Skocz do zawartości
IGNORED

DAC M2TECH HIFACE


cannon

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Zastanawiam się nad zakupem tego daca i mam następujące wątpliwości:

 

1.Czy mogę podłączyć go bezpośrednio pod końcówkę mocy bez wzmacniacza słuchawkowego czy preampa .DAC Napięcie wyjściowe: 2.0Vrms @10kOhms.

Wejście wzmacniacza to 2 Vrms 60 kOhms.

2.Może macie inne propozycje dacków w podobnej cenie.

3. Ma ktoś M2TECH -prosze o uwagi na temat .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Nie słuchałem tego dac-a, ale jeden z kolegów na

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

ładnie opisał tego dac-a i tam porównywał do Audinst HUD mx2. Tego Dac-a słuchałem i z punktu widzenia funkcjonalności to Audinst jest bardziej wszechstronny, i można mu wymienić opamp na torze analogowym na lepszy i będzie trochę lepiej grał, pomimo iż w swojej cenie jest dość dobry i ma całkiem niezłą funkcjonalność. Oczywiście HUD mx2 po usb obsługuje tylko 24b/96kHz ale po opt. 24b/192kHz. Jeżeli się nie chce mieć wzmacniacza słuchawkowego, to jeszcze bardzo rozsadnym i tańszym rozwiązaniem grającym porównywalnie do Audinsta jest SMSL Samskrit i kosztuje około 400-450 zł. Nigdy nie kupowałem M2TECH-a ponieważ dla mnie jest mało funkcjonalny i nawet do testów też go nie kupowałem. Obecnie czekam na przesyłkę z SMSL Sanskrit Pro - obsługuje pliki do 32b/386kHz i dsd i ma konwerter AK4490, który w innych droższych urządzeniach bardzo dobrze gra. I też mógłby być dobra propozycją w pułapie cenowym do 1000 zł. Ale jeszcze go nie testowałem i nie mam zdania odnośnie brzmienia. Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem HiFace, Audioquesta Dragonfly i Audinst MX-1. Żaden nie jest dobrym przetwornikiem. Jeśli musiałbym z czymś zostać, wybrałbym Audinsta. Każdy z tych DACów może być podłączony bezpośrednio pod końcówkę mocy ponieważ każdy posiada jakąś tam regulację głośności (Audinst ma pokrętło a reszta regulację cyfrową realizowaną przez mikser w komputerze)

I jeszcze jedna uwaga, wymiana wzmacniaczy operacyjnych w Audinst to fajny test na efekt placebo. Nie wnosi nic do dźwięku ale zabawa z samym sobą i własnymi doznaniami jest. Polecam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za pomoc.Szukam dalej czegoś do 2 tyś.

RobG1974 opisz proszę SMSL Sanskrit Pro jak go już przetestujesz.

 

PS.testuje właśnie yamahe mx 1000 z kolumnami focal chlorus 826.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.