Skocz do zawartości
IGNORED

Kalibracja kina domowego - konfiguracja


Jaworo

Rekomendowane odpowiedzi

Wiem, że informacje można znaleźć w internecie. Wiem, że zdania i opinie są podzielone, a użytkownicy licznych wypowiedzi odsyłają do zapoznania się z instrukcją itp. Ja wolę zasięgnąć informacji tam gdzie powinienem, stąd moje pytania.

 

Amplituner Onkyo Tx - nr 616

Głośniki 5,0 - Głośniki podłogowe Tannoy revolution DC 6 T SE

Głośnik Centralny Revolution DC 4 LCR

Głośnik podstawkowy Revolution DC 4 S

Subwoofer Velodyne EQ-Max 8

 

1.Kalibracja, procedura pomiarowa.

Zastosować Audyssey 2EQ Start i użyć pomiaru z jednego miejsca?

Zastosować 2EQ Full Calibration i użyć pomiaru z 3 miejsc?

Jaka będzie różnica.

Po przeprowadzonej Kalibracji skorygować odcięcia głośników na 80 hz, czy zostawić tak jak ustawi kalibracja. Kalibracja ustawiła Front 40 hz Centralny 50 hz Satelity 60 hz

 

2. Kalibracja Subwoofera.

 

Przed kalibracją, poziom głośności subwoofera ustawić na połowę, phase na 0, a częstotliwość na max, tak. ( jeżeli kalibracja wycisza na -9, to należy ponownie zrobić kalibrację z tym, że poziom głośności na subwooferze zmniejszyć? By uzyskać poziom zero.) Tak ma to wyglądać, czy zupełnie inaczej.?

Subwoofer podłączony jednym kablem z kanałem LFE

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.....najpierw skalibruj samego velo jego osobistą kalibracją...

 

Rozumiem, że kalibrację Velodyne mam zrobić przed główną kalibracją, tak? Pytanie na jakim programie. Movie, pop- rock, Jazz Classical, Games. Głośność jest bez znaczenia? Velodyne po włączeniu ma stałą głośność - wartość 30 z 80. Mam tak zostawić, czy zwiększyć do 40 - wówczas będzie to połowa głośności.

 

Dlaczego tego zabiegu nie można wykonać po kalibracji kina. Jaka jest to różnica?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że kalibrację Velodyne mam zrobić przed główną kalibracją, tak? Pytanie na jakim programie. Movie, pop- rock, Jazz Classical, Games. Głośność jest bez znaczenia? Producent po włączeniu ma stałą głośność - wartość 30 z 80. Mam tak zostawić, czy zwiększyć do 40 - wówczas będzie to połowa głośności.

 

Dlaczego tego zabiegu nie można wykonać po kalibracji kina. Jaka jest to różnica?

Sub się musi "ułożyć" do akustyki pomieszczenia dlatego jest to pierwsza czynność kalibracyjna.... nic w velo nie ustawiasz wciskasz w pilocie EQ i on sam emituje dźwięki ze swojego całego przedziału, oczywiście po uprzednim ustawieniu mikrofonu w miejscu słuchacza...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub się musi "ułożyć" do akustyki pomieszczenia.... nic w velo nie ustawiasz wciskasz w pilocie EQ i on sam emituje dźwięki ze swojego całego przedziału, oczywiście po uprzednim ustawieniu mikrofonu w miejscu słuchacza...

 

Rozumiem. Mikrofon umieścić na statywie w głównym miejscu odsłuchu i na cisnąć na parę sekund EQ. Pytanie tylko, czy zrobić to przed kalibracją onkyo, czy po?. Dlaczego nie mogę zrobić tego po głównej kaliracji

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Mikrofon umieścić na statywie w głównym miejscu odsłuchu i na cisnąć na parę sekund EQ. Pytanie tylko, czy zrobić to przed kalibracją onkyo, czy po?. Dlaczego nie mogę zrobić tego po głównej kaliracji

najpierw sub...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Subwoofer skalibrowany, teraz procedura pomiarowa.

 

1 Zastosować Audyssey 2EQ Start i użyć pomiaru z jednego miejsca?

2 Zastosować 2EQ Full Calibration i użyć pomiaru z 3 miejsc?

 

Jaka będzie różnica jeśli zastosujemy punkt 1, lub 2

 

Czy warto skorygować manualnie odcięcia głośników?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Po pierwsze i najważniejsze zacznij od wyboru właściwego miejsca ustawienia suba, dopiero potem kalibracja wewnętrzna. Unikaj umiejscowienia w narożnikach i osiach symetrii pomieszczenia. W przeciwnym razie może zdarzyć się, że korekcja w subie będzie regulowała nieusuwalne błędy wynikające z modów pomieszczenia, powodując przeciążenie suba. Zła wiadomość jest taka, że Audyssey 2EQ niestety nie koryguje basów, a jedynie cz. podziału, poziomy i opóźnienia. Po kalibracji 2EQ Start sprawdź zmierzony poziom suba, i jeżeli sporo odstaje od LCR, wyreguluj go i skalibruj 2EQ ponownie. Przy jednym subie rozrzut SPL dla różnych miejsc odsłuchowych bywa tak duży, że 3 pomiary (Full) nie wniosą wiele, a mogą znacząco rozjechać pomiar dla głównego miejsca odsłuchowego. Szczególnie, że 2EQ nie optymalizuje przetwarzania basów. Ale dla pewności sprawdź i pełną kalibrację. I nie zmieniaj innych parametrów, jeżeli nie jesteś pewien ich wpływu na końcowy rezultat akustyczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze i najważniejsze zacznij od wyboru właściwego miejsca ustawienia suba, dopiero potem kalibracja wewnętrzna. Unikaj umiejscowienia w narożnikach i osiach symetrii pomieszczenia. W przeciwnym razie może zdarzyć się, że korekcja w subie będzie regulowała nieusuwalne błędy wynikające z modów pomieszczenia, powodując przeciążenie suba. Zła wiadomość jest taka, że Audyssey 2EQ niestety nie koryguje basów, a jedynie cz. podziału, poziomy i opóźnienia. Po kalibracji 2EQ Start sprawdź zmierzony poziom suba, i jeżeli sporo odstaje od LCR, wyreguluj go i skalibruj 2EQ ponownie. Przy jednym subie rozrzut SPL dla różnych miejsc odsłuchowych bywa tak duży, że 3 pomiary (Full) nie wniosą wiele, a mogą znacząco rozjechać pomiar dla głównego miejsca odsłuchowego. Szczególnie, że 2EQ nie optymalizuje przetwarzania basów. Ale dla pewności sprawdź i pełną kalibrację. I nie zmieniaj innych parametrów, jeżeli nie jesteś pewien ich wpływu na końcowy rezultat akustyczny.

 

 

A firma REL zaleca ustawienie suba w samym rogu pomieszczenie za linia kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A firma REL zaleca ustawienie suba w samym rogu pomieszczenie za linia kolumn.

Słuchałem T7.... i na podstawie tego odsłuchu wydaje mi się że rel zaleca stawianie w rogu w celu wzmocnienia niskich tonów. ... w końcu rel to konstrukcje zamknięte i zejście nie jest tak spektakularne jak w dobrym subie w konstrukcji z BR....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem T7.... i na podstawie tego odsłuchu wydaje mi się że rel zaleca stawianie w rogu w celu wzmocnienia niskich tonów. ... w końcu rel to konstrukcje zamknięte i zejście nie jest tak spektakularne jak w dobrym subie w konstrukcji z BR....

 

Zejscie jest wystarczajace i na dodatek swietnie kontrolowane.

 

Kazdy powinien ustawiac tak jak mu najlepiej gra.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zejscie jest wystarczajace i na dodatek swietnie kontrolowane.

 

Kazdy powinien ustawiac tak jak mu najlepiej gra.

...pisałem o spektakularnym...

...jest kontrolowane ale dla mnie zejscie jest niewystarczajace.... kwestia preferencji...i sprawa podstawowa to czy sub jest bardziej pod kino dobierany czy pod stereo...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Producenci sugerują narożnik, aby maksymalizować poziom niskich tonów (teoretycznie +18dB), co spowoduje, że wskutek silnego pobudzenia wszystkich modów pomieszczenia w zasadzie w każdym miejscu będzie "buczało". To najbezpieczniejsze rozwiązanie dla przeciętnego użytkownika, i z pewnością może się spodobać. Niestety, nie ma to wiele wspólnego z jakością. Najczęstszymi opisywanymi później problemami są wolny bas, długie wybrzmiewanie, słyszalne opóźnienie basu, itd. I mało kto zdaje sobie sprawę, że to nie wina suba.

 

W zasadzie wszystko na ten temat, przystępnie i prosto tutaj http://forum.blu-ray.com/showthread.php?t=48286

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To poniekąd wyjaśniałoby zalecenia Rela, ponieważ wielu użytkowników skarży się na "brak basu" zwłaszcza w zastosowaniach kinowyh. Prosty sposób producenta na niedobory w basie :)

Jeśli więc faktycznie Rel zaleca takie ustawienie to chyba nie do końca jest w porządku wobec klientów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się, że doświadczalnie można znaleźć miejsce subwoofera i to nie byle jakie! Wystarczy, że suba sadzamy w miejscu odsłuchu, fazę ustawiamy na 0 a częstotliwość odcięcia - crosover - pozycja 80. Ważne! Amplituner gdzie jest kanał LFE Wyłączamy. Następnie chodzimy po pokoju poszukując najlepszego basu. Znalezione miejsce jest tym, gdzie sub powinien stać. Pamiętać należy, ze dobry bas to wcale nie ten najsilniejszy, dudniący, a głęboki, mocny i najbardziej czytelny. Należy posłuchać utworu testowego na słuchawkach, żeby wiedzieć jakiego basu szukać. Po znalezieniu najlepszego miejsca, kalibrujemy wewnętrznie suba. W moim przypadku Velodyne. Następnym krokiem jest przygotowanie subwoofera do kalibracji amplitunera. Pokrętło które wcześniej było na pozycji 80 kierujemy w tym konkretnym przypadku na pozycję Direct. W innym przypadku, pokrętło ustawiamy w najwyższym punkcie. Fazę zostawiamy w punkcie 0. Dopiero teraz przeprowadzamy kalibrację amplitunera. Po kalibracji amplitunera częstotliwość odcięcia dla każdego głośnika ustawiamy manualnie na 80HZ również kanał LFE .

 

Zdecydowałem się opisać krok po kroku nie bez powodu. Wielu z nas, zwyczajnie nie wie jak ma do tego podejść. Myślę, że w/w tekst będzie bardzo przydatny.

 

Szczególnie dziękuję Tobie, użytkowniku - Magog, za cenne wskazówki.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)

Z Jaworem wymieniliśmy ze 40 PW na temat kalibracji jego suba. Nie było łatwo, szczególnie, że jego pomieszczenie to akustycznie najwyższy stopień skomplikowania - mniej więcej w kształcie C, i jeszcze z korytarzem na jednym z ramiom. Po wielu próbach w końcu udało się, a CARA w zasadzie potwierdziła poszukiwania Jawora. Tak więc mamy kolejnego zadowolonego kinomaniaka :-))

 

Należy pamiętać, że komentarze techniczne dotyczą ampli Onkyo i suba Velodyne. Dla innych marek nastawy i regulacje mogą nazywać i działać inaczej. Jakkolwiek generalna zasada poszukiwania najlepszego miejsca jest identyczna bez względu na producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważne! Amplituner gdzie jest kanał LFE Wyłączamy.

Możesz rozwinąć ? Nie za bardzo rozumiem ten fragment.

 

Czy po znalezieniu najlepszego punktu, w drugiej kolejności nie powinno się ustawić/dopasować fazy z głośnikami głównymi, a dopiero potem autokalibracja z ampli ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedy szukamy najlepszego miejsca dla suba, Subwoofer ustawiamy manualnie. Crosover pozycja 80 a jego fazę na 0 ( zero ). Następnym krokiem jest :

Menu amplitunera . ■LPF of LFE

(filtr dolnoprzepustowy kanału basowego)

80Hz, 90Hz, 100Hz, 120Hz OFF - tutaj wybieramy OFF.

Dopiero teraz szukamy najlepszego miejsca.

 

 

 

Nie. Dopieszczenie fazy jest ostatnim krokiem.

 

1. Szukanie miejsca suba

2. wewnętrzna kalibracja suba

3. Przygotowania suba do kalibracji amplitunera - Faza 0 , crosover direct

4. Kalibracja amplitunera

5. Wprowadzenie manualnych zmian w amplitunerze. Częstotliwości każdego głośnika 80 hz ( THX ) Kanał LFE - 80

6. Dopieszczenie fazy

 

Koniec.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Menu amplitunera . ■LPF of LFE

(filtr dolnoprzepustowy kanału basowego)

������80Hz, 90Hz, 100Hz, 120Hz OFF - tutaj wybieramy OFF.

Czekaj, bo dalej nie rozumiem, może to wiąże się z innym nazewnictwem funkcji w różnych ampli.

 

Jeśli ja u siebie wyłączę LFE to sub nie gra, grają tylko fronty.

 

Według mnie sub należy w ampli odciąć od góry na jakieś 80-120Hz i wtedy nasłuchiwać.

 

Fronty z kolei na tą samą częstotliwość odcinamy od dołu, czyli zakres basu 0-120Hz gra tylko sub.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie należy ustawiać suba na częstotliwość 120. Tylko i wyłącznie 80. Nie mniej, nie więcej.

 

Opisuje krok pierwszy. Przygotowanie suba do znalezienia miejsca.

 

Suba nie należy odciąć w amplitunerze, a tylko dlatego, że jeśli to zrobimy, to amplituner ustawia jego częstotliwość. A nie o to nam chodzi, prawda.

Kiedy wyłączymy kanał lfe w amplitunerze subwoofer powinien być ustawiony manualnie - crosower pozycja 80. Wtedy to subwoofer jest odpowiedzialny za jego częstotliwość a nie amplituner.

 

Jaki posiadasz amplituner?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie należy ustawiać suba na częstotliwość 120. Tylko i wyłącznie 80. Nie mniej, nie więcej.

 

Tutaj szkoły są dwie co do ostatecznego ustawienia odcięcia. Jedni podają 80Hz, czyli po równo dla wszystkich głośników, inna szkoła mówi o dla suba 120Hz, ponieważ do takiej częstotliwości jest nagrywany kanał LFE. Nie dyskutuję, które jest bardziej prawidłowe, no ale powiedzmy, że 80Hz.

 

Mi jednak chodziło o to, że podczas szukania najlepszego miejsca, niektórzy podają, aby trochę wyżej odciąć sub, np. właśnie 120 Hz ponieważ łatwej wtedy zlokalizować określone miejsca, lepiej się nasłuchuje.

 

Suba nie należy odciąć w amplitunerze, a tylko dlatego, że jeśli to zrobimy, to amplituner ustawia jego częstotliwość. A nie o to nam chodzi, prawda.

Kiedy wyłączymy kanał lfe w amplitunerze subwoofer powinien być ustawiony manualnie - crosower pozycja 80. Wtedy to subwoofer jest odpowiedzialny za jego częstotliwość a nie amplituner.

No właśnie, wytłumacz mi to.

Jaka będzie różnica w operacji poszukiwania basu, czy suba odetniemy pokrętłem na samym subie, na 80Hz,czy ustawimy pokrętło na full (przelotka)i odetniemy amplitunerem na 80Hz ?

 

Mam procesor Emotiva UMC-1

 

Kiedy wyłączymy kanał lfe w amplitunerze subwoofer powinien być ustawiony manualnie - crosower pozycja 80. Wtedy to subwoofer jest odpowiedzialny za jego częstotliwość a nie amplituner.

 

To widocznie u nas inaczej to działa, jeśli wyłączę kanał LFE w procesorze to sub nie gra, a bas z kanału LFE zostaje przekierowany do frontów, po prostu procesor traktuje, że nie ma suba w zestawie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj szkoły są dwie co do ostatecznego ustawienia odcięcia. Jedni podają 80Hz, czyli po równo dla wszystkich głośników, inna szkoła mówi o dla suba 120Hz, ponieważ do takiej częstotliwości jest nagrywany kanał LFE. Nie dyskutuję, które jest bardziej prawidłowe, no ale powiedzmy, że 80Hz.

 

Pozwolę sobie zacytować bo też myślałem podobnie.

Powszechny błąd. Kanał LFE nie jest nośnikiem informacji sensu stricto, to tylko kanał efektowy (Low Freq Effects), istotnie mający teoretyczne pasmo do 120Hz. Jeżeli odetniemy go na 80Hz, nie stracimy żadnej informacji, a jedynie skrawek pasma (40Hz), który może nam przysporzyć szkód, gdy nałożymy go na bas frontów. Głowna informacja niesiona jest w basie 5/7 podstawowych kanałów, która notabene również trafia do suba. W procesie masteringu w kanale LFE i tak wprowadza się ograniczenie energii powyżej 80Hz ze względu na zmniejszenie ryzyka poczucia kierunkowości basu (spora część filmów nie niesie LFE powyżej 50Hz). Poczytaj np. tutaj:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Mi jednak chodziło o to, że podczas szukania najlepszego miejsca, niektórzy podają, aby trochę wyżej odciąć sub, np. właśnie 120 Hz ponieważ łatwej wtedy zlokalizować określone miejsca, lepiej się nasłuchuje.

 

Przede wszystkim Suba nie należy zlokalizować a czuć. Chyba o to chodzi.

 

 

No właśnie, wytłumacz mi to.

Jaka będzie różnica w operacji poszukiwania basu, czy suba odetniemy pokrętłem na samym subie, na 80Hz,czy ustawimy pokrętło na full (przelotka)i odetniemy amplitunerem na 80Hz ?

 

W zasadzie żadna, jednak u mnie było to istotne.

 

Mam procesor Emotiva UMC-1

 

 

To widocznie u nas inaczej to działa, jeśli wyłączę kanał LFE w procesorze to sub nie gra, a bas z kanału LFE zostaje przekierowany do frontów, po prostu procesor traktuje, że nie ma suba w zestawie.

 

W takim razie nie należy go wyłączać.

 

W takim razie nie należy go wyłączać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Jaka będzie różnica w operacji poszukiwania basu, czy suba odetniemy pokrętłem na samym subie, na 80Hz,czy ustawimy pokrętło na full (przelotka)i odetniemy amplitunerem na 80Hz ?

 

Oczywiście, nie będzie żadnej różnicy. Można ustawić w ampli i wypiąć resztę głośników z zacisków. Osobiście nie polecam szukania najlepszego basu na "pełnej" muzyce ponieważ subiektywnie głośniejsza reszta pasma utrudnia właściwą ocenę.

 

niektórzy podają, aby trochę wyżej odciąć sub, np. właśnie 120 Hz ponieważ łatwej wtedy zlokalizować określone miejsca, lepiej się nasłuchuje.

 

W procesie chodzi o znalezienie miejsca wzbudzającego jak najmniejsze problemy z niskimi częstotliwościami, poniżej cz. odcięcia. Do 80Hz zjawisko lokalizacji suba praktycznie nie istnieje, a jeżeli mimo wszystko suba słychać, to raczej wskazuje na problem z doborem do kubatury lub z samą konstrukcją suba (np. furkoczący port BR przy dużych SPL).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie polecam szukania najlepszego basu na "pełnej" muzyce ponieważ subiektywnie głośniejsza reszta pasma utrudnia właściwą ocenę.

Zgadzam się z tym, ostatnio tak właśnie robiłem, wypiąłem kable z frontów.

 

Jeszcze takie pytanko, jak stawiamy suba w miejscu odsłuchu, to lepiej go postawić wyżej np. na fotelu gdzie siedzimy, czy nie ma to wpływu i efekt będzie taki sam jak będzie stał na podłodze ? Czy jednak wysokość posadowienia suba będzie miała istotny wpływ ?

Obecnego suba nie ma siły dźwigać :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sub na sofę, ustawienia jak pisałem + tryb Jazz/Classic i szukasz najlepszego basu. Pamiętaj też, ze sub na sofie musi mieć dobrze odkryty bass-reflex. Najlepiej postaw go na czymś twardym, żeby nie zagłębiał się w miękkiej sofie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że powinieneś skorzystać z tej recepty. Moim zdaniem nazwa amplitunera nie ma znaczenia. Jedynym warunkiem to zastosować się do instrukcji napisanej powyżej.

 

Onkyo wszystkie ustawienia ma w menu.

Speaker setup

Speaker Configuration

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość

(Konto usunięte)
Czy jednak wysokość posadowienia suba będzie miała istotny wpływ ?

 

Będzie miała wpływ, ale nie sądzę, że istotny. Paradoksalnie wpływ ten może być nawet pożądany, gdyż podnosząc sub na wysokość siedziska sofy, czyli powiedzmy 50cm, zmniejszamy wpływ modów wysokości w pomieszczeniu. Szkoda, że nie można go tam zostawić :-))

 

Obecnego suba nie ma siły dźwigać :)

 

Niestety, nie ma wyjścia. Albo wysiłek umysłowy, albo dźwiganie :-)) Jeżeli masz typowe, prostokątne pomieszczenie, to skorzystaj z linka w poście #14 i wylicz lub sprawdź polecane, optymalne ustawienie suba w swoim pokoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 13

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.