu mamy coś takiego:

1. Denon dcd1015:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

2. Marantz cd50:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Są jeszcze Cd52mkII dość polecane i szereg innych, ale bez regulacji wyjścia. Nie wiem, za ile pójdzie ostatecznie ten dcd1015, ale z tych dwóch w którym kierunku byście polecali iść, a może jeszcze coś innego byście polecili z takiego segmentu odtwarzaczy. Chcę za małą kasę jakieś cd na razie kupić, które później zostawię w razie niemca na strychu, albo sprzedam ze stratą nawet bez żalu, bo za dużo się na tym sprzęcie nie straci.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.