Skocz do zawartości
IGNORED

Śmiertelnie poważny temat.Nowotwory,zapobieganie,markery


piramidon

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem od córki prezent pod choinkę : mam na jej koszt przeprowadzić badania pakietu markerów. Jest ona pod wrażeniem strasznie bolesnej śmierci ojca mojego zięcia- jej Teścia na raka trzustki. Dwa tygodnie temu.

Co dziesięć lat robię przegląd swojego organizmu: w tym roku usunąłem znamiona(po przeglądzie u dermatologa), tomografia głowy, USG tętnic, doppler serca, przegląd jelita, holter(EKG), badanie prostaty, przegląd gardła i zębów. Zwykłe badania laboratoryjne i PSA.

Codzienne brzuszki i pływanie w otwartym basenie przy domu (temperatura wody +5 st C.)

 

Proszę o pomoc w wytypowaniu pakietu markerów z częstotliwością powtarzania. Cena nie jest wyznacznikiem, bardziej dostępność w Szczecinie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm , powiem ci tak mojego kolegi ojciec dbał o zdrowie jak mało kto nie pił nie palił, raz do roku sanatorium, uprawiał sporty na miarę swojego wieku i możliwości. MIeszkał w zaciszu leśnym, świeże powietrze,przepracował swoje lata na stanowiskach kierowniczych, czyli fizycznie nie wyekspleatowany , psychicznie bardzo rześki, co pół roku wykonujący badania i gdy 12 lat temu zrobił badania we wrześniu , a robił na wiosnę wcześniejsze, okazało się że ma raka trzustki w wyniku czego zmarł w grudniu . Dosłownie w trzy miesiące zmiotło faceta . Wydaje mi się że jak się przyczepi jakieś poważniejsze g.... to nie ma wyproś . Trzeba się badać,owszem ale zarazem nie popadać w histerię ,czasami co ma być to będzie i nie jesteśmy tego w stanie zmienić ni temu zapobiec . Trochę pozytywnego myślenia i więcej wiary.Pamiętaj ,, gdybyśmy mieli wiarę jak ziarnko gorczycy bylibyśmy w stanie góry przenośić" dosłownie! pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wiemy już na tyle sporo, żeby z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić, że gdyby pił i palił, to by odszedł szybciej. Tego koła nie można na nowo odkryć.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może , jedno jest pewne nie jesteśmy wszystkiemu w stanie zapobiec ,on też był bardzo zapobiegliwy, chciał dożyć 90tki ,a zmarł mając 70 lata> Na ten przyklad pradziadek mojej żony, rzołnież w legionach Piłsudskiego, kowal wiejski, wcześniej w w dworze . Wiadomo w tej branży piło się każdy rodzaj alkoholu ,włącznie z denaturatem ,palił ,korzystał z uciech cielesnych (do czasu), nie jednokrotnie leżał w rowie i przeżył 98lat w pełni świadomości i sił witalnych .Zmarł 20 lat temu na zawał ,albo z przepicia do końca nie wiadomo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że jak się przyczepi jakieś poważniejsze g.... to nie ma wyproś .

Ja miałem "poważniejsze" gówno i odpukać, 10 lat ok. Nigdy nie paliłem, nie palę. Zawsze zdrowo odżywiałem się...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem "poważniejsze" gówno i odpukać, 10 lat ok. Nigdy nie paliłem, nie palę. Zawsze zdrowo odżywiałem się...

To dziękuj Bogu , mnie też się przytrafiło może nie rak ,ale też miałem problemy i to dość poważne, a w między czasie wpierdzielił się zawał.Jak narazie jest nie najgorzej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! .........Jakie MARKERY? Chciałbym, by to był wątek mniej filozoficzny, bardziej praktyczny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę o pomoc w wytypowaniu pakietu markerów z częstotliwością powtarzania. Cena nie jest wyznacznikiem, bardziej dostępność w Szczecinie.

 

wybacz - ale moim zdaniem po pierwsze histeryzujesz. Mój stary - jarał do 60tki, uwielbiał diesle, do dziś codziennie niewielka ilość alkoholu, olewka całkowita na lekarzy - i za dwa dni jadę z dużą whisky na jego 80 urodziny.

 

wrzuć na luz - pętanie się po łapiduchach, stres w oczekiwaniu na wyniki..... naprawdę nie wiem? Dla mnie optymizm i radość życia - przede wszystkim!!! Stabilna psycha IMO czyni cuda.

 

po drugie - jak chcesz fachowej pomocy to idź do poradni onkologicznej a nie szukaj odpowiedzi na poważne pytanie medyczne na bocznicy forum poświęconego tematyce audio! Może w pierwszej kolejności odeślą Cię do psychologa w temacie traumy po śmierci bliskiej osoby.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szybko umrzeć - zacznij się leczyć - szczególnie w polskiej służbie zdrowia....

A i nie będzie to bezbolesna śmierć...

 

Nawet Ci co w normalnych warunkach do żyliby 100 lat, pijąc paląc i do 80-tki uprawiając sex - a niektóre wątki na bocznicy pokazały ilu jest już impotentów w wieku 40+ po zawarciu bliższej znajomości z w/w służbą nie dociągną do 75 lat...

 

Zresztą ludzi jest za dużo na planecie co najmniej o 4 miliardy, a firmy farmakologiczne i produkujące żywność i tak pracują na 200% mocy i nie dają rady uśmiercać założonych ilości homo sapiens...

Np. zapadalność na raka w Polsce wzrosła zaledwie o nędzne 15%, sama Łódź z 25% nie da rady....

 

Także kochasz swoją planetę - uśmierć się sam......

 

 

;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to to, stres, to cię wykończy. Ciągła myśl o możliwej chorobie zabija.

Jednocześnie tempo życia, stres w pracy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chcesz szybko umrzeć - zacznij się leczyć - szczególnie w polskiej służbie zdrowia....

Ale ja nie chcę się leczyć....Nawet jeśli moją kasą chorych jest barmer

Jam Ci prosty inżynier, dla mnie przegląd instalacji i doglądanie jej w trakcie eksploatacji - to normalka.

Jam Ci były wieloletni syndyk oglądający skutki niefrasobliwości zarządów.

 

po drugie - jak chcesz fachowej pomocy to idź do poradni onkologicznej a nie szukaj odpowiedzi na poważne pytanie medyczne na bocznicy forum poświęconego tematyce audio! Może w pierwszej kolejności odeślą Cię do psychologa w temacie traumy po śmierci bliskiej osoby.

Nie mam żadnej traumy, umarł po prostu człowiek mi głębiej nie znany- choć Go lubiłem.

Ale widziałem, jak cierpiał mimo morfiny. I słyszałem: gdyby było wcześniej......

Zatrudniałem kierowcę, który wyszedł z raka trzustki.

Szukam również tutaj informacji, boć to tutaj jest kilku lekarzy czasami sensownie piszących również na bocznicy.

I mam nadzieję na zwrócenie uwagi na zapobieganie beztrosce.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

JAK FACET Z DWIEMA ZDROWYMI NERKAMI MOŻE NIE MIEĆ KASY NA AUDIOFILSKIE KABLE

TROLLE -istnieli zawsze, a przed wynalezieniem internetu wyżywali się na ścianach publicznych klozetów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja małżonka też się badała, bo jej matka zmarła na raka. No i ma raka...

Dowiedziałem się o tym przed świętami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

dieu est tres fin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej? i zdrowiej wyjdzie oczyszczanie organizmu, np ziołami i minerałami.

 

Oczyszczanie wzmacnia immunosystem, a to bardzo ważne w zapobieganiu chorobom nowotworowym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy! .........Jakie MARKERY? Chciałbym, by to był wątek mniej filozoficzny, bardziej praktyczny.

Kolego , forum audio nie jest chyba najlepszym miejscem na pytanie o markery, tym bardziej że nie wszytskie odmiany raka wyjdą w markarach. Jeżeli jak przeczytałem jesteś ze Szczenia to w centrum na Strzałowskiej masz jednego z najlepszych onkologów w Polsce. I to jest właściwy adresat twoich pytań a nie forum.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rak jest taka ciekawa choroba. Ze chol..wo lapie na cywilizację. Im mniej cywilizacji tym mniejsze prawdopodobieństwo. Poza predyspozycjami henetycznymi. Mialem pradziadka ktory umarl w wieku 104 lat. Ale mieszkał w wiosce zabitej dziurami i zywil się tym co sam uchowa i nasadzi oraz pil wode ze źródła. I czyste powietrze. Pracował fizycznie. Pil sporadycznie. Inaczej mówiąc mial sprzyjajace warunki teraz o takie warunki coeaz ciężej więc i coraz trudniej uchronic sie przed choroba cywilizacji.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem o tym w żartobliwej formie ciut wyżej, powtórzę w też żartobliwej: jesteś tym co jesz.

A że chemiczne guano wszyscy jemy to rak szaleje

Żadna spiskowa tajemnica godna bocznicy, po prostu zwykła codzienność.....

 

Ja mieszkając w Niemczech nie mogłem przez pierwszy rok jeść ich wędlin - sorry nie dało się.

Teraz jak jestem w Niemczech u znajomych Wsuwam jak królik kapustę...

Niemieckie się poprawiły ???

Śmiem wątpić....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 12

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.