Skocz do zawartości
IGNORED

Wybór cd nowy vs stary


Exciter555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Planuje zakup odtwarzacza cd, obecnie mam Pioneer Pd-s 802, z ktorego jestem bardzo zadowolony, jednak korci mnie aby kupic cos lepszego;). Pozostala czesc toru : Pioneer A 676 , Klipsch r-26f. Muzyka : ciezki rock, metal , pop. Chcialbym aby cd gralo z dobra rozdzielczoscia, detalami, dobrym kontrolowanym basem oraz ladnymi wysokimi czyli ogolnie dynamicznie i z energią.

Zastanawiam sie nad Pioneerem Pd s 901, tylko tutaj jak laser padnie to raczej juz pies pogrzebany chyba. Z nowych natomiast zaciekawil mnie Denon Dcd 720. Na tym forum pare razy czytalem opinie ,ze niby ten Denon gra lepiej od Pioneer'a pd 9700, jezeli to prawda to ten Denon w takim razie nie bylby taki zly. Na cd mam tak do 1200 pln max. Co myslicie o tych dwoch , a moze cos innego wartego uwagi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw zmień wzmacniacz bo ten model ładnie wygląda i nic więcej a najbardziej ogranicza to co masz teraz . Już 550R jest dużo lepszy ale ostry i tu może być różnie z tymi kolumnami.

901 ani 9700 nie są dobrymi odtwarzaczami a jedynie dobrymi transportami do DACa .

DCD720 jest dobrą opcją ale nieco taniej i znacznie lepiej masz NAD C542 + mod .

Gdybyś sprzedał obydwa Pioneery to z tym co chcesz dołożyć mogę Ci pomóc złożyć CD NAD + wzmacniacz z modyfikacjami .

Nie będą tak ładne jak Pioneer ale brzmieniem z całkiem innego świata .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za odpowiedz. Hmmm, moze sie wstrzymam w takim razie z cd a wymienie wzmacniacz, co byscie polecili do tych kolumn tak za max 1200 pln? Oczywiscie uzywka.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezme go pod uwage:) A co myslicie o Yamaha ax700 / 900, tylko nie wiem czy by nie bylo za jasno z moimi kolumnami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slyszalem wiele dobrego na temat Sony Ta f730 Es. Ciekawa propozycja. Wpisze na liste. A czy duza jest roznica miedzy Marantz pm 80 a 80 II? Kolega powyzej zarekomendowal Rotela, mam mozliwosc kupienia Ra 870 Bx, co o nim sadzicie?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co byscie polecili do tych kolumn tak za max 1200 pln?

Już napisałem .

Wzmacniacz NAD z przeglądem , modyfikacją i gwarancją .

Slyszalem wiele dobrego na temat Sony Ta f730 Es. Ciekawa propozycja. Wpisze na liste. A czy duza jest roznica miedzy Marantz pm 80 a 80 II? Kolega powyzej zarekomendowal Rotela, mam mozliwosc kupienia Ra 870 Bx, co o nim sadzicie?

Sądzenie to jedno a znalezienie czegoś sprawnego i niegrzebanego w stanie zdatnym do używania przez następne lata to całkiem inna sprawa .

Pytanie czy szukasz sprzętu jak najładniejszego z bajerami czy sprzętu który będzie GRAŁ ;)

 

Rotela do Twoich kolumn nie polecam .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz NAD z przeglądem , modyfikacją i gwarancją .

 

 

Ciekawa propozycja . Na jakiej zasadzie mialoby sie to odbyc (ja musze kupic okreslony model czy juz posiadasz jakis)? Jaki to model Nada, co by bylo modyfikowane i jaki okres gwarancji? Przyjmijmy , ze by to byl sam wzmacniacz , poki co bez cd, jaka cena by byla?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz jaki jego stan , jaka cena ?

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Na znanym portalu masz moja aukcję i tam masz wszytko opisane , może być mail , PW .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak , ale nie wiem jak by sie zgralo to z moimi kolumnami, czy by nie bylo za ostro? Ogolnie z moim Pioneerem gra ladnie napewno nie za jasno, bardziej cieplo co mi bardzo odpowiada , jednak przydaloby sie troche ozywic dzwiek, dodac dynamiki, detali...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rotel nie gra ostro jak seria 9xx

To prawda . ja kiedyś nieświadomie popełniłem takie fo pa.Czasem warto posłuchać bardziej osłuchanych w sprzęcie którego nie znasz ;(

 

Ale tylko czasem

 

;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W opiniach ktos pisze ze gra sucho i analitycznie co mi jakos z równowaga i muzykalnoscia slabo sie kojarzy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tu na forum w dziale opinie np opisywany jest jako ostro grajacy suchy. Lecz nie wiem czy nie dotyczylo to RB a nie RA czymkolwiek sie one różnią. Kiedys u kolegi sluchakem jakiegos starego rotela i było oki choc jak teraz porównuje tak z pamięci to w moim sony stereofoniczne lepiej jest.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Tak tu na forum w dziale opinie np opisywany jest jako ostro grajacy suchy. Lecz nie wiem czy nie dotyczylo to RB a nie RA czymkolwiek sie one różnią.

No to jak nie wiesz czy to RA to się upewnij i dopiero pisz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle, że jednak Nad z uwagi na to, ze jest chociazby nowszy i podatny na mody byłby tu lepszym rozwiązaniem. Ten Rotel to jednak stary model (pykanie w głosnikach, buczenie trafa itp) a ten a aukcji nie wyglada jakos super, powycierane jedno pokrętło np.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Rotel to jednak stary model (pykanie w głosnikach, buczenie trafa itp)

 

Wow, a skad wiesz? sluchales go, czy wrozysz z fusow?

 

Obecnie posiadam Pioneer A 676 , rocznik 91' czyli ile ma? w sumie 25 lat prawie;) Chodzi idealnie, nic nie "pyka w glosnikach", trafo nie buczy, wyglada jak nowka ze sklepu, nigdy nie byl naprawiany , technicznie - wzór.

 

a ten a aukcji nie wyglada jakos super, powycierane jedno pokrętło np.

 

No faktycznie to juz go skresla zupelnie ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, a skad wiesz? sluchales go, czy wrozysz z fusow?

Nie ma zabezpieczenia wiec pykac musi i wiele osób to potwierdzi. Kwestia czy to nie zaszkodzi głosnikom.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma zabezpieczenia? Nie wiedzialem o tym .A to zwracam honor co do pykania. Faktycznie moze to byc problemem jesli chodzi o glosniki w kolumach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jest , zmodyfikować Nada , tylko proszę potem nie zakladać następnego tematu że to jednak nie to , że nie do końca spełnilo oczekiwawania , takie już są na forum .

Mysle, ze ten Rotel nie będzie lepszy w ogólnym całokształcie jednak niz taki modzony Nad. Napewno będzie wymagał przeglądu. To jak z moim Sonym, aby zagrał jak fabryczny musiałem wrzucic 300zł w przegląd itp. a i tak mimo, ze nie gra xle, apetyt jest na cos lepszego dynamiczniejszego i bardziej stereofonicznego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rydz

(Konto usunięte)

Ciche pyknięcie w głośnikach , faktycznie trzeba się obawiać o głośniki . :))

 

Co do starych sprzętów audio , to może być oczywiście różnie , ja nie musiałem nic wymieniać np w prawie czterdziestoletnich Pioneerach .

 

post-27371-0-39333200-1450792307_thumb.jpg

 

czy Rotelach .

 

post-27371-0-50828300-1450792406_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja nie musiałem nic wymieniać np w prawie czterdziestoletnich Pioneerach .

 

Piekny ten zestaw Pioneera :) Starszy sprzecik ma to cos w sobie ;)

 

Panowie a slyszal ktos z was moze , ktoregos z tych Sony? TA-F 730ES , TA-F 700ES , TA-F 670ES ? Duza jest roznica w dzwieku miedzy nimi?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a slyszal ktos z was moze , ktoregos z tych Sony? TA-F 730ES , TA-F 700ES , TA-F 670ES ? Duza jest roznica w dzwieku miedzy nimi?

 

700 nie warto brac, a roznica miedzy 670 a 730 to glownie roznica w wydajnosci pradowej i dynamice, troche bardziej punktowy bas w 730, 670 w wersji europejskiej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

      Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Słuchawki

      Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

      W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

      audiostereo.pl
      audiostereo.pl
      Muzyka 14

      Marantz Cinema 30

      Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Systemy

      Indiana Line Diva 5

      Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

      Fr@ntz
      Fr@ntz
      Kolumny

      Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

      O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

      AudioNews
      AudioNews
      Newsy
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.