Skocz do zawartości
IGNORED

Jaki DAC? do 2000pln


djmilkyway

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

potrzebuje neutralnego dac'a do 2000pln. Mam swój Audiolab Q-Dac i jestem z niego bardzo zadowolony. Chce kupić drugiego dla brata, chłopak słucha różnej muzyki, większość muzy ma na kompie (źródło). Jeśli chodzi o wzmacniacz to obecnie Yamaha, niedługo planuje zmianie. Generalnie poszukuje czegoś neutralnego. Fajnie by było gdyby była możliwość przesyłu muzy przez wifi, a nie tylko usb.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie posłuchaj przetwornik Myryad Z20 (http://q21.pl/myryad-z20.html). To równo grający przetwornik z gęstym dźwiękiem, świetną spójnością, brakiem ostrości, agresywności.

Zapraszam serdecznie do naszego salonu na odsłuchy, jest także możliwość wypożyczenia urządzenia o testu.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Myryad Z20 myślałem dla siebie za jakieś 2 miesiące:) W porównaniu z Audiolabem będzie znacznie lepiej? Już pare razy widziałem bardzo dobre rady od Waszego sklepu:) A dla porównania np. coś tańszego <2000pln?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Stereo: Sony E9000ES + N9000ES; Sony MXD-D3; Technics SL-1200 mk2; kolumny: Usher CP-730 Kino: Yamaha rx-v767 + Usher CP730 + Focal.JMlab (cent, rear, sub)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do wypożyczenia Myryada, warto posłuchać, moim zdaniem jeden z lepszych przetworników w swoim przedziale cenowym.

Jeśli jednak musimy zbliżyć się do kwoty 1000 zł., niestety będzie to związane z kompromisem. Proszę spojrzeć na urządzenia iFi Audio iDac, który teraz jest oferowany w bardzo atrakcyjnej cenie.

 

Zapraszam serdecznie.

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musical Fidelity V90 DAC -jeszcz jest dostępny w sprzedaży w starej cenie. Znakomite neutralne przestrzennie grające urządzenie

http://sklep.rms.pl/musical-fidelity-v90-dac-v90-dac-przetwornik-cyfrowo-analogowy-dac

Zapraszamy na profil Triangle Audio Polska

www.facebook.com/TrianglePolska/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To MF czy Arcam lepszy z tych powyższych?

Witaj. Ja ze swojej strony po odsłuchach powyższych urządzeń mogę polecić gustrad dac- x12 .Bije na głowę dużo droższe urządzenia .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

pozwole sobie podłączyć się do tematu.

Również szukam DAC za 2tyś +/- 500zł. Ale moim największym problemem jest odległość PC od wzmacniacza - 15m (po kablu)!

Kombinowałem tak.

1. Supra Ice Blue Kabel USB 2.0 15m+ DAC

2. BluRay Pionieer K170 (muzyka puszczana z pendriva) + DAC

3. DAC NOSTROMO wolf + Konwerter USB-SPDIF GS NOSTROMO + zasilacz NOSTROMO 12V 5V

Każda z opcji ma swoje plusy i minusy

1. Czy przy takiej odległości straty będą duże? Kupuje i szukam pasującego mi DACa, najprostsze.

2. Gdzieś wyczytałem że pod usb bluray zawiesza się - nie było doprecyzowane czy był to film czy muzyka. Na jakości obrazu, dodatkowym odtwarzaczu nie zależy mi większość koncertów i tak jest na dvd a to moge puścić z pc. Ale rozwiązuje problem odległości.

3. Kupuje i gra tylko kupuje w ciemno. Pauje mi ten DAC bo ma 2 wejścia optyczne i będę mógł również podłączyć tv. Ale nie ma wejścia usb i przy ew. póżniejszych modyfikacjach może być to problem.

Nie mam do tego okablowania więc muszę to też wliczyć w budżet.

Mój zestaw to Yamaha as500, cdx 497. tonsil maestro 180.

W muzyce się nie ograniczam. Jeśli słucham głośno to trancu żródło pc ( i tu od DACa wymagałbym uspokojenia góry bo momentami aż kuje w uszy - biorę pod uwagę że to może być kwestia kabla, odległości dlatego ogarnięcie odpowiedniej konfiguracji jest dla mnie istotne). Na spokojnie to jazz, trochę rocka, Króla popu :)

Co do DAC-ów to opcji jest dużo

1. Asus Xonar Essence STU lub Asus Xonar Essence One mk II (powyżej budżetu ale niedługo urodziny :) )

2. Cambridge Audio DacMagic 100

3. Musical Fidelity V90-DAC

4. NOSTROMO wolf

Więszkośc mogę wypożyczyć i odsłuchać ale brakuje mi konfiguracji jak to wszystko najlepiej połączyć. Dobrze, żeby DAC miał wyjście słuchawkowe.

Dziękuję za pomoc w rozwiązaniu problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.Asus Xonar Essence One mk II (powyżej budżetu ale niedługo urodziny :) )

Kurcze nie wkurzaj mnie :-) Choruje na tego DAC-a od dawna. Szkoda że moje urodziny nie za niedługo :-)

Ten przetwornik ma mnóstwo zalet. Po pierwsze ma porządną sekcję zasilania. Dedykowany sterownik ASIO. Wymienne wzmacniacze operacyjne i podobno ma świetny stosunek jakości do ceny. Piszę się o nim, że gdyby nie była to firma komputerowa, tylko jakaś zajmująca się dziedziną audio, to z pewnością kosztował by co najmniej dwa razy więcej. Co do długości kabla USB to podobno nie powinien przekraczać 3 m.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Gdzieś wyczytałem że pod usb bluray zawiesza się - nie było doprecyzowane czy był to film czy muzyka. Na jakości obrazu, dodatkowym odtwarzaczu nie zależy mi większość koncertów i tak jest na dvd a to moge puścić z pc. Ale rozwiązuje problem odległości.

 

Posiadam Pioneera bdp 170. Czyta dysk 1tb i odtwarza mp3 i flac bez najmniejszego zajakniecia. Ani razu mi sie nic nie zawiesilo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwon38 a miałeś już możliwość odsłuchać któryś z dac-ów?

Właśnie co do długości kabla usb 15m to będzie działać tylko w standardzie USB 1.1, bo dla 2.0 limit to jakieś 5m. Dla USB 3.0 szacowana odległość pewnego transferu to 3m. Ale do obsługi bitrate maksymalnie 24 bity 96kHz wystarczy USB 1.1. Taki info zdobyłem od gościa który jest lepiej obtrzaskany w temacie.

Niestety tego pionka bedzie cieżko zdobyć w rozsądnej cenie, wszystkie wymiotło z marketów przez święta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sylwon38 a miałeś już możliwość odsłuchać któryś z dac-ów?

Niestety, nie miałem możliwości odsłuchiwać tych DAC-ów ale Asus ma dość istotne atuty. Pozostałe przetworniki zasilane są przez 12V zasilacze które to podobno z miejsca nadaje się do wyrzucenia i zaleca się dokupić jakiś zasilacz- Tomanek czy coś tam a to koszt ok. 600zł. Drugi atut to sterownik ASIO, więc dla bit-perfect koniec zabawy z WASAPI czy innym interfejsem. Trzeci, to wymienne opamp-y, więc można bez utraty gwarancji pobawić się i dostosować charakterystykę dźwięku. Ja właśnie czegoś takiego szukałem. Niestety, tylko ta odległość ale chyba można rozwiązać ten problem. DAC blisko komputera a transport do wzmacniacza z wyjść XLR.

"Zrównoważone wyjście XLR

Xonar Essence One posiada też zrównoważone wyjścia (XLR). Jest to wyjście audio wyższej jakości, które eliminuje niepożądane szumy i zakłócenia. Ponieważ zrównoważona linia zawiera dwa przewody sygnałowe o tym samym rozmiarze, ale o innych biegunach, szumy pojawiające się w obu przewodach wzajemnie się redukują. Zrównoważone linie są więc ważne przy profesjonalnych zastosowaniach z długimi połączeniami, w których szumy mogłyby powodować problemy. Złącze XLR należy podłączyć w następujący sposób:

Pin 1- Uziemienie; Pin 2- Gorący (faza wchodząca); Pin 3- Zimny (faza odwrócona)".

Co do tego pionka to mam ten model i kilka razy mi się zawiesił ale nie podczas odtwarzania, tylko kiedy skończyło się odtwarzanie.

 

Ale do obsługi bitrate maksymalnie 24 bity 96kHz wystarczy USB 1.1

Nie jestem pewien ale standard USB 1.0 chyba nie pozwala na więcej niż 16 bitów.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaletą XLR-XLR to połączenie symetryczne w momencie gdy zrobimy RCA-XLR mamy połączenie niesymetryczne. Więc dużo tracimy. Mój wzmacniacz ma tylko wejścia RCA. Ale chciałeś i masz 1:1 wbiłeś mi klina. Ciekawym rozwiązaniem byłoby podłączenie DACa przy PC i dalej puścić to dobrym kablem RCA. Zyskuje możliwość słuchania muzyki przez słuchawki i działania na PC. W sumie to TV też podłącze optykiem.

 

Kiedy zawiesił się pionek przy odtwarzaniu muzyki czy filmu?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiedziałem, że połączenie XLR-RCA działa na takiej zasadzie jak napisałeś. Nie było mi to nigdy potrzebne i nie wnikałem w szczegóły, więc dzięki za wyjaśnienie. Zasugerowałem się tą notką a nawet przez chwilę nie pomyślałam. To raczej oczywiste, że takie złącza powinny być po obu stronach.

Wiesz, nie pamiętam przy jakim materiale się zawiesił ale najbardziej mnie wkurza, że trzeba celować pilotem jak snajper. Może trochę przesadziłem ale denerwuje mnie, kiedy pilotem trzeba w miarę dokładnie celować w urządzenie. Najlepiej kiedy działa nawet po odbiciu od ścian. Tak się człowiek rozleniwił a jeszcze nie tak dawno była radocha, kiedy miało się klocki Diory i nie narzekało się, zeby ruszyć cztery litery z fotela i przełożyć kasetę :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No cóż poszukiwania rozwiązania skończyły się na M-DACu i laptopie.

Już po urodzinach? :-) DAC za 4 klocki, to powyżej zakładanego budżetu. Super, teraz pozostaje rozkoszować się ulubioną muzyką! Gratuluje :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Dobry wybór. M-DAC gra dużo lepiej od Q-DACa. Gratuluje wyboru, choć faktycznie budżet przekroczony.

 

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Laptopa dostałem, więc nie wchodził w budżet. A M-DACa kupiłem powystawowego w cenie Asusa MkII. Ale apetyt rośnie w miarę jedzenia i już kąbinuje żeby głośniki zmienić. Ale muszę żonie dać ochłonąć po moich ostatnich zakupach ;-) Chociaż akustyka pomieszczenia pozostawia wiele do życzenia. A Ty na co się zdecydowałeś? Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty na co się zdecydowałeś?

Raczej nic nie będę zmieniał. Założyłem taki wątek "tryb asynchroniczny vs tryb adaptacyjny" Na siłę szukałem DAC-a z trybem asynchronicznym, bo mówi się, że asynchroniczny jest najlepszy bo nie jest uzależniony od zegara procka w komputerze. W moim wzmacniaczu jest DAC działający w trybie adaptacyjnym. Nie mam, żadnych "czkawek" nawet przy maksymalnie obciążonym procesorze. Wtedy przeczytałem coś takiego o DAC-u Hegla za 8 kilo i cytuje "HD25 nie działa w trybie asynchronicznym, jak większość DACów w dzisiejszych czasach, a w trybie adaptacyjnym, który brzmi lepiej według inżynierów Hegla". Koledzy podpowiedzieli mi, że jeśli jestem zadowolony z tego zestawu który mam (a zadowolony jestem), to nie ma co na siłę się uszczęśliwiać, bo przestanie mi grać. Z żoną zawsze będzie konflikt :-) Gdyby to był nowy mebel, piękne zasłony szyte na zamówienie, czy nowa piękna lampa, wtedy "WAŻ" byłby wysoki :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

korzystając z okazji, bo także szukam daca, co myślicie o tym:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

grać będzie z marantz pm7200 KI i RX8 i squeezebix

 

warto ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 26

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.