Skocz do zawartości
IGNORED

Karta dzwiękowa do małego komputera PC


forlight

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam nadzieję, że trafiłem w dobry dział z moim tematem. Mianowicie chcę rozbudować komputer o kartę dźwiękową z uwagi na zmianę głośników. Mój komputer to salonowy micro atx, gdzie środek jest już prawie pełny - jednak lepsze takie coś niż laptop - wg. mnie:)

 

 

 

W środku mojego sprzętu mam zainstalowana dużą grafikę która zajmuje 2 sloty, obok jest wolny slot PCI x1. Na chwile obecną pożyczyłem kartę od kumpla żeby sprawdzić jak to będzie działać. Po zainstalowaniu okazuje się, że odstęp pomiędzy grafiką a "dzwiękówką" jest niewielki - około 3mm. Grafika wyposażona jest w dwa wentylatory z czego jeden całkowicie zakryty przez "dzwiękówkę".

 

 

 

Sądzę ze powyższe rozwiązanie może powodować nagrzewanie się karty grafiki dlatego zastanawiam się czy może lepiej zainwestować w jakiegoś DAC'a na usb - coś do 250zł.

 

 

 

Z tego co się orientowałem to mam 3 do wyboru jednak nie znam się kompletnie na kartach na USB - nie wiem czy nie jest to dużo gorsze rozwiązanie niż PCI x1... :

 

1.ASUS XONAR U5 USB (duży minus jak dla mnie to brak optycznego wyjścia)

 

 

 

2. SoundBlaster X-Fi Surround PRO 5.1

 

 

 

3.Audiotrak Maya U5 USB 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, jednak ma ona tylko jednaje "jacka 3,5mm" a z głośników logitecha takich jacków jest 3 ... więc nadal nie wiem jak to podłączyć aby grał pełen zestaw 5.1

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie posiadam amplitunera, mam głośniki Z906 i komputer, więc nie rozumiem po co mi dodatkowe rzeczy pod hdmi, napisaliście, że wystarczy wbudowana karta 2 kanałowa bo taką ma większość płyt głównych więc pytam jak to podłączyć ? (bez ampli.... na hdmi)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płyta to MSI H97M-E35, głośniki nie posiadają wejścia HDMI

 

nadal dodatkowa karta dźwiękowa nie jest potrzebna waszym zdaniem?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ta karta pokladowa ma wyjscie na glosniki tak jak potrzebujesz -musisz podłaczyć kolorami a potem w ustawieniach dzwieku i jazda:P jakosci to nie bedzie miec ale grac muszą wszystkie glosniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ta karta pokladowa ma wyjscie na glosniki tak jak potrzebujesz -musisz podłaczyć kolorami a potem w ustawieniach dzwieku i jazda:P jakosci to nie bedzie miec ale grac muszą wszystkie glosniki :)

 

absolutnie nie !

 

Karta na płycie ma tylko jedno wyjście, drugie to liniówka, trzecie mikrofon

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

absolutnie nie !

 

Karta na płycie ma tylko jedno wyjście, drugie to liniówka, trzecie mikrofon

a przypadkiem nie mozna im przypisać wszystkim jako WYJSCIA ????? bo tak mi sie coś zdaje :P:)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a głośniki które masz jakie mają wejscia, analogowe?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kłania się zakup jakiegoś byle amplitunera z 5.1

 

Choć tak jak koledzy uważam że to bieda z nędzą ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to kłania się zakup jakiegoś byle amplitunera z 5.1

 

Choć tak jak koledzy uważam że to bieda z nędzą ;)

 

Do tych głośników niech sobie kupi używanego Xonara na PCI/PCIEX1, używanego XFI Gamera (żadnego Extreme Audio) albo Music'a - da za to 50-100 zł...Nowy Xonar na pciex (DGX) to koszt 130 zł. Są też droższe wersje tego Xonara, na 7.1. Te głośniki i tak służyć będą tylko do filmów, gier...bo muzyki z tego nie odpalałbym.

 

Ps - aby to działało to ten zestaw Logitecha musi mieć wyjścia, a nie same wejścia. Na tej konsoli widzę tylko wejścia (inputs) oraz głośniki - nie widać wyjść do karty dźwiękowej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a przypadkiem nie mozna im przypisać wszystkim jako WYJSCIA ????? bo tak mi sie coś zdaje :P:)))

Na mojej starej plycie glownej tak to sie wlasnie robilo i mialem 5+1 wiec przed zakupem radze sprawdzic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Głowa jest dla mnie najważniejsza, bo nią jem."

Daphile, Onkyo A-5VL, B&W 606+ASW608 i gra muzyka!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

<br />absolutnie nie !<br /><br />Karta na płycie ma tylko jedno wyjście, drugie to liniówka, trzecie mikrofon<br />

 

No niekoniecznie , manual płyty MSI i str. 14.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

No chyba że potrzebujesz jednoczesnie wejsc IN i MIC.

 

Jeżeli nie to problemu z podłączeniem nie ma .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ludzie litości, przecież o tym każdy przysłowiowy gimbus wie. Napisali o tym nawet w głupiej specyfikacji. Od dobrych 15 lat wszystkie in/out są programowalne, w lepszych kartach (2*3) było można przypisywać funkcje per port, fronty mogły grać z dowolnego gniazdka nie tylko z zielonego.

 

Branża = jedna wielka żenada z doświadczaniem życiowym zwanym lenistwem

 

forlight dla ALC887 masz modowane sterowniki + creative X-FI MBII.

 

Image%202013-05-10%20at%205.13.34%20PM.png

 

Image%202013-05-10%20at%205.22.11%20PM.png

 

Image%202013-05-10%20at%205.23.24%20PM.png

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tych modowalnych sterownikach nie wiedziałem - dzięki przyda się na przyszłość, o programowalnych wyjściach też, choć gimbusem nie jestem, mam po prostu inne zainteresowania... dlatego jeśli czegoś nie wiem to szukam, jak nie znajdę to pytam...

 

Udało mi się zakupić tanio X-FI Titanium - ma sporo wejść upchnąłem go do środka + dodatkowy wiatrak i jest git.

 

Cóż zestaw gra, nie wiem co się tak czepiacie tego Logitecha :) wiem, że nie jest to coś cudownego, ale jakiś czas posłuży...

 

Może za kilka lat uda mi się wymienić na 5.1 Teufel audio...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli Ciebie talko "złote rady" czyli rozwiązywanie błahego problemu przez 5 dni.

 

Głośniki w grach dają radę, nie ma się co przejmować zwłaszcza że w wielu grach dźwięk i tak jest po prostu słaby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem na myśli Ciebie talko "złote rady" czyli rozwiązywanie błahego problemu przez 5 dni.

 

Głośniki w grach dają radę, nie ma się co przejmować zwłaszcza że w wielu grach dźwięk i tak jest po prostu słaby.

 

Ja również do ciebie nie piję...

Dzięki twojemu postowi dowiedziałem się naprawdę sporo nowych rzeczy i za to wielkie dzięki.

 

Dodatkowo mam pytanie:

 

Podłączyłem mój zestaw kablem światłowodowym z SB X-XF, po podłączeniu musiałem przesterować dźwięk w panelu sterowania na s/pdif i teraz jest słyszalny. Fajnie bo nieco cieńszy kabel na podłodze.

 

Takie rozwiązanie ma dwa minusy, z którymi nie mogę sobie poradzić:

1. dźwięk wzbudza się dopiero po około 1 sekundzie - przy normalnym kablu był od razu.

2. Nie uruchamia się audio control panel od creativa, uruchomiłem go włączając w menadżerze Windowsa głośniki obok s/pdif jednak jest tam pusto - wygląda tak jakby gniazdo s/pdif samo sobie wszystkim sterowało - może musi tak być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprawdź sterowniki, aplikacje do zarządzania nie uruchamiają się lub nie działają gdy nie widzą karty. Sterowniki muszą być ichnie, nie Microsoftu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki są wgrane ze strony Creative, gdy włączam głośniki w panelu sterowania - sterowniki jak gdyby działają, chyba że muszę mieć konkretnie sterownik s/pdif dla creative, ale takowego nie widziałem w paczce którą ściągałem.

 

87d9865081a9f51cgen.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dawniej do audigy używałem sterowników które były nakierowane na najlepszą jakość odtwarzania, używałem tylko spdif po wyjściu koaksjalnym, strona do projektu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) , ale spojrzałem w kompatybilne urządzenia i twojej nie wspiera, może jeszcze warto oddać kartę i kupić coś starszego ;)

 

lista wspieranych modeli

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej nie powinno to wymagać żądnego kombinowania, sprawdź w menadżerze urządzeń czy na pewno jest sterownik Creative.

 

Niestety innych pomysłów nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 30

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.